Kometa Brno – Olomouc 6:0 (kon.) | Kladno – HC Litvínov 6:5 (kon.) | K. Vary – HC Plzeň 5:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Letňany 4:0 (kon.) | Pardubice – Č. Budějovice 2:1 (2:1 po s.n.) | Slavia – Liberec 3:0 (kon.)
Třinec – Vítkovice 1:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 4:2 (kon.) | Havířov – Vsetín 4:2 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Dynamo Pardubice
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
HC Motor České Budějovice
Pátek 20.10.2017, 17:30 • Tipsport arena • Extraliga staršího dorostu • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Třetí domácí utkání v řadě sehrají dnes od 17:30 starší dorostenci Dynama Pardubice, kteří na svém ledě přivítají hokejisty Motoru České Budějovice.

V říjnu se pro Východočechy jedná již o čtvrtý zápas a dosud nenašli přemožitele. Při posledním domácím představení si potom vyšlápli na rivala ze sousedního Hradce Králové, kterého po brankách Filipa Koffera a Jiřího Bucka porazili 2:0. V tabulce Dynamu aktuálně patří třetí místo

Skupině C vládnou právě České Budějovice, které z dosavadních deseti zápasů získaly dvaadvacet bodů při šesti výhrách v základní hrací době a dvou v nadstavbě. Dvě prohraná utkání jsou s oběma východočeskými celky – Hradcem Králové a Dynamem.

Nejproduktivnějším hráčem domácích je aktuálně Jiří Bucek, jenž v devíti utkáních zapsal 12 bodů za 9 gólů a 3 asistence, v českobudějovickém dresu zase válí Jakub Čížek, jenž má na kontě čtyřiadvacet bodů (14+10) a vládne kanadskému bodování, střelcům i asistentům.

HC Dynamo Pardubice: Vlk (Klas) – Dubovčí, Oliva, Leder, Pejzl, Secký, Jelínek, Blažej – Šír, Poul, Zeman, Rozlílek, Antoníček, Trejbal, Kostka, Rohlík, Tobiáš, Bucek, Koffer.

HC Motor České Budějovice: Svoboda (Dvořák) – Pánek, Vávra, Kubíček, Škola, Čížek, Šafář, Hubata – Silný, Melichar, Novák, Beránek, Krcho, Řezáč, Petřík, Egert, Hrubec, Vaculík, Čížek, Masopust, Grossmann.

Rozhodčí: Jaroš – Svobodová, Svoboda.

00:01

00:32
    Hned na úvod zápasu tu máme přesilovku pro Dynamo. Vojtěch Krcho dostává dvě minuty za krosček.

01:08
    Domácí si drží útočné pásmo, Svoboda zatím bez práce.

01:45
    Přesilovka je za půlkou, Jihočeši vyhazují na druhou stranu hřiště.

02:32

03:05
    Trestaný Vojtěch Krcho se řítil sám na pardubického brankáře, ale se svým blafákem do bekhendu neuspěl!

03:40
    Domácí Bucek nahodil kotouč do útočného pásma, zde jsou ale u puku rychleji hosté a spěchají na druhou stranu.

04:29
    Filip Koffer dostal nabito přímo před Svobodou, ale svou střelu z první mířil přímo doprostřed brány!

05:38
    Pardubický útočník Tomáš Zeman rychle projel přes střední pásmo a v útočném připravil šanci pro Jiřího Bucka, jeho taháček ale nenadělal Svobodovi žádné potíže.

06:13
    Krcho se pokusil o střelu přes obránce, ale domácí borec ji zblokoval.

06:18
    Vojtěch Krcho je znovu na trestné lavici, tentokráte za faul kolenem a je tu další domácí přesilovka.

06:48
    Budějovice ale ihned vyhazují přes všechny čáry.

08:04
    Zeman pálil přes obránce, ale Svoboda byl pozorný.

08:18

09:26
    O puk se bojuje za pardubickou brankou, vidět jsou zatím spíše obrany obou týmů.

09:36
    Vlk si připisuje zákrok lapačkou.

10:21
    Na domácího Olivu zívala prázdná branka, ale pardubický hráč nedokázal kotouč dostrkat za čáru!

10:59
    Zakázané uvolnění Dynama.

12:05
    Blažej zkoušel v útočném pásmu příklep z první, ale trefil pouze obránce před sebou.

