Feirense – Rio Ave 1:0 (kon.) | Setúbal – Marítimo 3:1 (kon.) | Porto – FC Ferreira 6:1 (kon.)
CD Feirense
1:0 (1:0)
Rio Ave FC
Sobota 21.10.2017, 17:00 • Estádio Marcolino de Castro, Santa Maria da Feira • Portugalská Primeira Liga • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V 9. kole portugalské Primeira Ligy se proti sobě utkají CD Feirense a Rio Ave FC. V minulé sezóně nejdřív Rio Ave přivítal na své půdě CD Feirense a gólem v 90+1 minutě, který vstřelil Rafa, zůstaly tři body doma. V odvetě na půdě Feirense domácí začali skvěle, když už v 6. minutě vedli po gólu Platiny. V 74. minutě přidali další, když se prosadil Karamanos. Hosté v 90. minutě pouze zkorigovali výsledek na 2:1 pro domácí po gólu Pacienciy. Hrát se bude na Estádio Marcolino de Castro v Santa Marii da Feiri. Tento stadion nabídne kapacitu pro 5 600 diváků. Utkání bude řídit Rui Oliveira, jeho asistenty budou Paulo Vieira a André Dias.

CD Feirense:

Feirense se v minulé sezóně i po výborném zakončení, kdy získali 13 bodů z 5 zápasů, nakonec umístili na 8. místě se ztrátou dvou bodů na 6. místo zaručující předkolo Evropské ligy. Momentálně se jim moc nedaří a nacházejí se na 12. místě s osmi body a čtyřmi prohry po sobě. V Ligovém poháru pouze remizovali s Guimaraes 1:1 a čeká je odveta. V Taca de Portugal postoupili až na penalty přes Academico Viseu. Poslední utkání v lize zavítali na půdu Boavisty. V 38. minutě padl jediný gól utkání, když se prosadil domácí Santos a Feirense tak opět odjeli s prázdnou. Nejlepším střelcem je jednadvacetiletý Oghenekaro Etebo, který se třikrát prosadil. Hlavním trenérem je Nuno Manta Santos.

Rio Ave FC:

Rio Ave se v minulé sezóně umístilo o příčku nad jeho dnešním domácím soupeřem a o bod jim tak utekly Evropské poháry. Momentálně se nachází na 6. místě se 14 body. V Ligovém poháru remizovali na půdě Ferreiry 1:1 a rovněž je čeká odveta. V Taca de Portugal si jasně poradili se Sanjoanense, kde vyhráli 4:0 a odvezli si tři body. Poslední zápas v lize přivítali na domácím hřišti Setubal. Zápas nabídl góly až v poslední patnáctiminutovce, když se v 75. minutě prosadil Ribeiro. O osm minut později srovnal stav Amaral, ale minutu před koncem vrátil vedení na domácí stranu Teles a Rio Ave vyhrálo 2:1. Nejlepším střelcem je šestadvacetiletý portugalec Joao Amaral, který se čtyřikrát prosadil. Hlavním trenérem je Miguel Cardoso.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

CD Feirense: Secco – Alcénat, Flávio, L. Rocha, T. Gomes – Farias, Etebo, Babanco, L. Aurélio – João Silva, Tiago Silva.
    Náhradníci: Miśkiewicz – Alphonse, Briseňo, Graça, L. Henrique, L. Machado, Seco.

Rio Ave FC: Cássio – Lionn, Marcelo, Marcao, Teles – Barreto, Pelé, Tarantini, R. Ribeiro – Karamanos, F. Geraldes.
    Náhradníci: R. Vieira – H. Guedes, Leandrinho, Monte, Novais, Y. Ribeiro, N. Santos.

Rozhodčí: Rui Oliveira – Paulo Vieira, André Dias.

1

2
    Hned na začátku zápasu přišel centr domácích z pravé strany, ale z vápna ho vykopla hostující obrana.

3
    Následně byl písknut faul domácího obránce.

3
    Centr z přímého kopu pouze proletěl vápnem bez zásahu některého hráče a následuje odkop od brány Caia.

4
    Obrovská šance hned na začátku zápasu! Domácí hráč šel po levé straně a přeloboval brankáře, ovšem k jeho smůle šel míč vedle a navíc ho stihl ještě na hrací ploše obránce Rio Ave.

