Vegas – Boston 3:1 (kon.) | Anaheim – Buffalo 1:3 (kon.) | Los Angeles – NY Islanders 3:2 (kon.)
Los Angeles Kings
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
New York Islanders
Pondělí 16.10.2017, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Anže Kopitar (LAK): Myslím si, že to byl dobrý zápas, dostali jsme se do vedení o dva góly. Pak soupeř snížil a bylo to zajímavé. My jsme rádi za výhru. Všechny formace hrály dobře a i mladí hráči se předvedli v dobrém světle. (07:15:40)

Československá stopa v utkání:
    Jaroslav Halák (NYI) 60 minut, 24 zákroků, 3 góly, 88,9%

1. Drew Doughty (LAK) 1+1
    2. Anže Kopitar (LAK) 1+1
    3. Mathew Barzal (NYI) 0+1

Díky výbornému taktickému výkonu ve třetí třetině dokázal domácí celek vyhrát tento zápas 3:2. Vítězný gól vstřelil Drew Doughty po skvěle přihrávce Kopitara při vlastním oslabení. Kings mají výborný vstup do soutěže – prvních pět zápasů a bilance 4-0-1, devět kanadských bodů. Nejlepší vstup do sezóny v klubové historii.

59:40
    John Tavares mohl zakončovat do odkryté brány, ale minul.

59:30
    Hosté jsou nastěhovaní před bránou Kings.

59:28
    Anders Lee se propracoval do střelecké pozice, kotouč vyrazil domácí gólman.

58:54
    Hosté získali kotouč, Jaroslav Halák míří na střídačku, Islanders hrají v šesti.

58:54
    Oddechový čas pro hosty.

58:34
    Hostující brankář pokukuje po střídačce, ale zatím se nemůže vydat na střídačku, neboť domácí celek drží hru ve svém útočném pásmu.

58:14
    Johnny Boychuk vypálil, jeho pokus kryje domácí brankář Darcy Kuemper.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, Jordan Eberle sice za končil, ale byl v postavení mimo hru.

57:39
    Hosté mají jednoznačně více ze hry, domácí celek se tak tak brání.

56:13
    Hostující celek diktuje tempo hry a je výrazně aktivnější.

55:47
    Mathew Barzal ani Andrew Ladd nedokázali překonat domácího brankáře. Darcy Kuemper nyní své spoluhráče výrazně podržel.

55:10
    Závěr zápasu bude ještě dramatický, Islanders prohrávají jen o gól a všechny síly vrhnou do útoku.
    54:23 Casey CIZIKAS - 3:2

54:23
    Islanders právě vstřelili branku!
    Hostující celek snižuje na rozdíl jediné branky, bránu obkroužil CASEY CIZIKAS a nadvakrát dokázal kotouč poslat mezi beton a tyčku. Darcy Kuemper neudržel brusli na tyčce, což se mu stalo osudným. Asistence: Cal Clutterbuck, Thomas Hickey.

54:00
    Nikolaj Kuljomin vypálil, výborně a obětavě jeho pokus zablokoval Christian Folin.

53:24
    Sledujeme rychlou hru, Alex Iafallo dostal výbornou přihrávku, ze střední vzdálenosti vypálil, jeho rána končí na mantinelu za bránou. Jaroslav Halák zasahovat nemusel.

53:04
    Jason Chimera mohl snížit, ale mířil příliš přesně, trefil spojnici tyče a břevna.

52:27
    Adam Pelech rychle dostal hru do středního pásma, pak nahodil na branku Kings a šel střídat.

52:04
    Scott Mayfield musí zpět do útočného pásma, souboj o puk zvládl, a tak mohou jeho spoluhráči pokračovat ve hře.

51:40
    Hostujícímu týmu čas ubíhá poměrně rychle, New York se nemůže stabilněji propracovat do útočného pásma.

51:27
    Jordan Eberle nahrnul kotouč pod domácího brankáře, který raději přerušuje hru. Vhazovat se tak bude před bránou Kings.

51:05
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat do vyložených šancí.

50:49
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Los Angeles.

50:37
    Adrian Kempe se propracoval do zajímavé střelecké pozice, ale branku minul. Následovat bude komerční přestávka.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Více ze hry mají momentálně hostujíc hokejisté, kteří se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře. Domácí defenziva je ale pozorná.

