Buffalo – Vancouver 2:4 (kon.) | New Jersey – San Jose 0:3 (kon.) | Florida – Pittsburgh 3:4 (kon.)
Detroit – Washington 3:4 (po pr.) | Winnipeg – Minnesota 4:3 (kon.) | Anaheim – Montreal 6:2 (kon.)
NY Rangers – Nashville 4:2 (kon.) | Philadelphia – Edmonton 2:1 (kon.)
Anaheim Ducks
6:2 (3:0, 0:2, 3:0)
Montreal Canadiens
Sobota 21.10.2017, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Anaheim Ducks a Montreal Canadiens.

Montreal Canadiens odehrál sedm zápasů, má bilanci 0-1-1-5 a skóre 11:27. Se třemi vybojovanými body je na posledním místě Východní konference. Z posledních pěti zápasů vybojoval bod za prohru v prodloužení. Nestačil na Toronto 3:4. V základní hrací době pŕohrál s New Yorkem Rangers 0:2, Chicagem Blackhawks 1:3, San Jose Sharks 2:5 a Los Angeles Kings 1:5.

Anaheim Ducks odehrál šest zápasů, vybojoval pět bodů, a tak je na jedenácté pozici v Západní konferenci. Skóre má 12:17. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál jen jeden. Poradil si s New Yorkem Islanders 3:2. V prodloužení nestačil na Philadelphii Flyers 2:3. V základní hrací době pak prohrál s Calgary Flames 0:2, Coloradem Avalanche 1:3 a Buffalem Sabres 1:3.

Z posledních pěti vzájemných zápasů se hned třikrát radoval Montreal.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Anaheim Ducks: Gibson (Berra) – Fowler, Manson, Beauchemin, Montour, Jaycob Megna, Bieksa – Cogliano, Rakell, Silfverberg – O. Kaše, Vermette, Perry – N. Ritchie, D. Grant, Wagner – Boll, Rasmussen, L. Shaw.

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – Mete, S. Weber, Alzner, Petry, Morrow, Jo. Benn – Pacioretty, Drouin, Galchenyuk – Lehkonen, Plekanec, Hemský – Byron, Danault, A. Shaw – Hudon, J. de La Rose, Gallagher..

00:01

00:38
    Jako první se do střelecké pozice dostali domácí, Derek Grant vypálil od modré čáry, brankář Carey Price pozorný.

01:16
    Antoine Vermette si vypracoval výrazně lepší střeleckou pozici, jeho pokus také kryje hostujíc maskovaný muž.

01:39
    Třetí domácí střela, Andrew Cogliano to zkoušel z kruhu zápěstím, jeho pokus kryje gólman. Montrealu.

01:46
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Domácí se rychle dostávají do vedení. Od modré čáry vypálil Jaycob Megna. Jeho pokus před brankou výborně mimo dosah gólmana tečoval DENNIS RASMUSSEN. Asistence: Jaycob Megna a Kevin Bieksa.
    01:46 Dennis RASMUSSEN - 1:0

02:43
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Alex Galchenyuk – 2 min., podražení).

03:03
    Jakob Silfverberg vypálil z mezikruží, jeho pokus zablokoval Andrew Shaw.

03:05
    Plekanec dostal kotouč do útočného pásma, domácí tak musí o útočné pásmo bojovat.

03:22
    Cam Fowler má problémy s nohou, je u něho lékař. Opouští hrací plochu, pravděpodobně pro něj zápas skončil.

Dennis Rasmussen získal první kanadský bod v NHL a první gól.

03:34
    Přesilová hra domácího celku pokračuje dál.

03:46
    Domácí celek navyšuje své vedení, první gól v NHL dává DEREK GRANT, který se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a dorazil puk do brány. Asistence: Francois Beauchemin a Brandon Montour.
    03:46 Derek GRANT - 2:0

04:10
    Nick Ritchie se dostal do další šance, jeho pokus kryje Carey Price. Pra je přerušena.

04:11
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Andrew Shaw – 2 min., hrubost + 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nick Ritchie – 2 min., hrubost + 2 min., sekání).

04:11
    7:0, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku v tomto zápase.

04:33
    Alex Galchenyuk dostal kotouč do útočného pásma, ale vypálit na bránu nedokázal.

04:48
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou domácího celku, Rickard Rakell vyhrál souboj o puk, a tak se směr hry otáčí.

05:08
    Jakob Silfverberg se propracoval do zakončení, jeho pokus kryje brankář Canadiens, a tak je hra přerušena.

