Chabarovsk – Ufa 2:2 (kon.) | Tosno – Rostov 1:1 (kon.) | Kazaň – Dynamo 0:0 (kon.)
Spartak – Perm 0:0 (kon.)
FK Spartak Moskva
0:0 (0:0)
FK Amkar Perm
Sobota 21.10.2017, 18:00 • Otkrytie Aréna, Moskva • Ruská Premier Liga • 14. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji za pozornost. (19:57:20)

Je konec. Spartak Moskva nakonec nepřekonal nedobytnou pevnost Permu ve vápně a po bezbrankové remíze je to pro domácí určitě ztráta, zatím co pro hosty zasloužený bod. První poločas nám toho moc nenabídl. Mohli jsme vidět marnou snahu Spartaku ohrozit bránu. V 34. minutě Fernando, když z přímého kopu trefil pouze břevno. Nejblíž byl ke gólu o tři minuty později Promes, když dostal fantastickou přihrávku, ale těsně minul pravou tyč. Ve druhém poločase jsme toho viděli ještě méně. V 78. minutě dostal hostující Idowa krásnou přihrávku do vápna, ale trefil se vedle. A tři minuty před koncem se vytáhl domácí brankář Selikhov, když krásným zákrokem zlikvidoval střelu Bodula. Konec zápasu si Perm pohlídal.

90+3

90+3
    Na centr z levé strany vyskočil Melgarejo, ale hlavou zamířil vedle levé tyče.

90+3
    Ale přišli o něj a domácí mají aut.

90+2
    Hosté nyní mají míč v moci na půli Spartaku.

90+2
    Pro centr si došel Nigmatullin.

90+1
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90
    Rocha vybojoval aut na levé straně a Spartak se snaží o závěrečný nátlak.

89
    Střídání v týmu FK Amkar Perm: ze hřiště odchází Sjarhej Balanovič, přichází Fegor Ogude.

87
    Další obrovská šance Permu a fantastický zákrok Selikhova! Nejprve krásně zlikvidoval střelu Bodula a poté rychle vyrazil míč do zámezí!

86
    Po centru se do hlavičky dostal Melgarejo, ale zamířil vedle levé tyče.

85
    Idowu se velmi rozčiluje, jelikož se ocitl sám před brankářem, který mu vletěl pod nohy, ale rozhodčí faul nepíská a Idowu dostává žlutou kartu.

84
    Pro nepřesný centr si došel Nigmatullin a s malými problémy dostal míč pod kontrolou.

83
    Perm se poslední minuty snaží trochu víc vysunout a ohrozit bránu Spartaku, to by mohlo domácím pomoct dostat se víc do vápna a případně ohrozit bránu.

82
    Gluščakov se opět odhodlal ke střele, ale ta se stočila doprava vedle brány.

81
    Ofsajd zastavuje další útok Permu.

80
    I hosté umí zaútočit, škoda pro ně, že teď neprošla přihrávka do vápna na osamoceného hráče hostů.

Michal Raška

Branky:

Karty:   65. Gaščenkov (AMP), 85. Idowu (AMP)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 12:6. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:14.
    FK Spartak Moskva: Selichov – Ješčenko (53. Kutěpov), Tasci, Džikija, D. Kombarov – Melgarejo, Fernando, I. Popov (63. Pedro Rocha), Glušakov, Promes – L. Adriano.
    Náhradníci: Maximenko – Bocchetti, Bakajev, Kutěpov, Davydov, Pašalić, Petković, Pedro Rocha, S. Samsonov, Ščerbakov.

FK Amkar Perm: Nigmatullin – Bělorukov, Conde, Sivakow, Miljković, Gol (64. Kosťukov) – Ezatolahi, Gaščenkov, Idowu, Balanovič (89. Ogude) – Prokofjev (71. Bodul).
    Náhradníci: Chomič, Vambolt – Bodul, Kosťukov, Melnikov, Ogude, Salugin, Šavajev.

Rozhodčí: Kukuyan Pavel Valerevich – Stipidi Aleksey Grigorevich, Bochkov Vyacheslav Vyacheslavovich