49:32
    Darcy Kuemper kryje další střelecký pokus hostujících hráčů.

49:01
    Adam Pelech má kotouč za svou brankou, pokouší se co nejrychleji přejít do útočného pásma, to se mu ale nedaří.

48:37
    Adam Pelech se propracoval k zakončení, jeho rána z kruhu mířila na vzdálenější tyč, ale brána byla obránci malá, minul ji.

47:52
    Nick Leddy vypálil od modré čáry, jeho pokus byl zablokovaný, kotouč končí za brankou Los Angeles.

47:33
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji prosadit v útočném pásmu.

47:08
    24:18, střelecky jsou aktivnější domácí hokejisté, kteří také vedou o dva góly.

47:05
    Komerční přestávka.

47:00
    Sedm minut hry ze třetí třetiny je pryč. Domácí celek navýšil své vedení a před hosty není vůbec nic snadného.

46:38
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Kings. Ti tak vedou o dva góly a momentálně mají blíže k výhře.
    45:44 Drew DOUGHTY - 3:1

45:44
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Tak to byla nádherná akce v oslabení. Anže Kopitar vystihl rozehrávku hostů, díky čemuž se dostal k puku. Zavezl jej do útočného pásma. Dlouhou dobu čekal s přihrávkou, potřeboval, aby se DREW DOUGHTY dostal do ideální pozice a přesným pasem našel spoluhráče, který snadno skóroval. Gól při vlastním oslabení. Asistence: Anže Kopitar.

45:15
    Kings vyhazují přes všechny čáry. Hosté tak musí od své brány.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

44:54
    Jordan Eberle tvrdou ránou z horní hranice kruhu zkoušel překonat domácího brankáře, ale Darcy Kuemper byl pozorný.

44:25
    Islanders se sice probojovali do útočného pásma, ale se zakončením mají velké problémy.

44:00
    Josh Bailey musí rozehrávat od své branky, hosté mají k dispozici přesilovou hru, během které mohou vyrovnat.

43:46
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Adrian Kempe – 2 min., sekání).

43:35
    Christian Folin má kotouč za svou brankou a pokouší rychle dostat hru od své brány.

43:10
    Hostující celek prohrává o jednu branku a pokouší se hrát aktivně a co nejrychleji vyrovnat. Domácí defenziva ale podává dobrý výkon.

42:02
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se momentálně nemůže probojovat do zakončení.

41:28
    Vhazovat se bude před brankou Islanders, hosté ale vyhráli kotouč, a tak nemusel Halák zasahovat.

41:25
    Zakázané uvolnění, hostující celek špatně rozehrál, a tak je z toho icing.

41:24

40:31
    Alec Martinez zakončoval další akci svého týmu, ani on ale nedokázal přesněji zakončit.

40:17
    Drew Doughty se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus ale výborně vychytal hostující brankář.

40:01

Dvě branky jsme viděli ve druhé třetině. Josh Bailey dokázal ve 29. minutě vyrovnat a v přesilové hře vrátil domácí hokejisty do vedení povedenou ránou od modré čáry Jake Muzzin.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:38
    Jeff Carter dobře vypálil, jeho rána ale k brance neprošla, kotouč byl zablokovaný.

39:22
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Joshua Ho-Sang – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

39:06

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:51
    Jordan Eberle ránou z první minul bránu, kotouč poslal vysoko nad.

38:24
    John Tavares znovu zakončoval rychlou akci hostů, jeho pokus zablokoval Alec Martinez. Zlomil ale hokejku.

37:49
    John Tavares se sice propracoval do střelecké pozice, ale branku minul.

37:37
    Znovu se hráči v černém dokázali osvobodit, hostům se vůbec nedaří.

37:15
    Domácí celek se dokázal osvobodit, vyhodil kotouč přes všechny čáry.

37:06
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jeff Carter – 2 min., sekání).

37:00
    Hosté mají ponechanou výhodu.

36:27
    Thomas Hickey musí hrát, zakázané uvolnění se nepíská. Následně se New York probojoval do útočného pásma, ale domácí celek ho nenechá zakončit.

36:14
    Mathew Barzal velmi dobře vypálil, jeho pokus zblokoval Alec Martinez do ochranné sítě nad brankou. Buly před Darcy Kuemperem.

35:43
    Nick Leddy se střetgl s Dowdem, oba hokejisté pokračují ve hře. Sledujeme klidnější pasáž hry.