05:15
    Corey Perry zakončoval, jeho pokus odrazil jeden z hráčů hostujícího celku do ochranné sítě.

05:31
    Tomáš Plekanec se probojoval do zajímavé střelecké pozice, branku ale minul. Následně Ducks odehráli na icing.

05:42
    Jako první hostující hráč vypálil Jordie Benn. John Gibson byl pozorný a kryje jeho nahození.

05:54
    Puk je za brankou Montrealu, oba týmy střídají.

06:12
    Více ze hry má domácí celek, který se také dokázal propracovat do dvoubrankového vedení.

06:50
    Hodně kostrbatě dostali domácí hokejisté kotouč od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

07:11
    Alex Galchenyuk se zkoušel zmocnit kotouče v útočném pásmu, ale nepodařilo se mi to. Následně nepřesně zakončoval Max Pacioretty.

08:00
    Dlouhou dobu se nepřerušovalo, střídá se ze hry.

08:17
    Chris Wagner protečoval kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing. Sledujeme rychlý hokej bez šancí.

08:32
    Francois Beauchemin vypálil, jeho pokus zablokoval Jordie Benn.

09:39
    Victor Mete se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus zablokoval Corey Perry.

09:52
    Dobře to zkoušel Jared Boll, jenže jeho střelu zápěstím kryje brankář Canadiens.

10:07
    K vidění je hodně střetů, sledujeme kontaktní hokej, zbytečně se nepřerušuje.

10:42
    John Gibson předvedl své umění proti střele Brendana Gallaghera, jehož pokus zápěstím nebyl dostatečně důrazný.

11:11
    Artturi Lehkonen tečoval kotouč před brankou, domácí gólman byl pozorný, puk vyrazil.

11:53
    Chris Wagner se propracoval do útočného pásma, kotouč dostal za branku Montrealu. Sám zakončit nedokázal a přihrát také ne.

12:11
    Carey Price kryje střelecký pokus, který na něho vyslal český Ondřej Kaše.

12:12
    Opravdu dlouhou dobu se nepřerušovalo.

12:37
    Nejprve Max Pacioretty vypálil a jeho pokus byl zablokovaný, a pak minul bránu.

12:54
    Znovu se dostal Max Pacioretty do zakončení, jeho pokus ale nedokázal překvapit domácího brankáře.

13:29
    Hra je přerušena, Chris Wagner dobře vypálil, jeho střelu kryje a hru přerušuje Carey Price. Komerční přestávka.

13:41
    Domácí hokejisté se usadili v útočném pásmu. Kotouč mezi betony hostujícího brankáře poslal ze střední vzdálenosti k velké radosti fanoušků Ducks ANTOINE VERMETTE. Asistence: Chris Wagner.
    13:41 Antoine VERMETTE - 3:0

14:31
    Max Pacioretty se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus raději kryje domácí brankář. Hra je tak přerušena, následovat bude komerční přestávka.

14:31
    Konec komerční přestávky, hra pokračuje dál. Antoine Vermette se rychle propracoval do útočného pásma a pokoušel se zakončit.

15:05
    Carey Price si dokázal poradit se střelou Antoine Vermetteho, a pak uspěl také proti zakončení Kevina Bieksi.

15:32
    Hostujíc gólman musel předvést své umění, poradil si se střelou, kterou vyslal Brandon Montour.

15:50
    Domácí celek se dostal do postavení mimo hru, něco málo přes čtyři minuty zbývá z první třetiny.

15:58
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Canadiens.

16:32
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Domácí celek hraje v útočném pásmu a pokouší se co nejklidněji dohrát tuto třetinu.

17:03
    Domácí hráči se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

17:23
    Andrew Cogliano se probojoval do zakončení, jeho pokus zablokoval Shea Weber.

17:41
    Zkušený Andrew Cogliano vypálil z předbrankového prostoru, jeho ránu výborně zastavil Carey Price.

18:03
    Antoine Vermette tečoval kotouč před brankou, jeho jemnou teč výborně vystihl hostující brankář, který zastavuje hru.

18:45
    Artturi Lehkonen vedl akci svého týmu, vypálil z horní hranice kruhu, jeho pokus ale postrádal přesnost.

19:01
    Hostující brankář kryje ránu Dereka Granta.

19:13
    Na druhé straně musel zasahovat John Gibson, neboť Phillip Danault výborně tečoval puk.

