Třinec – Plzeň 3:2 (po pr.) | Litvínov – Liberec 2:3 (0:3 po s.n.) | Chomutov – Mladá Boleslav 2:3 (0:1 po s.n.)
Kometa Brno – Mountfield HK 1:2 (kon.) | Pardubice – Zlín 4:3 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
4:3 (2:2, 0:1, 1:0 - 1:0)
Berani Zlín
Pátek 20.10.2017, 18:00 • Tipsport arena • Tipsport extraliga • 15. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, na počtenou. (20:32:52)

I ve druhém letošním měření sil vítězí Pardubice, ty dnes sice ztratily dvoubrankové vedení a poté i prohrávaly, jenže Zlín ho nedokázal udržet. V závěru základní hrací doby nabídl domácím přesilovku, kterou využil až po pětačtyřiceti vteřinách prodloužení dorážkou Sacha Treille.

60:45 Sacha TREILLE - 4:3

60:45
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Po Maroszově střele se k vyraženému puku dostal nikým nebráněný SACHA TREILLE, který devět vteřin před vypršením zlínského trestu rozhoduje o bodu navíc pro Pardubice. Asistence: Rostislav Marosz a Marek Trončinský.

60:32
    Sedláček se ujal kotouče a vyhodil ho z vlastního pásma.

60:12
    Pardubičtí jsou usazeni v útočné třetině a připravují si ideální pozici pro střelu.

60:01

Jelikož domácí v početní výhodě nedokázali rozhodnout, utkání míří do prodloužení, které začne zhruba v 20:27.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:56
    V samotném závěru mohli domácí rozhodnout, ale ani jedna z jejich čtyř po sobě jdoucích střel neskončila v brance. V předbrankovém prostoru operoval Ján Sýkora a Tomášek.

59:14
    Střelecký pokus Jána Sýkory vyrazil Kašík vysoko nad sebe, naštěstí pro něj spadl puk vedle branky.

59:02
    Rolinek vyhrál buly a Pardubice kombinují v útočné třetině.

58:54
    Ještě před začátkem přesilové hry si Dynamo vybírá oddechový čas na poradu.

58:54
    Velice dobrá šance pro Pardubice na rozhodnutí dnešního duelu, když je na dvě minuty za podražení vyloučen Pavel Kubiš.

58:27
    Zlínští jen vyhodili puk z pásma o plexisklo, útočit tak bude znovu Dynamo.

57:24
    Wishartův pokus o střelu ze středního pásma se zastavil o nohy bránícího hráče, kotouče se ujali hosté.

56:46
    Před Kašíkem bylo hned několik hráčů, on si přesto našel puk po Trončinského nahození.

56:12
    Východočeši jsou s pukem za vlastní brankou, přesilovku tak nevyužijí.

55:29
    Po Cardwellově přihrávce Berany osvobozuje Kubiš, ale Pardubice se rychle vrací do pásma.

54:55
    Kubiš jel s Okálem na jednoho protihráče, nakonec zvolil střelu, se kterou si Klouček poradil.

54:42
    Freibergs vystihl Tomáškovu přihrávku a osvobozuje Zlín.

54:21
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Tomáš Valenta – 2 min., krosček).

53:24
    Dušek obkroužil branku a nadvakrát se snažil zakončit, poté ještě pálil Cardwell, Kašík odolal všem pokusům.

52:55
    Šťastný nedostihl přihrávku mířící po pravém mantinelu, je z toho další icing hostů.

Dnešní utkání sleduje 7032 diváků.

52:48
    Kubiš si špatně přebral puk a Zlínu je odpískán ofsajd, následuje komerční přestávka.

51:27
    Z levé strany mířil nepřesně Sedláček, Zlín se nedokázal udržet v pásmu, ale ani z akce Dynama nic nebylo.

50:35
    Bojko předvedl nádhernou akci, když si prohodil Gazdu mezi jeho nohama, ale na Kašíka už nevyzrál.

49:50
    Marosz chtěl ještě místo střely nahrávat do druhé vlny Tomáškovi, jenže přihrávka byla hodně nepřesná.

49:20
    Ferenc si zkoušel dojet svoje nahození, odražený kotouč od zadního mantinelu před ním ukryl Klouček pod lapačku.

48:44
    Další vyhození Dynama přes celé hřiště, Zlínu se tato přesilovka vůbec nedaří.

48:07
    Pardubice vyhazují až za branku Kašíka a střídají.

47:28
    Rolinek se vydal do útočného výpadu v oslabení, obkroužil branku, ale ideálně zakončit už se mu nepovedlo.

