NY Rangers – NY Islanders 3:4 (1:2 po s.n.) | Philadelphia – Nashville 0:1 (kon.) | Boston – Vancouver 6:3 (kon.)
Columbus – Tampa 0:2 (kon.) | Ottawa – New Jersey 4:5 (po pr.) | Chicago – Edmonton 1:2 (po pr.)
Calgary – Carolina 1:2 (kon.) | Colorado – St. Louis 3:4 (kon.) | Arizona – Dallas 4:5 (kon.)
Chicago Blackhawks
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Edmonton Oilers
Pátek 20.10.2017, 02:40 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Sezona NHL se sice teprve rozjíždí, ale každý tým ví, že právě na samém počátku se určuje, zda bude ročník úspěšný nebo protrápený. Své o tom vědí v Edmontonu, kteří do nové sezony nevstoupili ideálně a nutně potřebují přerušit svou sérii porážek. Na ledě Chicaga je ale nečeká nic snadného.

Domácí Chicago Blackhawks si v noci na čtvrtek připsali druhou porážku v sezoně, když prohráli v St. Louis 2:5. Jejich předchozí výsledky však nebyly vůbec špatné a začátek nového ročníku je zastihl v dobré formě. Na průběžném čtvrtém místě v konferenci má zásluhu i početná česko-slovenská sestava, která za Chicago hraje.

Na druhé straně Edmonton Oilers nemohli asi začít hůř. Se čtyřmi porážkami v řadě zapsali jeden z nejhorších začátků v této sezoně a horší v celé NHL už je jen Arizona, která má v tabulce celé ligy jeden bod. Edmonton se dvěma body na tom ale není o moc lépe a týmu moc nepomáhá ani forma Connora McDavida, který v pěti zápasech nasbíral šest kanadských bodů.

Vzájemné zápasy
    19. 02. 2017 Chicago Blackhawks - Edmonton Oilers 1:3
    12. 02. 2017 Edmonton Oilers - Chicago Blackhawks 1:5
    22. 11. 2016 Edmonton Oilers - Chicago Blackhawks 5:0
    18. 12. 2015 Chicago Blackhawks – Edmonton Oilers 4:0

Československá stopa v utkání
    Richard Pánik (CHI) – Útočník, 7 bodů (4+3)
    Jan Rutta (CHI) – Obránce, 4 body (2+2)

Chicago Blackhawks: A. Forsberg (Crawford) – Seabrook (A), Keith (A), Rutta, Forsling, C. Murphy, Oesterle – Pánik, J. Toews (C), Saad – P. Kane, Schmaltz, Hartman – DeBrincat, Anisimov, Sharp – Hayden, Wingels, Bouma.

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – A. Larsson (A), Klefbom, Auvitu, Russell, Gryba, Nurse – Yamamoto, McDavid (C), Maroon – R. Strome, Nugent-Hopkins, Lucic (A) – Kassian, Malone, J. Jokinen – Slepyšev, Letestu, Pakarinen.

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Brian Pochmara – Devin Berg, Steve Barton.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:15
    Střetnutí zastavilo hned na samém začátku postavení mimo hru hráčů Edmontonu.

00:27
    Oilers se sice dostali do útočného pásma, ale bojovali pouze u mantinelu, kde o kotouč přišli.

01:13
    Další krátká zastávka Edmontonu před brankářem Forsbergem znovu končí vyhozeným pukem mimo ohrožení.

02:00
    Dvě minuty hry za námi a ani jeden z týmů se ještě nedostal ke střele. Hraje se dlouho bez přerušení a puk létá z pásma do pásma bez nějaké kloudnější akce.

02:41
    Hosté to dvakrát zkusili, ale jejich střely byly zablokovány Sharpem a Kerem.

03:02
    McDavid poprvé střílel, ale netrefil se mezi tři tyčky.

04:15
    Rutta pálil od modré, ale brankář Talbor zasahovat nemusel. Hraje se převážně ve střední třetině.

04:53
    Chicago se vrátilo do útočného pásma, ale od modré minul svou ránu také Keith.

05:31
    Talbot se za brankou snažil rozehrát, ale kotouč mu vyletěl do ochranné sítě. Bude se vylučovat.

05:31
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Cam Talbot – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Anton Slepyšev.

05:58
    Do zajímavé šance se dostával jeden z hokejistů Blackhawks z pravé strany poblíž mezikruží. Jeho střela ale byla sražená mimo.