19:40
    V poklidném tempu se dohrává první část hry, která vyšla domácímu celku na výbornou.

19:49
    Andrew Cogliano se dostal do postavení mimo hru, ještě jedno buly ve střední třetině.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

21:7, tak vypadá statistika střel po první třetině. Tři góly vstřelil domácí celek, jeden z nich v přesilové hře. Ducks vedou 3:0 a dominují dění na ledové ploše.

20:01

20:25
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Antoine Vermette – 2 min., sekání).

20:35
    Max Pacioretty dobře vypálil, ale jeho pokus kryje brankář domácích. John Gibson si následně znovu poradil s pokusem tohoto hráče.

21:08
    Hostující celek hraje přesilovou hru aktivně, Jonathan Drouin se propracoval do další střelecké pozice, jeho ránu kryje brankář Ducks.

21:42
    Domácí hokejisté dostali hru do útočného pásma, bránící se celek může vystřídat.

22:11
    Andrew Shaw na dvakrát nedokázal překonat brankáře. Nejprve jeho pokus zablokoval Derek Grant, a pak minul bránu.

22:25

22:47
    Montreal právě vstřelil branku!
    Hostující celek se posazuje z kraje druhé třetiny. Karl Alzner vypálil od modré čáry, jeho pokus se od mantinelu za brankovou odrazil na druhou stranu, kde byl zcela volný PAUL BYRON. Ten vypálil a jeho střelu si brankář snažil bruslí do své brány. Asistence: Karl Alzner a Jordie Benn.
    22:47 Paul BYRON - 3:1

23:13
    Vhazovat se bude v útočném pásmu Anaheimu. Domácí se tak mohou snadněji probojovat do zakončení.

23:13
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Ondřej Kaše – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

23:51
    Phillip Danault dobře vypálil, jeho pokus postrádal ovšem přesnost.

24:14
    John Gibson nyní podržel své spoluhráče. Po předchozím zákroku si rychle vzal hokejku, dokázal se dostat do správného postavení a kotouč našel v lapačce.

24:38
    Montreal hraje přesilovku velmi dobře, domácí hokejisté se tak tak brání.

24:52
    Max Pacioretty z kruhu vypálil, jeho pokus zablokoval Jaycob Megna.

25:07
    Hra je přerušena, po střele Webera kryje kotouč brankář John Gibson.

25:35
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou hostujícího celku.

25:55
    Domácí celek se nemůže nyní stabilněji probojovat do útočného pásma.

26:16
    Max Pacioretty zakončoval bleskovou akci svého týmu, jeho pokus byl zablokovaný. Dobrou defenzivní práci odvedl Francois Beauchemin.

26:21
    Znovu vypálil Max Pacioretty, tentokrát už musel domácí brankář zasahovat.

27:00
    Sedm minut hry ze druhé třetiny je pryč, Montreal dokázal snížit na rozdíl dvou branek.

27:22
    Artturi Lehkonen zakončil z kruhu, jeho pokus příklepem kryje brankář Ducks. Komerční přestávka.

27:36
    Hostující celek má nyní více ze hry. Jeff Petry minul branku, a pak neuspěl ani Joe Morrow.

28:00
    Mnoho vyložených šancí momentálně k vidění není, Anaheim vede stále o dva góly.

28:23
    Český Tomáš Plekanec se probojoval do zakončení, jeho tvrdou ránu se štěstím dokázal brankář vyrazit. Více ze hry mají hosté.

29:40
    Domácí brankář se nyní dokázal dobře přesunout, a tak stihl zastavit střelecký pokus Charlese Hudona.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Domácí hokejisté sice inkasovali gól, ale stále vedou o dva.

30:20
    Francois Beauchemin zachytil kotouč v útočném pásmu, pokoušel se oslovit spoluhráče. Jared Boll dobře vypálil, hra je přerušena. Komerční přestávka.

30:48
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Kevin Bieksa – 2 min., sekání).

30:57
    John Gibson kryje ránu, kterou vyslal Andrew Shaw.

31:07
    Dnes aktivně hrající Max Pacioretty si vypracoval další zajímavou pozici. Tvrdou ránou to zkoušel z mezikruží, jeho rána se neujala.

31:45
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. Domácí hokejisté se zatím v oslabení dobře brání.

32:02
    Montreal přišel o útočné pásmo, domácí celek dobře dostal hru dál od své brány.

32:32
    Shea Weber jako obránce vypálil od modré čáry, jeho pokus vyrazil domácí brankář. Následně neuspěl ani Artturi Lehkonen a Jonathan Drouin.

