Tampa – Pittsburgh 7:1 (kon.) | Boston – Buffalo 4:5 (po pr.) | Columbus – Los Angeles 4:6 (kon.)
NY Islanders – San Jose 5:3 (kon.) | Ottawa – Toronto 6:3 (kon.) | Washington – Florida 1:4 (kon.)
Dallas – Carolina 4:3 (kon.) | Arizona – Chicago 2:4 (kon.) | Calgary – Minnesota 2:4 (kon.)
Vegas – St. Louis 3:2 (po pr.)
Arizona Coyotes
2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Chicago Blackhawks
Neděle 22.10.2017, 03:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na duel mezi týmy Arizona Coyotes a Chicago Blackhawks.

Domácí tým má za sebou sedm utkání a vstup do sezóny nebyl vůbec povedený. Arizona má pouze jeden bod a je na posledním místě Pacifické divize. Naposledy se mužstvo představilo na domácím ledě proti Dallasu a gólovou přestřelku prohrál v poměru 4:5. Dvě trefy Stepana a Kellera na body nestačily. Dnes má tým další možnost získat první výhru, proti se ovšem postaví silný tým Chicaga.

Max Domi 6 (1+5)

Hosté jsou na tom podstatné lépe, deset bodů stačí na druhé místo v Centrální divizi. Poslední dva zápasy se ale Chicagu nevydařily, to nejprve prohrálo v St. Louis 5:2 a poté na domácím ledě podlehl i Edmontonu 1:2 po prodloužení. Jedinou přesnou střelu zaznamenal Kane, dostal svůj tým do vedení, nikdo jiný na něj ale nedokázal navázat.

Michal Kempný (CHI) 1 (0+1)

Zápas v Gila River Areně začne ve tři hodiny ráno, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Utkání nám začne s menším zpožděním, nikam ale neodcházejte.

Arizona Coyotes: Domingue (Hill) – Demers, Ekman-Larsson (A), Goligoski, Hjalmarsson (A), L. Schenn, Connauton – Keller, Stepan (A), Domi – Rieder, Dvorak, Martinook – Fischer, Cousins, Duclair – Kempe, Rinaldo, Richardson.

Chicago Blackhawks: Crawford (A. Forsberg) – Seabrook (A), Keith (A), Rutta, Forsling, C. Murphy, Oesterle – Pánik, J. Toews (C), Saad – P. Kane, Schmaltz, Hartman – DeBrincat, Anisimov, Sharp – Hayden, Wingels, Bouma.

Rozhodčí: Charron, Hanson – Gawryletz, Rody.

00:01

00:35
    První střelu vyslal domácí Rieder, Z levého křídla ovšem nemířil přesně, puk skončil na zadním mantinelu.

01:21
    Už se zase hrálo na druhé straně, Hartman vyzkoušel Domingueho, ten pro jistotu přikryl puk a přerušil hru.

01:44
    Hned ve čtyřech se vydali do útoku hráči Arizony, jejich výpad ovšem skončil nepřesnou přihrávkou a bez zakončení.

02:09
    Od modré čáry vystřelil Schenn, Crafword si jeho pokus zvládl v chumlu před sebou najít a připsat si úspěšný zákrok.

03:29
    Domi vybojoval puk u mantinelu a rozehrál na Stepana. Ten se ovšem moc daleko nedostal.

04:00
    Od modré nahazoval Stepan, jeho spoluhráči ovšem jeho myšlenku nepodpořili, u Crawforda nikdo nehlídkoval.

04:56
    Domingue zastavil rychlý průnik Chicaga, vedený levou stranou, pro jistotu přerušil hru a dal svým spoluhráčům možnost vystřídat.

05:34
    Saad a Pánik nyní zakončovali před Dominguem, domácí gólman se na brankové čáře zvládl zorientovat a oba pokusy zlikvidoval.

06:25
    Kane neuspěl s dalším výpadem hostů, dopředu už míří hráči Arizony.

07:19
    Oesterle vybojoval u levého mantinelu puk pro hosty, Chicago nyní krouží v útočném pásmu a hledá prostor na střelu.

07:47
    Arizona právě vstřelila branku!
    Udeřilo ale na druhé straně! Po rychlém vyhození se po pravé straně dostal do šance CHRISTIAN FISCHER a svou střelou po ledě propasíroval puk přes Crawforda za brankovou čáru. Asistence: Oliver Ekman-Larsson, Nick Cousins.
    07:47 Christian FISCHER - 1:0

08:24
    Hosté si teď dají přesilovku, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Kevin Connauton.

08:48
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Přesilovka je využitá, stav je vyrovnán. Z modré si na vrchol kruhu sjel Toews, Domingue jeho pokus nedokázal úplně zkrotit a RICHARD PÁNIK tak mohl zblízka dorážet. Puk se pomaličku došoural za brankovou čáru a je to 1:1! Asistence: Jonathan Toews, Brent Seabrook.
    08:48 Richard PÁNIK - 1:1

09:59
    Hraje se velice svižný hokej z obou stran, útok střídá útok.

10:55
    Domácí mají ponechanou výhodu, zahrají si přesilovku.

11:04
    Goligoskiho bombu od modré vyrazil Crawford do rohu, pokračuje tlak Arizony.

11:10
    Nakonec se vylučuje dokonce dvojnásobně, dvě minuty za hákování dostal Lance Bouma a dvě minuty za nedovolené bránění Tommy Wingels.

11:43
    A další vyloučení na straně Chicaga, dvě minuty za vysokou hůl obdržel Jan Rutta.

12:02
    Hosté se osvobodili a alespoň na chvíli může bránící trojice vydechnout.