06:12
    Hosté se osvobodili.

07:10
    Chicago se po návratu do útočné třetiny snaží o stažení zámku, ale nedaří se vykombinovat ke střele.

07:33
    Chicago právě vstřelilo branku!
    S vydatnou porcí štěstí, ale přeci jen se po skončení přesilovky prosadil PATRICK KANE, který se už dostával ze střeleckého úhlu, ale šikovným nahozením se po odrazu od Talbotova betonu dočkal gólu. Asistence: Jan Rutta, Duncan Keith.
    07:33 Patrick KANE - 1:0

07:56
    Další šance domácích, při které Toews ujel sám na brankáře Talbota, ale nevyzrál na něho. Skvělý zákrok Talbota.

08:53
    Tempo hry mírně uvadlo, ani jeden z týmů se nedokáže na delší časový úsek dostat do útočného pásma.

09:33
    Debrincatovu střelu s přehledem kryje Talbot.

10:27
    Kane se dostal k pravé tyčce Talbota, ale příliš dlouho otálel s přihrávkou a o kotouč přišel. Edmonton je teď pod velkým tlakem.

11:01
    Obrovská šance domácích, kterou měl na hokejce najíždějící Duncan Keith! Do jízdy dostal parádní přihrávku od Kanea, ale jeho, ač pohotové, zakončení dokázal Talbot vykrýt betonem po bleskovém přesunu v brankovišti!

11:24
    Kotouč je v hledišti. Přichází komerční přestávka.

11:24
    Vhazování v obranné třetině Oilers vyhrál McDavid a hosté mohou vyrazit do útoku.

11:31
    Zastavilo je postavení mimo hru.

11:48
    Forsberg musel vytáhnout zákrok betonem proti střele Yamamota. Ten navíc střílenou přihrávkou hledal spoluhráče, který byl před brankářem domácích osamocen.

12:35
    Chicago se snaží udržet útočné pásmo, ale ztrácí puk.

13:00
    Po rychlém návratu Kane přinutil Talbota přerušit hru. Komerční pauza.

13:01
    Domácím se nezadařilo při vhazování před Talbotem a Edmonton vyváží puk.

13:34
    Do zajímavé šance si v levém kruhu najel domácí Hartman, jehož střelu však obětavě zastavil blokující Russell.

13:41
    Rychlý přechod hostí do útoku. Stromeovu střelu drží Forsberg ve výstroji.

14:58
    Sérii nahozených kotoučů, které skončily jen ztrátou, přerušili hráči Chicaga. Bouma se dostal k odraženému kotouči a pohotově vypálil, ke své smůle však mimo tři tyče.

15:22
    Rutta vrací puk do útočné třetiny Blackhawks.

15:44
    Letestu padl do střely Murphyho a nepropustil ji na Talbota. Obětavý zákrok.

15:59
    Olejáři zbytečně nekombinují a snaží se po přechodu do útoku rychle střílet z výhodných pozic. Slepyševovu střelu ale Forsberg po celou dobu viděl.

17:01
    Svižná pasáž hry, během které se Edmonton řítil do šance, ale dvě přihrávky v útočném pásmu už byly moc. Naopak Chicago se spokojilo s nahozenými puky. Po postavení mimo hru je tu poslední komerční přestávka.

17:18
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Fantastická akce Connora McDavida, který využil své rychlosti. Po přejetí modré na sebe navázal hned dva obránce, kteří se sice před kruhy rozdělili, ale McDavid se po najetí mezi kruhy obtočil okolo bránícího protihráče, poslal nádhernou přihrávku naslepo na PATRICKA MAROONA, před kterým zela prázdná klec. Asistence: Connor McDavid, Kailer Yamamoto.
    17:18 Patrick MAROON - 1:1

17:42
    Chicago se snaží o odpověď, ale nedaří se udržet útočné pásmo.

17:58
    Zakázané uvolnění Edmontonu.

18:35
    Pro domácí je to v těchto chvílích složité. Edmonton skvěle brání přechody Chicaga do útoku.

19:03
    Pánik po přejezdu modré čáry rychle vystřelil na Talbota a přinutil ho přerušit hru.

19:13
    Ovšem vhazování vybojoval McDavid, který okamžitě šel se spoluhráči do útoku. Jejich výpad zastavil ofsajd.

