NY Rangers – NY Islanders 3:4 (1:2 po s.n.) | Philadelphia – Nashville 0:1 (kon.) | Boston – Vancouver 6:3 (kon.)
Columbus – Tampa 0:2 (kon.) | Ottawa – New Jersey 4:5 (po pr.) | Chicago – Edmonton 1:2 (po pr.)
Calgary – Carolina 1:2 (kon.) | Colorado – St. Louis 3:4 (kon.) | Arizona – Dallas 4:5 (kon.)
po s.n. (1:2)
New York Rangers
3:4 (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0)
New York Islanders
Pátek 20.10.2017, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí New York Rangers a New York Islanders.

New York Islanders odehrál šest zápasů s bilancí 2-0-1-3. Vybojoval pět bodů, což mu stačí na jedenáctou pozici Východní konference. Vyhrál zatím jen dva zápasy, poradil si s Buffalem Sabres 6:3 a San Jose Sharks 3:1.V nájezdech nestačil na St. Louis Blues 2:3, v základní hrací době pak na Anaheim Ducks 2:3 a Los Angeles Kings 2:3.

New York Rangers odehrál sedm zápasů s bilancí 1-0-1-5, získal 3 body, což ho řadí na předposlední místo Východní konference. Výhru zatím má jen jednu, poradil si s Montrealem Canadiens 2:0. Poslední čtyři zápasy ale prohrál. Nestačil na St. Louis Blues 1:3, Columbus Blue Jackets 1:3, New Jersey Devils 2:3 a v prodloužení na Pittsburgh Penguins 4:5.

Z posledních pěti vzájemných zápasů se hned čtyřikrát radovali Islanders.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:43
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, sledujeme poklidný úvod první třetiny tohoto derby.

01:00
    Rick Nash nedosáhl na přihrávku od spoluhráče, ale dokázal kotouč jemně tečovat tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

01:06
    Hostující celek drží kotouč pod kontrolou, ale nemůže se dostat do zakončení.

01:30
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Rick Nash – 2 min., hákování).

01:49
    Z mezikruží zkoušel dobře vypálit Jordan Eberle, jeho zakončení ale postrádalo přesnost.

02:25
    Nick Leddy minul branku v zajímavé pozici.

02:40
    Islanders právě vstřelili branku!
    Hostující celek vůbec poprvé v sezóně využívá přesilovou hru a dostává se tak do vedení. Ryan Pulock dobře vystřelil, domácí brankář puk jen vyrazil do míst, kde byl zcela volný ANDERS LEE. Ten už se zakončením problém neměl. Asistence: Ryan Pulock a Jordan Eberle.
    02:40 Anders LEE - 0:1

03:43
    Domácí hráči se ještě ke střele na branku nedostali, sledujeme klidnější pasáž hry.

04:06
    Rick Nash je autorem první střely Rangers v tomto zápase, brankář Haláka ale překonat nedokázal.

04:20
    Na druhé straně zakončoval Nick Leddy, který v předbrankového prostoru gólmana neprostřelil.

04:40
    Sledujeme rychlý hokej, následně hosté rozehráli nepřesně, a tak se po zakázaném uvolnění bude vhazovat před Halákem.

05:02
    Rangers právě vstřelili branku!
    Domácí rychle vyrovnávají, po vyhraném vhazování v útočném pásmu od modré čáry vypálil Kevin Shattenkirk. Jeho ránu před brankou mimo dosah gólmana výborně tečoval DAVID DESHARNAIS. Asistence: Kevin Shattenkirk a Marc Staal.
    05:02 David DESHARNAIS - 1:1

06:06
    Hosté si berou vedení zpět. Domácí celek měl kotouč na holi, ale nedokázal jej vyhodit. Technicky velmi dobrou střelou se prosazuje ke vzdálenější tyčce BROCK NELSON. Asistence: Andrew Ladd.
    06:06 Brock NELSON - 1:2

06:36
    Z velké dálky to zkoušel hostující Adam Pelech. Tento obránce neměl nárok na úspěch.

