Sparta – Chomutov 3:2 (kon.) | Liberec – Vítkovice 2:1 (kon.) | Olomouc – Jihlava 3:0 (kon.)
Zlín – Plzeň 4:5 (1:2 po s.n.) | Mountfield HK – Pardubice 6:0 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 4:3 (2:0 po s.n.)
Mladá Boleslav – Třinec 2:3 (kon.)
po s.n. (2:0)
HC VERVA Litvínov
4:3 (1:0, 0:0, 2:3 - 0:0)
HC Kometa Brno
Neděle 15.10.2017, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky • Tipsport extraliga • 13. kolo

Vítám vás u on-line přenosu z utkání 13. kola Tipsport extraligy. Na zimní stadion Ivana Hlinky dnes zavítají hosté z Brna. Utkání začíná v 17:30.

Litvínovští hokejisté se v letošní sezoně trápí. Z dosavadních dvanácti utkání dokázali zvítězit pouze dvakrát a s pouhými 7 body jim náleží poslední místo tabulky. Nejproduktivnějším hráčem týmu je František LUKEŠ (3+4).

Poslední zápasy
    8.10. HC VERVA Litvínov – Dynamo Pardubice 0:1sn
    10.10. HC Sparta Praha – HC VERVA Litvínov 3:1
    13.10. HC Vítkovice Ridera – HC VERVA Litvínov 7:3

V brněnském týmu panuje úplně jiná nálada. S 29 body jsou hokejisté brněnského celku na první příčce tabulky. Hosté si doposud připsali 8 výher a 2 výhry v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Martin ZAŤOVIČ (8+6).

Karel VEJMELKA – 98.04% (2 zápasy)

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Kubát (A), Sörvik, L. Doudera, Gula, Z. Sklenička, Baránek, Dietz – F. Lukeš, M. Hanzl, Nejezchleb – J. Černý (A), Gerhát, Matoušek – Trávníček (C), Válek, Jurčík – J. Doležal, Jícha, M. Hořava.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Mlčák – Zaťovič (A), Hruška, M. Erat (A) – T. Svoboda, L. Čermák (C), Vincour – Dočekal, V. Němec, Haščák – Mallet, H. Zohorna, Nahodil..

Tribuny Zimního stadionu Ivana Hlinky se pozvolna zaplňují. Oba týmy jsou na ledě, probíhá rozbruslení.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Do dnešního duelu opět nezasáhne zraněná litvínovská opora Viktor Hübl. Mimo sestavu je například také Peter Jánský.

V Litvínově je vše připraveno, utkání co nevidět začne.

00:01

00:05
    Na úvodním vhazování byli úspěšnější hosté.

00:32
    Ofsajd Brna.

00:38
    Litvínov nahazuje do útočného pásma.

00:48
    KOmeta se osvobozuje zakázaným uvolněním.

00:48
    Vhazuje se po Čiliakově pravici.

00:55
    Další zakázané uvolnění brněnských.

01:03
    Dietz se ujímá kotouče ve středním pásmu a střelou od modré zkouší Čiliakovu pozornost.

01:33
    Hosté poprvé pálí a hned je z toho potyčka před domácí brankou. Domácím se nelíbí dojíždění Komety na Petráska a tak u branky probíhá výměna názorů.

02:10
    Gula se nedokázal natáhnout pro přihrávku a rozhodčí pískají zakázané uvolnění domácího celku.

02:43
    Po přečíslení brněnských 3 na 1 vytahuje Petrásek výborný zákrok betonem a likviduje téměř tutovou šanci Brna!

03:27
    Hosté zakládají akci ve středním pásmu, Litvínov dobře napadá.

04:17
    Michal Trávníček odsedí 2 minuty za přeseknutí Vincourovy hole.

05:44
    Vhazuje se před Petráskem

05:51
    Kometa si zatím v přesilovce nevypravovala slibnější šanci a Litvínov se opět osvobozuje.

06:05
    Litvínov přecházel v oslabení do ofenzivy, litvínovský bek nahodil vysoký kotouč, který Mallet sevřel v rukavici. Litvínov má k dispozici první přesilovou hru.

07:09
    Litvínov se usazuje v útočném pásmu.

07:23
    Na Čiliaka se teď sesypala sprška střel, před jeho klecí byli dva dorážející hráči. Už se zdálo, že domácí vstřelili branku, ale Čiliak na poslední chvíli zalehl kotouč.

07:37
    Brno vyhazuje.

07:50
    Litvínovští přecházejí do útočného pásma. Jejich snažení končí pouze posunutou bránou hostí.

08:01
    Litvínovští fanoušci ženou svůj tým mohutně dopředu, domácí se zdají být na ledě aktivnější.