14:28
    Pardubice se drží na puku více než soupeř, jsou aktivnější, ale v koncovce to trochu vázne.

15:28
    Budějovický Patrik Škola poslal od modré čáry na Vlka přízemní střelu, kterou ještě těsně před pardubickým brankářem někdo nepříjemně tečoval. Kotouč ovšem skončil na betonu gólmana.

16:34
    Blažej střílel od modré, ale branku netrefil.

18:08
    Vlk si po střele od mantinelu připisuje další zákrok.

18:49
    Martin Beránek si hezky o mantinel obhodil domácího obránce a pádil na branku, chtěl ovšem ještě přihrávat do druhé vlny, ale na přihrávku nikdo nečekal.

19:14
    V závěru třetiny si přesilovku zahrají také Budějovice. Filip Koffer inkasuje dvě minuty za vysokou hůl.

19:31
    Šimon Kubíček pálil od modré, Vlk schoval kotouč do lapačky.

19:59
    Se sirénou to Kubíček zkusil znovu, ale Vlk tentokráte jeho pokus vyrazil.

20:00

V první třetině jsme viděli několik zajímavých příležitostí na obou stranách a tři přesilovky. Koncovka ale přece jen oba týmy zatím poněkud zlobí, a tak je stav po první dvacetiminutovce bezbrankový. Druhá část hry začne zhruba v 18:15.

20:01

20:34
    Východočeši do druhé třetiny vstupují přesilovkou, ale nedaří se jim usadit se v útočném pásmu.

21:08
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Ve vlastním oslabení se dokonce Budějovice dostávají do vedení! Řezáč posunul kotouč na volného PAVLA NOVÁKA, a ten si tváří v tvář Vlkovi věděl rady. Asistence: Aleš Řezáč a Jakub Čížek.

22:42
    Jiří Bucek se snažil o střelu ihned po buly v útočném pásmu, ale promáchl.

24:13
    Po střele od mantinelu kryje Svoboda kotouč lapačkou.

24:47
    Budějovice drží útočné pásmo.

25:30
    Jiří Egert pálil z mezikruží, ale Vlk byl pozorný a kotouč si pohlídal.

26:23
    Zakázané uvolnění Dynama Pardubice.

26:37
    Domácí obrana teď trestuhodně propadla ve vlastním pásmu a před vlkem se zjevil úplně volný Martin Beránek, střelu ovšem mířil přímo doprostřed branky.

27:41
    Volný Michal Silný se hlásil o přihrávku přímo před pardubickou branku, ale kotouč k němu neprošel.

28:39
    Do druhé třetiny vlétly lépe České Budějovice, který mají aktuálně daleko více ze hry, domácí obrana moc nestíhá.

29:22
    Zeman hledal křižnou přihrávkou někoho ze spoluhráčů, ale ve středním pásmu trefil pouze bránícího Beránka. Ten se snažil okamžitě vystartovat na Vlka, ale kotouč mu v rychlosti odskočil.

30:25
    Rozhodčí se nevšimli ofsajdu a hned z toho byla veliká šance pro Nováka, ten se ale snažil ještě přihrávat do druhé vlny a tam akce skončila.

32:39
    Hra se přelévá ze strany na stranu, oba brankáři teď pouze přihlížejí.

33:21
    Teď se ovšem sám na Svobodu řítil Vít Rolzlílek, položil si ho, ale nedokázal zvednout kotouč přes beton.

33:35
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Šest minut před koncem druhé třetiny se domácím podařilo vyrovnat! Od modré čáry vystřelil Václav Leder a kotouč za brankovou čáru dostal FILIP KOFFER. Asistence: Václav Leder.

34:54
    Zeman střílel přes obránce, ale jeho střela neměla potřebnou razanci.

35:48
    V útoku teď domácí zastavil ofsajd.

36:24
    Po střele od mantinelu Svoboda kryje kotouč do lapačky.

36:59

37:38
    Petr Antoníček teď nevybíravě poslal na mantinel hostujícího hráče a po zásluze putuje na trestnou lavici na dvě minuty za vražení na hrazení.

38:28
    Z pravého křídla pálil Jiří Egert, ale jeho pokus prolétl těsně kolem branky.

39:38

39:43
    Budějovice stále drží útočné pásmo, střelu od modré Vlk vyrazil do rohu.