07:10
    Sledujeme rychlý hokej, viděli jsme již tři góly, více důvodů k radosti má hostující celek, který vede.

07:20
    Brady Skjei vypálil od modré čáry, kotouč kryje Jaroslav Halák. Vhazovat se bude v útočném pásmu Rangers.

07:30
    Rick Nash dobře vypálil, jeho pokus obětavě zablokoval Scott Mayfield. Následně neuspěl Mats Zuccarello z výrazně lepší střelecké pozice. Brankář Islanders kryje.

08:40
    Hostující brankář musel být pozorný, tentokrát se do střelecké pozice dostal Pavel Bučněvič. Jeho zakončení kryje slovenský brankář ve službách Islanders.

09:39
    Jason Chimera se propracoval z předbrankového prostoru k zakončení, jeho pokus snadno kryje zkušený Henrik Lundqvist.

10:07
    Kevin Hayes ani Anthony DeAngelo neprostřelil Haláka. Oba to zkoušeli z podobné pozice, ale ani jeden domácí pokus nebyl přesný.

10:42
    Rangers mají více ze hry, pokouší se o vyrovnání, mnoho vyložených šancí ale k vidění momentálně není.

11:34
    Brady Skjei to vzal na sebe, jeho střelecký pokus končí mimo branku. Halák zasahovat vůbec nemusel.

11:49
    Chris Kreider z pravého kruhu vypálil, jeho střelu zápěstím kryje brankář Islanders.

12:07
    Na druhé straně vypálil Thomas Hickey, Henrik Lundqvist kryje jeho pokus. Komerční přestávka.

12:39
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Jimmy Vesey – 2 min., nedovolené bránění).

13:00
    Domácí celek vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

13:07
    John Tavares mohl zakončit, ale jeho pokus postrádal přesnost.

13:19
    Ryan Pulock se dostal do střelecké pozice, jeho ránu z kruhu snadno kryje brankář Henrik Lundqvist.

14:08
    Výborně před brankou tečoval kotouč po střele od modré čáry Andrew Ladd. Puk ale končí mimo branku, následně Rangers vyhazují.

14:39

14:39
    Scott Mayfield vystřelil, jeho pokus kryje domácí brankář.

15:37
    Brady Skjei vypálil, jeho projektil zablokoval Johnny Boychuk. Následně zakončoval na druhé straně John Tavares. Henrik Lundqvist pozorný.

16:00
    Probíhají poslední čtyři minuty hry v první třetině.

16:13
    Hra je po zákroku domácího brankáře přerušena, následovat bude komerční přestávka.

16:30
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry v první třetině, ani jeden celek se nikam nežene, mnoho střel na bránu není.

17:09
    Z bezprostřední blízkosti to zkoušel Andrew Ladd. Jeho rána ale končí mimo branku.

17:30
    V poklidném tempu se dohrává první třetina, ani jeden celek se nikam nežene.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetina, hosté stále vedou o jeden gól.

18:18
    Vhazovat se bude před domácí brankou, kotouč vypadl z hrací plochy. Andrew Ladd zakončoval, Kevin Shattenkirk zablokoval jeho ránu.

18:55
    Kotouč se dotkl ochranné sítě nad brankou Islanders, vhazovat se tak bude před brankou, ve které je Jaroslav Halák.

19:56
    Jaroslav Halák kryje střelecký pokus domácího hráče, ještě jedno vhazování.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Z kraje třetiny jsme viděli rychlé tři góly. Hosté se dostali do vedení, domácí David Desharnais dokázal vyrovnat. Zatím rozdílovou branku vstřelil v sedmé minutě Brock Nelson.

20:01

20:16
    Anders Lee se propracoval do zakončení krátce po začátku třetiny, brankáře Henrika Lundqvista ale překonat nedokázal.

21:15
    Hostující celek navyšuje své vedení na dva góly, po výborně samostatné akci se střelou na vzdálenější tyč i s trochou štěstí prosazuje MATHEW BARZAL Ten právě vstřelil svou první branku v NHL. Asistence: Calvin de Haan, Josh Bailey.
    21:15 Mathew BARZAL - 1:3

22:20
    Casey Cizikas to zkoušel z kruhu, jeho pokus ale domácí brankář dokázal zastavit před brankovou čárou. Henrik Lundqvist kryje, bude se vhazovat.

