Přerov – Havířov 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Havlíčkův Brod 4:3 (kon.) | Vsetín – Technika Brno 1:3 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Technika Hockey Brno
Neděle 15.10.2017, 13:30 • Zimní stadion Na Lapači • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Vítám všechny fanoušky mládežnického hokeje u online přenosu ze zápasu ELIOD extraligy mladšího dorostu. V rámci devátého kola se na vsetínském Lapači utká VHK ROBE Vsetín a VSK Technika Hokej Brno.

VSK Technika Hokej Brno

V posledním zápase se Technika v derby s posledním Warriorem trápila, nakonec svého soka porazila v prodloužení a přidala na své konto dva body. Nyní je Technika Brno s jedenácti body na 6. místě

Vedoucím kanadského bodování je s šesti body (3+3) Marek Kelbl, nejlepším střelcem je pak se čtyřmi přesnými zásahy Adam Špaček.

Vsetínští jsou se třemi body na předposledním místě, dokázali porazit jen poslední Porubu a své postavení v tabulce by si jistě chtěli vylepšit právě v domácím utkání proti Technice.

Valachům se nedaří v ofenzivě, což jde vidět i na jejich skóre 7:42, a proto je zatím nejlepším střelcem Adam Turek se dvěma góly. Tři body mají na kontě Stanislav Kunst (0+3) a Václav Kočí (1+2).

VHK ROBE Vsetín: Málek (Geidl) – Houser, Velikovský, Kunst, Sviták, Sovjáková, Navrátil – Bednařík, Babeliak, Pažitka, Kočí, Calaba, Ševčík, Zemánek, Vrána, Půček, Turek, Čajanová.

VSK Technika Hokej Brno: Skoupý (Kulhánek) – Fojt, Irajn, Kučírek, Kubica, Kala, Šujan, Groch – Kelbl, Zimin, Kubový, Hassani, Staněk, Jedlička, Frýza, Vyroubal, Čoupek, Špaček.

Rozhodčí: Cabák – Adamec, Poruba.

00:01

00:06
    Technika vyhrála vhazování, ale Půček natlačil svého soupeře za modrou čáru. Hosté rozehrávají ze svého pásma.

00:48
    Calaba se protáhl kolem mantinelu do útočné třetiny a Vsetínští rozestavili útočnou formaci.

01:16
    Kočí prokličkoval ze středního pásma před Skoupého, gólmana Techniky zkusil překonat střelou z vrcholu levého kruhu.

01:40
    Pažitkova střela z mezikruží skončila v lapačce.

01:49
    Kunst se atakován Vyroubalem snažil dostat puk do bezpečí, se štěstím se mu do podařilo.

01:58
    Vyloučení v týmu VSK Technika Hokej Brno (Jedlička – 2 min., podražení).

02:14
    Přesilovkovou kombinaci Vsetína zakončoval z vrcholu levého kruhu Pažitka. Jeho střela se před brankou odrazila od brusle Babeliaka, prosvištěla za zády Skoupého a od levé tyčky se odrazila před brankoviště.

02:57
    Calaba se Zemánkem se po vyhození Techniky dostali opět do pásma. Calaba mohl nahrát do mezikruží Zemánkovi, jeho přihrávka však byla zblokována hostujícím hráčem a druhý jmenovaný se ke střele do prázdné branky nedostal.

03:52
    Kočí ujel všem pronásledovatelům a vystřelil od modré, puk trefil masku Skoupého.

03:58

04:58
    Bednaříkovi se nepovedlo vyhodit z pásma, a tak se do šance z mezikruží dostal Vyroubal. Střela mu ale nesedla a šla mimo branku.

05:27
    Houser pálil od modré čáry, střelu před gólmanem ještě tečoval Calaba, ale pokus skončil stejně jako na druhé straně – puk minul prostor mezi třemi tyčemi.

