Kometa Brno – Olomouc 6:0 (kon.) | Kladno – HC Litvínov 6:5 (kon.) | K. Vary – HC Plzeň 5:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Letňany 4:0 (kon.) | Pardubice – Č. Budějovice 2:1 (2:1 po s.n.) | Slavia – Liberec 3:0 (kon.)
Třinec – Vítkovice 1:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 4:2 (kon.) | Havířov – Vsetín 4:2 (kon.)
HC Kometa Brno
6:0 (1:0, 4:0, 1:0)
HC Olomouc
Pátek 20.10.2017, 12:30 • DRFG Arena, Brno • Extraliga staršího dorostu • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Vítám všechny fanynky a fanoušky mládežnického hokeje! Dnes se v rámci dalšího kola Extraligy staršího dorostu představí před svým publikem HC Kometa Brno, jejímž soupeřem bude soupeř z Hané – HC Olomouc. Oba celky se utkaly ve městě syrečků před více než dvěma týdny a duel nakonec v prodloužení zvládli lépe Brňané.

HC Kometa Brno: Pleticha (Holata) – Věžník, Kowalczyk, T. Sedláček, J. Sedláček, P. Vašíček, Kučeřík, Studený – Popelka, Caha, Minárik, M. Svoboda, Meluzín, Střondala, Zajíček, Kavický, Kunc, Gajarský, Kadlic (C).

HC Olomouc: Hasala (Mokrý) – Rutar, Mader (C), Bahounek, Klesla, Harabiš, Hlaváč, Vostátko – Kaláč, Tomajko, Rosecký, Paťava, Štědrý, Indrák, Liška, Krátký, Handl, Kořenek, Kret, Dvořák,

Rozhodčí: Ondráček – Procházka, Brzobohatý..

00:01

00:10
    Úvodní buly vyhráli hosté, ale puk se při rozehrávce zadrhl u levého mantinelu a domácí se stihli zformovat.

00:50
    Z první akce směrem vpřed po pravé straně se domácí, ani hosté neprosadili, oba celky jdou střídat.

01:09
    Olomoučtí to stihli rychleji a hned měli první šanci. V brejku 2 na 1 dostal přesný pas před prázdnou branku Liška, ale kotouč mu nesedl podle představ a zamířil po ledě kousek vedle!

01:42
    A domácí se nyní usazují v pásmu na kotouči a snaží se vymyslet něco kloudného směrem k brance celku z Hané.

02:16
    Nakonec po nahození do předbrankového prostoru brankáři Hasalovi pořádně zatopili, o dorážky se snažil zejména Minárik, ale nakonec hostující gólman kotouč pokryl.

02:48
    Vzápětí si do pásma najel po pravém křídle Střondala, ze zápěstí vyslal prudkou ránu ze zápěstí, nicméně brankář Olomouce byl opět připraven!

03:17
    Na kotouči se nyní v pásmu a tlaku usadili Hanáci, Pleticha nahození od modré vůbec neviděl, ale nakonec dokázal kotouč vytěsnit.

03:35
    A to i o několik chvil později, kdy skvěle reflexivně ramenem vytáhl nad branek nahození od modré v podání Bahounka.

04:05
    Na druhé straně se do pásma kolem obrany prosmýkl Caha, jeho pokus Hasalovi pořádně zavařil, ale nakonec jej brankář soupeře udržel pod svým betonem.

04:45
    Hosté byli znovu v tlaku a domácí se museli bránit, ale Střondala s Kowalczykem dokázali kotouč vyhodit do střední třetiny.

05:12
    Tutovka hostů! Na útočné modré zůstal úplně sám Kaláč, který jel sám na branku, zkusil kličku do bekhendu, položil si brankáře, ale před prázdnou brankou se mu kotouč svezl z čepele!

05:39
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Minárik – 2 min., hákování).

06:08
    Domácím zatím oslabení vychází, již potřetí v rychlém sledu dokázali vyhodit kotouč do středního pásma.

06:49
    A vzápětí dvakrát znovu, Hanáci se zatím k ničemu vážnějšímu nedostali a tuhle přesilovku si zatím za rámeček nedají.

07:20
    No nakonec to byl Kořenek, kdo vzal konec přesilovky na sebe, vymotal se zprava před branku, ale ani nadvakrát Pletichu nepřekonal!

