Novosibirsk – Kunlun 0:3 (kon.) | Omsk – Vladivostok 3:2 (kon.) | Barys – Chabarovsk 1:3 (kon.)
Jekatěrinburg – Chanty-Mansijsk 3:2 (po pr.) | Magnitogorsk – HC Slovan 4:1 (kon.) | Čeljabinsk – CSKA Moskva 0:3 (kon.)
Toljatti – Viťaz 3:1 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
HC Slovan Bratislava
Pondělí 16.10.2017, 16:00 • Arena Metallurg • KHL

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pondělního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit na shledanou. (18:46:19)

Oslabení: 0 – 0

Je dobojováno. Slovan ve třetí třetině inkasoval z další přesilové hry, když se trefil Nikita Pivcakin, který se v početní výhodě dnes trefil už dvakrát. Poté byla hra hodně kouskována vyloučeními hlavně na hostující straně a hosté tak definitivně ztratili naději na úspěch v utkání. Na venkovním tripu si tak připisují třetí prohru v řadě.

59:49
    Také domácí jsou kompletní a tento zápas je už u konce. Domácí už vědí, že o svůj náskok rozhodně nepřijdou. Hosté naopak, že už ho ztratili.

58:47
    Švarný střílel i přes obránce Schause a jeho rána skončila na Košečkinovi, jenž si připisuje další zákrok a navíc hru přerušuje. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

58:40
    Slovan je kompletní a začíná jeho zkrácená přesilová hra.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:49
    Síly na ledě se srovnají. Osala inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění a už také sedí na trestné lavici.

57:10
    Pivcakin se napřáhl od modré čáry a jeho ránu chytá Štěpánek. Ten raději přerušil hru a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

56:40
    Další trest pro hosty. Ebert sekl protihráče, který unikal do blízkosti hostující branky a dostává za to další dvě minuty. Už sedí na trestné lavici a domácí budou mít další přesilovou hru.

56:27
    Hosté jsou už v plném počtu.

55:45
    Pivcakin střílel z levé strany a Jakub Štěpánek předvedl další přesný zákrok, když jeho skákavou střelu zachytil na své hrudi a přerušil hru.

55:26
    Z pravé strany střílel Jan Kovář, ale kotouč se jen odrazil od obránce Barkera, který ho hned poslal daleko od vlastní branky.

54:47
    Hosté se hned po vhazování v jejich pásmu dostali ke kotouči a vyhodili ho pryč až před brankáře Košečkina.

54:35
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Marek Viedenský – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

54:27
    Další trest pro hosty. Hrnka podrazil soupeře a dostává za to dvě minuty. Tato nedisciplinovanost stojí Slovan nejen hodně sil, ale také branky ve vlastní síti. Domácí jsou v přesilovkách hodně nebezpeční, tři už dnes využili.

53:59
    Hosté čelí dalšímu tlaku domácích, kteří se nastěhovali do jejich pásma. Souvislejší tlak si ale hráči Metallurgu nevypracovali a na opačnou stranu tak mohou zavítat ještě také hosté.

53:18
    Jaroslav Kosov si sjel do blízkosti Jakuba Štěpánka, jeho přiťuknutí kotouče ale skončilo jen na jeho připravených betonech.

52:23
    Domácí mají zápas pod kontrolou a necelých osm minut do konce třetí třetiny šli znovu do útoku. Štěpánek ale nemusel zasahovat proti střele Mozjakina, neboť ta skončila pouze vedle jeho branky.

51:10
    Hrnka poslal přihrávku Radku Smoleňákovi a druhý jmenovaný pak střílel na domácí branku, opět ovšem zaúřadovala obrana Metallurgu, která pomohla svému brankáři, který tak nemusel vůbec zasahovat.

50:27
    Ivan Švarný střílel z prostoru mezi kruhy, jeho rána ale skončila jenom na Košečkinovi, který tak chytá další střelu Slovanu. Raději pak hru přerušil.

49:54
    Hostům čas velmi rychle začíná utíkat, na to, aby s utkáním ještě něco udělali, jim zbývá něco málo přes deset minut.

49:27
    Domácí jsou v plném počtu.

49:10
    Smoleňák pálil na domácí branku, ale jeho střelu zablokovala obrana Metallurgu, která tak další akci hostů zastavila. Domácí tak stále drží svůj tříbrankový náskok.

48:40
    Domácí se zatím ale velmi dobře brání ve svém oslabení a vyhazují puky do bezpečí. Hosté se tak k pořádné přesilovkové střele ještě nedostali.