5
    S takovou polostřelou z pravé strany, kterou vyslal Silva J. si brankář Cassio bez problému poradil.

6
    Domácí to zkoušeli po levé straně, ale Lionn získal míč a poslal ho brankáři Cassiovi.

7
    Faul Aurelia, který přišlápl nohu Telesa. Hosté budou mít přímý kop z velké dálky.

8
    Silva T. si chtěl vymodlit faul, když naběhl do protihráče, ale rozhodčí zůstává klidný a u míče jsou opět hosté.

9
    Lionn si krásně pohlídal míč před Silvou J.

10
    Faul domácích ve středu hřiště.

11
    Hosté nepřihráli přesně a míč končí u domácího brankáře Caia.

12
    Centr z levé strany odvrátil do zámezí Marcelo a bude následovat rohový kop pro domácí Feirense.

13
    Ovšem rohový kop byl zahrán bídně a obrana ho odhlavičkovala pryč.

14
    Domácí se dožadovali ruky, když Joao Silva nastřelil protihráče ale bude to pouze rohový kop.

14
    Feirense právě vstřelilo branku!
    A domácí jdou do vedení! Nejprve se po rohu dostal do hlavičky Rocha, ale to ještě brankář Cassio vyrazil, ovšem rovněž na dorážku LUISE ROCHY už nestačil!
    14. Luís ROCHA - 1:0

15
    Rocha sejmul na pravé straně hřiště Geraldese a po chvíli po tom co dál gól dostává i žlutou kartu.

16
    Rozhodčí nyní zkoumá nějakou situaci na videu.

18
    Vypadá, že vše je v pořádku a může se pokračovat. Po přímém kopu se dostal ke střele Pelé, ale jeho střela neměla razanci a končí v náručí Caia.

19
    Nyní faulovali hosté a následuje přímý kop. Po přímém kopu byl v pokutovém území sražen Joao Silva a poté byla na hřišti menší roztržka.

20
    Za menší potyčku dostávají žlutou kartu Flávio a Lionn.

21
    Faul hostů z Rio Ave, když Lionn ve vzduchu nakopl Babanca.

22
    Ofsajd ve kterém byl přistižen Joao Silva.

23
    Barreto šel do souboje loktem a dostává rovněž žlutou kartu. Po třiadvaceti minutách byly rozdány už čtyři žluté karty.

24
    Rio Ave to zkoušelo po pravé straně, ale domácí obrana si s míčem poradila a odkopla ho do zámezí.

25
    Poté hosté ztratili míč a následuje autové vhazování Feirense.

26
    Po nepřesné přihrávce bude mít odkop od brány Caio.

27
    Ribeirovi se nepodařila přihrávka a ta končí v rukavicích domácího brankáře Caia.

28
    Geraldes nestihl míč na hrací ploše a bude to pouze další odkop od brány domácí Feirense.

29
    Do centru ve vápně domácích šli dva hráči Feirensy a následuje rohový kop pro Rio Ave.

30
    Skvělý zákrok Caia! Po rohovém kopu se dostal do hlavičky hráč z hostujícího celku, ale domácí brankář ho z bezprostřední blízkosti vychytal!

31
    Poté jsme viděli útočný faul Pelého.

32
    Ve ofsajdovém postavení byl nachytán domácí hráč.

33
    Po zákroku domácího obránce následuje další rohový kop pro hosty. Ovšem ten byl zahrán bídně a skonči pouze na kopačce domácího hráče.

33
    Bruno Teles jasně složil k zemi Paraibu, který byl v dobré situaci a dostává zaslouženou žlutou kartu.

34
    Domácí mají přímý kop přibližně z třiceti metrů.

35
    Ovšem pumelice Flavia skončila pouze na tribuně.

36
    Další roh pro hosty.

36
    Byla nařízena penalta pro Rio Ave.

36
    Luis Rocha zahrál ve vápně rukou a dostává druhou žlutou kartu, tím pádem červenou kartu a je vyloučen. Následuje pokutový kop.

37
    Tak není to ještě jisté, jelikož rozhodčí se jde podívat na záznam z videa.

38
    Rozhodčí potvrzuje pokutový kop a červenou kartu pro Rochu, který se zatím postaral o jediný gól.
    38.

39
    Ovšem Pelé trefil pouze pravou tyč! K pokutovému kopu se rozbíhal velmi pomalu a následně z kroku trefil pravou tyč!
    39.