07:39

07:50
    Minárik naskočil z trestné lavice a ihned podpořil brejk domácích, z mezikruží se dostal ke střele bekhendem, leč trefil jen beton Hasaly.

08:25
    Hosté z Olomouce si posléze v obranném pásmu nerozuměli při rozehrávce a bylo jim odpískáno zakázané uvolnění.

09:04
    Po něm se sice vydali dopředu, ale Štědrému na pravé straně utekl kotouč od hole a domácí opět jednoduše vyhodili.

09:30
    Na led naskočil kapitán Komety Kadlic, z levé straně, podobně jako Střondala před několika minutami, vystřelil zápěstím, ale také on našel jen připravenou náruč gólmana Hasaly.

09:53
    Kučeřík vyvezl puk z pásma a poslal jej Minárikovi. Domácí forvard se chtěl prodrat zprava do útoku, ovšem byl zastaven a tečovaný kotouč skončil v hledišti.

10:28
    Matěj Svoboda následně po vyhraném buly nezpracoval Sedláčkův dlouhý pas na červené čáře, puk končí na zakázaném uvolnění.

10:58
    Svobodava formace sice po úspěšném buly vystřídala, jenže poté přišlo zakázané uvolnění také od další lajny Komety a hra se vrací opět před Pletichu.

11:30
    Domácí měli výhodu a po zmatcích před brankou vyplaval kotouč před Kučeřík, ten však trefil jen boční síť!

11:41
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Liška – 2 min., hákování).

12:00
    A přesilovka domácí se zdvojnásobí! Vyloučen je Paťava, a to na dvě minuty za hru se zlomenou holí.

12:35
    Hanáci nejprve rychle vyhodili, ale Brňané se do pásma vrátili. Nahození od modré se pokoušel tečovat Kadlic, Hasala byl však připraven.

12:59
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí početní převahu ale nakonec přeci jen využívají. Kowalczyk od modré posunul kotouč doprava na Střondalu, jenž parádní prudkou křižnou přihrávkou našel u druhé tyče zaparkovaného MATĚJE SVOBODU a ten bez potíží nad beton ležícího Hasaly protečoval kotouč do odkryté části branky – 1:0! Asistence: Vojtěch Střondala, Daniel Kowalczyk.

14:00
    Hosté část přesilovky soupeře, která ještě zbývala, přežili a oba celky hrají v plném počtu.

14:27
    Domácí jsou však ale stále aktivní a v pásmu velmi rychle kombinují.

14:58
    Kadlic předvedl parádní akci, když si kotouč šikovně prohodil mezi nohama obránce, poté vypálil znovu zápěstím rychle, jenže opět jen do náručí Hasaly!

15:28
    Studený se jako vítr prohnal středem hřiště do pásma, vypálil švihem a Hasala, který toho nejspíš moc neviděl, jeho pokus vytáhl ramenem do ochranné sítě.

15:55
    Hosté opět na kotouči v pásmu a snaží se o co nejrychlejší vyrovnání.

16:12
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Kavický – 2 min., hákování).

16:43
    Indrák zkusil svou ránu z pravého kruhu schovat za obránce, ale branku netrefil.

17:05
    Domácí poté vyhodili a hosté při snaze o rychlou rozehrávku odehráli kotouč jen na zakázané uvolnění.

17:38
    Přesilovka se Olomouci znovu vůbec nedaří, domácí navíc nyní opět vyhazují až za branku hostů.

18:12
    Kometa je kompletní, Kavický je zpět na ledě, ale kohouti pokračují v útočení.

18:41
    Svoboda se Střondalou rychle kombinovali v rohu hřiště, ale ke střele se nakonec nedostali.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny!

19:38
    Puk je za brankou Komety, první třetina už nic dalšího nepřinese. Brno si odnese do kabin jednogólový náskok.

20:00

Další třetina začne přibližně v 13:15.

První třetina je minulostí a domácí odcházejí do kabin spokojenější. Do vedení je poslal totiž ve 13. minutě v přesilovce 5 na 3 Matěj Svoboda, který umně protečoval do sítě střílenou nabídku Střondaly. Hosté ještě před tím měli dvě velké šance na otevření skóre, ovšem ani jednu z nich nevyužili. Uvidíme, co nám nabídne druhá část hry. Buďte u ní s námi.