06:32
    Hosté se dostali z obranného pásma. Do útoku se mohl vydat Kubový, ale jelikož už byl na ledě dlouho, vydal se raději střídat a kotouč na Málkovu branku pouze nahodil.

07:25
    Vsetínským se nepovedla přihrávka na modré čáře, a tak se do středního pásma dostal Špaček. Díky jeho dobré práci se hosté dostávají před Málka.

07:50
    Vhazování po Málkově levici vyhráli hosté, a tak se ihned dostali ke střele. Prudkou střelu Šujana zbokoval Turek.

08:08
    Čajanová poslala při přechodu do útočné třetiny zadovku na Turka, který z pravého kruhu vypálil přímo do náruče Skoupého.

08:39
    Vránovo vyhození zastavil na červené čáře Kala a lehce nahodil na Málka, ten hru nepřerušuje a přesnou rozehrávkou posílá své spoluhráče do útoku.

09:33
    Kočí nabruslil za modrou čáru a vypálil. Puk se však dostal jen na vrchol levého kruhu, kde se mu do cesty postavil hostující útočník Zimin.

10:37
    Staněk prokličkoval do útočného pásma, o kotouč však musí bojovat u mantinelu.

10:42
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Sviták – 2 min., faul kolenem).

10:50
    Technika právě vstřelila branku!
    Hosté se v přesilové hře velmi rychle prosazují. Z vrcholu pravého kruhu vypálil Kubica, tato střela skončila na betonech Málka, který už se chystal zakročit. Přes hokejky spoluhráčů se mu to však nepovedlo a otevřel se prostor pro dorážku MARKA KELBLA. Asistence: Pavel Kubica, Adam Kala.

12:36
    Vyloučení v týmu VSK Technika Hokej Brno (Hassani – 2 min., faul loktem).

12:54
    Valaši vyslali střelu z nulového úhlu, k puku se dostali hosté a vyhazují.

13:14
    Ševčíkovu střelu od modré chtěl ještě tečovat Půček, až před branku se však střela od modré nedostala a hosté opět vyhazují.

13:46
    Hosté jsou aktivní i v oslabení, vystřelil Staněk. Málek zasahuje betonem.

14:10
    Vsetín se drží u mantinelu, Čajanová rozehrává.

14:36

15:05
    Kunstova střela z pravého kruhu byla zblokována Kalou. Vsetínský kapitán se dostal i k další střele ze stejného místa. Proti druhému pokusu zasáhl brněnský gólman.

15:43
    Vyloučení v týmu VSK Technika Hokej Brno (Kučírek – 2 min., podražení).

15:52
    U mantinelu se k puku dostal Staněk a osvobozuje svůj celek od vsetínského náporu.

16:19
    O vyhození se pokusil Kelbl, jeho hokejku však zablokoval Bednařík a sám vystřelil. Skoupý ukrývá puk mezi betony.

16:49
    Navrátil se dostal do útočné třetiny a od mantinelu vystřelil. Skoupý si nabruslil k pravé tyčce a střelu pokryl.

17:14
    Valaši vyhráli vhazování v útočném pásmu a Půček okamžitě vystřelil. Trefil připraveného gólmana Techniky.

17:34
    Půček se napřáhl na pravém kruhu, trefil pouze levou tyčku brněnské branky.

17:42
    Kunst vypálil z mezikruží, v předbrankovém prostoru ještě tečoval kotouč Babeliak. Finální střela mířila na hruď Skoupého.

18:15
    Málek už se chystal k zákroku, obrana však odvedla všechnu práci za něj a vsetínský brankář zasahovat nemusel.

18:47
    Turek se zorientoval ve skrumáži v mezikruží a pokusil se o střelu. Trefil brusle svého spoluhráče.

18:56
    Groch se ocitl sám před Málkem. Jeho střela ale gólem neskončila, domácí brankář zasáhl vyrážečkou.