47:37
    Hosté jsou kompletní a začíná jejich zkrácená přesilová hra.

47:27
    Dvě minuty pro hráčskou lavici domácích. Ti inkasují dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě a za malý okamžik si přesilovku zahrají také hosté. Trest odsedí Šenfeld.

46:11
    Slovan je už ve čtyřech.

46:08
    Domácí zamkli hosty v jejich pásmu a na Štěpánka šly další střely. Ale ani jedna se neujala. Nicméně kotouč stále neopustil obranné pásmo hostujícího celku.

45:37
    Slovan jde do tří. Hlinka zasáhl vysokou holí do obličeje Kosova a domácí si zahrají přesilovku pět na tři.

45:12
    Pivcakin nabil Kovářovi před branku Slovanu, střela druhého jmenovaného ale končí mimo tři tyče. Hosté se ale nedokázali osvobodit a čelí dalšímu tlaku domácích.

44:11
    Další vyloučení hostů. Štastný inkasuje dvě minuty za sekání a Metallurg má další přesilovou hru.

43:48
    Na druhé straně střílel Radek Smoleňák, jeho projektil ale zastavila pozorná domácí obrana a k další brance se tak Slovan nedostal.

42:34
    Před hosty je tak znovu těžká práce, takový náskok domácích už si jen těžko nechají hráči Metallurgu vzít.
    40:44 Nikita PIVCAKIN - 4:1

40:44
    Metallurg právě vstřelil branku!
    A domácí využívají další přesilovou hru a tentokráte si už tříbrankový náskok berou. NIKITA PIVCAKIN se napřáhl od modré čáry, nakonec ale puk netrefil jak by chtěl, a ten doskákal až do branky za záda Štěpánka – 4:1. Asistence: Jan Kovář.

Využití: 0 – 0

I druhé dějství je u konce. V ní dal Slovan jednu branku díky trefě Colbyho Genowaye a snížil tak na rozdíl dvou branek. Jenže v této části hry také sudí neuznali dvě branky, na každé straně jednu. Vždy to bylo po tom, co si lavička jak domácího celku, tak i toho hostujícího vzala coach challenge. A vždy došlo k potvrzení, že branka platit neměla. Čeká nás ještě zajímavá třetí třetina, která nabídne další bitvu. Ta začne přibližně v 18:05.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:50
    Hosté se osvobozují a druhá třetina končí.

39:24
    Ale na na dlouho. Viedenský dostává dvě minuty za krosček a už sedí na trestné lavici. Další početní výhoda pro domácí celek.

39:13

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:41
    Tak ani domácím sudí neuznává branku. Slovan si vzal možnost videa a to potvrdilo, že před vstřelenou brankou se kotouč dotkl ochranné sítě a předtím tak měla být hra přerušena. Gól tedy nemohl platit.

38:41
    Ale i tuto situaci posuzuje ještě videorozhodčí.
    38:41 Neuznaná branka Osaly.

38:41
    OSKAR OSALA dostal nabito přímo na svoji čepel a poté svou prudkou ránou vymetl pavučiny v pravém horním rohu Štěpánkovy svatyně. Jenže bratislavská lavička si bere coach challenge.
    38:05 Kovářovu střelu chytil jeho krajan Štěpánek.

38:05
    Na Štěpánka střílel z levého kruhu Jan Kovář, ale brankář Slovanu střelu svého krajana chytil do své hrudi a neinkasoval. Hru poté raději přerušil.

37:13
    Boychuk dostává dvě minuty za sekání a další přesilovku si zahraje domácí Metallurg Magnitogorsk.

36:16
    Barker nedostal kotouč z vlastního obranného pásma a na branku si najížděl Timkin. Jeho přízemní střelu ale brankář Štěpánek vyrazil do bezpečí a podržel svůj tým a jeho naděje na kontaktní branku.

35:15
    Lukáš Kašpar dobře pálil z prostoru mez kruhy na branku domácích, ale Košečkin byl na svém místě a nedopustil, aby se hosté dostali na dostřel jediného gólu.
    34:13 Kaletnikovo kopnutí kotouče do branky Slovanu.

34:13
    Kaletnik dopravil kotouč do hostující sítě ale tohle platit nemůže. Doslova fotbalově do branky kotouč kopl a sudí okamžitě rozpažil.

33:47
    Zakázané uvolnění domácích a hra se tak stěhuje před jejich branku. Slovan tak dostává prakticky zadarmo útočné pásmo.