20:01

20:05
    Hosté sice opět vyhráli buly, ale kotouč poslali jen na brněnského hole a domácí jdou dopředu.

20:25
    Nakonec se Střondalův pas z rohu hřiště odrazil ke Kowalczykovi, ten nahazoval od modré, ale jen do lapačky brankáře Hasaly.

21:04
    Domácí zkraje druhé třetiny zvyšují svůj náskok! Kowalczyk v tísni vyhazoval od obranné modré a vypadalo to, že se bude pískat icing. Domácí ale nakonec kotouč dobruslili, ten nakonec od zadního mantinelu zamířil přesně na pravý kruh k ADAMU GAJARSKÉMU a domácí útočník parádní ranou příklepem o zadní tyč vymetl šibenici – 2:0! Asistence: Daniel Kowalczyk, Vojtěch Střondala.

21:42
    Domácí pokračují ve své útočné aktivitě, a jsou znovu usazeni v útočném pásmu.

22:20
    Nakonec se na modré čáře vymotal s pukem Kadlic, nahodil jej rychle do chumlu těl před brankou, ale Hasala byl se svým zákrokem připraven.

22:55
    Kometa následně sice vyhrála buly, ale k další střele se nedostala a Olomouc se snaží kontrovat z brejku.

23:27
    Jenže ani ten jí nevyšel, opačným směrem se vydal Střondala, který přenechal puk spoluhráčem, ovšem ten úplně volného Svobodu před brankou nenašel.

23:59
    Právě Svoboda se poté vrátil dobře také dozadu, dokázal zpomalit pas na útočnou modrou na rozjetého hráče soupeře a Pleticha poté pomohl s rozehrávkou.

24:32
    Brněnšttí hokejisté jsou stále o něco aktivnější. Dorážet na brankovišti se snažil Minárik, ale ani natřikrát neuspěl.

25:05
    Ihned po vyhraném buly pak pálil Studený ke vzdálenější tyči, Holasa však jeho pokus vykopl do rohu hřiště.

25:25
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Studený – 2 min., krosček).

25:59
    Hanákům ale početní výhoda opět nevychází, Kometa podruhé jednoduše vyhazuje.

26:30
    Navíc v oslabení přidává třetí trefu.Gajarský s Kavickým ujeli do brejku 2 na 1 a zcela vyšachovali obránce i brankáře, přičemž první jmenovaný po bekhendové kličce trefil před prázdnou brankou jen tyč. Celou situaci ale dobře dobrusloval obránce RADEK KUČEŘÍK, jenž ze vzduchu sklepl puk za záda dezorientovaného Hasaly! Asistence: Adam Gajarský, Daniel Kavický.

26:58
    Olomouci stále přesilovka ne a ne sednout, domácí teď hrají ve velké pohodě.

27:25

27:47
    Meluzín dostal pohotový pas na pravé křídlo k modré čáře, už to vypadalo, že beka obejde a pojede sám na branku, ale nakonec se mu to nepovedlo.

28:16
    Kometa je stále jasně lepší, motá svého soupeře a Hanáci začátek druhé třetiny opravdu nezachytili.

28:58
    A čtvrtá branka je na světě! Svoboda dostal kotouč za brankou a ihned jej poslal do mezikruží VOJTĚCHU STŘONDALOVI, který si jej dokázal zpracovat a poté střelou, která mu dle mého nesedla úplně ideálně, procedil kotouč pod betonem Hasaly – 4:0! Asistence: Matěj Svoboda.

28:58
    Střídání v týmu HC Olomouc: ze hřiště odchází Hasala, přichází Mokrý.

29:27
    Olomouc se mohla do hry rychle vrátit po velkém závěru na brankovišti, ale Pleticha všechny pokusy pokryl a podržel svůj celek!

29:55
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Minárik – 2 min., sekání).

30:23
    Přesilová hra ale již tradičně není doménou hostů, modrobílí opět pohodlně vyhazují.

30:51
    A znovu nepřesná kombinace, hosté se nemohou dostat dopředu.