32:48

32:57
    23:29, Montreal je střelecky výrazně aktivnější.

33:32
    V této třetině domácí celek vypálil jen třikrát na bránu, hosté pro změnu hned dvaadvacetkrát.

34:03
    Kevin Bieksa dostává hru do středního pásma, Anaheim se dokázal osvobodit z velkého tlaku, pod kterým byl.

34:33
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry.

35:01
    Kotouč se dostal do ochranné sítě, následuje komerční přestávka.

35:25
    Další práce pro hostujícího brankáře, po dlouhé době musel Carey Price zasahovat. Tentokrát dobře vypálil Josh Manson.

36:00
    Čtyři minuty před koncem druhé třetin se do zakončení dostal hostující Brendan Gallagher. Gólman Ducks pozorný.

36:02
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Francois Beauchemin – 2 min., hákování).

36:25
    Hostující celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu, domácí hráči vyhazují přes všechny čáry.

36:44
    Jonathan Drouin musí od své branky zakládat další akci.

37:34
    Gól v přesilovce a je sníženo na rozdíl jediné branky. Výborně to před bránou udělal BRENDAN GALLAGHER. Střelu od modré čáry domácí brankář jen vyrazil před sebe a rychle odražený kotouč posol do sítě. Asistence: Victor Mete a Jeff Petry.
    37:34 Brendan GALLAGHER - 3:2

38:46
    Gólman Montrealu kryje kotouč po střele Jakoba Silfverberga. Vhazovat se bude před brankou hostujícího celku.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:10
    Jonathan Drouin nedokázal přesněji zakončit, následně kotouč končí mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

39:14
    Buly před brankou Montrealu, protože výborně vypálil Andrew Cogliano. Domácí se pokouší v poklidu dohrát třetinu.

39:28
    Znovu musel zasahovat hostující brankář, následně opět vypálil domácí celek. Jaycob Megna to vzal na sebe, od modré čáry ale neuspěl.

39:49
    Na druhé straně musel být pozorný John Gibson. Střelecký pokus na něj totiž vyslal Andrew Shaw.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Domácí hokejisté byli ve druhé třetině výrazně horší. Naopak hosté dominovali, byly aktivnější, vstřelili dva góly, a tak zdramatizovali zápas. Anaheim vede už jen o jeden gól.

40:01

40:28
    Jako první se do útočného pásma pokoušel dostat hostující celek, nyní je akce zastavena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:42
    Nick Ritchie to zkoušel střelou zápěstím, ale k výraznějšímu ohrožení branky se nedostal.

41:11
    Victor Mete vypálila jeho pokus z mezikruží zablokoval obránce Kevin Bieksa.

41:34
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji probojovat do útočného pásma.

42:08
    Shea Weber se prezentoval střelou zápěstím od modré čáry, jeho pokus ale nebyl přesný.

42:23
    Stejný hráč se znovu pokoušel ohrozit domácí branku, ale John Gibson zasahovat nemusel.

43:00
    Hostující celek má více ze hry, pokouší se o vyrovnání, ale domácí obrana je zatím pozorná.

43:41
    Artturi Lehkonen obkroužil branku, ale nedokázal kotouč přesněji poslat do odkryté části branky.

43:56
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Anaheimu. Domácí celek mnoho šancí ve třetí třetině zatím neměl.

44:23
    Domácí celek se po dlouhé době dostal do šance. Ondřej Kaše vypálil z pravého kruhu, jeho pokus ovšem zastavil brankář Carey Price.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

45:30
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek nedominuje.

45:58
    Domácí celek se zničeho nic prosazuje a navyšuje své vedení. Kevin Bieksa při střele od modré zlomil hůl, ale i tak posunul kotouč do míst, kde byl BRANDON MONTOUR. Jeho tvrdá rána bez přípravy zapadla přesně do brány! Asistence: Kevin Bieksa a Jakob Silfverberg.
    45:58 Brandon MONTOUR - 4:2

47:03
    Nick Ritchie minul branku z dobré pozice.

