Zlínsko – Líšeň 1:0 (kon.) | Hulín – Vyškov 2:1 (kon.) | Prostějov – Kroměříž 2:3 (kon.)
Rýmařov – Hodonín 3:2 (kon.) | Hlučín – Petřkovice 2:1 (kon.) | HFK Olomouc – Vel. Meziříčí 1:3 (kon.)
Uh. Brod – Mohelnice 2:0 (kon.)
1. HFK Olomouc
1:3 (0:1)
FC Velké Meziříčí
Sobota 21.10.2017, 14:30 • Stadion 1. HFK Olomouc • Moravskoslezská fotbalová liga • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Ve 12. kole třetí nejvyšší české ligy MSFL se proti sobě utká HFK Olomouc a FC Velké Meziříčí. V minulé sezóně nejprve na své půdě hrálo Velké Meziříčí, které s přehledem vyhrálo 3:1. Ve druhém zápase na půdě HFK Olomouc skončilo utkání smírně 1:1. Hrát se bude na Stadionu 1. HFK Olomouc, který nabídne kapacitu pro 2 900 diváků. Utkání bude řídit Tomáš Bernatík, jeho asistenti budou Jiří Kozubík a Adam Slováček.

HFK Olomouc:

HFK Olomouc se v minulé sezóně tak tak zachránila díky lepšímu skóre. Letos to opět nevypadá zrovna nadějně, jelikož se momentálně ocitá na 15. místě s pouhými sedmi body. V MOL Cupu se Olomouc dostala daleko, když nejprve porazila 3:1 divizní Šumperk, poté vyřadila výsledkem 2:0 druholigový Frýdek-Místek, následně si vyšlápla dokonce na prvoligovou Zbrojovku Brno po výhře 2:1, ale následně její putování českým pohárem skončila po debaklu od Hradce Králové, když hosté vyhráli 8:1. Až do výhry 3:2 nad Hulínem, Olomouc v MSFL hned sedmkrát po sobě prohrála. V posledním zápase zavítala na půdu Uherského Brodu, kde už v 5. minutě prohrávala po gólu Mancika. Naštěstí pro hosty se pět minut před koncem prosadil Krejčí a odvezli si alespoň jeden bod. Nejlepším střelcem Olomouce je jasně Martin Krejčí, který si připsal již 6 přesných zásahů. Hlavním trenérem tohoto mužstva je Leoš Kalvoda.

FC Velké Meziříčí:

Velké Meziříčí se v minulé sezóně umístilo na sedmém místě. Letos je to ovšem pro hosty pohádka, jelikož se nacházejí na prvním místě s dvaceti devíti body a náskokem pěti bodů před druhým Prostějovem. V poháru sice skončili hned v 1. kole, když zavítali do Ždírce nad Doubravou a po prohře 0:1 rychle skončili. Alespoň se celou sezónu mohou soustředit pouze na MSFL, ve které momentálně zaslouženě vládnou. Venku se jim daří lépe než doma a neztratili ani bod, za což doma si připsali už dvě remízy. V posledním zápase zavítali na půdu Kroměříže, kde už ve 13. minutě prohrávali po brance Silného, ovšem odpověď přišla už o čtyři minuty později, když se prosadil Dolejš a následně poslal hosty do vedení Simr. Po tomto gólovém začátku už branka nepadla a Velké Meziříčí se připsalo další tři body. Nejlepším střelcem je už s desíti góly Pavel Simr, který má zkušenosti i z české nejvyšší ligy. Hlavním trenérem tohoto týmu je Libor Smejkal.

1. HFK Olomouc: Mucha F. – Buček, Spurný, Horka (C), Krejčí, Seibert, Banasik, Plesník, Schmidt, Přikryl, Řehák
    Náhradníci: Snášel – Starý, Drmola, Dabić, Žůrek

FC Velké Meziříčí: Pokorný – Šimáček (C), Kriegsmann, Bouček, Dolejš, Šuta, Simr, Smejkal, Demeter, Komínek, Mucha P.
    Náhradníci: Kruba – Mezlík, Duba, Berka

Rozhodčí: Tomáš Bernatík – Jiří Kozubík, Adam Slováček.