19:56
    V samém závěru prudkou ránu vyslal na Talbota český obránce Rutta, ale brankář Olejářů byl pozorný.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

V první třetině se oba týmy prosadily střelecky jednou a na gól Patricka Kanea z první desetiminutovky dokázal reagovat tři minuty před koncem Patrick Maroon, který vytěžil z hokejového umění Connora McDavida. Dlouho to přitom vypadalo, že domácí mají první třetinu pod kontrolou, ale od desáté minuty se začali stále více prosazovat hosté, kteří dokonce své soupeře přestříleli 9-7 na střely.

Druhá třetina začne přibližně v 03:31.

20:01

20:09
    Hra je krátce po začátku přerušena poté, co Nugent-Hopkins podrazil Forslinga a půjde na trestnou lavici.

20:20
    Úvodní vteřiny oslabení přinesly hostům možnost k vyvezení kotouče až do pásma Chicaga.

20:48
    Krátkou kombinaci Chicaga chtěl ze středu útočného pásma zakončit Sharp, ale minul branku.

21:13
    Velké problémy Edmontonu! Za krosček odchází na dvě minuty Connot McDavid.

21:27
    Téměř minutu přesilovky pět na tři zahájili domácí hodně aktivně a ostřelovali brankáře Talbota. Ten ale za svá záda nepropustil ani jednu střelu.

22:11
    Nugent-Hopkins je zpátky na ledě.

22:22
    Toews i Kane se tlačili do zakončení, ale Talbot udržel kotouč pod betonem a rozhodčí nakonec přerušil hru.

22:37
    Po delší době se Edmonton osvobozuje ze svého pásma.

22:54
    Přechod do útoku domácím nevyšel. Edmonton znovu vyhazuje.

23:13
    McDavid je zpět na ledě, hraje se v plném počtu.

23:28
    Ruttova pumelice byla sražena mimo ohrožení Talbota.

23:48
    Auvitu na druhé straně kluziště poprvé ve druhé třetině nechal vyniknout brankáře Forsberga.

24:03
    Znovu to zkusil Auvitu, tentokrát už Forsberg přerušil hru.

24:22
    Auvitu je momentálně snad všude. Pro změnu obětavě skočil do střely Anisimova.

24:29

24:59
    Destruktivní faul Kassiana u mantinelu. Hráč Edmontonu tvrdě narazil Hartmana na hrazení a půjde na dvě minuty na trestnou lavici. Diváci požadují pět minut, ale takové přesilovky se nedočkají.

25:27
    Rychlou souhru domácích v útočném pásmu po šikovné zadovce před brankovištěm nedokázal proměnit Saad. Talbot pohotovým zákrokem zachránil svůj tým.

25:47
    Po vhazování pokračovala akce domácích, ale Keith od modré nezaskočil brankáře hostí.

26:08
    Po ztrátě pásma se Chicago rychle vrátilo před Talbota a Kane nastřelil tyč!

26:52
    Domácí dál tlačí na soupeře, ale Kane ani nadvakrát neprotlačil puk za Talbotova záda.

26:56
    Hosté se osvobozují.

26:59
    Hraje se v plném počtu.

27:44
    Tempo hry po nevyužité přesilovce opadlo. Oba týmy vyčkávají, s čím přijde ten druhý a trochu otálí s rozehrávkou. Zejména pak Edmonton držel puk za svou brankou dobrých 10 sekund, než rozjel vlastní pokus o útok.

28:08
    Kolik scházelo? Anisimov obkroužil klec Edmontonu a zkusil zasunout puk za Talbotova záda, ale do jeho pokusu vložil hokejku Russell.

28:44
    Larsson od modré čáry zkusil připravenost Forsberga.

29:09
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Brent Seabrook – 2 min., nedovolené bránění).

Komerční přestávka.

29:14
    Kvůli přihrávce rukou jsou hráči Edmontonu vykázání do středního pásma.

29:34
    Toews vyhazuje puk ze svého pásma a odjíždí rychle vystřídat.

30:11
    Přesilovka Edmontonu hrubě nevychází. Puk opět letí až za Talbotovu branku.

30:43
    Přeci jen střela! Stromeův pokus ale Forsberg bez problémů vyráží.

31:10
    Zatímco puk letí přes všechny čáry, potrestaný Seabrook se vrací na led.