31:12
    Domácí si podmaňují druhou třetinu a trochu to začíná zavánět debaklem. Svoboda vybojoval kotouč a už od vlastní modré čáry vysunul do jízdy vpřed VOJTĚCHA STŘONDALU, který jel sám na branku, nikdo jej nedostihl, a tak domácí forvard své sólo zakončil parádní bekhendovou kličkou, jež s přispěním břevna zapadla do sítě – 5:0! Asistence: Matěj Svoboda.

31:55

32:29
    Brno oslabení opět ustálo, navíc přidalo pátou trefu. Na světě mohla být i šestá branka, poté co Minárik skvěle nabil Gajarskému, ale ten ze stoje v mezikruží z první svatyni Hanáků těsně minul!

32:53
    Brněnští hokejisté pokračují v nesmírně útočném pojetí hry, hosté neví kudy kam a ztrácejí často snadné kotouče.

33:32
    Střídající gólman Mokrý navíc musel nyní vytáhnout dva rychlé zákroky, kotouč nakonec v obou případech vyrazil.

34:05
    O několik desítek vteřin později se na něj navíc řítil brejk soupeře, Kavický servíroval puk žabičkou pro Vašíčka, ale ten na něj nedosáhl.

34:49
    Olomoučtí hokejisté se musejí cítit jako na kolotoči, Brno je stále v pásmu a navíc během své kombinace stíhá i střídat.

35:30
    Olomouc se konečně dokázal osvobodit, jenže Kometa se po levé straně žene s dalším útokem.

36:18
    Mírného zaváhání obrany Brna mohl využít Indrák, ten nejprve pálil zleva, poté se vytočil před branku, avšak ani jednom z případů neuspěl.

36:50
    Už notnou řádku minut se hraje bez přerušení, v útoku nyní usazeni opět domácí, kteří se snaží ohrozit brankáře Mokrého.

38:12
    Hosté se po téměř sto vteřinách v obranném pásmu, během nichž musel Mokrý třikrát zasahovat, osvobodili a odjíždějí střídat.

38:49
    Domácí ale ihne vyrazili dopředu s dalším přečíslením, Kavický však přesný pas na brankoviště nedostal.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny!

39:34
    Kometa hraje stále v neuvěřitelném tempu a drží svého protivníka v obranném pásmu v šachu, Olomoučtí už by se nejraději viděli v kabině.

40:00

Další třetina začne přibližně v 14:00.

Prostřední část je za námi a vše nasvědčuje tomu, že je o vítězi rozhodnuto! Kometa přidala ve druhé třetině čtyři branky, když se postupně trefili Gajarský, Střondala, Kučeřík a naposledy znovu v oslabení Vojtěch Střondala. Domácí svého soupeře ve druhé třetině hodně přehráli a hosté mají před závěrečnou třetinou rozhodně o čem přemýšlet. Uvidíme, co nám nabídne třetí třetina. Buďte u ní s námi.

40:01

40:15
    Hned na úvod třetí části se Kometa vydala dopředu. Svoboda vysunul po pravé straně Střondalu, ten žabičkou hledal před brankou Gajarského, ovšem ten branku minul.

40:28
    A právě Gajarský poté v mezikruží tečoval prudké nahození od modré čáry, puk nasměroval ale jen do ochranné sítě.

40:47
    Zakázané uvolnění Komety.

41:33
    Kometa puk vybojovala zpět a zavezla jej do pásma, nicméně Kunc na modré čáře nenašel přesně J. Sedláčka a hosté se osvobodili.

42:10
    Brňané jsou ale obratem zpět v útočné třetině a snaží se aktivně pokračovat v diktování tempa hry.

43:05
    Další tutovka Brna! Střondala se zbavil soupeře stahovačku, našel Gajarského, který okamžitě dával puk před prázdnou na Svobodu, ale ten puk nedosáhl!

43:12
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Gajarský – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Mader – 2 min., hrubost).

43:44
    Kunc za brankou rychle dobruslil puk, ale soupeře o něj neokradl, a tak jej aspoň velmi tvrdě, nicméně čistě dohrál.

44:21
    Pleticha musel nyní dvakrát v krátkém sledu zasahovat, s oběma pokusy soupeře si ale poradil a po tom druhém přerušil hru.

44:55
    Svižné tempo hry ve třetí části pokračuje i nadále, do útoku se žene opět Kometa.

45:12
    Oba celky jsou kompletní, vyloučení Mader s Gajarský jsou zpět na ledě.