47:10
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Tomáš Vondráček – 2 min., hákování).
    46:23 Rhett HOLLAND - 3:3

46:23
    Před Kašíkem clonil protihráč, z pravé strany vystřelil RHETT HOLLAND a kotouč skončil až v síti. Asistence: Ty Wishart a Matěj Beran.

45:32
    Zlín se drží v útočné třetině, ale nedaří se mu od mantinelu dostat do střelecké pozice.

45:02
    Tomášek skončil na ledové ploše, k nelibosti domácích fanoušků se faul nepíská.

44:28
    Poulíček tečoval puk v mezikruží pouze do rohu kluziště.

43:50
    Kašíkovi již podruhé v útkání pomohla branková konstrukce, Treille střílel z pravého kruhu.

42:58
    Roberts Bukarts vyvezl puk až k útočné modré, jenže Dynamo se už vydává do dalšího útoku.

42:31
    Marosz vybízel k zakončení před brankou stojícího Rolinka, jenže ten se k puku nedostal.

42:06
    Trončinského nahození od modré si našel svou lapačkou Kašík.

41:37
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Michal Popelka – 2 min., hákování).

41:28
    Mojžíš vyslal dělovku příklepem, Kašík dokázal vyrazit.

40:37
    Rolinek přihrával před branku, Bojko svou střelou trefil jen spoluhráče Vondráčka do brusle.

40:09
    Berani vyhráli úvodní vhazování třetí třetiny a nahodili kotouč ze středního pásma na Kloučka, který ho vyrazil do rohu kluziště.

40:01

Ve druhé třetině dokázali Berani zvrátit vývoj utkání na svou stranu, když se po nepřesné Matějíčkově střele ve 24. minutě dostal k úspěšně dorážce Honejsek. Padubice byly mírně aktivnějším týmem, jenže Kašík několikrát podržel svůj tým a nepustil za svá záda jediný puk. Nejprve trefil horní tyčku domácí Marosz, o třináct minut později také zlínský Roberts Bukarts. Třetí třetina začne zhruba v 19:50.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:56
    Východočeši se v posledních vteřinách nevzdali a Rolinek se ještě dostal do šance, bekhendem poslal kotouč do betonu Kašíka a k dorážce už se nedostal.

39:13
    Po Šťastného střele se dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti Honejsek, jenže poslal puk jen do Kloučka.

38:44
    Popelka dostal nahrávku do pravého kruhu, přestože si jeho spoluhráč klepal o puk, zvolil střelu, která skončila u připraveného Kloučka.

38:31
    Freibergs vyhodil kotouč z vlastní třetiny o plexisklo, nakonec toto vyhození končí zakázaným uvolněním.

38:04
    Honejsek místo střely zvolil zpětnou nahrávku na Robertse Bukartse, ten už se však k zakončení nedostal.

37:34
    Další velká šance, kotouč proletěl zlínským brankoviště, ale žádný z pardubických ho netrefil. Zlín se vydal do rychlé protiakci, ani tato nadějná akce neskončila brankou.

37:00
    Po Poulíčkově nepřesné přihrávce v útočné třetině se puku ujali hosté a Pardubice posílají na led čerstvé síly.

36:13
    Matějíček odkopl puk bruslí k Beranovi, ten ho zadovkou nahrál na Cardwella, jenže Cardwell poslal kotouč přímo do hrudi Kašíka.

36:04
    Roberts Bukarts dostal kotouč mezi kruhy, odkud zakončil zápěstím do horní tyčky!

35:44
    Parádní akci Dynama na jeden dotek po Tomáškově přihrávce zakončoval Ján Sýkora, Kašík velice dobře zakročil.

35:18
    Wishartovu ránu od modré příklepem vyrazil Kašík ramenem, ale příliš nevěděl, jak zakročil, protože před ním dobře clonil Beran.

34:28
    Velká šance Pardubic, Tomášek dostal přihrávku před branki, s pukem se otočil do lepší střelecké pozici, ten se jen odrazil před ležícího Kašíka, ale pardubičtí za něj puk nedokázali procpat.

34:09
    Dynamo se usadilo po vyhraném buly v útočné třetině, kde prozatím jen kombinuje.

33:42
    Po komerční přestávce bude mít Dynamo možnost vyrovnat, dvě minuty za nedovolené bránění si na trestné lavici odpyká Ralfs Freibergs.

33:22
    Rolinek dostal přihrávku do velice zajímavé šance mezi dva obránce, před které se dostal. Kašík proti němu vyjel a dobře zakročil.