40
    Hra je přerušena, jelikož domácí brankář Caio potřebuje ošetření.

42
    Střídání v týmu CD Feirense: ze hřiště odchází Luís Aurélio, přichází Antonio Briseňo.

43
    Po ošetření domácího brankáře a vystřídání hra pokračuje.

44
    Po faulu hostů měli domácí přímý kop, ale nevyužili ho nejlíp a bránu neohrozili.

45
    Faul Telese ve výskoku.

45
    S centrem z přímého kopu si obrana Rio Ave poradila. Chvíli poté byl v ofsajdu chycen Joao Silva.

45+1
    Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

45+2
    Přihrávka na pravou stranu, kde byl Barreto, se nepovedla a domácí mají autové vhazování.

45+3
    Centr směřující na Tarantiniho skončil po jeho hlavičce vedle brány.

45+4
    Hosté ztratili míč, ale po nepřesném předkopnutí domácího hráče ho mají zpátky.

45+5
    Hosté ještě mohou ke konci poločasu ohrozit bránu z rohového kopu.

45+6
    Ovšem po krátkém rozehrání rohového kopu žádné ohrožení branky nepřišlo.

45+6

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas nám přinesl pár perliček. Už ve 4. minutě se dostal do šance domácí hráč, ale lobem netrefil bránu. Ve 14. minutě se prosadil Luis Rocha, kterého nejprve brankář Cassio vychytal, ale na dorážku už se nezmohl. Minutu poté Rocha dostal žlutou kartu. Ve 30. minutě Caio podržel svůj tým, když z bezprostřední blízkosti vychytal hlavičku hráče Rio Ave. Ale v 36. minutě zahrál Luis Rocha ve vápně rukou po rohovém kopu a jelikož už jednu žlutou kartu měl, dostal druhou žlutou, což znamenalo červenou a předčasný odchod pod sprchy. Pelé se postavil k pokutovému kopu, ale po pomalém rozběhu trefil pravou tyč. Ke konci poločasu se hosté snažili ohrozit bránu, ale k tomu je už domácí obrana nepustila.

Druhý poločas začne přibližně v 18:07.

46

46
    Uvidíme jak se Feirense vypořádá ve druhém poločase bez Rocha a pouze v deseti hráčích.

47
    Joao Silvovi byl písknut útočný faul a u míče bude Rio Ave.

48
    Po faulu domácího hráče budou mít hosté přímý kop ze slibné pozice.

49
    Paraiba se řítil po pravé straně a následně odcentroval do vápna, kde ale bohužel pro domácí nikdo nebyl.

50
    Tiago Silva jasně zatáhl za dres protihráče a dostává žlutou kartu.

51
    Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté, kteří tlačí domácí, i když nyní ztratili míč a Feirense má autové vhazování.

52
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Rúben Ribeiro, přichází Hélder Guedes.

52
    Rohový kop pro domácí.

53
    Hodně tvrdě se nyní srazili protihráči.

55
    Bruno Teles, ale po tomto souboji dostává druhou žlutou kartu a počet hráčů na hřišti se tímto vyrovná.
    55. Červená karta po 2. žluté

56
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Anastasios Karamanos, přichází Yuri Ribeiro.

57
    Skvělý zákrok předvedl Caio a následně do branky dostali hosté míč, ale bylo to za cenu faulu a žlutou kartu dostal Tarantini.

59
    Hosté jsou velmi podrážděni a nyní se dožadovali odpískání penalty, ale rozhodčí zůstává klidný.

60
    Po faulu na levé straně bude následovat přímý kop pro Rio Ave.

61
    Přímý kop byl rozehrán velmi bídně a míč rychle získali domácí, ovšem nic z toho nebylo a u míče jsou zpátky hosté z Rio Ave.

62
    Faul Geraldese ve středu hřiště.

63
    Následuje rohový kop pro domácí Feirense.

64
    S rohem si hosté poradili a drží míč na domácí polovině.

65
    Pro změnu se nyní domácí dožadovali odpískání pokutového kopu, ale ani tentokrát rozhodčí neukázal na pokutový kop. Následně fauloval Joao Silva.

66
    Rozhodčí si ovšem opět jde vše zkontrolovat na video.

67
    Rozhodčí jasně ukazuje, že se o faul nejednalo a u míče budou hosté.

68
    Domácí brankář a hráč se nyní srazili a na hřiště jsou povoláni doktoři.

69
    Útočný faul Feirense zbrzdil jejich akci.

