NY Rangers – NY Islanders 3:4 (1:2 po s.n.) | Philadelphia – Nashville 0:1 (kon.) | Boston – Vancouver 6:3 (kon.)
Columbus – Tampa 0:2 (kon.) | Ottawa – New Jersey 4:5 (po pr.) | Chicago – Edmonton 1:2 (po pr.)
Calgary – Carolina 1:2 (kon.) | Colorado – St. Louis 3:4 (kon.) | Arizona – Dallas 4:5 (kon.)
po s.n. (1:2)
New York Rangers
3:4 (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0)
New York Islanders
Pátek 20.10.2017, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Československá stopa v utkání:

Jaroslav Halák (NYI) 65 minut, 37 zákroků, 3 góly, 92,7% (04:05:31)

1. John Tavares (NYI) rozhodující nájezd
    2. Brock Nelson (NYI) 1+0
    3. Brendan Smith (NYR) 0+1

Hostující celek vedl před třetí třetinou o dva góly, Rangers ale dokázali ve třetí třetině vyrovnat. Prodloužení nerozhodlo, a tak přišly na řadu nájezdy. V nich o výhře Islanders rozhodl John Tavares.

John TAVARES - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým New York Islanders.
    Autorem vítězné branky je JOHN TAVARES.

3. série
    1:2
    David DESHARNAIS neproměňuje.

2. série
    1:2
    John TAVARES proměňuje. Hostující hráč trefil vnitřní horní tyčku, puk přešel brankovou čáru.

2. série
    1:1
    Mika ZIBANEJAD neproměňuje. Nemyslel to špatně, ale nenašel prostor v postoji brankáře.

1. série
    1:1
    Jordan EBERLE proměňuje. Rychlá střela na lapačku zapadla do brány.

1. série
    1:0
    Mats ZUCCARELLO proměňuje. S velkým štěstím překonal brankáře soupeře.

Samostatné nájezdy začínají.

Uvidíme samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:48
    Henrik Lundqvist předvedl výborný zákrok proti střele soupeře.

64:35
    John Tavares vypálil, jeho ránu zablokoval Kevin Hayes.

64:03
    Anders Lee se propracoval do zajímavé střelecké pozice, ale branku netrefil.

63:41
    Oddechový čas pro hosty.

63:41
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Chris Kreider – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 6. Desharnais (Shattenkirk, M. Staal), 44. Zuccarello (Br. Smith), 55. K. Hayes (Fast, McDonagh) – 3. Lee (Pulock, Eberle), 7. B. Nelson (Ladd), 22. Barzal (de Haan, Jo. Bailey), rozh. náj. Tavares