Zlínsko – Líšeň 1:0 (kon.) | Hulín – Vyškov 2:1 (kon.) | Prostějov – Kroměříž 2:3 (kon.)
Rýmařov – Hodonín 3:2 (kon.) | Hlučín – Petřkovice 2:1 (kon.) | HFK Olomouc – Vel. Meziříčí 1:3 (kon.)
Uh. Brod – Mohelnice 2:0 (kon.)
1. SK Prostějov
2:3 (1:1)
SK Hanácká Slavia Kroměříž
Sobota 21.10.2017, 14:30 • Stadion Za Místním nádražím, Prostějov • Moravskoslezská fotbalová liga • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Ve 12. kole třetí nejvyšší české ligy MSFL se proti sobě utká 1. SK Prostějov a SK HS Kroměříž. Čeká nás velmi pikantní kvalitní zápas. V minulé sezóně vyhrál vždy domácí tým. Nejprve hrál doma Prostějov, který vyhrál s přehledem 3:0 a pomohl k němu svými dvěma góly Nekuda. Následně doma vyhrála i Kroměříž po gólu Haši. V obou týmech jsou skvělí střelci. V Prostějově je to Karel Kroupa se sedmi góly a v Kroměříži je momentálně nejlepší střelec Jan Silný, který se již prosadil čtrnáctkrát. Hrát se bude na Stadionu Za Místním nádražím v Prostějově. Tento stadion nabídne kapacitu pro 3 500 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Josef Černý. jeho asistenti budou Roman Páral a Václav Kadlec.

1. SK Prostějov:

Prostějov minulou sezónu sestoupil z FNL, kde skončil na posledním místě s pouhými dvanácti body. Letos se momentálně ocitá na druhém místě s dvaceti čtyřmi body a ztrátou pěti bodů na první Velké Meziříčí. V poháru nejprve postoupil přes Mohelnice, ale následně nestačili na rozjetou Opavu. Poslední zápas v MSFL zavítali na půdu Líšně, kde už ve 14. minutě prohrával po gólu Frimmela, ale odpověď Prostějovských byla okamžitá a hned po minutě srovnal stav utkání Zapletal. Do konce utkání už žádný gól nepadl a Prostějov si odvezl bod. Nejlepším střelcem tohoto týmu je se sedmi góly Karel Kroupa. Hlavním trenérem je Oldřich Machala.

SK HS Kroměříž:

Kroměříž v minulé sezóně skončila na čtvrtém místě, na kterém se prozatím ocitá i letos a to s jednadvaceti body. V poháru dokázali postoupit přes Stráně a Kozlovice, ale poté narazili na Karvinou, se kterou prohráli 0:4. Poslední zápas v MSFL přivítali právě první tým tabulky Velké Meziříčí. Už ve 13. minutě vedle po brance Silného, ovšem odpověď přišla už o čtyři minuty později, když se prosadil Dolejš a následně poslal hosty do vedení Simr. Po tomto gólovém začátku už branka nepadla a Velké Meziříčí se připsalo další tři body. Nejlepším střelcem jak Kroměříže, tak celé MSFL je už se čtrnácti góly Jan Silný. Hlavním trenérem je Jaroslav Baďura.

1. SK Prostějov: Jícha – Sečkář, Machynek, Rus, Schuster, Sus – Pančochář, Zapletal, Fládr – Kroupa (C), Hapal
    Náhradníci: Neoral – Šteigl, Petržela, Marčík, Petrović

SK HS Kroměříž: Kofroň – Hloch, Matoušek (C), Budín, Krhut, Jeleček – Cupák, Okleštěk, Elšík – Silný, Kovář
    Náhradníci: Trochta – Šmerda, Dvořák, Zavadil, Blanař

Rozhodčí: Josef Černý – Roman Páral, Václav Kadlec.

1

1
    Dopředu se ihned po rozehrávce dostali domácí, ale nic vážného z toho nakonec nebylo.

2
    Do zakončení se dostali hosté, ale bránu přestřelili.

3
    Další rána hostů, ale opět vedle brány. Bude následovat odkop od brány Jíchy.

5
    Hosté měli přímý kop, ten ale nevyužili, ovšem začátek zápasu patří jasně Kroměříži, která je velmi aktivní.

6
    Tak to je škoda! Karel Kroupa se řítil sám na bránu, ale znervózněl, když na zádech měl dotírajícího obránce a těsně před brankářem si předkopl míč!

