NY Rangers – Pittsburgh 4:5 (po pr.) | Washington – Toronto 0:2 (kon.) | Philadelphia – Florida 5:1 (kon.)
New Jersey – Tampa 5:4 (1:0 po s.n.) | Ottawa – Vancouver 0:3 (kon.) | Nashville – Colorado 4:1 (kon.)
Winnipeg – Columbus 2:5 (kon.) | Dallas – Arizona 3:1 (kon.) | Edmonton – Carolina 3:5 (kon.)
Vegas – Buffalo 5:4 (po pr.) | San Jose – Montreal 5:2 (kon.)
Winnipeg Jets
2:5 (0:0, 1:4, 1:1)
Columbus Blue Jackets
Středa 18.10.2017, 02:00 • Bell MTS Place, Winnipeg • NHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (04:33:47)

3. Kyle Connor (WPG) 1+0

Je dobojováno. Třízápasová vítězná šňůra Jets končí, zatímco Columbuští zvítězili už počtvrté v řadě. O výhře Tortorellovy party rozhodla druhá třetina, ve které Jackets předvedli gólovou smršť, k níž čtvrtou trefou přispěl i český bojovník Lukáš Sedlák.

59:19
    Nyní už se na ledě nic převratného neděje, navzdory Armiově trefě je jasné, že Winnipeg dnes oba body přenechá Columbusu.
    58:23 Joel ARMIA - 2:5

58:23
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    John Tortorella poslal na přesilovku svou čtvrtou formaci, což se Columbusu nakonec vymstilo. JOEL ARMIA ujel po pravém křídle, objel blokujícího Jacka Johnsona a tváří v tvář Korpisalovi se nemýlil. Asistence: Dustin Byfuglien.

57:51
    Zac Dalpe zkusil štěstí z levého kruhu, v konečném zúčtování ale jen mírně vylepšil Masonovu úspěšnost zákroků, jelikož jeho střela neměla gólové parametry.

57:28
    Někteří diváci už opouštějí své sedačky, dvě a půl minuty před koncem si navíc Columbus zahraje přesilovku – Daňo (WPG) byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

57:01
    Mark Scheifele mohl alespoň kosmeticky upravit nepříznivé skóre, jeho rána z pravého kruhu ale orazítkovala tyč!

56:10
    Hra ve čtyř proti čtyřem ani jednomu týmu příliš nesedí, momentálně sledujeme festival lehkých ztrát a nepřesností.

55:18
    Byfuglienova nepovedená rozehrávka skončila na hokejce Matta Calverta, v závěrečné pasáži zápasu už se ani jeden tým nikam nežene.

54:24
    Přesilovka Blue Jackets je ale rychle u konce, rovněž za hákování byl totiž vyloučen Pierre-Luc Dubois (CBJ).
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

54:18
    Nikolaj Ehlers (WPG) zahákoval unikajícího Atkinsona, Columbus si tak po komerční přestávce zahraje svou druhou přesilovku.

53:54
    Už 36. střelu Columbusu v tomto utkání si teď připsal Brandon Dubinsky, následovat tak bude další vhazování v obranném pásmu Winnipegu.

53:16
    Agilní Pierre-Luc Dubois vybojoval puk u pravého mantinelu a okamžitě poté vypálil, Steve Mason ale jeho pokus dokázal ukrýt ve své náruči.

53:01
    Steve Mason teď pro jistotu přerušil hru, načež hlasatel v Bell MTS Place ohlásil další komerční přestávku.
    52:15 Zach WERENSKI - 1:5

52:15
    Columbus právě vstřelil branku!
    To se jen tak nevidí. Útočnou akci Blue Jackets táhli oba obránci! Seth Jones se rozjel na pravém křídle a poté přenesl hru na levou stranu, kde stál ZACH WERENSKI a ten z levého kruhu přesnou ranou pod břevno nedal Masonovi šanci! Asistence: Seth Jones a Matt Calvert.

51:23
    Artěmij Panarin napravil svou ztrátu puku a obral Armiu o kotouč, načež se Jackets usadili zpět v útočném pásmu.

50:42
    Lukáš Sedlák to opět zkoušel z prakticky nulového úhlu, tentokrát už se ale Mason nenechal zaskočit, jak tomu bylo na konci druhé třetiny.

49:38
    Nikolaj Ehlers jednoduchým nahozením od modré vybojoval buly v útočném pásmu, k tomu ale dojde až po komerční přestávce.

49:07
    Už se hraje dlouho bez přerušení, Columbuští teď jen chytře vyhodili puk do útočného pásma tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění.

48:10
    Matt Calvert na vlastní modré čáře obral o puk Scheifeleho, sám se ale poté daleko nedostal.