33:37
    Na řadě je komerční přestávka.

33:18
    Després je na ledové ploše, Slovan své oslabení zvládl a je tedy už v plném počtu.

32:29
    Hosté se osvobozují a nyní odcházejí střídat. Na ledě tak bude čerstvá čtveřice jejich hráčů.

31:48
    Domácí měli tlak před brankou a ten vyústil střelou Mozjakina a hosté se zatím ubránili. Ale stále je hráči Metallurgu svírají v jejich vlastním obranném pásmu.

31:18
    Hosté jdou do čtyř. Després dostává dvě minuty za sekání a přesilovku si nyní zahrají zase domácí hráči.

30:26
    Bačík střílel od modré čáry, ale clonil mu Grigorenko, který poté převzal kotouč a hned na to jdou domácí do další útočné akce.

30:06
    Slovan oproti první třetině zlepšil hru a hlavně pohyb a už je vidět spousty šancí na jeho straně. Nyní se dostal do blízkosti Košečkina Marek Viedenský, ale proti němu vytasil efektní semafor.

29:17
    Štěpánek se musel mít znovu na pozoru. Z pravého kruhu na něho vyslal jedovatou střelu Sergej Mozjakin, lapačka hostujícího brankáře ovšem byla na svém místě.

27:52
    Na druhé straně se ocitl téměř sám před Štěpánkem Timkin, jeho střela ale zamířila pouze vedle jeho branky.

27:12
    Colby Genoway vyslal jedovatou střelu z levého kruhu, ale Košečkin svým pravým betonem vykopl puk do bezpečí a poté si ho převzala domácí obrana.

26:55
    Jan Kovář se dostal ke střele z levé strany, ale na svého krajana Jakuba Štěpánka v brance Slovanu si nepřišel. Ten svůj tým podržel a také on raději zastavil hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

26:05
    Hosté ožili a i nyní se natlačilli před Košečkina, který musel zasahovat proti jejich střele, kterou ukryl na své hrudi a následně pak také hru přerušil.
    25:49 Colby GENOWAY - 3:1

25:49
    Slovan právě vstřelil branku!
    A přeci jen se hosté prosazují a možná se i vrací do hry. Boychuk pálil na Košečkina a ten svým betonem vyrazil puk před sebe. Na levé straně si ho sebral COLBY GENOWAY, jenž v pádu bekhendovou střelou uklidil kotouč za jeho záda – 3:1. Asistence: Cam Barker a Zach Boychuk.

25:37
    Domácí se poté osvobozují a vyhazují kotouč až před Jakuba Štěpánka.

24:56
    Lukáš Kašpar se proháčkoval do útočného pásma, ale nedostal se do zakončení. Poté operovali před brankou Košečkina Viedeneský, ale jeho přízemní střela mezi třemi tyčemi neskončila.

24:30
    Osala dostává dvě minuty za nedovolené bránění a Slovan má k dispozici další přesilovou hru.

23:57
    Zklamaní hosté tak přišli o své vedení a musí tedy začít znovu od začátku. Tohle rozhodně ale je rána do psychiky mužstva.

23:35
    A branka skutečně neplatí. Video potvrdilo špatné střídání hostů a hlavní sudí poté rozpažil.

23:35
    Sudí stále volá s videorozhodčím a čeká se na konečný verdikt.

23:35
    Domácí lavička si ale bere coach challenge. Domnívá se totiž, že hosté hráli v šesti hráčích. Uvidíme, jak videorozhodčí rozhodnou.
    23:35 Skalického neuznaná branka.

23:35
    Ale když už byli domácí kompletní a přesilovka hostů skončila, udeřili přeci jenom hosté. Hlinka našel z levé strany na pravém kruhu volného PAVOLA SKALICKÉHO, který puk uklidil do domácí odkryté branky. Bude se ale zkoumat video.

22:47
    A nyní také v plném počtu. Slovan dlouhou početní výhodu o dva muže navíc nevyužili a to rozhodně hraje do karet domácím.

22:37
    Domácí jsou už ve čtyřech hráčích.

22:02
    Ebert pálil z pravého kruhu, Košečkin ale jeho střelu vyrazil před sebe. Následně pak střílel ještě Michal Řepík, ale ani on nebyl úspěšný. Hosté mají nyní drtivý tlak, zatím ale bez gólového efektu.

21:28
    Řepík střílel na branku domácích, ale do jeho střely vložil svoji hůl jeden z domácích obránců a hráči Metallurgu tak vyhazují puk do bezpečí.