7
    Faul domácích, ovšem hosté rychle míč rozehráli, ale následná střela šla vedle brány.

8
    Domácí hráč se nepáral s míčem a vystřelil, ovšem jeho rána šla těsně nad bránu Kofroně.

9
    Pavel Hloch zbrzdil rychlou akci domácích a dostává žlutou kartu.

10
    Přímý kop vyrazil Kofroň nad bránu a následuje rohový kop.

11
    Ofsajd hráče Kroměříže.

12
    Domácí mají další aut na pravé straně a následně byl hostům odpískán další faul. Domácí budou mít přímý kop ze slibné pozice.

13
    Přímý kop skončil pouze v postavené zdi.

14
    Hosté přenesli hru na levou stranu a domácím byl odpískán faul. Kroměříž má přímý kop z levé strany vápna.

15
    Krátké přerušení, jelikož na zemi ležel hráč.

16
    Hosté budou mít rohový kop, uvidíme jestli něco přinese.

17
    Útočný faul hostů.

18
    Faul domácího hráče a Kroměříž může pokračovat v dalším nátlaku.

20
    Domácí nyní drží míč na půli hostů.

21
    Zapletal sejmul hráče a dostává žlutou kartu.

22
    Kroměříž právě vstřelila branku!
    A je to gól! Hosté využili přímý kop a dostávají se do vedení 1:0, když branku vstřelil TOMÁŠ OKLEŠTĚK!
    22. SILNÝ - 0:1

23
    Žlutou kartu dostává Pančochář (1. SK Prostějov).

24
    Přímý kop, který měli domácí nebyl využit a u míče jsou opět hosté.

26
    Centr z pravé strany odhlavičkoval do zámezí jeden z hráčů domácího celku.

27
    Po rohovém kopu skončil míč v zámezí za bránou.

28
    Domácí mohou ohrozit bránu z rohového kopu.

29
    Ovšem hosté si sním bez problémů poradili a dostali míč do bezpečí.

30
    Ofsajd zbrzdil další akci Kroměříže.

31
    Faul hostů a Prostějov má přímý kop.

32
    S centrem z přímého kopu si hosté poradili, ale u míče je stále Prostějov.

32
    Prostějov právě vstřelil branku!
    Tak to je parádní gól! ALEŠ RUS se dostal ke hlavičce, kterou přeloboval brankáře Kofroně a srovnává stav na 1:1!
    32. RUS - 1:1

33
    Skvělý zákrok předvedl Filip Jícha, když se po střele Cupáka musel pořádně natáhnout!

35
    Hosté mají přímý kop na levé straně vápna.

36
    S tímto přímým kopem si skvěle poradila domácí obrana a ještě vybojovala odkop po faulu.

37
    Po pěkném souboji následuje rohový kop pro Prostějov.

38
    Po rohovém kopu se dostal do hlavičky Lukáš Hapal, ale přestřelil bránu.

39
    Faul domácího hráče, ale hosté jdou opět dopředu.

40
    Nádherný, přímo excelentní zákrok předvedl obránce Kroměříže, když se středem hřiště řítil prostějovský útočník, ale včasným skluzem mu odebral míč.

41
    Aleš Rus přerušil rychlý útok hostů faulem a dostává žlutou kartu.

42
    Hapal se řítil po levé straně a následně přiletěl centr do vápna, se kterým si poradila obrana hostů Následuje rohový kop.

43
    Tak teď je na hřišti velká mela a padla už minimálně jedna červená karta.

44
    Červenou kartu dostává Pančochář (1. SK Prostějov).

45
    Červenou kartu dostává Kovář (SK HS Kroměříž).

45+2
    Hra byla dlouho přerušena. Nyní už se hraje na každé straně v deseti hráčích.

45+3
    Hosté se dostali do vápna, ale nevystřelili.

45+4

Už v 6. minutě se řítil sám na bránu Kroupa, ale první gól zápasu nevstřelil. To byli totiž hosté, kdo se postaral o první branku a to ve 22. minutě, když se prosadil Jan Silný. Ovšem odpověď přišla za deset minut, když Aleš Rus hlavičkou přeloboval brankáře a srovnal stav na 1:1. Celý poločas byli ovšem lepší hosté. Konec poločasu nám ovšem přinesl velice nefotbalovou rozrtžku, kde padly červené karty na obou stranách. Vyloučen byl prostějovský Pančochář a kroměřížský Kovář.

Druhý poločas začne přibližně v 15:37.

46

46
    Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Sečkář, přichází Petržela.

47
    Velmi zajímavě zahráli domácí úvodní výkop druhého poločasu, když se až na jednoho obránce všichni rozběhli směrem k bráně, ale s následným centrem si hosté poradili.

