Buffalo – Vancouver 2:4 (kon.) | New Jersey – San Jose 0:3 (kon.) | Florida – Pittsburgh 3:4 (kon.)
Detroit – Washington 3:4 (po pr.) | Winnipeg – Minnesota 4:3 (kon.) | Anaheim – Montreal 6:2 (kon.)
NY Rangers – Nashville 4:2 (kon.) | Philadelphia – Edmonton 2:1 (kon.)
Buffalo Sabres
2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Vancouver Canucks
Sobota 21.10.2017, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Československá stopa v zápase
    Žádný český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl. (03:57:03)

1. Derek Dorsett (VAN) 2+1
    2. Daniel Sedin (VAN) 1+0
    1. Chad Johnson (BUF) 37 zák., 3 góly, 92,5%

Hostující celek vyhrává tento zápas 4:2. Vancouver byl střelecky aktivnější, o své výhře rozhodl ve druhé třetině, kterou vyhrál 2:0. Autorem rozhodující branky je Derek Dorsett. Střely na branku 22:41. Dobrou práci odvedl domácí gólman Chad Johnson.

59:38 Derek DORSETT - 2:4

59:38
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Hosté tento zápas vyhrají, kotouč posílá do prázdné domácí brány DEREK DORSETT. Asistence: Markus Granlund a Michael Del Zotto.

59:12
    Brána Buffala je prázdná.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:50
    Hra je přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu, puk získávají hosté.

58:30
    Buffalo se zatím marně pokouší propracovat do útočného pásma.

58:18
    Domácí hrají v šesti, odvolali brankáře.

57:31
    Michael Del Zotto má kotouč pod kontrolou a pokouší se hrát co nejdál od své brány.

57:17
    Matt Tennyson vypálil od modré čáry, jeho střelu zápěstím snadno kryje gólman Vancouveru.

56:40
    Domácí hokejisté se pokouší o vyrovnání, ale nemohou se stabilněji usadit v útočném pásmu.

56:15
    Vancouver špatně rozehrál, píská se zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před brankou Canucks. Sabres se tak mohou snadněji dostat do zakončení.

56:00
    Probíhají poslední čtyři minuty hry ve třetí třetině. Mnoho času už domácí celek nemá.

55:26
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

55:08
    Troy Stecher vedl rychlou akci svého týmu, následně sám zakončoval. Jeho pokus ale kryje brankář.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, hostují tým stále vede o jednu branku.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 1. Ju. Bailey (R. O'Reilly, Okposo), 18. Eichel (Ristolainen, Scandella) – 12. M. Granlund (Dorsett, B. Sutter), 26. Dorsett (B. Sutter, Ch. Tanev), 29. D. Sedin (H. Sedin, Virtanen), 60. Dorsett (M. Granlund, Del Zotto)

Buffalo Sabres: Ch. Johnson (Lehner) – Scandella, Ristolainen, Beaulieu, Tennyson, McCabe, Antipin – E. Kane, Eichel, Pominville – Ju. Bailey, R. O'Reilly, Okposo – B. Pouliot, S. Reinhart, Griffith – Moulson, Jo. Larsson, Nolan.
    Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Del Zotto, Biega, D. Pouliot, Ch. Tanev, B. Hutton, Stecher – D. Sedin, H. Sedin, M. Granlund – Gagner, Horvat, Vanek – Bärtschi, Burmistrov, Boeser – Dorsett, B. Sutter, Virtanen.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Brenk – Miller, Nagy

Diváci: 18 050