Sparta – Chomutov 3:2 (kon.) | Liberec – Vítkovice 2:1 (kon.) | Olomouc – Jihlava 3:0 (kon.)
Zlín – Plzeň 4:5 (1:2 po s.n.) | Mountfield HK – Pardubice 6:0 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 4:3 (2:0 po s.n.)
Mladá Boleslav – Třinec 2:3 (kon.)
HC Sparta Praha
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Piráti Chomutov
Neděle 15.10.2017, 15:00 • O2 arena, Praha • Tipsport extraliga • 13. kolo

Dnešní utkání v O2 areně sledovalo 6582 diváků. (17:17:45)

Sparta poprvé v sezoně vyhrála třikrát v řadě, navíc všechny tři duely hrála v domácím prostředí. Piráti naopak počtvrté v řadě prohrávají, přestože v utkání dvakrát vedli. Ve třetí třetině ale byla zkrátka lepší Sparta, která soupeře tlačila a výrazně přestřílela.

Nejlepším hráčem Chomutova byl zvolen dvougólový Michal Vondrka. Z kádru Spartu nejvíce zaujal Petr Vrána, a to především svou první krásnou přihrávkou na gól. Navíc přidal asistenci i na rozhodující branku.

59:59
    Famózní konec utkání! Už to vypadalo, že se Chomutov v závěrečném tlaku nezmůže ani na střelu, avšak v poslední sekundě vypálil Juraj Valach. Rána to byla obrovská, ale David Honzík ji zneškodnil nádherným semaforem!

59:47
    Se šesti muži jdou Piráti do boje. Zbývá 13 sekund, to je ještě dostatek času na jeden gól.

59:47
    Ivan Huml taktak procedil puk alespoň k Honzíkovi. Opět to ale nebyla žádná střela. Chomutovští si pravděpodobně vezmou time-out a zkusí hrát bez brankáře.

59:10
    Probíhá poslední minuta základní hrací doby, ale k žádnému tlaku ze strany hostujícího celku se neschyluje.

58:00
    Poslední dvě minuty do konce třetí třetiny a Chomutovští mají stále na kontě jen dvě střely v této části hry.

57:23
    Piráti vyhazují na icing a vhazovat se bude po pravici Jána Laca. Pro Spartu ideální situace.

56:43
    Piráti ne a ne se dostat do zakončení. Času už přitom nemají mnoho.
    56:00

Hop! ☺️???? #CCMhockey #MadeOfHockey

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

56:00
    Sparta znovu zahrozila! Dominik Uher zatáhl puk po pravém křídle a poslal ho na střed, kde najížděl Andrej Kudrna. Jeho následná rána byla slušná, ale trefila Laca jen do přilby.

54:58
    Chomutovští se už dostali do pásma Sparty, ale žádné velké šance zatím neměli.

53:55
    Piráti teď musejí zapnout na vyšší obrátky, na vyrovnání mají šest minut. Ve třetím dějství ale zatím ohrozili Honzíka jen dvakrát.
    52:21 Jiří SMEJKAL - 3:2

52:21
    Sparta právě vstřelila branku!
    Skvělý Ján Laco už nemohl dále odolávat. Sparta měla ve třetí třetině převahu, kterou nyní přetavila v gól. Vrána našel přihrávkou od levého mantinelu JIŘÍHO SMEJKALA, který vypálil bekhendem téměř z vrcholu kruhů, a trefil škvírku mezi betony brankáře Pirátů. Asistence: Petr Vrána a Robert Říčka.

51:31
    Hned dvě velké šance měl Lukáš Klimek! Domácí forvard nejprve dostal kotouč na první tyč a pohotově pálil, o chvíli později byl dokonce sám před brankou. V obou případech ho vychytal Ján Laco.

50:59
    Střely na branku ve třetí třetině: 7 – 1

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 6. Uher (P. Vrána), 32. Reichenberg (Kudrna), 53. Smejkal (P. Vrána, Říčka) – 5. Vondrka (Mrázek), 24. Vondrka (Huml, Tomica)

HC Sparta Praha: Honzík (Aittokallio) – T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Mikuš, Kalina, Piskáček, Zámorský – Saponari, Pech, Smejkal – Klimek, J. Hlinka (C), Forman – Říčka, P. Vrána (A), Uher – Kumstát (A), Reichenberg, Kudrna – Rousek.
    Piráti Chomutov: J. Laco (Š. Lukeš) – Mrázek, Flemming, Valach, Dlapa, Slovák, Grman – Tomica (A), Huml (A), Vondrka (C) – Sklenář, V. Růžička, V. Tomeček – Poletín, Chlouba, Skokan – Chrpa, Lauko, Koblasa.

Rozhodčí: Hradil, Kika – Brejcha, Jelínek