1

2
    Hned na začátku zápasu se dostali hosté ke střele, ale přestřelili bránu.

3
    Roh pro domácí HFK Olomouc.

4
    Po rohu se dostal do hlavičky jeden z hráčů domácích, ale bránu netrefil.

5
    S centrem, který letěl do vápna si poradil jeden z obránců domácích.

6
    Roh, který měli hosté byl nevyužit a dopředu mohou jít domácí.

7
    S centrem z pravé strany vyboxoval brankář Pokorný do zámezí.

8
    Po rohu se dostal k míči osamocený Luboš Horka, ale nastřelil pouze blokujícího obránce.

9
    V čas zasáhl domácí obránce, když se dopředu řítil útočník hostů, následuje v pořadí už druhý aut.

10
    Domácí zkusili dlouhý nákop, ale u míče jsou hosté. Ti ovšem poté ztratili míč a následuje aut pro Olomouc.

12
    Domácí obrana zachytila míč, který šel na nabíhajícího útočníka.

13
    Další aut hostů na levé straně.

14
    Domácí jsou o něco aktivní na začátku zápasu, ale zatím se nedostali do žádné vážnější šance.

15
    Hosté sehráli pěknou akci, ovšem finální fáze jim nevyšla a míč si pro sebe bere Filip Mucha.

16
    Faul domácích ve středu hřiště.

17
    Domácí rychle napadají rozehrávku Velkého Meziříčí, které se ale postupnou kombinací dostává k bráně.

18
    Velké Meziříčí právě vstřelilo branku!
    A je to gól! I když domácí byli na začátku zápasu velmi aktivní, po krásné kombinaci se dostal před brankáře MICHAL BOUČEK a střelou pod brankáře dostává svůj tým do vedení!
    18. BOUČEK - 0:1

19
    Chvíli poté se dostali hosté opět do ohrožení brány, ale jejich střela šla těsně vedle brány!

21
    Skvělý zákrok předvedl Filip Mucha, který se musel pořádně protáhnout!

24
    Hosté tlačili domácí Olomouc, ale druhou branku nevstřelili. Nyní mají domácí druhý rohový kop.

26
    Skvěle přerušil útok domácí hráč a založil rychlou akci pro svůj tým. Následuje rohový kop pro HFK Olomouc.

27
    Centr z levé strany si vzal do rukou Tomáš Pokorný.

28
    Poslední minuty patří jasně domácím, kteří rozjíždějí další akci po pravé straně.

29
    Skvěle teď vyběhl a hlavně v čas domácí brankář Mucha, když se proti němu řítil útočník hostů.

30
    Nádherná akce domácích nekončí gólem! Po nádherném centru pod sebe z levé strany se do míče opřel domácí hráč, ale těsně minul levou tyč!

31
    Po faulu zahrával přímý kop Banasik, ale hlavu Přikryla nenašel, jelikož dal do míče moc razance a následuje odkop od brány.

32
    Hosté nyní budou mít aut na levé straně, ovšem po vstřeleném gólu a následných rychlých ohrožení přestali hrát a aktivnější jsou domácí.

34
    Filip Přikryl zbrzdil akci hostů faulem a dostává žlutou kartu.

35
    Obrovská šance, ovšem hosté trefili pouze břevno Muchovy brány!

36
    David Komínek velmi tvrdě srazil protihráče a může být rád, že dostal pouze žlutou kartu.

37
    Domácí šli po levé straně, ale s míčem se dostali mimo hrací plochu a následuje odkop od brány.

38
    S centrem, který přišel z pravé strany si domácí stoper poradil a odhlavičkoval míč.

39
    Hráč hostů lacině ztratil míč a domácí mají autové vhazování na pravé straně vápna.

40
    Marek Banasik se dostal k míči ve vápně, ale Tomáš Pokorný krásným zákrokem drží svůj tým nad vodou! Následující rohový kop nic nepřinesl.

41
    Domácí skvěle odebrali míč hostům a řítí se po pravé straně.

42
    Ovšem následný centr se příliš nepovedl a šel mimo vápno, kde byl pouze hostující hráč.

43
    Robin Demeter dostává žlutou kartu za faul ve středu hřiště.

44
    Po faulu hostů mají domácí přímý kop z velmi dobré pozice!

45
    Marek Banasik vystřelil vedle brány.

45+1

Už v 18. minutě se hosté dostali do vedení, když se prosadil Michal Bouček. Hned minutu na to měli hosté další skvělé šance, ale gól nevstřelili. Poté na hřišti byli aktivnější domácí hráči z Olomouce, ale nijak bránu neohrozili. V 35. minutě hosté vstřelili pouze břevno. Pět minut před koncem se domácí dostali do pěkné šance, ale Tomáš Pokorný je podržel. Poločas tedy skončil 1:0 pro hosty z Velkého Meziříčí.