47:19
    To se jim nakonec podařilo, vhazovat se bude po pravici Stevea Masona.

46:36
    Po Ehlersově nahození do útočného pásma se domácí usadili v columbuské třetině, načež ale Tobias Enström na modré zlomil hůl, a hosté tak mohou vyvézt puk na opačnou stranu kluziště.

45:44
    Na konci rychlé protiakce Blue Jackets stál Josh Anderson, který ale střelou z vrcholu kruhů na Masona nevyzrál.

44:50
    Už dlouho se hraje bez přerušení, svěřenci Johna Tortorelly teď pod tlakem pouze vyhodili puk do středního pásma a odjeli střídat.

43:57
    Na konci protiakce Winnipegu stál Nikolaj Ehlers a jeho střela z levého kruhu, již ovšem Korpisalo vyrazil do bezpečí.

43:16
    Alexander Wennberg chytrou přihrávkou vyzval ke střele Davida Savarda, s jehož projektilem si ale Mason bez potíží poradil a Jets už zakládají protiútok.

42:36
    Po další chybě v rozehrávce Jets se ke střele z otočky dostal Zac Dalpe, jemuž ale v klíčový moment sjel kotouč z čepele.

41:51
    Poolmanova nepřesná rozehrávka skončila jen u Setha Jonese, který bez váhání poslal kotouč zpět do útočného pásma, kam se už vydává Lukáš Sedlák.

40:54
    Nikolaj Ehlers se pokusil dobruslit vlastní nahození do útočného pásma, to mu ale znemožnil Matt Calvert a Jackets už zakládají protiútok.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 3:54.

Zatímco první dvacetiminutovka se obešla bez gólů, ta druhá nabídla hned pět branek. Hosté jasně dominovali a díky trefám Atkinsona s Folignem se dostali do dvoubrankového vedení, které sice vzápětí snížil Kyle Connor, poté ale Stevea Masona překonali ještě Jack Johnson a Lukáš Sedlák, a Columbus tak ve Winnipegu vede 4:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:05
    Na columbuského gólmana Korpisala teď spadla vlastní klec, a hra je tak přerušena, ale zdá se, že finský strážce hostující svatyně je v pořádku.
    38:11 Lukáš SEDLÁK - 1:4

38:11
    V závěru druhé třetiny přidávají Jackets čtvrtý gól. Dubois tělem odstavil protihráče a vybojoval puk pro LUKÁŠE SEDLÁKA, který se ještě pokusil najít lépe postaveného Dalpeho, Mason si ale puk letící brankovištěm nešťastně srazil za vlastní záda! Bez asistence.

37:31
    Tanevův projektil od pravého hrazení si Joonas Korpisalo bez potíží pohlídal, akce Jets ale ještě může pokračovat.

36:46
    Domácí pod tlakem vyhodili puk na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí před Stevea Masona.

35:51
    Patrik Laine se na pravém kruhu dostal k dorážce Poolmanova nahození od modré, Joonas Korpisalo si ale bez potíží poradil a přerušil hru.

35:27
    Tomu ale nevyšlo zpracování prudké rozehrávky z Werenskiho hokejky, kotouč nakonec doletěl až na zakázané uvolnění.

34:47
    Domácí kapitán Blake Wheeler dovezl kotouč do rohu kluziště, tam o něj ale nakonec přišel a na opačnou stranu může zamířit Nick Foligno.
    33:54 Jack JOHNSON - 1:3

33:54
    Winnipeg se ale na dostřel dlouho neudržel, hosté opět odskakují do trháku. Po Andersonově černé práci u pravého hrazení se k puku dostal Brandon Dubinsky, který se hezkou kličkou zbavil svého strážce a poté předložil ideální pas úplně volnému JACKU JOHNSONOVI, který neměl problém překonat přesouvajícího se Masona. Asistence: Brandon Dubinsky a Josh Anderson.

33:26
    Tucker Poolman to zkusil z pravého kruhu, jeho pokus ale postrádal přesnost a hosté nyní mohou uklidnit hru.
    32:30 Kyle CONNOR - 1:2

32:30
    Jets se dostali k ojedinělému tlaku v útočném pásmu a ten přetavili v kontaktní branku! Scheifele zpoza branky chytrou zadovkou vyzval ke skórování navrátilce do sestavy KYLEA CONNORA, který svižnou střelou z voleje překonal bezmocného Korpisala! Asistence: Mark Scheifele a Blake Wheeler.