23:40
    Rangers se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, zatím se ale domácí hokejisté nemohou propracovat do výraznější střelecké pozice. Mnoho šancí k vidění není.

24:12
    Rick Nash to zkoušel samostatně, ale obránci jeho snahu dokázali zastavit. K zakončení se tak domácí hokejista nedostal.

25:03
    Adam Pelech ze středního pásma nahodil kotouč na branku, Henrik Lundqvist byl pozorný.

25:20
    Z výrazně lepší pozice to nyní zkoušel David Desharnais, ale vstřelit kontaktní branku se mu nepodařilo.

25:56
    Brock Nelson sice dostal kotouč do útočného pásma, ale nepodařilo se mu přesněji zakončit. Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže do velké šance dostat.

26:26
    Komerční přestávka.

26:37
    Hra se po zakázaném uvolnění vrací před branku domácího celku, který momentálně prohrává o dva góly.

27:20
    David Desharnais si vypracoval zajímavou střeleckou pozici, ale hostujícího brankáře z předbrankového prostoru překonat nedokázal. Jaroslav Halák měl snadnou práci.

27:39
    Hostující brankář kryje další šanci domácích. Rangers se pokouší hrát aktivně, jejich hra má k tomu zatím daleko.

28:22
    Jimmy Vesey nedokázal z mezikruží důrazněji vypálit. Snadná práce pro brankáře Jaroslava Haláka.

29:04
    Rick Nash se dostal do brejku, ale hostujícího brankáře prostřelit nedokázal. Následně neuspěl ani bekhendovou střelou domácí Kevin Shattenkirk.

30:01
    Poprvé v této třetině se hlasitěji ozývají domácí fanoušci, Rangers si dokáží vypracovat šance, jenže přesnost zakončení není dobrá.

30:25
    Mathew Barzal nepřidává druhý gól v zápase, protože bránu netrefil.

30:41
    Scott Mayfield ani Josh Bailey nedokázali z předbrankového prostoru přesně zakončit. Gólman domácích ani zasahovat nemusel.

31:22
    Cal Clutterbuck pálí mimo , následně domácí maskovaný muž kryje kotouč. Komerční přestávka.

31:44
    Střelou zápěstím to zkoušel Jimmy Vesey, ale jeho pokus nebyl přesný.

32:02
    Jaroslav Halák si dokázal poradit se zakončením Fasta. Jeho ránu vyrazil hostující brankář ramenem.

32:26
    Johnny Boychuk a Brock Nelson se probojovali do zakončení před domácí bránou, ale oba pokusy byly zablokované.

32:39
    Jaroslav Halák kryje kotouč, a tak mají domácí hráči výhodu vhazování v útočné třetině.

33:06
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Andrew Ladd – 2 min., sekání).

33:11
    Islanders rychle dostali hru z obranného pásma až za bránu Rangers.

33:57
    Domácí celek se sice dostal do útočného pásma, ale nemůže přesněji zakončit.

34:16
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

35:00
    Ryan McDonagh se propracoval do zakončení, jeho pokus kryje slovenský brankář ve službách Islanders.

35:06

35:38
    John Tavares vypálil, jeho rána je zablokovaná do ochranné sítě nad brankou. Následovat bude komerční přestávka.

36:03
    Z dobré pozice to nyní zkoušel autor jedné z branek, Mathew Barzal, ale tentokrát nedokázal překonat brankáře soupeře. Henrik Lundqvist výborně zastavil jeho střelu.

37:09
    Mats Zuccarello se dostal do rychlé akce, jeho pokus ale nebyl dostatečně přesný. Následně neuspěl ani Kevin Shattenkirk.

37:46
    Nyní vidíme další zajímavou šanci domácích, Kevin Shattenkirk nedokázal prostřelit brankáře soupeře.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:26
    Domácí celek chce co nejrychleji vstřelit kontaktní branku, J. T. Miller minul z mezikruží.