47:12
    Tak to byla nádherná přihrávka, kterou Ondřej Kaše našel zcela volného DEREKA GRANTA, která dává svou druhou branku v zápase. Parádní akce. Asistence: Ondřej Kaše a Nick Ritchie.
    47:12 Derek GRANT - 5:2

47:35
    Vstup do třetí třetiny se domácím povedl na výbornou. Nyní dávají třetí gól během 97 sekund! Corey Perry zkušeně akci rozehrál a poslal kotouč před branku, tam byl volný CHRIS WAGNER. Jeho střelecký pokus si do vlastní brány ztečoval Shea Weber. Asistence: Corey Perry a Antoine Vermette.
    47:35 Chris WAGNER - 6:2

48:40
    Hra je přerušena, na ledě se strhla bitka. Komerční přestávka, po které se bude vylučovat.

48:40
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Kevin Bieksa – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Andrew Shaw – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nick Ritchie – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Kevin Bieksa – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

49:50
    Přesilovou hru, která trvá čtyři minuty hrají hosté. Domácí Jakob Silfverberg se při vlastním oslabení dostal do výborné střelecké pozice, ale senzačně kotouč zastavil Carey Price.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí celek vede o čtyři góly.

50:56
    Domácí celek hraje aktivní i při vlastním oslabení, hosté to rozhodně nemají snadné. Anaheim hraje výborně.

51:14
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Max Pacioretty – 2 min., podražení).

51:30
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, hostující celek je frustrovaný. Střelecky je aktivnější, jenže dal jen dva góly.

51:49
    Tomáš Plekanec se propracoval do dobré střelecké pozice, jeho ránu kryje gólman Ducks.

52:29
    Další práce pro brankáře Johna Gibsona. Komerční přestávka po jeho zákroku.

52:45
    Nyní sledujeme zkrácenou přesilovku domácího celku.

53:14
    Rickard Rakell se propracoval do dobré střelecké pozice, jeho pokus kryje hostující brankář.

54:16
    Domácí hokejisté se vrací k aktivní hře. Do zajímavé střelecké pozice se propracoval Josh Manson, ale trefil jen brankáře.

54:33
    Artturi Lehkonen ani Victor Mete a Alex Galchenyuk nedokázali překonat domácího brankáře. Rozdíl mezi oběma týmy je ve výkonu brankáře. John Gibson je spolehlivý.

55:09
    Vhazovat se bude před brankou domácího celku, dostáváme se do finální fáze třetí třetiny.

55:26
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Victor Mete – 2 min., vysoká hůl).

55:40
    Přesilovou hru mají domácí hokejisté, ti v poklidném tempu dohrávají zápas.

56:03
    Anaheim nahodil kotouč do útočného pásma, následně se ale dostal do ochranné sítě, vhazovat se tak bude ve střední třetině.

56:20
    Montreal se pokouší s výsledkem něco udělat, ale i on už ví, že nemá čas.

56:44
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, domácí Chris Wagner se dostal do postavení mimo hru.

57:09
    Max Pacioretty zakončoval rychlou akci svého týmu, brankář John Gibson kryje další střelecký pokus.

57:26

57:47
    Chris Wagner se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve střední třetině.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:04
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Tomáš Plekanec – 2 min., sekání).

58:23
    Francois Beauchemin vypálil z dobré pozice, ale branku trefit nedokázal. Kotouč končí mimo.

58:41
    Montreal nemůže vyhodit kotouč přes všechny čáry, domácí hrají velmi dobře.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry.

59:44
    Jaycob Megna dobře vypálil, jeho pokus kryje hostující brankář.

Domácí celek vstoupil do zápasu výborně, ve 4. minutě již vedl o dva góly. Později přidal třetí. Ve druhé třetině dominovali hosté, kteří snížili na rozdíl jediné branky. Ve třetí dvacetiminutovce dominovali znovu domácí, kteří během minuty a půl vstřelili tři góly. Zápas plný střel vyhrál domácí celek 6:2, diváci viděli celkem 96 střel na bránu!

Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 3 střel, čas na ledě 14:49

Domácí brankář John Gibson stanovil nový rekord v historii klubu. Žádný jiný brankář nechytil během jedné třetiny více střel než dnes Gibson. Ve druhé třetině na něho šlo 31 střel a kryl jich hned 28. (07:05:24)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 2. Rasmussen (Jaycob Megna, Bieksa), 4. D. Grant (Beauchemin, Montour), 14. Vermette (Wagner), 46. Montour (Bieksa, Silfverberg), 48. D. Grant (O. Kaše, N. Ritchie), 48. Wagner (Perry, Vermette) – 23. Byron (Alzner, Jo. Benn), 38. Gallagher (Mete, Petry)

Rozhodčí: Dwyer, Charron – Murchison, Gibbs

Diváci: 17 174