Sparta – Chomutov 3:2 (kon.) | Liberec – Vítkovice 2:1 (kon.) | Olomouc – Jihlava 3:0 (kon.)
Zlín – Plzeň 4:5 (1:2 po s.n.) | Mountfield HK – Pardubice 6:0 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 4:3 (2:0 po s.n.)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Škoda Plzeň.
    TOMÁŠ MERTL si připsal vítězný nájezd, když střelou nad ledem prostřelil brankáře Kašíka.

64:05
    Plzeň si bere oddechový čas na poradu.

60:35
    Milan Gulaš (PLZ) minuty nedovolené bránění.
    59:29 ŠŤASTNÝ - 4:4

59:29
    Zlín právě vstřelil branku!
    Beranům se to opravdu povedlo a minimálně bod si z dnešního utkání připíší! Důraz na brankovišti předvedl DAVID ŠŤASTNÝ, který dorazil kotouč za záda ležícího Svobody. Asistence: Roberts Bukarts.

58:45
    Domácí střídačka cítí, že je šance vyrovnat a bere si oddechový čas.
    54:20 Štěpán FRYŠARA - 3:4

54:20
    ŠTĚPÁN FRYŠARA dostal kotouč z levé strany před brankoviště Svobody a přesnou trefou vymetl horní růžek plzeňské klece. Asistence: Pavel Kubiš.

52:38
    Rihards Bukarts napálil z levého kruhu horní tyčku Svobodovy branky.

52:16
    Sklenička poslal Šťastného ze zadu k ledu a bude za to pykat. Budou to dvě minuty za krosček.

51:36
    Okál žabkou našel Rihardse Bukartse, tomu se ovšem kotouč postavil na hranu a vysoko přestřelil.

49:23
    David Sklenička (PLZ) nabízí domácím přesilovou hru, protože je potrestán na dvě minuty za hru vysokou holí.

47:36
    Ondráčkovo nahození zacinkalo na pravou tyčku plzeňské klece.

41:36
    Zlínský brankář výborně vykryl jedovku Kubalíka i Mertla.

40:29
    Veliká šance Robertse Bukartse, brankář Svoboda ovšem výborně zasáhl v mini souboj těchto dvou hráčů.

39:32
    Jakub Ferenc (ZLN) se pošťuchoval s jedním z plzeňských, ale potrestán je pouze obránce Zlína.
    39:32 Ondřej VESELÝ - 2:4

39:32
    Zlínští jsou zpátky ve hře! Matějíček našel osamoceného ONDŘEJE VESELÉHO, který dnes podruhé rozjásal zlínské publikum a do kolonky gólů si připisuje trefu číslo dvě. Asistence: Martin Matějíček.

38:47
    Lukáš Pulpán (PLZ) 2 minuty nedovolené bránění.

36:08
    Marcel Petran (ZLN) minuty zdržování hry.
    35:56 Tomáš MERTL - 1:4

35:56
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Nedáš, dostaneš! Tentokrát se k hostům přiklonilo i štěstíčko. Odražený puk přistál na hokejku TOMÁŠE MERTLA, který trefil do horní části odkrytou branku Zlína. Pro Plzeňského útočníka je to již druhá trefa v utkání. Bez asistence
    34:11 Dominik KUBALÍK - 1:3

34:11
    Plzeň dostala kotouč do útočného pásma, kde se ocitl ve stoprocentní šanci Preisinger, ale toho Kašík vychytal. Poté se kotouč kutálel někde za brankářem Zlína, čehož si obránci ani brankář Zlína nevšimli a puk do sítě zametl DOMINIK KUBALÍK. Asistence: Miroslav Preisinger.

31:41
    Popelka dostal parádní nahrávku od Okála před branku, kde si přibrzdil a chtěl Svobodu přelstít zakončením do protipohybu, ale to brankář Plzně přečetl a vytáhl pěkný zákrok lapačkou.

30:29
    Za brankou Svobody byl podražen v držení kotouče Ferenc, ale rozhodčí hru ponechali. Poté našel Šťastný osamoceného Robertse Bukartse, který mohl pálit z ideální pozice, ale v tom zůstal za brankou hostí ležet Kadlec a rozhodčí hru přerušili.

29:36
    Zlínský tlak se stupňoval a Svoboda měl co dělat, aby všechny pokusy pokryl.
    27:31 Ryan HOLLWEG - 1:2

27:31
    Hosté opět udeřili z ničeho nic a jsou zpět ve vedení. Střelu Preisingera úspěšně dopravil za Kašíkova záda před brankou zaparkovaný RYAN HOLLWEG. Asistence: Miroslav Preisinger, Jan Schleiss.

27:10
    Ferenc hledal ještě v lepší pozici najetého Honejska, kterému ale kotouč přeskočil čepel a dopředu mohou hosté.

24:28
    Roberts Bukarts si přibrzdil před útočnou modrou, počkal až jeho spoluhráč vyjede z ofsajdu a vydal se sám na Svobodu, i přesto mu byl odpískán ofsajd.

19:59
    Zlínští rozjeli kolotoč přihrávek a plzeňští chvíli nevěděli, kde jim nohy stojí. Nakonec drtivý závěrečný tlak Beranů s notnou dávkou štěstíčka přečkali.
    19:19 Ondřej VESELÝ - 1:1

19:19
    Zlínu se povedlo necelou minutu před odchodem do šaten srovnat stav zápasu na 1:1! Pohlednou kombinaci dvou hráčů dokončil přesným zásahem nad Svobodovo rameno kapitán Beranů ONDŘEJ VESELÝ. Asistence: Zdeněk Okál.

18:51
    Moravčík vyslal do samostatného nájezdu Milana Gulaše, kterého Libor Kašík vychyta v souboji tváří v tvář.

16:10
    Michal Gago (ZLN) 2 minuty za hákování.

12:06
    Zbytečné vyloučení na straně hostí. Kodýtek srazil u hrazení Popelku a bude za to pykat. Pro domácí je to už druhá početní výhoda v první třetině.
    10:38 Tomáš MERTL - 0:1

10:38
    Škodovka se usadila na chvíli v útočné třetině a hned je z toho vedoucí trefa utkání. Nejlépe se před brankovištěm zorientoval TOMÁŠ MERTL a poslal kotouč za záda Kašíka. Asistence: Milan Gulaš.

5:39
    Lotyšská spolupráce ve spojení Freibergs, Rihards Bukarts nabídla divákům parádní souhru. Na jejím konci střílel lotyšský útočník do šibenice, odkud Svoboda kotouč vytěsnil do bezpečí.

3:51
    Honejsek našel žabičkou před brankou Davida Šťastného, ten ale kotouč nedokázal z výšky trefit.

2:07
    Zlínští budou mít výhodu přesilové hry pět na čtyři. Potrestán je Michal Moravčík (PLZ) dvě minuty za držení protihráče.

0:58
    Zlínští nic nevymysleli a na druhé straně orazítkoval horní tyčku Dominik Kubalík.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 20. O. Veselý (Okál), 40. O. Veselý (Matějíček), 55. Fryšara (Kubiš), 60. Šťastný (Roberts Bukarts) – 11. Mertl (Gulaš), 28. Hollweg (Preisinger, Schleiss), 35. D. Kubalík (Preisinger), 36. Mertl (D. Sklenička), rozh. náj. Mertl