NY Rangers – NY Islanders 3:4 (1:2 po s.n.) | Philadelphia – Nashville 0:1 (kon.) | Boston – Vancouver 6:3 (kon.)
Columbus – Tampa 0:2 (kon.) | Ottawa – New Jersey 4:5 (po pr.) | Chicago – Edmonton 1:2 (po pr.)
Calgary – Carolina 1:2 (kon.) | Colorado – St. Louis 3:4 (kon.) | Arizona – Dallas 4:5 (kon.)
Chicago Blackhawks
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Edmonton Oilers
Pátek 20.10.2017, 02:40 • United Center, Chicago • NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji krásný zbytek noci, či dobré ráno. (05:27:17)

Bodyčeky: 24-32

V utkání bylo sice mnohem nebezpečnější Chicago, ale i tak Edmonton svého soupeře výrazně přestřílel a nakonec i díky střelecké převaze udolal favorizovaného soupeře, který může litovat nevyužitých šancí nejen v prodloužení, ale i z druhé a třetí třetiny.

Do konce zápasu už nezbývalo mnoho, ale Chicagu se nepodařilo uvolnit ze sevření Edmontonu. Po využítí přesilovky se hostům podařilo vybojovat velmi cenné vítězství – teprve druhé v sezoně, ale především první po čtyřech porážkách v řadě.

64:44 Mark LETESTU - 1:2

64:44
    Edmonton právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! McDavid z pravého kruhu přihrál na střed k modré čáře na Klefboma, jenž v kombinaci pokračoval přihrávkou na MARKA LETESTUA, kterému se podařilo propálit Forsberga a využít přesilovku. Asistence: Oscar Klefbom, Connor McDavid.

64:22
    Klegbom míjí cíl.

64:06
    McDavid přenesl hru do levé strany na Letestua, který ale jen promáchl.

63:57
    Klefbomovu střelu ze středu modré čáry Forsberg dobře viděl a bez problémů chytil.

Oddechový čas hostů.

63:45
    Vylučuje se na straně Chicaga! Patrick Kane zaháčkoval McDavida a nabízí soupeři přesilovku 4 na 3.

63:41
    Velká šance Edmontonu, ale McDavid nedotáhl svou forhendovou kličku.

63:27
    Další výpad Sharpa, ale Talbot byl opět pozorný.

62:59
    Divoká pasáž hry. Ta se přenesla opět před Talbota, kde Sharp neuspěl.

62:48
    Forsberg vykryl střelu Nurseho.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 8. P. Kane (Rutta, Keith) – 18. Maroon (McDavid, Yamamoto), 65. Letestu (Klefbom, McDavid)

Chicago Blackhawks: A. Forsberg (Crawford) – Seabrook (A), Keith (A), Rutta, Forsling, C. Murphy, Oesterle – Pánik, J. Toews (C), Saad – P. Kane, Schmaltz, Hartman – DeBrincat, Anisimov, Sharp – Hayden, Wingels, Bouma.
    Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – A. Larsson (A), Klefbom, Auvitu, Russell, Gryba, Nurse – Yamamoto, McDavid (C), Maroon – R. Strome, Nugent-Hopkins, Lucic (A) – Kassian, Malone, J. Jokinen – Slepyšev, Letestu, Pakarinen.

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Brian Pochmara – Devin Berg, Steve Barton