31:42
    Kotouč je za brankou Talbota. Přetahují se o něho dva hráči z obou týmů.

31:52

31:55
    Po vhazování vyslal ránu z první Oesterle, ale Talbota nepřekonal.

32:06
    Přihrávka rukou zastavuje hru. Je čas na komerční přestávku.

32:17
    Yamamoto se po rychlém přebruslení útočné čáry pokusil překvapit střelou zápěstím, ale Forsberg v brance Chicaga jeho střelecký úhel výborně vykryl.

32:37
    Vhazuje se před Forsbergem. Toews sice vhazování vyhrál, ale v útočném pásmu zůstávají hosté.

32:49
    Už to neplatí.

33:19
    To byla neskutečná hrubka v rozehrávce Chicaga! Kotouč se odrazil od zadního mantinelu před Forsberga, který puk kontroloval pohledem a pouštěl. Stejně jako on, tak si ani obránce nevšiml rychle bruslícího hráče Edmontonu, který ale nepozornosti domácích nevyužil a puk skončil mimo kluziště!

33:55
    Další šanci hostů tentokrát zastavuje obránce Oesterle, který blokuje střelu Slepyševa.

34:52
    Závar před Forsbergem dostal do šance Maloneho, jenž se dostal k odraženému puku, ale dorážku nepropasíroval za záda domácího brankáře. Hra pokračuje.

35:23
    Hra se přesunula před Talbota, kde se do zakončení natlačil Seabrook, jehož střela zápěstím z pravého kruhu Talbota nepřekvapila.

36:03
    McDavid při střele najel do brankáře Forsberga, za což si vysloužil několik strkanců od hráčů Chicaga. Hra je přerušena, nastává komerční přestávka.

36:03
    Vhazování před Forsbergem vyhrál hostující Nugent-Hopkins, puk ale na modré nezastavili jeho spoluhráči a Edmonton přichází o pásmo.

36:28
    Anisimov čekal mezi kruhy na přihrávku, která k němu ale nedoputovala.

36:57
    Forsberg raději drží puk ve své moci po nebezpečném bekhendovém zakončení Nurseho.

37:15
    Murphy tvrdě, ale čistě, zastavil rodící se útok Edmontonu, když na mantinelu sestřelil Pakarinena.

37:46
    Zakázané uvolnění Olejářů.

38:02
    Debrincat vyjel s pukem z rohu a přihrál před brankoviště, kde hledal svého spoluhráče. Puk ale bez zásahu projel až k protějšímu mantinelu.

38:37
    Forsberg nadvakrát odolal náporu hostů, když zvládl střelu Klefboma i tečovanou střelu Malonea, kterou vyrazil vyrážečkou.

38:55
    Chicago se rychle přesunulo do útoku a hosté se rozhodli pro zakázané uvolnění.

39:27
    Zakázané uvolnění také na druhé straně. Dopustil se ho brankář Forsberg.

39:35
    Auvitu zkusil vystřelit od modré čáry, Forsberg si jeho pokus vychutnal a puk sebral ve vzduchu do lapačky.

39:48
    Chicago se pokusilo ještě o rychlý útok, ale přihrávka ze středního pásma byla příliš prudká.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá třetina sice gól nepřinesla, ale naopak přinesla mnohem více šancí, než třetina první. Edmonton byl znovu střelecky aktivnější, ale Chicago na druhé straně bylo zase v mnohém nebezpečnější. Jenže neproměnilo ani přesilovku pět na tři, ani další početní výhodu, ve které zasypalo Talbota střelami.

Třetí třetina začne přibližně v 04:28.

40:01

40:19
    Rutta se vypravil až do prostoru pravého kruhu pro vhazování a zkusil zápěstím překvapit Talbota. Ten ale zůstal pevný jako skála.

40:26

40:35
    Pánik forčekingem obral soupeře o puk a poslal ho k modré čáře, odkud ale Keith nedokázal seřídit mířidla.

41:16
    Po úvodním náporu domácích se do útočného pásma podívali také Olejáři, ale Schmaltz zablokoval Auvitův střelecký pokus.

41:29
    Situace se opakuje, znovu Schmaltz zamezil Auvitovi ohrozit Forsberga.

42:10
    Kotouč vylétl na střídačku. Vhazuje se v pásmu Edmontonu.

42:10
    Ač Anisimov vhazování vyhrál, Chicago přišlo o pásmo.