70
    Rio Ave drží míč na půli Feirense a poté se i dostali do vápna, ale ke střele je domácí obrana nepustila.

71
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Pelé, přichází Nuno Santos.

72
    Babanco zfauloval hráče a hosté rychle rozehráli, přišel centr který našel před bránou na Guedese, který ovšem přestřelil.

75
    Rozhodčí ještě šel přezkoumat video a vytahuje červenou kartu pro Marcaa!

76
    Z rohového kopu domácích málem byl gól, ovšem Briseno přestřelil.

77
    Žlutou kartu dostává Antonio Briseňo (CD Feirense).

77
    Střídání v týmu CD Feirense: ze hřiště odchází João Silva, přichází Luís Machado.

79
    Aut pro domácí Feirense.

80
    Útočný faul domácího hráče.

81
    Hosté, kterých už je na hřišti pouze devět zkouší ohrozit bránu Feirensy, ale budou to mít velmi složité.

82
    Etebo to zkusil zpoza vápna, ale minul bránu.

83
    Střídání v týmu CD Feirense: ze hřiště odchází Tiago Silva, přichází Luis Henrique.

84
    Machado se rozhodl vystřelit, ale minul pravou tyč.

85
    Dalekonosnou střelu hostů chytil Caio a poté kopl do zámezí, jelikož na zemi se svíjí domácí hráč.

87
    Na hřišti je ošetřován Henrique, který je odnesen na nosítkách a jelikož domácí už vyčerpali veškerá střídání, konec zápasu se bude dohrávat už pouze v osmnácti hráčích!

88
    Hra pokračuje.

89
    Dlouhý výkop Caia končí až u druhého brankáře Cassia.

90
    Hosté vybojovali faul na levé straně, potom co se provinil Paraiba.

90+1
    Rozhodčí nastavuje sedm minut navíc.

90+1
    S přímým kopem si domácí obrana lehce poradila.

90+2
    Následný centr si v poklidu chytil do náručí Caio.

90+3
    Domácí vybojovali míč, ale lacině ho ztratili a dopředu mohou jít pravděpodobně naposled hosté.

90+3
    Domácí málem šli sami dva na bránu, ale rozhodčí pískl faul Babanca a Rio Ave bude mít poslední možnost ohrozit bránu z přímého kopu, ze kterého půjde centr do vápna.

90+4
    Následuje aut pro hosty.

90+4
    Tak ještě rohový kop pro Rio Ave.

90+5
    Za prodlevy nechává rozhodčí hru plynout dál.

90+6
    Ve vápně se o míč skoro pobili protihráči, ale nakonec mají domácí autové vhazování.

90+7
    Domácí vybojovali míč a odvezli ho až k rohovému praporku na druhé straně.

90+8

A je konec! Feirense nakonec dokázalo zvítězit a tři body zůstávají doma. První poločas nám přinesl pár perliček. Už ve 4. minutě se dostal do šance domácí hráč, ale lobem netrefil bránu. Ve 14. minutě se prosadil Luis Rocha, kterého nejprve brankář Cassio vychytal, ale na dorážku už se nezmohl. Minutu poté Rocha dostal žlutou kartu. Ve 30. minutě Caio podržel svůj tým, když z bezprostřední blízkosti vychytal hlavičku hráče Rio Ave. Ale v 36. minutě zahrál Luis Rocha ve vápně rukou po rohovém kopu a jelikož už jednu žlutou kartu měl, dostal druhou žlutou, což znamenalo červenou a předčasný odchod pod sprchy. Pelé se postavil k pokutovému kopu, ale po pomalém rozběhu trefil pravou tyč. Ke konci poločasu se hosté snažili ohrozit bránu, ale k tomu je už domácí obrana nepustila. V 55. minutě dostal Bruno Teles druhou žlutou kartu a počet hráčů na obou stranách se vyrovnal. V 75. minutě po přezkoumání videa dostal červenou kartu Marcao a hosté hráli rázem v devíti hráčích. Konec utkání už si domácí pohlídali a v zápase, kde padlo deset žlutých karet a tři červené, zvládli a připsali si důležití tři body.

To je dnes ode mě vše, děkuji za pozornost. (19:08:11)