48
    Rohový kop pro Kroměříž.

49
    Robin Elšík se dostal do hlavičky ve vápně, ale těsně přestřelil.

50
    Hra byla krátce přerušena, když se na zemi ocitl domácí hráč.

51
    Nádherně to teď sehráli hosté, kteří se pomalou kombinací dostávali hlouběji do vápna, ale nakonec střela na ránu nepřišla.

52
    Velmi nepříjemně nyní spadl hostující hráč, ale odchází po svých.

53
    Útočný faul Kroměříže a u míče budou domácí.

54
    S centrem z pravé strany si obránce Kroměříže poradil.

55

56
    Další roh pro hosty.

56
    Lukáš Hapal se dostal k hlavičce, ale ta končí těsně vedle pravé tyče!

57
    Dobrým zákrokem nepustil útočníka Kroměříž dál v jeho cestě, následuje aut pro hosty.

58
    Střela Kroměříže orazítkovala břevno Jíchovy branky!

59
    Rohový kop pro hosty končí po hlavičce za bránou Jíchy.

60
    Centr směřující na Kroupu svého adresáta nenašel a dopředu jdou hosté.

61
    Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Zapletal, přichází Šteigl.

62
    I ve druhém poločase je Kroměříž aktivnější, ale dopředu mohl jít domácí útočník, ovšem skvělým skluzem mu odebral míč obránce Kroměříže.

63
    Obrovská chyba domácí obrany a brankáře, když se nedohodli kdo půjde pro míč, mezitím šel urputně do souboje ROBIN ELŠÍK, který neměl problém poslat balón do brány a posílá Kroměříž zpátky do vedení!
    63. ELŠÍK - 1:2

65
    Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Elšík, přichází Blanař.

67
    Domácí to zkouší po pravé straně, ale Hapal nepřihrál přesně.

68
    Po faulu Kroměříže bude následovat centr z přímého kopu.

69
    Následuje rohový kop pro domácí.

70
    Po krásném zákroku domácího brankáře Muchy následuje rohový kop.

71
    Domácí útočník se řítil na bránu, ale skvělým zákrokem ho obránce o míč připravil.

72
    Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Hapal, přichází Petrović.

74
    Martin Blanař si posunul míč na pravou stranu, ale Jícha podržel tým skvělým zákrokem.

77
    K míči se ve vápně dostal MARTIN BLANAŘ a zvyšuje náskok Kroměříže na 3:1!

78
    Žlutou kartu dostává Schuster (1. SK Prostějov).

79
    Hosté zavezli míč až do zámezí a Jícha bude mít odkop od brány.

80
    Prostějov je po třetím obdrženém gólu zaražený, což potvrzuje zbytečně nepřesná přihrávka.

82
    Faul hostů a domácí mají přímý kop na levé straně vápna.

83
    Byla nařízena penalta.

83
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Hloch (SK HS Kroměříž).

84
    KAREL KROUPA se z penalty nemýlil a ránou do levého horního rohu nedal Kofroňovi šanci.

85
    Faul domácích ve středu hřiště. Poslední pětiminutovka bude velmi vypjatá.

86
    Po nepřehledné situaci se do míče opřel Tomáš Okleštěk a následuje rohový kop pro hosty.

87
    Žlutou kartu dostává Matoušek (SK HS Kroměříž).

87
    Jan Silný po rohu přestřelil bránu.

88
    Žlutou kartu dostává Kroupa (1. SK Prostějov).

89
    Kroupa si pomohl rukama a je mu pískán faul.

90
    Hostům se nepodařil centr, který končí daleko za bránou Kofroně.

90+1
    Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Silný, přichází Šmerda.

90+2

Už v 6. minutě se řítil sám na bránu Kroupa, ale první gól zápasu nevstřelil. To byli totiž hosté, kdo se postaral o první branku a to ve 22. minutě, když se prosadil Jan Silný. Ovšem odpověď přišla za deset minut, když Aleš Rus hlavičkou přeloboval brankáře a srovnal stav na 1:1. Celý poločas byli ovšem lepší hosté. Konec poločasu nám ovšem přinesl velice nefotbalovou rozrtžku, kde padly červené karty na obou stranách. Vyloučen byl prostějovský Pančochář a kroměřížský Kovář. Ve druhém poločase jsme viděli jasnou převahu hostů, která skončila gólem v 63. minutě když se trefil Robin Elšík. V 77. minutě zvýšil náskok Martin Blanař. Šest minut před koncem snížil stav na 2:3 z penalty Karel Kroupa, ale konec zápasu už si hosté pohlídali a odvážejí si tři body.

To je dnes ode mě vše, děkuji za pozornost. (16:38:58)