Buffalo – Vancouver 2:4 (kon.) | New Jersey – San Jose 0:3 (kon.) | Florida – Pittsburgh 3:4 (kon.)
Detroit – Washington 3:4 (po pr.) | Winnipeg – Minnesota 4:3 (kon.) | Anaheim – Montreal 6:2 (kon.)
NY Rangers – Nashville 4:2 (kon.) | Philadelphia – Edmonton 2:1 (kon.)
Florida Panthers
3:4 (2:0, 0:3, 1:1)
Pittsburgh Penguins
Sobota 21.10.2017, 01:30 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Zajímavý souboj Panterů s Tučňáky. Florida vstoupila velice dobře do utkání. Po šesti minutách vedla 2:0, hostující kouč ovšem podržel Murrayho, ačkoliv první gól šel jednoznačně za brankářem hostů. Pens nakonec ukázali, proč v posledních dvou sezonách celou NHL opanovali. Ve druhé třetině byli lepší.

Ve třetí dvacetiminutovce se hra vyrovnala. Poté se Weegar zapsal svojí první trefu v NHL střelou na lapačku Murrayho, který toho přes tři hráče moc neviděl, se vše schylovalo k prodloužení. Jenže Vrbata podražením soupeře na modré čáře nabídl Pittsburghu přesilovku, kterou hosté využili. Conor Sheary nabral skvělou rychlost, Ekblad a Pysyk jej nechytli a bekhendový blafák k pravé tyči rozhodl duel! (04:34:42)

59:58
    Dobrá práce Crosbyho na vhazování znamená, že Pens tohle uhájí.

59:55
    Barkov, Trocheck, Dadonov...To je trojice hráčů domácích na hřišti...Proti nim Crosby či Letang. Crosby na buly proti Barkovovi.
    59:55

59:55
    Obrovská šance Panterů na srovnání! Hubredeau clonil a bekhendem posunul puk na pravé křídlo, kde Barkov měl na hokejce prodloužení. Cole letěl automaticky po ústech do střely, Murray ucpal prostor mezi levou rukou a tělem!

59:43
    Barkovova dělovka z pravého kruhu po nahrávce Yandlea z osy hřiště nekončí v síti.

59:26
    Centrovaný puk z pravé strany, ale Murray odolal. Florida poté hraje Yandlem.

59:06
    Yandle na Ekblada na levý kruh a jeho střela prosvištěla vedle levé tyče.

58:47
    Barkov s Ekbladem dostali puk po levém křídle ped Murrayho. Yandle nahrává křížem na pravý kruh.

58:26
    Razantní střela vyražena Murraym. Poté Letang neriskoval a hrál přes levé křídlo.

58:13
    Barkov vyhrál buly...

58:12
    Dadonov je tím šestým do party.

58:12
    Ekblad, Yandle, Trocheck, Barkov Hubredeau a ještě jeden z domácích hráčů půjdou vybojovat prodloužení pro Floridu.

58:12
    Tak ještě předtím si bere Florida timeout.

58:12
    Reimer je na střídačce a Florida hraje v šesti lidech!

58:12
    Snadný zákrok Murrayho znamená, že Florida bude mít pásmo.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 5. J. McGinn (Vrbata), 6. Barkov (Yandle, Ekblad), 50. Weegar (Pysyk, Huberdeau) – 23. Malkin (Kessel), 23. Rowney, 32. Crosby (Malkin), 58. Sheary (TS)

Florida Panthers: Luongo (45. Reimer) – Yandle, Ekblad (A), Matheson, Petrovic, Weegar, Pysyk – Huberdeau, Barkov, Dadonov – J. McGinn, Trocheck (A), Vrbata – Bjugstad, McCann, Tippett – Haley, MacKenzie (C), Sceviour.
    Pittsburgh Penguins: M. Murray (Niemi) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, Ruhwedel, Cole, J. Schultz – Guentzel, Crosby (C), Sheary – Rust, Malkin (A), Kessel – Hagelin, McKegg, Hörnqvist – Rowney, Reaves, Kühnhackl.

Rozhodčí: Rank, O´Rourke – Pancich, Alphonso