20:47
    A pozor. Slovan bude hrát pět na tři. Schaus dostává dvě minuty za hrubost a zbytečně tak oslabil svůj tým, který se bude bránit dvojnásobné přesile Slovanu.

20:37
    První přesilovku si zahraje také Slovan. Dronov dostává dvě minuty za podražení a hosté mají šanci snížit.

20:29
    Domácí se hned natlačili před hostující branku, ke střele se ovšem nedostali a jejich akce skončila. Na druhou stranu už míří hokejisté Slovanu.

Využití: 2 – 0

První třetina tohoto utkání je za námi. V ní jsme viděli tři branky a všechny do sítě bratislavského Slovanu. Domácí hráli dvě přesilové hry a obě dokázali proměnit díky přesným střelám Sergeje Mozjakina a Nikity Pivcakina. Na jejich střely pak reagoval také Igor Grigorenko, jenž poslal do hostující sítě třetí přesný zásah. Slovan tak má před sebou velmi nelehký útok. Dohnat tříbrankovou ztrátu, což bude hodně těžké. Nicméně má na to ještě dvě třetiny a stát se může cokoli. Rozhodně o výsledek hosté ještě zabojují. Druhá třetina začne přibližně v 16:55.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:55
    Birjukov zachytil kotouč před vlastní brankou a hned na to ho poslal do středního pásma šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění a první dějství je už u konce.

19:23
    Hrnka mířil s pukem do útočného pásma, ve středním pásmu ho ale domácí zastavili, a tak se ani pro tuto chvíli hosté před branku domácího brankáře Košečkina, nedostanou.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:28
    Po nepřesné kombinaci domácích měli šanci hosté jít do přečíslení. Jejich akce ale brankou neskončila a na druhou stranu pak míří znovu hráči Metallurgu Magnitogorsk.

17:18
    Marek Viedenský číhal před domácí brankou, klepl si o přihrávku, k ní se ale nakonec nedostal. Domácí vystihli rozehrávku Slovanu a sebrali hostům kotouč.

16:32
    A ti opět před Štěpánkem zahrozili, ale český brankář ve službách Slovanu svým zákrokem podržel tým.

15:50
    Boychuk přihrál rozjetému Voráčkovi, český obránce ale svou střelu přetáhl a puk skončil vedle domácí branky. Na druhou stranu pak bleskově míří znovu hráči Metallurgu.

14:54
    Znovu hosté zakombinovali před Košečkinem, ale dvě střely, které na něho mířily, zablokovali obránci Metallurgu a i nyní čisté konto Košečkina nepokazili.

14:40
    Na druhé straně to hosté zkoušeli před Košečkinem, na kterého letěla prudká střela. Jenže domácí brankář včas sklapl své betony a podržel svůj tým. Raději pak přerušil hru.
    13:57 Igor GRIGORENKO - 3:0

13:57
    Jenomže i Jakub Štěpánek hned po tom, co nastoupil do branky, musí sbírat kotouč ze své sítě. IGOR GRIGORENKO dostal přihrávku od Kazionova a svou prudkou střelou z levého kruhu prostřelil Stěpánka a domácí vedou už o tři branky – 3:0. To je pro hostující Slovan opravdu pořádná sprcha. Asistence: Denis Kazionov

12:56
    Střídání v týmu HC Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Marek Mazanec, přichází Jakub Štěpánek.
    12:56 Nikita PIVCAKIN - 2:0

12:56
    No a také druhou přesilovku domácí hráči využívají. NIKITA PIVCAKIN se dostal ke střele od modré čáry a dělovkou pak propálil v hostující brance vše, co mu stálo v cestě – 2:0. Asistence: Sergej Mozjakin.

12:28
    Na Mazance mířily další střely, zatím hosté ale tlaku domácích odolávají. Znovu se Slovan nemůže osvobodit.

11:42
    Další vyloučení na straně Slovanu. Šťastný dostává dvě minuty za podražení a domácí si zahrají další početní výhodu.
    11:15 Sergej MOZJAKIN - 1:0

11:15
    Domácí hokejisté svou přesilovou hru využívají. SERGEJ MOZJAKIN dostal nabito do prostoru nad vrchol obou kruhů a svou ránou poté překonává Marka Mazance. Metallurg tak jde do vedení – 1:0. Asistence: Jaroslav Kosov a Nikita Pivcakin.