42:27
    Rychle se tam vrátí po zakázaném uvolnění hostů.

43:00
    Jokinenovu střelu bez problémů chytá Forsberg, který přerušuje hru.

43:16
    Mnohem nebezpečnější situace, při které Auvitu střílel od modré a kotouč se po několika odrazech snesl před Forsberga, který ho musel krýt před dotírajícími hráči Edmontonu.

43:30
    Bude se vylučovat. Za vražení na hrazení si odsedí dvě minuty Iiro Pakarinen. Chicago si zahraje přesilovku.

43:52
    Kanea vychytal Talbot, ale Chicago mohlo v útočné kombinaci pokračovat a kotouč se dostal až k Pánikovi, jehož prudká střela ale nenašla svůj cíl.

44:21
    Toews přestřelil a puk se odrazil od zadního mantinelu na hokejku bránícího se týmu. Edmontonu se podařilo vyhodit.

44:29
    Postavení mimo hru Chicaga.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

44:57
    Edmonton znovu dvakrát vyvezl puk z vlastního pásma. Při druhém osvobození navíc nebezpečně od modré pálil Letestu a Forsberg musel pohotově vykopnout svůj beton.

45:30
    Oilers hrají v plném počtu.

45:59
    V hledišti to jen zahučelo po Boumově střele, kterou Talbot srazil do rohu.

46:20
    Brankář Edmontonu je nyní v permanenci. Podařilo se mu ale udržet beton u své pravé tyčky a nedovolit domácím vsítit branku.

46:53
    McDavid se po přejetí útočné modré pokusil přenést hru z pravé strany do levé, ale Maroon nedokázal zpracovat, a ač se nakonec dostal i ke střele, tak nejlepší možný okamžik prováhal a Forsberga výrazněji neohrozil.

47:15
    Yamamoto na druhé straně kluziště obětavě zastavil dvě střely Keitha a Seabrooka.

47:34
    Hra se nyní rychle převaluje ze strany na stranu. Hosté se dostali do pásma, ale na Forsberga recept nenašli.

47:48
    A pro změnu nepřesná mířidla měl Oesterle, který jen přestřelil Talbotovu klec.

48:40
    Stále se hraje bez přerušení, ale teď už také bez střel.

48:54
    Změnit se to pokusil Auvitu, ale toho zablokoval Forsling.

49:33
    Po dlouhé pasáži je hra přerušená kvůli puku v ochranné síti po bloku Malonea, který strčil hůl do střely Murphyho.

50:03
    Pánik se dostal s Toewsem do situace dva na dva, ale jejich akce postrádala šťávu a nic nevymysleli.

50:41
    Tentokrát to vzal Pánik čistě na sebe, ale Talbot byl na jeho střelu od modré připraven.

50:54
    Forsberg zastavuje hru po zásahu proti Stromeovi.

51:18
    První Nurseova střela prolétla vedle pravé tyčky Forsbergovy branky. Tu druhou pokryl brankář domácích sám a přerušil hru.

52:01
    Chicago se v útočné třetině nemůže odpoutat od mantinelu.

52:28
    Do velké šance se řítil Yamamoto, který v souboji jeden na jednoho dokázal přebruslit bránícího hráče, ale Forsberga svým bekhendem nepřekonal.

52:49
    Obrovská šance také na druhé straně! Toews dostal mezi kruhy přihrávku od Saada a prudce vypálil na Talbota, kterému puk vypadl a pomalu projel těsně kolem tyčky mimo branku.

53:24
    Puk je v hledišti.

53:49
    Znovu kotouč vylétl z ledové plochy. Vhazuje se ve středním pásmu.

54:17
    Pro změnu zakázané uvolnění po nepřesné rozehrávce Edmontonu. Hra se nyní kouskuje.

54:27
    Hosté se spokojili s nahozením puku za Forsbergovu klec a odjíždí střídat.

54:38
    Talbot chytil nahozený puk do lapačky a přerušuje hru. Na řadě je poslední komerční pauza.

54:38
    Anisimov přinutil svou střelou z pravého kruhu pro vhazování Talbota přerušit hru.

54:41
    Puk po vhazování vyletěl do ochranné sítě.

55:03
    Edmonton se snažil kombinovat v útočném pásmu, ale nepřesnou rozehrávkou se připravil o postavení.