35:12
    Hosté se propracovali do útočného pásma, ale kotouč jim utekl, a tak nedokázali zakončit.

34:43
    Domácí hokejisté nyní kombinují ve svém obranném pásmu a pokouší se něco vymyslet. Zatím ale marně.

34:25
    Jeff Carter výborně tečoval kotouč před brankou, ale gólmana Haláka nikdo z domácího celku překonat nedokázal.

34:01
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, domácí celek stále vede o jednu branku díky úspěšně zakončené přesilové hře.

33:33
    Calvin de Haan dobře zakončil bleskovou protiakci, brankář Darcy Kuemper zastavuje hru. Bude se vhazovat před brankou Kings.

33:05
    Alex Iafallo to zkoušel z mezikruží, jeho pokus ale dokázal zablokovat soupeře.

32:39
    Ránou z první se nyní prezentoval Alec Martinez. Jeho ránu od modré čáry dokázal Jaroslav Halák zastavit, vhazování se tak bude opakovat.

32:34
    Nick Shore se po rychlé akci spoluhráčů propracoval až do střelecké pozice, jeho bekhendový pokus ale kryje brankář Islanders.

31:58
    Trevor Lewis vypálil od modré čáry, jeho pokus byl zablokovaný Boychukem.

31:52
    Po komerční přestávce zápas pokračuje dál.
    31:32 Jake MUZZIN - 2:1

31:32
    Gól v přesilovce znamená, že se domácí dostávají do vedení. JAKE MUZZIN vypálil od modré čáry, před bránou výborně clonil Tanner Pearson. Ten puk sice netečoval, ale zakryl brankáři Halákovi výhled, a tak se kotouč dostal až za brankovou čáru. Asistence: Oscar Fantenberg a Tyler Toffoli.

31:21
    Jake Muzzin neuspěl ani nadvakrát.

30:31
    Zkušený Alec Martinez nedokázal od modré čáry překonat brankáře soupeře.

30:19
    Jeff Carter dobře vypálil, jeho pokus ale vyrazil hostující brankář.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, domácí hokejisté se mohou dostat do vedení díky přesilové hře.

29:46
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Thomas Hickey – 2 min., držení protihráče).
    28:56 Josh BAILEY - 1:1

28:56
    Hostující celek dokázal vyrovnat. Všechno to vzniklo tím, že domácí brankář špatně rozehrál. Islanders zachytili puk na modré čáře, a pak se po sérii přihrávek dostal do zakončení JOSH BAILEY. Jeho pokus propadl brankáři až do brány. Asistence: Mathew Barzal, Andrew Ladd

28:06
    Nick Leddy se rychle dostal do útočného pásma, jeho pokus nebyl přesný.

27:21
    Momentálně je k vidění velký boj, ani jeden celek si nic nedá bez žádného boje. Následně John Tavares vypálil z mezikruží, jeho pokus postrádal přesnost.

26:57
    Nic Dowd se za hostující bránou střetl s Cizikasem. Oba hokejisté pokračují ve hře.

26:27
    Proti první třetině sledujeme klidnou pasáž hry, ani jeden celek výrazně nedominuje.

26:03
    Calvin de Haan vyváží puk a nahazuje jej tak, aby z toho nebyl icing. Hosté střídají.

25:34
    Andy Andreoff dostal hru do útočného pásma, ale nikdo v černém dresu nedokázal přesněji zakončit.

25:13
    Joshua Ho-Sang se hned dvakrát probojoval do zakončení. Ani jeden pokus však nebyl přesný, domácí brankář si dokázal poradit.

24:27
    Johnny Boychuk z dobré pozice příklepem vypálil, gólman domácích musel být pozorný. Vhazovat se bude před brankou Kings.

24:10
    Darcy Kuemper kryje kotouč po střele hostujícího hráče. Casey Cizikas zakončoval a domácí brankář své spoluhráče podržel.

23:36
    Nic Dowd se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus ale zablokoval hostující Nikolaj Kuljomin.

23:30
    Ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu, sledujeme rychlý hokej, hra se přelévá ze strany na stranu.

22:41
    Jordan Eberle rozehrával od své branky, ale kotouč se odrazil od hole soupeře mezi střídačky. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Mnoho vyložených šancí zatím k vidění není.