10:49
    Domácí se už roztáhli v pásmu hostů a rozvíjejí přesilovkový kolotoč. Slovan se zatím nemůže osvobodit.

10:11
    Máme tu první vyloučení tohoto utkání. Na trestnou lavici putuje hostující Zach Boychuk, který inkasuje trest na dvě minuty za sekání. Přesilovka pro domácí tým.

09:45
    Na druhé straně nebezpečně střílel Michal Řepík, ale také jeho rána byla sražena mimo tři tyče. Hra se nepřerušuje a hned na to domácí míří směrem dopředu.

09:19
    Před brankou Marka Mazance bylo znovu velmi rušno, ale ve skrumáži před ním se lépe zorientovala obrana bratislavského Slovanu a posílá kotouč do středního pásma.

08:40
    Kosov vyslal ránu na hostující branku, ta byla zablokována obranou Slovanu a Marek Mazanec pak raději podržel kotouč a znovu přerušil hru.

07:51
    Tomáš Hrnka nahodil kotouč před branku, nikdo z jeho spoluhráčů ho ale nesebral a hráči Magnitogorsku se tak vydali znovu před Marka Mazance.

06:39
    Marek Mazanec nyní zneškodnil střelu Timkina a ta byla pořádně tvrdá. Skvělý zákrok hostujícího brankáře a poté na druhé straně musel do zákroku také jeho kolega, Vasilij Košečkin.

05:35
    Andrej Šťastný se proháčkoval do útočného pásma, obešel oba obránce a poté poslal střelu švihem na Košečkina, který ji svou vyrážečkou dokázal pokrýt.

04:32
    Oskar Osala střílel z levé strany a kotouč jen proletěl kolem Marka Mazance, který ho svou holí vytěsnil mimo. Následně pak jeho tým míří do další útočné akce.

03:42
    Sádecký nahodil kotouč do útočného pásma, kde ho ale nikdo z hostů nezachytil Vladislav Kaletnik ale ano a už se domácí hráči přemisťují zase na opačný konec kluziště.

03:10
    Na druhé straně raději ukryl pod svojí lapačku skákající kotouč Marek Mazanec a za malý okamžik se bude vhazovat po jeho levé ruce.

02:58
    Hráči Metallurgu ztratili kotouč v útočném pásmu a hosté toho využili a dostali se před Košečkina, kde střílel Lukáš Kašpar, ale jeho projektil nebyl přesný.

02:18
    Hlinka našel zadovkou Skalického, druhý jmenovaný si pak nabruslil těsně před Košečkina, ale prostrčit puk mezi jeho betony se mu nepodařilo. Následně pak se domácí znovu ujímají puku a ženou se zpět do třetiny hostů.

01:53
    Oskar Osala si nabruslil před branku Slovanu a vyslal nebezpečnou střelu, kterou do své lapačky ukryl Marek Mazanec a raději pak přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

01:05
    Boris Sádecký zamíchal kotoučem a poté ho zpoza domácí branky přihrával na připraveného Boychuka, ale puk zachytil Ilja Berestennikov a domácí míří znovu na opačnou stranu.

00:35
    Tam ale o kotouč přišli a bleskově se do útočného pásma přemístili také hosté, Řepík ale svou střelu do zdárného konce nedotáhl.

00:05
    Po úvodním vhazování se k puku dostali domácí hráči a okamžitě míří před branku Slovanu a pokusí se o první vážnější útok v tomto utkání.

00:01

A nyní už domácí hymna, a sice hymna Ruské federace.

Halou v Metallurgu už zní slovenská hymna.

Hráči obou celků už nastupují na ledovou plochu a utkání tak za malou chvilku bude moci začít. Předtím si ale ještě vyslechneme hymny obou zemí.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Pivcakin, J. Birjukov (A), Schaus, Dronov, Chabarov, S. Těreščenko, Bobrjašov – Kosov, Ellison, Mozjakin (C) – Šenfeld, Jan Kovář, Osala – De. Kazionov, Kaletnik, I. Grigorenko – Švyrjov, Berestennikov, Timkin – Platonov (A).

HC Slovan Bratislava: Mazanec (Štěpánek) – Després, Ebert, Bačík, Barker, Švarný (A), T. Voráček, Kozák – Boychuk, Sádecký, Co. Genoway – Smoleňák (C), Hrnka, J. Mikúš – Kašpar (A), Viedenský, Řepík – M. Hlinka, A. Šťastný, Skalický.

Rozhodčí: Odinš, Sojn – Zacharov, Sjusujev.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.