55:24
    McDavid vletěl do útočného pásma jako uragán a snažil se zakončit. Vyražený puk se doploužil k Yamamotovi, který se dostal do obrovské šance v mezikruží. Forsberg ale dokázal jeho ránu i vleže vychytat!

56:15
    Po velké šanci hostů se hraje spíš ve středním pásmu.

56:49
    Anisimov přestřelil po přejezdu útočné modré.

57:45
    Maroon dost překvapivou střelou zavařil Forsbergovi, který ale dokázal jeho pokus z pravého rohu hřiště vyrazit před sebe, kde číhal domácí obránce.

58:00
    Poslední dvě minuty do konce základní hrací doby.

58:34
    Chicago doráží na soupeře v jeho obranném pásmu.

58:51
    Forčeking se málem vyplatil! Hayden se dostal k puku a prudkou ranou přinutil Talbota vykouzlit těžký zákrok.

59:26
    Ještě jedno přerušení hry. Forsling střelou od modré přinutil Talbota přerušit hru.

59:31
    Keithová rána z první byla zablokována a k Talbotovi nedolétla.

59:52
    McDavid zakládá poslední útok třetí třetiny.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Zbývalo ale málo času a rozehrávka nebyla přesná. Dnešní utkání Chicaga s Edmontonem tak po šedesáti minutách nepoznalo vítěze a rozuzlení přinese až prodloužení nebo samostatné nájezdy.

60:01

60:17
    Pakarinenova střela na začátku prodloužení orazítkovala jen zadní mantinel. Forsberg odražený kotouč sbírá do lapačky.

60:31
    Původně sice Toews ztratil puk a nechal ho za sebou, ale efektní otočkou mezi kruhy se k němu dostal zpátky. Osamocen před brankářem však minul!

60:40
    Další Toewsova střela už tak nebezpečná nebyla.

60:56
    Forsberg raději drží puk ve výstroji po pokusu Nurseho.

61:26
    Saad dlouze kroužil s kotoučem v útočném pásmu a vymýšlel, co udělá. Nakonec to vzal na sebe a trefil tyč!

62:12
    Puk je v útočném pásmu Chicaga.

62:30
    Hostům rozehrávka na delší vzdálenost nevyšla. Jen protečovali.

62:48
    Forsberg vykryl střelu Nurseho.

62:59
    Divoká pasáž hry. Ta se přenesla opět před Talbota, kde Sharp neuspěl.

63:27
    Další výpad Sharpa, ale Talbot byl opět pozorný.

63:41
    Velká šance Edmontonu, ale McDavid nedotáhl svou forhendovou kličku.

63:45
    Vylučuje se na straně Chicaga! Patrick Kane zaháčkoval McDavida a nabízí soupeři přesilovku 4 na 3.

Oddechový čas hostů.

63:57
    Klefbomovu střelu ze středu modré čáry Forsberg dobře viděl a bez problémů chytil.

64:06
    McDavid přenesl hru do levé strany na Letestua, který ale jen promáchl.

64:22
    Klegbom míjí cíl.

64:44
    A je rozhodnuto! McDavid z pravého kruhu přihrál na střed k modré čáře na Klefboma, jenž v kombinaci pokračoval přihrávkou na MARKA LETESTUA, kterému se podařilo propálit Forsberga a využít přesilovku. Asistence: Oscar Klefbom, Connor McDavid.
    64:44 Mark LETESTU - 1:2

Do konce zápasu už nezbývalo mnoho, ale Chicagu se nepodařilo uvolnit ze sevření Edmontonu. Po využítí přesilovky se hostům podařilo vybojovat velmi cenné vítězství – teprve druhé v sezoně, ale především první po čtyřech porážkách v řadě.

V utkání bylo sice mnohem nebezpečnější Chicago, ale i tak Edmonton svého soupeře výrazně přestřílel a nakonec i díky střelecké převaze udolal favorizovaného soupeře, který může litovat nevyužitých šancí nejen v prodloužení, ale i z druhé a třetí třetiny.

Richard Pánik (CHI) – 0+0, +1, 3 střely, 2 bodyčeky, čas na ledě 18:57

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji krásný zbytek noci, či dobré ráno. (05:27:17)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 8. P. Kane (Rutta, Keith) – 18. Maroon (McDavid, Yamamoto), 65. Letestu (Klefbom, McDavid)

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Brian Pochmara – Devin Berg, Steve Barton