31:33
    Tyler Myers tvrdě vypálil z vrcholu kruhů, ani on si ale na skvěle chytajícího Joonase Korpisala nepřišel a Jackets poté vyhodili puk do bezpečí.
    30:50 Nick FOLIGNO - 0:2

30:50
    V šestém utkání v sezóně se kapitán Blue Jackets NICK FOLIGNO konečně trefil. Zkušený křídelník se uvolnil na levém kruhu, vybruslil si před Masona, kterého vylákal z winnipežské svatyně a poté šikovně zasunul puk do sítě. Bez asistence.

30:15
    Josh Morrissey dostal nabito na modrou, kotouč ale netrefil podle svých představ, a Korpisalo tak mohl zůstat v klidu.

29:18
    Napadající Wennberg s Panarinem vybojovali puk ve středním pásmu a druhý jmenovaný se poté vydal do samostatného úniku, na hrdinsky chytajícího Masona si ale nepřišel on ani z druhé vlny dojíždějící Cam Atkinson!

28:42
    Jack Johnson se vydal na útočný výlet, zbavil se Morrisseyho a vypálil, jeho pokus ale mířil vysoko nad.

28:10
    Na konci této akce Jackets stál hostující kapitán Nick Foligno, který měl na hokejce jasný gól, ale Mason předvedl zázračný zákrok!

27:43
    Ehlersův propagační pokus z rohu kluziště Korpisalo bez potíží vyrazil, načež Columbuští mohou založit další rychlý protiútok.

27:10
    Artěmij Panarin ujel po levém křídle, ke střele se ale nakonec nedostal a po následné protiakci Jets Korpisalo přerušil hru. Před námi je komerční přestávka.

26:43
    Jacob Trouba dostal nabito na vrchol levého kruhu, jenže promáchl a Matt Calvert poté jednoduchým obloučkem vyhodil puk do bezpečí.

26:06
    Bryan Little to po Troubově přihrávce zkusil z otočky, Korpisalův beton byl ale ve správný čas na správném místě.

25:33
    Tak to byla šance jako hrom! Milanův bekhend z mezikruží Mason vyrazil jen před sebe, načež Duboisova první dorážka skončila na břevně a tu druhou ležící Steve Mason s obrovským štěstím zastavil!

25:02
    Ve vlastním oslabení se ke střele z vrcholu kruhů dostal Scheifele, kanadský reprezentant v barvách Winnipegu ale výrazně přestřelil.

24:19
    Jets se osvobozují, Zach Werenski se vrací pro kotouč hluboko do vlastního obranného pásma.

23:30
    Zkušený Shawn Matthias (WPG) ve středním pásmu podrazil Savarda, Columbus si tak zahraje svou první přesilovku.

23:02
    Blake Wheeler jako by už se chystal ke gólové oslavě, jeho střela ale měla k rozvlnění sítě Jackets daleko...

22:09
    Poolmanovu střelu od modré Korpisalo sice vyrazil jen před sebe, s následnou sérií dorážek z předbrankového prostoru si ale bravurně poradil!

21:15
    Další šanci Blue Jackets měl na holi Matt Calvert, bojovník v sestavě Jackets si ale z levého kruhu na brankáře Jets nepřišel.
    20:36 Cam ATKINSON - 0:1

20:36
    Hosté se zkraje druhé třetiny dostávají do vedení! Werenski vypíchl na vlastní modré čáře kotouč soupeři a k puku se poté dostal Artěmij Panarin, který vyslal do samostatného úniku CAMA ATKINSONA, a ten si s Masonem už dokázal poradit! Asistence: Artěmij Panarin a Alexander Wennberg.

20:01

První dvacetiminutovka je za námi a do kabin se jde za bezbrankového stavu. Zatím jsme se ale rozhodně nenudili a k vidění bylo pár šancí na obou stranách, hraje se navíc ve velmi rychlém tempu s minimem přerušení. Druhá třetina začne v 1:57, tak se nechme překvapit, zdali se dočkáme gólů.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

18:43
    Laineho pokus z levého kruhu Korpisalovi vypadl z náruče, také s dorážkou finského ostrostřelce si ale columbuský brankář dokázal poradit.

17:48
    Calvertovo nahození od pravého mantinelu šikovně tečoval Bjorkstrand, kotouč ale nakonec do prostoru mezi třemi tyčemi nezamířil.

16:53
    Korpisalo se v posledních minutách nudí, Columbuští na ledě dominují a další akci Blue Jackets už zakládá Zach Werenski.

15:56
    Panarin vjel do útočného pásma a poté šikovnou zadovkou přenechal kotouč Atkinsonovi, jehož dělovku z vrcholu kruhů ale Mason bez potíží vyrazil.

15:10
    Morrisseyho střelu z vrcholu levého kruhu Korpisalo ukryl ve své náruči a následovat bude další komerční přestávka.