32:57
    Po Beranově zakončení z levé strany puk jen prosvištěl vedle branky.

32:37
    Bojko přes obránce do útočné třetiny neprošel, Dynamo to musí zkusit znovu ze středního pásma.

31:48
    Cardwellovu střela z levé strany se ještě snažil tečovat Dušek, kotouč končí mimo branku Zlína.

31:15
    Kašík raději podržel puk v lapačce a přerušil hru po pardubické střele z levé strany.

30:00
    Marosz byl odstaven od puku mezi kruhu, ani Zlín se nedokázal při rychlé protiakci dostat ke střele.

29:23
    Ján Sýkora přihrával hodně nepřesně, po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Kloučka.

29:11
    Okálova přihrávka do pásma přišla pozdě, píská se ofsajd Zlína.

28:33
    Wishart udělal z levé strany kličku dvěma protihráčům, zakončil bekhendem a poté se ještě snažil dorážet Dušek, Kašík udržel kotouč před sebou.

27:42
    Žižkovu střelu zblokoval Bojko, nepřesnou přihrávkou se domácí rychle připravili o puk.

26:42
    Treille adresoval svou přihrávku před branku na francouzského spoluhráče Perreta, ten poslal puk do betonu Kašíka.

26:24
    Sražená přihrávka Dynama skončila na střídačce Zlína, kde puk trefil do přilby Šťastného, následuje komerční přestávka.

26:00
    Východočeši se rychle dostali do útoku, Starého střela vypadla Kašíkovi, jenže Starý se ke kotouči přes obránce nedokázal dostat. Poté rozhodčí přerušili hru, když na druhé straně kluziště zůstal ležet Beran po souboji s Ferencem u mantinelu, z něj si odnesl krvavé zranění, ale vylučovat se nebude.

25:37
    Nejprve zakončoval bekhendem Roberts Bukarts, střelu Šťastného z druhé strany srazil Wishart do ochranné sítě.

24:45
    Nahození Trončinského ze střední třetiny vyrazil Kašík betonem do rohu kluziště, kde Pardubice nedokázaly vybojovat puk.

24:09
    Mojžíšovi střela po vhazování vůbec nesedla, kotouč skončil na plexiskle za brankou.
    23:50 Antonín HONEJSEK - 2:3

23:50
    Zlín právě vstřelil branku!
    Matějíček sice vystřelil od modré čáry nepřesně, jenže puk se od zadního mantinelu odrazil k před brankou osamocenému ANTONÍNU HONEJSKOVI, který svou druhou trefou v utkání k bližší tyči otáčí vývoj zápasu. Asistence: Martin Matějíček.

23:26
    Domácí si mohli vzít své vedení zpět, proti Maroszově ráně pomohlo Kašíkovi břevno.

23:00
    Rychlou protiakci v podání Dynama zakončil Mojžíš střelou nad.

22:11
    Bojko našel křižnou přihrávkou ve středu levého kruhu Hollanda, jenž okamžitě nebezpečně vypálil, Kašík puk vyrazil.

21:24
    Treille našel v dobré pozice mezi kruhy Wisharta, jenže ten zakončil pouze do gólmana.

20:53
    Zlín se snaží aktivně napadat, Pardubice v tísni jen odevzdaly puk soupeři do středního pásma.

20:21
    Trončinský vystřelil přes obránce, Kašík vyrážečkou poslal kotouč do ochranné sítě.

20:01

Východočeši si vypracovali dvoubrankové vedení, když se nejprve trefil Marosz a poté úspěšně dorážel Rolinek. Jenže v závěru třetiny o svůj náskok přišli během minuty a půl, nejprve snižoval Popelka a třináct vteřin před sirénou vyrovnal Honejsek.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00
    19:47 Antonín HONEJSEK - 2:2

19:47
    Freibergsovu přihrávku se snažil trefit Roberts Bukarts, tomu se to nepovedlo a puk prošel až na pravou stranu na ANTONÍNA HONEJSKA, který ihned zakončoval a domácí brankář se nedokázal včas přesunout. Asistence: Ralfs Freibergs, Jakub Ferenc.

19:40
    Klhůfek se dokázal s pukem vymanit od mantinelu a vystřeli, k nebezpečné dorážce se dostal Fořt, který ale Kloučka nepřekonal.
    18:23 Michal POPELKA - 2:1

18:23
    Tvrdou ránu Okála ze středu hřiště vyrazil Klouček jen před sebe, ke kotouči se dostal nikým nebráněný MICHAL POPELKA, který ho dokázal zvednout nad beton bezmocného brankáře. Asistence: Zdeněk Okál, Tomáš Valenta.