08:01
    Na hrací plochu přichází ledaři upravit prostor pro brankovou tyč.

08:01
    Problém vyřešen, bude se vhazovat.

08:17
    Mallet hned po naskočení na hrací plochu dostává kotouš a prověřuje Petráska. Ten vyráží betony.

09:37
    Probíhá komerční přestávka

09:37
    Na vhazování úspěšnější verva.

09:52
    Litvínov opět nebezpečně přecházel do útočného pásma, Haščák musel zatáhnout za záchrannou brzdu a odsedí 2 minuty za nedovolené bránění.

10:40
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Po obrovském tlaku domácích konečně přichází vytoužená branka. Kzbátův pokus do branky tečuje FRANTIŠEK LUKEŠ! Asistence: Karel Kubát, Daniel Sörvik.
    10:40 František LUKEŠ - 1:0

11:28
    Jurčík tvrdě pálí, Čiliak vyráží!

11:54
    Litvínov opět vyvíjí obrovský tlak, který vyvrcholil několika dorážkami, při kterých byl Čiliak opět na zádech, svou klec však ubránil.

12:29
    Nejezchleb byl teď výborně rozjetý a prokličkoval si cestu až na okraj útočného pásma, Malec mu však zabránil projít nedovoleným způsobem a Litvínov má další přesilovku!

12:54
    Vhazování před Čiliakem.

13:58
    Litvínov rozehrává za svojí brankou.

14:28
    Dietz si špatně zpracoval puk a litvínovští musí opustit útočné pásmo.

15:28
    Válek objíždí branku a snaží se zakončit z otočky, minul.

15:47
    Němec podrazil útočícího hráče za brankou a oslabí svůj tým na 2 minuty.

16:07
    Litvínov mohl navýšit své vedení, Čiliak vytahuje výborný zákrok lapačkou a likviduje šanci domácích!

17:20
    Litvínov měl teď několik výborných střeleckých pozic, hráči však dali přednost další přihrávce a kotouč končí na hokejkách Komety, bez jediné litvínovské střely.

18:04
    Domácí kapitán Michal Trávníček zůstává ležet v rohu kluziště po tvrdém hitu Tomáše Bartejse. Ke kapitánovi se sjíždějí spoluhráči, ten nakonec odchází na střídačku bez pomoci. Bartejs odsedí 2 minuty za zásah do oblasti hlavy a krku, k tomu dostává osobní trest.

18:23
    Kometa útočí v oslabení! Nebezpečnou střelu likviduje Petrásek, který přikrývá kotouč lapačkou.

18:45
    A máme tu první bitku! Matoušek se pustil do brněnských obránců. Rozhodčí nechávají potyčku bez vyloučení.

18:55
    Litvínovští opět zasypávají Čiliaka střelami! Nikdo z domácích zatím nedokázal dorazit kotouč za jeho záda, chemici byli velmi blízko!

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Jako bychom nekoukali na litvínovsaký tým! Po letošních výsledcích dnes domácí předvádějí opravdu bojovný výkon! Stále ale trvá jejich problém s produktivitou – v první třetině si dokázali vypracovat spoustu velice slibných šancí, proměnit dokázali jen jednu z nich. Zásluhu na tom má výborně chytající Marek ČILIAK. Několik pěkných šancí měli i hosté, neproměnili však žádnou z nich a hráči odcházejí do kabin za stavu 1:0.

Další třetina začne přibližně v 18:30.

20:01

20:11
    Litvínov přechází do útoku, jeho snažení končí ofsajdem.

20:47

20:58
    Hra je ve středním pásmu

21:07
    Dočekal míří na horní roh Petráskovy klece, minul.

21:46
    Kometa nahazuje do útočného pásma.

21:50
    Litvínov se ujímá kotouče a přechází do protiútoku, Čiliak přikrývá kotouč.

22:14
    Kometa výborně napadá rozehrávku domácích ve středním pásmu.

22:42
    Rozjetý Dočekal nahrával Zohornovi, jeho střelu likviduje Petrásek.

23:18
    Sklenička vybojoval kotouč ve středním pásmu a chtěl nahodit, hostující hráč tečuje jeho nahození mimo kluziště.

23:33
    Kometa bojuje v útočném pásmu.

23:59
    KOmeta si vytváří slibný tlak před domácí brankou.

24:14
    Hosté teď nedovoleně přecházejí modrou čáru, odpískán ofsajd.

24:30
    KOmeta opět v útočném pásmu. Hosté hledají optimální palebnou pozici.

24:52
    Ofsajd domácích.

25:15
    Kometa po šanci domácích přecházela do protiútoku. Výborně rozjetého brněnského forwarda zastavuje nedovoleným zákrokem Jiří Gula, Brno si zahraje přesilovou hru!