Druhý poločas začne přibližně v 15:32.

46

46
    Střídání v týmu 1. HFK Olomouc: ze hřiště odchází Spurný, přichází Dabić.

47
    Domácí drží míč ve své moci na své půli.

48
    Domácím se nepodařila přihrávka a ta končí pouze za bránou Pokorného.

49
    Domácí jsou stejně jako na začátku prvního poločasu aktivnější a u míče, ale k bráně Pokorného se nemohou dostat.

50
    Aut pro domácí.

51
    A další aut HFK Olomouc, ovšem následný centr skončil za bránou hostů.

52
    Obránce hostů skvělou hlavičkou zažehnal nebezpečí. Následuje další aut pro domácí.

53
    Šlapák domácího hráče a hosté budou mít alespoň na chvíli míč.

54
    Filip Přikryl poslal na zem protihráče a Velké Meziříčí bude mít přímý kop ze slibné pozice.

55
    Radim Šuta trefil z přímého kopu pouze postavenou zeď.

56
    Po faulu hostů budou mít domácí přímý kop. Sním si ovšem obrana Velkého Meziříčí poradila a založila rychlý protiútok.

57
    Domácí získali lehce míč, ale nepřesná přihrávka jim zbrzdila akci.

58
    Domácí tlačí Velké Meziříčí, ale následná střela z dálky končí vedle brány Pokorného.

59
    Střela domácích končí nad bránou Pokorného.

61
    PETR DOLEJŠ dostal přihrávku do vápna a v této tutovce se nemýlil! Velké Meziříčí vede 2:0!
    61. DOLEJŠ - 0:2

64
    Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází Smejkal, přichází Mezlík.

66
    Po druhém obdrženém gólu jsou hosté více aktivnější, zatím co domácí jsou zaraženi, což potvrzuje další nepřesná přihrávka.

67
    Nepřesný nákop domácího brankáře Muchy končí v zámezí.

68
    Hosté kombinují na půli Olomouce, ale zastavil je ofsajd.

69
    Rohový kop pro domácí.

70
    ROBIN DEMETER se krásně opřel do míče zhruba z pětadvaceti metrů a nádhernou střelou k pravé tyči posílá svůj tým do vedení už 3:0!
    70. DEMETER - 0:3

72
    Rohový kop pro hosty.

73
    Rohový kop nic nepřinesl a dopředu šli domácí, ovšem ztratili míč.

74
    Po skvělém skluzu domácího obránce následuje rohový kop pro hosty.

75
    Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází Simr, přichází Duba.
    Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází Mucha, přichází Berka.

77
    Rohový kop pro domácí po skvělém zákroku Pokorného.

78
    Hosté kontrolují konec zápasu a sami se snaží útočit.

80
    Faul domácích rozehráli hosté rychle a drží míč ve středu hřiště.

82
    Míč je v držení Velkého Meziříčí, které nikam nespěchá.

83
    Alex Řehák zfauloval protihráče a dostává žlutou kartu. Hosté budou mít přímý kop ze slibné pozice.

85
    Velké Meziříčí hraje v poklidu a čeká na konečný hvízd sudího.

87
    Hosté to zkusili po levé straně, ale finální přihrávka byla nepřesná.

88
    Domácí byli až ve vápně, ale ke střele se nedostali.

89
    HFK právě vstřelil branku!
    Luboš Horka si naskočil na centr a přesnou hlavičkou snížil na 1:3.
    89. HORKA - 1:3

90

Už v 18. minutě se hosté dostali do vedení, když se prosadil Michal Bouček. Hned minutu na to měli hosté další skvělé šance, ale gól nevstřelili. Poté na hřišti byli aktivnější domácí hráči z Olomouce, ale nijak bránu neohrozili. V 35. minutě hosté vstřelili pouze břevno. Pět minut před koncem se domácí dostali do pěkné šance, ale Tomáš Pokorný je podržel. Poločas tedy skončil 1:0 pro hosty z Velkého Meziříčí. Na začátku druhého poločasu byli opět aktivnější domácí, ale v 61. minutě se prosadil Petr Dolejš a hosté vedli o dvě branky. O devět minut později přidal Robin Demeter třetí gól. Ke konci zápasu jenom korigoval výsledek brankou domácí hráč Luboš Horka.
    Hosté zaslouženě vyhráli a odvezli si další tři body.

To je dnes ode mě vše, děkuji za pozornost. (16:24:49)