19:32
    Osmadvacet sekund před koncem první třetiny vystřelil z mezikruží Zemánek. Pokus byl nebezpečný, ale Skoupý si s ním poradil.

20:00

Vsetín vstoupil do utkání aktivněji, z prvního gólu se však radovali hosté. Technice se podařilo skórovat v přesilové hře, kdy Málek při chybě obrany neviděl na střelu a k dorážce se dostal nejproduktivnější hráč Techniky – Marek Kelbl. Valaši se i nadále dokázali držet v útočné třetině, na gólmana Skoupého však zatím nevyzráli.
    Druhá třetina začne cca v 14:13.

20:01

20:20
    Začátek druhé třetiny se odehrává ve středním pásmu.

20:35
    Technika nahodila na Málkovu branku, v pásmu se ale ke kotouči dostal Půček a snaží se o založení ofenzivní akce.

21:17
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Kunst – 2 min., podražení).

21:41
    Pokus Kelbla z mezikruží zaduněl o Málkovy betony. Ke kotouči se obratem dostali domácí a podél mantinelu vyhazují, oba týmy střídají.

22:02
    Velikovský hned po vhazování ve středním pásmu vyhazuje.

22:20
    Technika se rychle dostala zpět před Málka, vsetínskou bránu ale zatím neohrozila.

22:38
    Půček tečoval Jedličkovu střelu a puk končí v ochranné síti.

22:51
    Čoupek si nabruslil až těsně před Málkovu branku, zamíchal s pukem a pokusil se jej procpat mezi betony domácího muže v masce. Málek s přehledem kryje.

23:17
    Domácí v plném počtu. Turek rychlými tempy nabruslil za pravé křídlo a vystřelil, Skoupý neměl s jednoduchou střelou problém.

24:10
    Vsetínské vyhození z pásma doputovalo až ke Skoupému, ten kotouč zastavil a poslal za branku, kde už si jej přebírá brněnský obránce.

24:54
    Jedlička se dostal k levé tyčce, od které chtěl propasovat kotouč kolem levé ruky gólmana Málka. Hokejku mu ale zablokoval domácí obránce Navrátil, čímž svému brankáři výrazně pomohl.

25:59
    Čoupek nahodil od modré čáry na vsetínskou branku, Málek má kotouč ve své moci.

26:49
    Čajanová se dostala do brejku, z levého kruhu se jí však nepodařilo přes faul zakončit. Kučírek tak odchází na trestnou lavici za sekání.

27:25
    Čajanová vyvezla puk před branku Skoupého, několikrát si vyměnila kotouč s Pažitkou, před brněnskou obranu však nikdo ze Vsetínských nezakončil.

28:36
    Kunst vypálil od modré, trefil brusle clonícího spoluhráče.

28:49

29:17
    Technika podél mantinelu vyhazuje, zakázané uvolnění se nepíská a Navrátil rozehrává zpoza vlastní branky.

30:05
    Kočí vystřelil z ostrého úhlu, střela proletěla brankovištěm a Skoupý zasahovat nemusel.

30:45
    Turek neprošel přes modrou čáru, byl odstaven Hassanim a Technika se může vydat na druhou stranu, zatím však hra stagnuje ve středním pásmu.

31:11
    Málek musel hasit nepřehlednou situaci v brankovišti. Hráči soupeře se snažili domácímu gólmanovi situaci co nejvíce znepříjemnit, ten však zachoval chladnou hlavu a se všemi pokusy si poradil.

32:19
    Málek zasáhl proti nenápadné střele od modré, která mířila k levé tyčce.

32:45
    Hosté se nyní drží v útočné třetině a přidávají na aktivitě. Málek svůj celek drží.

32:59
    Kočí nabruslil do útočné třetiny a vystřelil až těsně před brankovištěm. Pokusil se puk propasovat kolem pravé tyčky, ale neuspěl.