22:33
    Hostující Joshua Ho-Sang se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus nebyl povedený. Puk končí mimo branku.

21:48
    Josh Bailey vypálil od modré čáry, jeho ránu před brankou tečoval Anders Lee, a tak neměl domácí brankář snadnou pozici, ale dokázal si poradit.

21:17
    Darcy Kuemper musel za svou branku, aby pomohl s rozehrávkou. To se mu sice podařilo, ale domácí přišli o puk, a tak se musí bránit.

20:50
    Sledujeme klidnější úvod druhé třetiny, domácí hokejisté se nemohou stabilněji dostat do útočného pásma.

20:36
    Jako první ve druhé třetině vypálil hostující Nick Leddy, jeho zakončení ovšem postrádalo přesnost.

20:01

Po první třetině vede aktivnější domácí tým. Autorem zatím jediné branky je Anže Kopitar, jehož střílenou přihrávku si tečoval do vlastní brány Adam Pelech.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:40
    Hosté se musí bránit tlaku domácího týmu.

19:20
    Už se pravděpodobně nic nestane, v poklidném tempu se dohrává první třetina.

19:00
    Poslední minuta hry v první třetině.

18:53
    Jordan Eberle se propracoval do zakončení, obkroužil bránu a pokoušel se zasunout kotouč, což se mu nepodařilo. Připravený byl Darcy Kuemper.

18:05
    Nick Leddy rozehrává od své branky, dostal se až do útočného pásma, tam ale o puk přišel. Ani domácí ale nedokázali založit útočnou akci.

17:40
    Los Angeles se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, ale od obránců nedostává dostatečný prostor.

17:21
    Jeff Carter velmi dobře vypálil, jeho pokus kryje brankář Jaroslav Halák. Vhazovat se tak bude před brankou slovenského brankáře.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, aktivnější jsou domácí hokejisté.

16:42
    Jake Muzzin dobře vypálil, jeho pokus kryje hostující brankář. Domácí jsou střelecky aktivnější, v tomto ohledu vedou 10:5. Na góly "jen" 1:0.

15:52
    Johnny Boychuk hraje od své branky, pokoušel se rychle najít spoluhráče ve středním pásmu, což se mu sice podařilo, ale Islanders se do zakončení nedostali.

15:17
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji propracovat do vyložených šancí. Hosté mají k dispozici vhazování v útočném pásmu.

14:58
    Kotouč vypadl z hrací plochy, hra je tak přerušená. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

13:28
    Tanner Pearson zakončoval další zajímavou akci svého týmu, ale jeho pokus byl zablokovaný.

13:01
    Další domácí gól mohl přidat Alec Martinez, jehož pokus ale vychytal brankář Jaroslav Halák.
    12:44 Anže KOPITAR - 1:0

12:44
    Domácí hokejisté se dostávají do vedení. ANŽE KOPITAR posílal kotouč před branku, kde byl spoluhráč, ale také Casey Cizikas, který si tečoval puk do vlastní branky. Smolný moment pro hostující celek. Asistence: Drew Doughty. Dustin Brown.

12:20
    Do dobré šance se propracoval Anže Kopitar, jeho pokus ale zastavil brankář.

12:09
    John Tavares se propracoval do zakončení, Darcy Kuemper byl pozorný. Komerční přestávka.

11:41
    Andy Andreoff výborně vybojoval puk, pokoušel se zakončit, ale jeho pokus nebyl přesný.

11:24

11:12
    Jake Muzzin hledal spoluhráče přihrávkou, ale našel jen soupeře, který rychle vyhazuje.

10:46
    Hosté se znovu osvobozují.

10:23
    Jake Muzzin neudržel modrou čáru, a tak Kings musí útočnou třetinu vyklidit.

10:15
    Nikolaj Kuljomin odrazil kotouč mimo hrací plochu, vhazovat se bude před brankou hostujícího celku. Přesilovka se domácím zatím nedaří.

09:50
    Anže Kopitar dostal hru znovu do útočného pásma, kde se domácí pokouší něco vymyslet, ale rychle o něj přišli.

09:36
    Jeff Carter dobře vypálil, jeho pokus zablokoval Thomas Hickey.

09:24
    Vhazovat se tedy bude před brankou Islanders.

09:24
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Adam Pelech – 2 min., vražení na hrazení).

08:42
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji propracovat do střelecké pozice.