14:36
    Po parádní akci Artěmije Panarina se ke střele z pravého kruhu dostal nikým nehlídaný Wennberg, jeho projektil si ale Steve Mason pohlídal.

13:45
    Josh Anderson zachytil nepovedenou rozehrávku Jets na útočné modré, Columbuští ale vzápětí o puk zase přišli.

13:11
    Pierre-Luc Dubois se rozjel na pravém křídle, dostal se ale do až příliš ostrého střeleckého úhlu, a Mason si tak na jeho následné střele smlsl.

12:42
    Jackets jsou neustále aktivnější a většinou se hraje v obranném pásmu Jets, domácí tým se zatím k souvislému tlaku vůbec nedostal.

11:58
    O chvilku později to Cam Atkinson zkusil z levého kruhu a po jeho střele Steve Mason pro jistotu přerušil hru.

11:38
    Dlouhotrvající tlak Jackets vyvrcholil střelou Davida Savarda od modré, jeho nepřesná rána ale zaduněla jen o zadní hrazení.

10:43
    Svěřence Johna Tortorelly při přechodu do útočné třetiny zastavil ofsajd, po jehož odpískání bude následovat komerční přestávka.

10:04
    Seth Jones dobrých dvacet sekund vyčkával za vlastní svatyní, než dostřídají jeho spoluhráči, až se z tribun winnipežské arény spustil pískot.

09:06
    Lukáš Sedlák byl u pravého hrazení odzbrojen Daňem, Jets ale poté vybojovaný puk pouze vyhodili na zakázané uvolnění.

08:20
    Hra se nám začíná otevírat. Na opačné straně kluziště se znenadání ocitl ve skvělé palebné pozici Mark Scheifele, Korpisalo ale reflexivním zákrokem podržel Columbus!

07:33
    Tlak Blue Jackets ještě pokračoval a po Wennbergově akci se ve skvělé palebné pozici ocitl Cam Atkinson, přesouvající se Mason ale proti jeho střele bravurně zakročil.

06:59
    Oliver Bjorkstrand se rozjel na pravém křídle a poté ze skvělé pozice vypálil, tváří v tvář Masonovi ale minul svatyni Jets!

06:01
    Po nahození Setha Jonese od modré Mason přerušil hru a následovat bude komerční přestávka.

05:22
    Sledujeme hlušší pasáž hry, oba týmy střídají a tribuny v Bell MTS Place mlčí jako hrob.

04:48
    Patrik Laine se po sérii kliček na levém kruhu nakonec odhodlal ke střele, ta ale jeho krajana Joonase Korpisala nakonec vůbec neohrozila.

03:54
    Po trmě-vrmě u levého mantinelu se ujal volného puku Nic Petan a rozjel se s ním do útočného pásma, Jets ale vzápětí zase o kotouč přišli.

03:05
    Cam Atkinson vjel do útočného pásma lehce jako nůž máslem, s jeho následným pokusem z vrcholu kruhů si ale Steve Mason bez potíží poradil.

02:17
    Zach Werenski nabil na modré čáře svému parťákovi Jonesovi, jehož projektil z voleje byl ale nakonec zblokován.

01:21
    Savardova přihrávka do předbrankového prostoru nikoho v bílém dresu nenašla, Johnson ale ještě zachytil puk na útočné modré, a tlak Blue Jackets tak může pokračovat.

00:42
    Laineho pokus z pravého křídla byl zblokován, nicméně hostům se nepodařilo vyhodit puk do bezpečí a ke střele od modré se následně dostal Dustin Byfuglien, Korpisalo ale jeho ránu bez potíží skryl ve své lapačce.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Winnipeg Jets: S. Mason (Hellebuyck) – Morrissey, Trouba, Enström, Byfuglien, Poolman, T. Myers – Ehlers, Scheifele, Wheeler – Connor, Little, Laine – Matthias, Copp, B. Tanev – Daňo, Petan, Armia.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Bobrovskij) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, R. Murray, Harrington – Panarin, Wennberg, Atkinson – Calvert, N. Foligno, Bjorkstrand – Milano, Dubinsky, J. Anderson – Dubois, Sedlák, Dalpe.

Rozhodčí: Lambert, Kozari – Wheler, Pancich.

COLUMBUS BLUE JACKETS
    Blue Jackets mohou být s dosavadním průběhem sezóny ještě o něco spokojenější, z pěti zápasů totiž svěřenci přísného kouče Johna Tortorelly čtyřikrát vyhráli a spolu s překvapením sezóny z New Jersey se drží na špici Metropolitní divize. Jediná porážka Jackets přišla proti rozjetému Chicagu, jinak si Columbus poradil s Islanders, Carolinou, Rangers a naposledy v prodloužení s Minnesotou.