38:50
    Brady Skjei z kruhu vystřelil, Halák vyrazil před sebe, a pak dorážel Chris Kreider.

39:23
    Po zakázaném uvolnění hostů se bude vhazovat před jejich brankou. Domácí celek nyní diktuje tempo hry.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Jednu jedinou branku jsme viděli ve druhé třetině, premiérového zásahu v NHL se dočkal mladičký Mathew Barzal. Díky němu vedou hosté o dva góly a mají dobrou výchozí pozici před třetí třetinou.

40:01

40:41
    Registrujeme první střelecký pokus, Mathew Barzal dostal dobrou přihrávku a jeho rychlou střelu zastavila branková konstrukce.

41:37
    Sledujeme aktivní hru hostujícího celku, domácí se musí bránit. Brock Nelson autorem další střely.

42:33
    Kevin Shattenkirk vypálil od modré čáry, pokus domácího hráče celkem snadno ale kryje brankář Jaroslav Halák. Vhazovat se bude před jeho brankou.

43:04
    Ryan McDonagh si jako obránce sjel poměrně hluboko do útočného pásma, se zakončením sice problém neměl, ale brankáře nepřekonal.

43:28
    Hostující Anders Lee udělal obrovskou chybu na modré čáře. Přišel o kotouč, a tak se do pásma dostal Brendan Smith. Ten ještě vylepšil pozici pro MATSE ZUCCARELLA, který zakončoval do odkryté brány. Krásná akce. Asistence: Brendan Smith.
    43:28 Mats ZUCCARELLO - 2:3

44:17
    Do dalšího brejku se dostal domácí celek. Byl to Rick Nash. Tentokrát ale trefil brankovou konstrukci, nechybělo mnoho a bylo vyrovnáno. Domácí mají více ze hry.

45:44
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, hosté se totiž dostali do postavení mimo hru.

46:06
    Pavel Bučněvič byl připravený před brankou na tečování kotouče, ale puk se k němu nedostal.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

46:23
    Michael Grabner dobře zakončoval, s jeho ránou si poradil brankář Jaroslav Halák. Následně je hra přerušena. Po komerční přestávce se bude vhazovat před bránou Islanders.

46:35
    Jaroslav Halák musel být pozorný, výborně vypálil Chris Kreider, a pak hosté dostali kotouč jen přes všechny čáry.

47:08
    Casey Cizikas se propracoval do zakončení, jeho pokus zablokoval domácí Ryan McDonagh.

47:53
    Rick Nash, který dnes hraje hodně aktivně, zakončoval další domácí akci. Jeho pokus tentokrát ale přesný nebyl.

48:17
    Anthony DeAngelo prověřil pozornost brankáře Islanders. Jaroslav Halák kryje další pokus. Hostující brankář si na nedostatek práce naříkat nemůže.

48:32
    Henrik Lundqvist kryje střelecký pokus Andrewa Ladda. Vhazovat se tak bude před bránou Rangers.

49:54
    Jaroslav Halák drží nyní spoluhráče, zneškodnil další střelecký pokus, který zápěstím vyslal J. T. Miller.

49:56
    Branka Islanders vypadla ze svého postavení, hra je tak přerušena. Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Hosté stále vedou o jednu branku.

50:16
    Ryan Pulock se propracoval do zakončení, ale brankáře domácího týmu překonat nedokázal.

51:14
    Sledujeme rychlý hokej, který se přesouvá ze strany na stranu. Ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit před brankou.

51:41
    Johnny Boychuk neuspěl rychlou střelou, na druhé straně neúspěšně zakončoval Kevin Hayes.

52:07
    Brendan Smith sice kotouč dostal za brankovou čáru, ale videorozhodčí potvrdil, že se jednalo o úmyslné kopnutí, gól tak platit nemůže. Islanders vedou.
    52:07 Smith poslal kotouč do brány bruslí.

53:41
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, více ze hry mají nyní domácí.