17:38
    Pardubice se osvobozují vyhozením přes celé hřiště a posílají na led čerstvé síly.

16:53
    Tomás Rolinek (PCE) si pomohl před brankou hokejkou, odsedí si tak dvě minuty za hákování. Kotouč nebezpečně poskakoval před brankou, zlínští hokejisté ho však za Kloučka nedokázali dorazit.

16:38
    Fořt zakončoval zápěstím přes bránícího Trončinského mimo.

15:49
    Odpískaný ofsajd zastavil akci hostů, kteří nahodili puk po mantinelu.

15:33
    Přesilovka se zatím Zlínu nedaří, nyní se navíc bude vhazovat před jeho brankou po hře vysokou holí.

14:56
    Trončinský obětavě srazil zlínskou střelu, hosté pokračují v akci.

14:35
    Rolinek místo střely zvolil přihrávku zpět na spoluhráče, aby pošetřil ještě více času.

14:06
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Antonín Dušek – 2 min., držení hole).

14:02
    V ponechané výhodě dvakrát za sebou pálil Petran, první ránu zblokoval protihráč, druhou tečoval mimo jeho spoluhráč.

13:22
    Popelka dostal puk ve středním pásmu od Okála, zajel s ním po levé straně do pásma a vypálil, Klouček úspěšně zasáhl.

12:11
    Střelecký pokus Robertse Bukartse nechytil Klouček ideálně do lapačky, kotouč se odrazil a Bukarts si ho dojel, jenže ani napodruhé se nedokázal prosadit.

11:12
    Nebezpečná teč Wishartovi střely od modré, Beran nasměroval kotouč mimo branku.

10:56
    Ve velké šanci se ocitl Vondráček, ale nedokázal ji ideálně využít.
    10:20 David TOMÁŠEK - 2:0

10:20
    Cardwell vystřelil z pravého kruhu, před brankou se snažil clonit a tečovat Treille. Nakonec kotouč propadl od betonu Kašíka k DAVIDU TOMÁŠKOVI, jenž ho uklidil do sítě. Asistence: Jacob Cardwell a Petr Čáslava.

10:20
    Tomášek dorazil kotouč do branky, hlavní rozhodčí se ještě jde poradit s videorozhodčím!

09:48
    Tomášek přihrával do druhé vlny na Perreta, tomu se na poslední chvíli povedlo udržet puk v útočné třetině.

09:21
    Šťastný dostal dobrou přihrávku mezi protihráče na útočnou modrou, po stahovačce vypálil zápěstím do připraveného Kloučka. Po jeho zákroku se strhla menší potyčka za pardubickou brankou.

08:41
    Maroszovu střílenou přihrávku tečoval Rolinek pouze do boční síťky, Kašík si dobře pohlídal tyčku.

08:05
    Nejprve pálil z levé strany příklepem Žižka, o deset vteřin později to zkusil Ondráček z pravého kruhu, s oběma pokusy si Klouček poradil.

07:43
    Východočeši aktivně napadají i u branky soupeře, zatím se jim puk získat nepodařilo.

07:01
    Bojkova sražená přihrávka skončila až ochranné síti, vhazovat se bude po pravé ruce Kašíka.

06:44
    Treille byl sám před Kašíkem, bekhendovým blafákem na něj nevyzrál.
    06:22 Rostislav MAROSZ - 1:0

06:22
    Střelu od modré čáry příklepem Kašík pouze vyrazil, před brankou stojící ROSTISLAV MAROSZ se pohotově dostal k dorážce a otevřel skóre utkání, trefil se tak poprvé za Pardubice. Asistence: Tomáš Rolinek a Marek Trončinský.

06:18
    Gazda přihrával podél levého mantinelu, jenže jeho spoluhráč na puk nedosáhl a je z toho zakázané uvolnění.

05:44
    Klouček si po dlouhé době sáhl na puk, zneškodnil zakončení z levé strany.

05:27
    Wishart chvíli čekal se střelou, nakonec příklepem z vrcholu levého kruhu minul bránu.

04:49
    Sedlák poslal puk do střední třetiny, přesilová hra Pardubic se blíží ke konci.

04:31
    Treille se dostal k puku mezi dvěma obránce, který ho včas neodehráli, jenže zakončit se mu ideálně nepovedlo.

03:48
    Sýkorova pumelice příklepem prolétla vedle levé tyčky hostující branky.

03:41
    Trončinského střelu od modré srazil obětavě Ondráček do ochranné sítě.