07:53
    Anders Lee od modré čáry, i tentokrát kryje puk brankář Kings.

07:42
    Jordan Eberle si vypracoval dobrou střeleckou pozici, jeho ránu z kruhu ale domácí brankář Darcy Kuemper poměrně snadno zastavil.

07:10
    Anže Kopitar vypálil, jeho pokus ztečoval do ochranné sítě John Tavares.

06:20
    Alex Iafallo dostal rychlou přihrávku, přešel modrou čáru a vypálil, jeho pokus postrádal přesnost.

06:03
    New York Islanders se zatím musí bránit, domácí se dostali do ofsajdu. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

05:32
    Christian Folin vyhrál buly, ale jeho spoluhráči nedokázali pořádně přejít do útočného pásma.

05:32
    Kings špatně rozehráli, je z toho jen zakázané uvolnění. Darcy Kuemper musí být pozorný, bude se vhazovat před jeho brankou.

05:03
    Z horní části kruhu dobře vypálil Trevor Lewis, jeho ránu zápěstím vyrazil hostující brankář před sebe, pak už si poradila obrana.

04:42
    Islanders se rychle dostali do útočného pásma, ale o puk byli rychle připraveni. Následně hosté zahráli jen na icing. Vhazovat se tak bude před brankářem Jaroslavem Halákem.

04:09
    Drew Doughty se vracel do obranného pásma, získal kotouč a rychle se pokoušel otočit směr hry. Přes útočnou modrou ale neprošel.

04:01
    Od modré to zkoušel Derek Forbort, jehož střelecký pokus končí mimo branku. Halák zasahovat nemusel.

03:12
    Brock Nelson hledal dlouhou přihrávkou najetého spoluhráče, ale přihrávka se nepovedla.

02:36
    Sledujeme aktivní hru od domácího týmu, který se pokouší něco vymyslet před brankou Islanders. Hosté se tak musí bránit.

02:14
    Oscar Fantenberg jako obránce vypálil od modré čáry, jeho pokus ale končí mimo branku, slovenský gólman zasahovat vůbec nemusel.

01:01
    Tyler Toffoli našel Jeffa Cartera, jehož pokus bez přípravy výborně dokázal vyrazit hostující brankář Jaroslav Halák.

00:27
    Domácí celek se propracoval do útočného pásma, Alex Iafallo číhal před brankou, ale puk se k němu nedostal. Hosté se dokázali osvobodit tak, aby z toho nebyl icing.

00:01
    Úvodní buly vyhrávají domácí hokejisté, Derek Forbort se vrací do obranného pásma, aby mohl klidněji založit akci.

00:01

Los Angeles Kings: Kuemper (J. Campbell) – Forbort, Doughty, Martinez, Muzzin, Fantenberg, Folin – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Pearson, J. Carter, Toffoli – Kempe, Dowd, Brodzinski – Andreoff, N. Shore, Lewis.

New York Islanders: Halák (Greiss) – Leddy, Boychuk, de Haan, Pelech, Hickey, Mayfield – Lee, Tavares, Eberle – Ladd, Jo. Bailey, Barzal – Chimera, B. Nelson, Ho-Sang – N. Kuljomin, Cizikas, Clutterbuck..

Zápas brzy začne,

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Los Angeles Kings odehrálo čtyři zápasy s bilancí 3-0-1-0. Se sedmi body je v tabulce Západní konference na páté pozici. V zatím posledním zápase Kings porazili Buffalo Sabres 4:2. Klíčová byla třetí třetina, kterou Los Angeles vyhrálo 3:1.

New York Islanders odehrál pět zápasů, má bilanci 2-0-1-2; vybojoval 5 bodů a patří mu desáté místo ve Východní konferenci. Poslední zápas vyhrál nad San Jose. Sharks se prosadili jako první, Lee vyrovnal. Ve druhé třetině poslal Islanders do povedení Nelson a do prázdné branky upravil výsledek Clutterbuck.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a New York Islanders.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 13. Kopitar (Doughty, D. Brown), 32. Muzzin (Fantenberg, Toffoli), 46. Doughty (Kopitar) – 29. Jo. Bailey (Barzal, Ladd), 55. Cizikas (Clutterbuck, Hickey)

Rozhodčí: Lee, Watson – Sericolo, Driscoll

Diváci: 18 230