54:06
    Po krásné akci KEVINA HAYESE je vyrovnáno. Po pěkné individuální akci se propracoval až do zakončení. Poslal kotouč na bližší tyč a překonal brankáře soupeře. Asistence: Jesper Fast a Ryan McDonagh.
    54:06 Kevin HAYES - 3:3

56:10
    Stav zápasu je vyrovnaný a nyní se pokouší hosté získat vedení zpět. Nejprve se ubránili tlaku soupeře, a tak vypálil Nick Leddy. Jeho ránu kryje gólman Henrik Lundqvist.

56:28
    Hostující brankář musel být pozorný, do zajímavé pozice se dostal Rick Nash. Jaroslav Halák uklidňuje hru.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině. Sledujeme aktivní hru z obou stran.

57:30
    Marc Staal vypálil, jeho pokus zablokoval Adam Pelech.

57:38
    Henrik Lundqvist předvedl dobrý zákrok, dokázal si poradit se střelou soupeře z mezikruží.

58:39
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, ani jeden celek nechce chybovat. Sledujeme rychlý hokej.

58:53
    Casey Cizikas obkroužil branku, ale přesně poslat kotouč nedokázal.

59:39
    Mnoho šancí momentálně k vidění není.

59:59
    Hostující Josh Bailey nepřekonal domácího brankáře, a tak se bude prodlužovat.

Základní hrací doba nerozhodla, a tak uvidíme prodloužení.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:01

60:20
    John Tavares dostal hru do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.

60:36
    Puk získali domácí, Rick Nash ale nedokázal zpracovat podle svých představ.

61:24
    J. T. Miller z kruhu nedokázal prostřelit brankáře hostujícího týmu.

61:49
    Mnoho vyložených šancí v nastaveném čase k vidění není.

62:33
    Opatrnou hru narušil tvrdou střelou Chris Kreider.

62:46
    Jaroslav Halák kryje kotouč, bude se vhazovat před jeho brankou. Domácí Ryan McDonagh hraje v prodloužení výborně, vypracoval tuto šanci pro spoluhráče.

63:33
    Rick Nash se dostal do brejku, jeho pokus výborně zastavil brankář Jaroslav Halák.

63:41
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Chris Kreider – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

63:41
    Oddechový čas pro hosty.

64:03
    Anders Lee se propracoval do zajímavé střelecké pozice, ale branku netrefil.

64:35
    John Tavares vypálil, jeho ránu zablokoval Kevin Hayes.

64:48
    Henrik Lundqvist předvedl výborný zákrok proti střele soupeře.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Uvidíme samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    1:0
    Mats ZUCCARELLO proměňuje. S velkým štěstím překonal brankáře soupeře.

1. série
    1:1
    Jordan EBERLE proměňuje. Rychlá střela na lapačku zapadla do brány.

2. série
    1:1
    Mika ZIBANEJAD neproměňuje. Nemyslel to špatně, ale nenašel prostor v postoji brankáře.

2. série
    1:2
    John TAVARES proměňuje. Hostující hráč trefil vnitřní horní tyčku, puk přešel brankovou čáru.

3. série
    1:2
    David DESHARNAIS neproměňuje.

V samostatných nájezdech zvítězil tým New York Islanders.
    Autorem vítězné branky je JOHN TAVARES.
    John TAVARES - 3:4

Hostující celek vedl před třetí třetinou o dva góly, Rangers ale dokázali ve třetí třetině vyrovnat. Prodloužení nerozhodlo, a tak přišly na řadu nájezdy. V nich o výhře Islanders rozhodl John Tavares.

1. John Tavares (NYI) rozhodující nájezd
    2. Brock Nelson (NYI) 1+0
    3. Brendan Smith (NYR) 0+1

Československá stopa v utkání:

Jaroslav Halák (NYI) 65 minut, 37 zákroků, 3 góly, 92,7% (04:05:31)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 6. Desharnais (Shattenkirk, M. Staal), 44. Zuccarello (Br. Smith), 55. K. Hayes (Fast, McDonagh) – 3. Lee (Pulock, Eberle), 7. B. Nelson (Ladd), 22. Barzal (de Haan, Jo. Bailey), rozh. náj. Tavares