40:00

Končí druhá třetina. Stav je stále vyrovnaný, je to ovšem už 1:1. Hned v úvodu prostřední části se ve vlastním oslabení prosadil Pavel Novák a poslal hosty do vedení. Budějovice byly potom lepším týmem a snažili se dál útočit, prosadilo se ovšem Dynamo. Za necelou čtvrt hodinku reagoval na Novákův zásah domácí Filip Koffer, jenž za Svobodova záda dopravil Lederovu střelu od modré. Třetí třetina začne zhruba v 19:01.

40:01

40:24
    Dominik Dubovčí pálil od modré čáry a nepříjemný skákavý kotouč Svoboda zkrotil jen tak tak!

41:08
    Ofsajd českobudějovického celku.

41:43
    Další nepříjemný puk šel na Svobodu z mezikruží. Českobudějovický gólman ale znovu zasahuje.

42:41
    Ke krásnému příklepu na modré napřáhl Michal Silný a trefil břevno Vlkovy klece!

44:13
    Pardubice tahají kotouč v útočném pásmu po mantinelu a nedaří se jim ohrozit brankáře Svobodu.

44:40
    Budějovice si zahrají další přesilovku. Dynamo totiž špatně vystřídalo a dvě minuty pro hráčskou lavici pro příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Ondřej Tobiáš.

45:03
    Dynamo zatím Motor nepouští k sobě do třetiny.

45:52
    Sotva se Jihočeši dostali do pásma, Dynamo vyhazuje přes všechny čáry.

46:40

46:46
    Tentokráte je tu přesilovka pro Dynamo. Vojtěch Krcho dnes již potřetí míří na trestnou lavici, tentokráte za podražení.

47:27
    Ani domácí se ale ještě za tři čtvrtě minuty nedokázali dostat do útočného pásma.

48:12
    Motor znovu hrozil ve vlastním oslabení! Před brankou se pohyboval úplně volný Jakub Čížek, ale dostal přihrávku na paty a Vlkovi příliš starostí nakonec nenadělal.

48:46

48:51
    Ihned po opuštění trestné lavice Krcho vystartoval na pardubickou branku a bylo z toho přečíslení tři na jednoho! Vlk si ale dokázal poradit.

49:46

50:56
    Během krátké chvíle domácí dvakrát zastavil ofsajd.

52:01
    Oba týmy si přehazují kotouč z jedné strany hřiště na druhou. Rozhodčí teď podle domácích chybně odpískali zakázané uvolnění a trenér Michal Mikeska se na všechny tři sudí hodně zlobí.

53:13
    Vlk schovává do lapačky střelu Ondřeje Vaculíka od mantinelu.

54:12
    Další přesilovka pro Dynamo. Pavel Novák poslal hlavou na mantinel domácího hráče a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

55:03
    Domácí kombinují v útočném pásmu, příklep od modré letěl vysoko nad.

55:27
    Od mantinelu zase nemířil přesně Jiří Bucek.

56:12

56:38
    Dynamo stále drží útočné pásmo.

57:00
    Trejbal střílel po zemi, Svoboda betonem vyráží.

57:26
    Šimon Kubíček nenápadnou střelou přes obránce trefuje tyč!

58:39
    Oba celky se snaží o vítěznou branku a na ledě to pěkně sviští.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:28
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

59:55
    Pět vteřin před koncem základní hrací doby tu máme ještě zakázané uvolnění domácích.

60:00

V poslední třetině branka nepadla a po tříminutové přestávce bude následovat prodloužení.

60:01

60:13
    Po pádu Bucka v útočném pásmu se na druhou stranu řítil Šimon Kubíček, jeho příklep ale vylétl mimo hřiště.

60:50
    Aleš Řezáč se proháčkoval až před Vlka, ale nedokázal zakončit.

62:00
    Jakub Čížek stál sám před Vlkem, ale nedokázal zkrotit skákavý kotouč.

63:25
    Radek Šír dotíral na Svobodu ale nedokázal kotouč procedit za jeho záda!

63:47
    Na druhé straně si o poznání klidnější zákrok připisuje Tomáš Vlk.

64:21
    Pavel Novák kroužil po útočném pásmu a nakonec se rozhodl pro střelou, Vlka ovšem nepřekvapil.

64:56
    Šimon Kubíček se v posledních vteřinách hnal sám na Vlka, ale nedokázal jej překonat!