33:26
    ROMAN KUČÍREK nabruslil do mezikruží útočného pásma a bekhendem poslal puk pod břevno. Asistence: Ahmad Hassani, Šimon Groch.

34:48
    Valaši se dostali k několika nadějně vyhlížejícím střelám, Skoupý drží svůj celek nad vodou.

35:29
    Bednařík s Calabou se dostali do přečíslení dva na jednoho. Prvně jmenovaný zvolil místo přihrávku střelu, branku Techniky minul.

36:41
    Po nahození Vsetína se píská zakázané uvolnění a vhazovat se bude po Málkově pravici.

36:52
    Půčkovi se nepovedlo vyhodit z pásma a Technika začala kombinovat. K vyhození se nakonec dostal Zemánek, který si puk dobruslil a z mezikruží zakončil.

37:55
    Grochovu střelu z vrcholu levého kruhu zblokoval Sviták, hosté se stále drží na kotouči.

38:40
    Střela z mezikruží Velikovskému, jakožto obránci, moc nesedla a trefil prvního bránícího hráče Techniky.

39:09
    Kunst se snažil velkým obloukem objet bránícího Kalu, u mantinelu mu však kotouč sjel z hokejky a k zakončení na Skoupého branku se nedostal.

40:00

V úvodu druhé třetiny byli opět aktivnější domácí, ke konci třetiny však strávili více času v útoku hosté. Technice se také podařilo vstřelit druhou branku, když z protiútoku skóroval povedenou střelou Kučírek.
    Třetí třetina začne cca v 14:57.

40:01

40:06
    Technika vyhrála úvodní buly třetí třetiny a okamžitě poslala puk do útočné třetiny. Kotouč nemířil přesně na vsetínskou branku, a tak se k puku dostávají domácí.

40:31
    Vyloučení v týmu VSK Technika Hokej Brno (Staněk – 2 min., podražení).

41:30
    Valaši se zatím nedostali ke střele a hraje se za brankou Málka.

42:06
    Vsetín se dostal do útočné třetiny a kombinuje. Čajanová se Zemánkem si vyměnili kotouč na pravém křídle a následně poslal druhý jmenovaný pas do mezikruží, kde stál připravený Bednařík. Skoupý jeho střelu očekával a bez větších potíží zasáhl.

42:31

42:52
    Vyloučení v týmu VSK Technika Hokej Brno (Jedlička – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

43:11
    Kunst vypálil od modré, střela šla mimo tři tyče a Skoupý zasáhl lapačkou.

43:50
    Půček obkroužil branku a řídí přesilovkovou kombinaci od modré čáry.

44:16
    Technika po několika nepřesných vsetínských střelách vyhazuje.

44:52

45:04
    Špaček prokličkoval mezi třemi vsetínskými hráči a pokusil se poslat puk mezi Málkovy betony. Od gólmanovy výstroje se puk odrazil nad branku.

45:56
    Čajanová objela brněnskou branku, Skoupý se však stačil včas přemístit a vsetínská hráčka tak nedostala prostor k zakončení. Nakonec tedy poslala Čajanová kotouč na modrou čáru, Kunstova střela skončila na prvním bránícím hráči Techniky Brno.

46:51
    Herní tempo se zklidnilo a Vsetín se dostal za Skoupého branku.

47:24
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Houser nastřelil z levého kruhu gólmanovy betony, od kterých se puk dostal ke zcela volnému BORISOVI BABELIAKOVI, který neměl problém s dopravením kotouče do prázdné branky. Asistence: Marek Houser.

47:49
    Nebezpečná Bednaříkova střela skončila v ochranné síti.

48:41
    Do úniku se dostal Hassani, mířil nad lapačku a Málek zasahuje.

49:25
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Půček – 2 min., podražení).

50:03
    Jedlička s Kalou se dostali podél mantinelu do útočného pásma. Technika se dostala i ke třem střelám, ani jedna z nich nebyla přesná.