45:54
    Filip Pleticha musel opět zasahovat, ale na ránu od modré čáry viděl a dokázal ji ukrýt ve své lapačce.

46:27
    Handl si najel před branku a z pravé strany ohrožoval Pletichu, který dokázal utěsnit prostor u své levé tyčky a dobře nadvakrát zasáhl!

47:05
    Obrovská šance Brna! Meluzín vypíchl puk obránci a našel před gólmanem zcela volného Kavického, jenže ten rychlým blafákem nenašel místo mezi nohama gólmana!

47:48
    Kometa poté zůstala v pásmu a může pokračovat v ohrožování branky soupeře.

48:30
    A šestý gól nebyl daleko! Gajarský jel v akci 2 na 1 se Střondalou, akci zval na sebe nakonec, ale Mokrý srazil své betony včas a pokus vyrazil!

48:52
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Krátký – 2 min., sekání).

49:37
    Mokrý měl plné nohy a ruce práce, ale nakonec celou situaci ustál, vyrazil hned tři střely a dokázal podržet svůj celek.

50:00
    Jeho spoluhráči navíc poté rychle vyhodili až za branku Pletichy.

50:51
    Brňané nakonec přesilovku zhodnotili a přetavili v šestý gól! Kavický si několikrát vyměnil kotouč se Studeným a obránce domácích nakonec vteřinu před koncem přesilovky prudce nahodil, aby jeho pokus skvěle tečoval ROBIN CAHA a na změnu směru gólman Krátký reagovat nedokázal – 6:0! Asistence: Adam Studený, Daniel Kavický.

51:34
    Herní pohoda domácích pokračuje, už znovu jsou svěřenci Romana Meluzína usazeni v pásmu.

51:58
    Pleticha nyní nevěděl přesně, kde má puk, ale dokázal se včas zorientovat a vyrazil jej do bezpečí.

52:38
    Na opačné straně zatopil obraně soupeře znovu Kavický, nicméně tentokrát Mokrý dobře zasáhl.

53:15
    Caha následně zleva uvolnil na pravém křídle zcela volného rozjetého Meluzína, jeho prudký pokus zápěstím nicméně mířil těsně vedle.

54:10
    Po nepřephlených situacích ve středu hřiště vyrazili domácí dopředu, jeden z nich ale do šance Kuncovi nahrál jen rukou, a tak rozhodčí musel zapískat.

54:51
    Minárik parádní zadovkou uvolnil před brankou Kadlice, Mokrý se však pohotově roztáhl na čáře a jeho pokus o zakončení po ledě pokryl!

55:20
    Ofsajd první pětky brněnské Komety.

55:53
    Dvě tutovky Olomouce! Pleticha se nyní famózně vyznamenal svým ramenem, a vytáhl dvě ostré střely soupeře na brankové čáře skvělými zákroky!

56:32
    Utkání se již pouze dohrává za zcela rozhodnutého stavu, nicméně Kometa pokračuje ve své aktivitě a ráda by přidala ještě jeden gól.

57:14
    Meluzín s Kavickým se ale neprosadili, Olomoučtí se opět ubránili.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

58:28
    Jeden z hostů velmi šikovně tečoval puk ze vzduchu, který trefil Pletichu do masky, ale nakonec mu byla odpískána hra vysokou holí.

59:13
    Indrák po chybě Svobody našel před brankou osamoceného Madera, ale ten z blízkosti trefil jen tyč!

59:40
    Kometa je v útočné třetině a zde se nejspíš také celý duel dohraje.

Konec zápasu. (14:29:36)

Daniel Kinc

Branky a nahrávky: 13. Svoboda (Střondala, Kowalczyk), 22. Gajarský (Kowalczyk, Střondala), 27. Kučeřík (Gajarský, Kavický), 29. Střondala (Svoboda), 32. Střondala (Svoboda), 51. Caha (Studený, Kavický)

HC Olomouc: Hasala (od 29. Mokrý) – Rutar, Mader (C), Bahounek, Klesla, Harabiš, Hlaváč, Vostátko – Kaláč, Tomajko, Rosecký, Paťava, Štědrý, Indrák, Liška, Krátký, Handl, Kořenek, Kret, Dvořák,

Rozhodčí: Ondráček – Procházka, Brzobohatý.