26:07
    Dmácí vyhazují. Kometa musí začít akci od vlastní branky.

26:40
    Pohledná souhra brněnských končí střelou Hrušky mezi betony, Petrásek zasahuje včas a domácí vyhazují.

27:27
    Přesto, že se již hraje 5 na 5, se Kometa stále drží v útočném pásmu.

27:31

27:31
    Vhazuje se před Petráskem.

27:37
    Gulaši pálí, Petrásek vyráží betonem.

27:41
    Leoš Čermák měl být vyloučen, Dietz však přiznává že hostující hráč jeho pád nezavinil a rozhodčí odvolávají vyloučení.

27:58
    Lukeš vyslal křižnou přihrávku brankovištěm, nikdo z jeho spoluhráčů jeho nabídku nevyužil.

28:48
    Němec měl dobrou palebnou pozici, kotouč mu sjel z čepele hole.

29:30
    Krejčík vysílá tvrdou střelu! Petrásek se však šikovně přesunul a střelu vykryl svou hrudí.

30:16
    Čiliak vytahuje další ze svých skvělých zákroků.

30:16
    Kometa spěchá do útoku.

30:44
    Jurčík teď krásnou přihrávkou hledal Doležala, který byl sám těsně před modrou čárou, ten však nedokázal jeho přihrávku zpracovat a kotouč míří do rohu kluziště.

31:10
    Litvínov kombinuje v útočném pásmu.

31:39
    Kometa teď předvádí svou silnou ofenzivu.

32:26
    Litvínovští jsou sice v útočném pásmu, ale důrazní beci komety je zatím nepustili ke střele.

32:58
    Zakázané uvolnění domácích.

33:04
    Ihned po vhazování se kotouče ujímá Bartejs. Jeho střela je sražena bruslí spoluhráče do rohu kluziště.

33:22
    Opět se vhazuje v útočném pásmu Brna.

33:29
    Hosté opět předváděli pohlednou kombinaci v útočném pásmu. Ve chvíli kdy na jednoho z hostujících útočníků mířila přihrávka, zastavil podražením souhru Jakub Černý, který odsedí 2 minuty.

33:58
    Svoboda zaváží kotouč do rohu kluziště, kde se na něj sesypali domácí hráči.

35:06
    Ofsajd hostů.

35:33
    Mallet se prokličkoval až do útočného pásma, jeho přihrávka nenachází žádného spoluhráče.

36:10
    Kometa se drží v útočném pásmu.

36:38
    Po souboji v rohu kluziště podráží Hruška za brankou litvínovského útočníka a odsedí 2 minuty.

37:09
    Nejezchleb se snažil prokličkovat ke střele, brněnská obrana je dobře zorganizovaná a litvínovský hráč přes ní nedokázal projít.

37:54
    Brno vyhazuje, Litvínov se však obratem vrací do útočného pásma.

38:31

38:47
    Zakázané uvolnění Komety.

38:48
    Vhazování vyhrává Brno.

39:10
    Hosté měli hodně blízko ke gólu, Michal Petrásek si myslel, že má kotouš pod lapačkou, ten však byl stále ve hře. Lépe se zorientoval litvínovský hráč, který vyhazuje kotouč.

39:40
    Kometa se opět dostává do útočného tempa, celou akci nedovoleně ukončuje Baránek. Brno opět hraje přesilovou hru!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

V druhé třetině Kometa výrazně zlepšila svůj herní projev. Hosté byli v této třetině aktivnější a bojovnější než domácí celek. Brněnští v zádech se skvěle chytajícím Čiliakem ale nedokázali využít ani jednu z přesilovek a stav po druhé třetině zůstává stejný – 1:0 pro Litvínov.

(KOM) Jakub KREJČÍK 18:43

Brno si přenese do třetí třetiny minutu a 40 vteřin přesilové hry. Litvínov tak zahájí poslední část zápasu v oslabení.

40:01

40:05
    Kometa rozehrává za svou brankou.

40:36
    Svoboda zaváží puk do útočného pásma.

41:15
    Svoboda mohl zakončovat do odkryté klece, minul kotouč.

41:46

41:49
    Vhazování vyhrává Litvínov.

42:20
    Dočekal pálí, Petrásek vyráží holí.

42:44
    Teď se poprvé výrazněji ozývá zaplněný sektor hostí, který hlasitým povzbuzováním Komety zdatně konkuruje domácímu kotli.

44:03
    Po střele Dietze teď kotouč nebezpečně proskákal předbrankovým prostorem, všichni litvínovští hráči však měli zablokované hokejky od skvěle bránícíhch hostujících hráčů.