50:53
    Vsetín je ve vlastním oslabení na kotouči a uklidňuje hru. Kunst vyhazuje.

51:25

51:26
    Rozehrávka Vyroubala skončila na hokejce jednoho ze Vsetínských, přechod do útočného pásma se však domácímu celku nedaří.

52:08
    Groch byl donucen zavést kotouč až k brance Skoupého a rozehrává zpoza vlastní brány.

52:49
    Turek poslal ve středním pásmu přesný pas na Čajanovou, která se vydala sama proti dvěma hostujícím hráčům. Nakonec vystřelil z levého kruhu přes obránce a minula branku.

53:53
    Technika se usadila v útočné třetině a kombinuje v okolí levého kruhu.

54:25
    Houser nahazuje do útočné třetiny, Valaši se však před Skoupým ke kotouči nedostávají a Technika opět hraje vlastní hru.

55:14
    Staněk byl v mezikruží obklíčen čtyřmi hráči Vsetína, i přes to vystřelil. Houser jeho střelu tečoval a puk proletěl kolem pravé tyčky vsetínské branky.

55:41
    Opět si musel Málek hlídat svou pravou tyčku, Technika začíná přidávat na aktivitě v útočném pásmu.

55:56
    Hostující celek navyšuje čtyři minuty před koncem své vedení. Dvoubrankový náskok vystřelil pokusem mezi betony MAREK KELBL. Asistence: Adam Špaček, Tomáš Čoupek.

56:59
    Vsetín nahodil na Skoupého branku. K puku se snažil dobruslit Vrána, chybělo mu však pár centimetrů k dosažení na kotouč, a tak se puku zmocnil brněnský brankář.

57:52
    Vyloučení v týmu VSK Technika Hokej Brno (Hassani – 2 min., vysoká hůl).

57:52
    Oddechový čas pro domácí.

57:58
    Kunstovu střelu od modré tečoval před brankou Babeliak, když jeho dorážka skončila na betonech Skoupého, pokusil se procpat puk kolem levé tyčky ještě jednou. Technika drží puk v brankovišti.

57:58
    Po přerušení hry se Málek vydává na střídačku, domácí hrají v šesti.

58:13
    Hosté vyhodili, vsetínský obránce tečoval kotouč do rohu kluziště.

59:08
    Technice se daří dostávat kotouč z pásma. Ani jedno z vyhození však nebylo na tolik přesné, aby skončilo v prázdné brance.

59:32
    Vsetínští si přihrávají za brankou Brna, nedaří se jim však dostat puk před brankoviště.

59:58
    Zemánek obkroužil branku a pokusil se puk dostat za brankovou čáru okolo levé tyčky. Úspěšný nebyl.

Ve třetí třetině byla aktivnějším celkem brněnská Technika, snížení na 1:2 se však dočkali Valaši.Oku lahodící akci předvedl Houser s Babeliakem, když se jim společnými silami podařilo překonat gólmana Skoupého. Vsetínu zastavilo honbu za vyrovnáním vyloučení Půčka, celkově lepším týmem však byli hosté, kteří si čtyři minuty před koncem pojistili vítězství brankou na 3:1.
    Pro tuto chvíli je to ode mě vše, bude se těšit u online přenosu ze zápasu WSM Ligy mezi Vsetínem a Ústním nad Labem, který začíná v 17:30. (15:35:19)

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 48. Babeliak (Houser) – 11. Kelbl (Kubica, Kala), 34. Kučírek (Hassani, Groch), 56. Kelbl (Špaček, Čoupek)

Technika Hockey Brno: Skoupý (Kulhánek) – Fojt, Irajn, Kučírek, Kubica, Kala, Šujan, Groch – Kelbl, Zimin, Kubový, Hassani, Staněk, Jedlička, Frýza, Vyroubal, Čoupek, Špaček.

Rozhodčí: Cabák – Adamec, Poruba