03:17
    Tomáš Fořt si odpyká na trestné lavici dvě minuty za hákování.

02:54
    Zlín se ještě ani jednou nedokázal dostat na delší dobu do útočného pásma, po většinu času útočí Dynamo.

02:34
    Duškovu střelu ze středu hřiště vyrazil Kašík do rohu hřiště betonem.

02:10
    Vondráček svou přirávkou před brankou žádného spoluhráče nenašel, Okál jen odpálil kotouč do střední třetiny.

01:50
    Hráči dlouho bojovali u pok u mantinelu, nakonec ho Valenta poslal na zakázané uvolnění.

00:58
    Velká skrumáž před brankou nakonec brankou nekončí, Treille nedokázal dorazit kotouč za Kašíka.

00:42
    Ani Zlínu se nepodařilo ideálně proniknout do útočné třetiny a domácí mohou zaútočit.

00:17
    Pardubice si po nahození do útočné třetiny vybojovaly kotouč zpět, ale k zakončení se nedostaly.

00:01

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Kacetl) – Wishart, Trončinský, Cardwell, Čáslava (A), Holland, Mojžíš – J. Sýkora, Marosz, Rolinek (C) – Perret, Tomášek, Treille (A) – Vondráček, Bojko, Dušek – Beran, Poulíček, Starý.

Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Ferenc, Freibergs, Matějíček, Valenta, Petran, Žižka (C), Gazda – J. Ondráček (A), Fryšara, Kubiš (A) – Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts – Okál, Popelka, Rihards Bukarts – Klhůfek, P. Sedláček, Fořt.

Rozhodčí: Hradil, Bulanov – Frodl, Komárek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Aukro Berani Zlín
    Zlínští z posledních pěti utkání prohráli hned tři z nich, naposledy podlehli doma Zlínu 3:7, předtím také na domácím ledě nedokázali dotáhnout do konce obrat, podlehli Plzni po nájezdech 4:5. Zlín je na tom trochu lépe než jeho soupeř, nachází se na 10. příčce s devatenácti získanými body. Za Berany nebude moci nastoupit Ondřej Veselý, který si začne odpykávat třízápasový disciplinární trest za faul na vítkovického Rastislava Deje.„Nejsme v depresi po vysoké prohře s Vítkovicemi. Pardubicím chceme oplatit prohru, kterou nám uštědřili hned v prvním extraligovém zápase ve Zlíně. Mají v týmu kvalitní hráče, trápí je ale nevyrovnané výkony. Vyhrají na Spartě a potom vysoko prohrají v derby s Hradcem Králové,“ řekl Robert Svoboda.

Dynamo dokázalo dvakrát za sebou bodovat, když vyhrálo po nájezdech v Litvínově 1:0 a doma s Třincem 2:1, jenže poté schytalo tvrdý úder od hradeckého rivala v derby, když prohrálo 0:6. Východočeši se v tabulce nachází na předposledním místě s patnácti body. „Berani jsou týmem, se kterým chceme bojovat o umístění v tabulce, domácí prostředí musíme využít k tomu, abychom získali všechny body,“ řekl hlavní trenér pardubických hokejistů Miloš Holaň.
    Statistiky před zápasem

Příjemný páteční podvečer, Tipsport extraliga se přehoupla do své druhé čtvrtiny, v rámci 15. kola přivítá HC Dynamo Pardubice na svém ledě Aukro Berani Zlín. Svůj první vzájemný zápas v letošní sezoně odehráli dnešní soupeři ve 2. kole, v něm Dynamo na hostujícím ledě vyhrálo 2:0 po treféch Kauta a Perreta. Pardubice mají na marodce Jiřího Hunkese, Petra Sýkoru a Martina Kauta. Zlínu také chybí hráči, kromě potrestaného Veselého jim také budou scházet zranění Nosek, Řezníček, Horák a Illo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Adam Joska

Branky a nahrávky: 7. Marosz (Rolinek, Trončinský), 11. Tomášek (Cardwell, Čáslava), 47. Holland (Wishart, Beran), 61. Treille (Marosz, Trončinský) – 19. Popelka (Okál, Valenta), 20. Honejsek (Freibergs, Ferenc), 24. Honejsek (Matějíček)

Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Ferenc, Freibergs, Matějíček, Valenta, Petran, Žižka (C), Gazda – J. Ondráček (A), Fryšara, Kubiš (A) – Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts – Okál, Popelka, Rihards Bukarts – Klhůfek, P. Sedláček.

Rozhodčí: Hradil, Bulanov – Frodl, Komárek