12:45
    Domácí tým kombinuje, ale nestřílí. Chicago se brání opravdu na jedničku.

12:55
    Přesilovka Arizony už nebude pokračovat v tak velké výhodě, neboť dvě minuty za podražení dostal Max Domi.

13:18
    Rozhodčí se nenudí, opět vylučují. Na trestné lavici Chicaga je v posledních minutách dost těsno, míří tam i Brent Seabrook s dvouminutovým trestem za sekání.

13:34
    Puk opustil pásmo Chicaga, domácí jej však brzy zachytili a urychleně se do něj vrátili.

14:12
    Arizona trochu utáhla smyčku, Stepan pak ale nezakončoval přesně.

14:32
    A nyní už letí puk až k Dominguemu.

15:18
    Po poměrně dlouhé době zase panuje vyrovnaný stav na ledě, hraje se v pěti na obou stranách.

16:13
    Tvrdou Keithovu ránu od modré vyrazil připravený Domingue, tohle byl docela těžký zákrok.

16:40
    Rychlý brejk domácích. Zprava přihrál Rieder na najíždějícího Dvoraka, ten se pokusil o bekhendový blafák, ale byl u toho zablokován, puk skončil v rohu a střelec na ledě. O faul se ale nejednalo.

17:14
    Skvělý Domingueho zákrok! Na pravou stranu dostal skvělou přihrávku Rutta, ten měl dost času na zakončení, svou střelu ale poslal přesné do lapačky domácího brankáře!
    17:14 Ruttovu velkou šanci vychytal skvělý Domingue

17:46
    Na druhé straně tvrdě vystřelil Domi, ale i Crawford předvedl své umění a ránu z levého kruhu zvládl zkrotit.

18:48
    Trocha problémů domácích s přechodem do útoku, skončilo to zakázaným uvolněním.

19:14
    Po kombinaci u modré čáry dostal nabito Toews, jeho střelu z první Domingue vyrazil.

19:57
    Ještě jeden zákrok domácího gólmana, vhazuje se po jeho pravici.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Máme za sebou první třetinu a je nutno říci, že to byla akční část. Útočilo se na obou stranách a ani rozhodčí se nenudili, když udělili hned šest dvouminutových trestů. Padly ale i dva góly. Jako první se prosadili domácí po rychlém kontru, když střela Christiana Fischera prošla Crawfordovi mezi betony a skončila v brance. Vedení však Arizoně dlouho nevydrželo, již za minutu totiž hosté využili přesilovku a Richard Pánik propasíroval puk za Domingueho. Po dvaceti minutách hry je tak stav 1:1.

20:41
    Domingue pokračuje ve svých skvělých zákrocích, nyní se zvládl přemístit od jedné tyčky k druhé a vyrazit Hartmanovu prudkou střelu.

21:58
    Hraje se dlouho bez přerušení, hra se nyní přelévá ze strany na stranu, ovšem bez vážnějších střel.

22:30
    Tu až nyní předvedl po rychlém přechodu do útoku Duclair, Crawford si vůbec nebyl jistý svým zákrokem, ale udržel puk před brankovou čárou.

23:42
    Vhazuje se ve středním pásmu, oba týmy pomalu střídají.

24:30
    Střela ze záporného úhlu Domingueho nepřekvapila, gólman byl u tyčky připraven.

25:04
    Domingue vyřešil i Sharpovu prudkou střelu a svým zákrokem si vysloužil aplaus publika.

25:24
    Cousins zachytil nahození od modré čáry a z otočky vyslal na Crawforda rychlou střelu. I gólman Chicaga ale ve druhé třetině zatím odolává.

26:26
    Zakázané uvolnění Chicaga, hra se vrací před Crawforda.

26:45
    Prudká střela zápěstím prolétla nad brankou hostů, Crawford jen naprázdno máchl lapačkou.

27:13
    Keith dlouho signalizoval střelu od modré, trefil pouze bránícího Dvoraka.

27:45
    Další Keithovu střelu vyrazil Domingue do rohu, sledujeme slušný tlak Chicaga.

28:53
    Oba týmy střídají v nepřerušené hře, Domingue čeká na své čerstvé spoluhráče.

29:57
    Trochu nám pokleslo tempo a důraz v útočném pásmu.

30:25
    Změnit to chtěl hostující Hayden, na Domigueho vyslal střelu z pravé strany, gólman Arizony si však s tímto pokusem hravě poradil.

31:32
    Domácí sice byli v útoku a ke střele se dostal Demers, jenže ta byla sražena a najednou tu byl brejk Chicaga. Do něj se dostal PATRICK KANE a své sólo zakončil střelou mezi Domingueho betony. Asistence: Jonathan Toews.
    31:32 Patrick KANE - 1:2

32:45
    Najednou je Chicago v laufu a další střely na domácího gólmana vyslali Kane a Rutta.

33:15
    Rychlý kontr domácích, zakončující Domi si na Crawforda nepřišel.

34:08
    Sólo na straně Arizony! Parádní přihrávku do jízdy dostal Rieder, jenže střela tak povedená nebyla a skončila vedle Crawfordovy branky.

34:40
    Zakázané uvolnění Arizony, vhazuje se po Domingueho levici.

35:57
    Aktivní v pásmu Chicga byl Stepan, ani jeden ze dvou jeho výpadů ale výraznou šancí neskončil.

36:38
    Už to vypadalo, že se Rinaldo dostane do brejku, těsně před modrou čárou byla ale přihrávka na tohoto hráče zastavena.

37:24
    Trestné střílení pro Chicago. před Dominguem se po Boumově přihrávce objevil Wingels, ale byl faulován Maxem Domim. Rozhodčí neváhal ani okamžik.
    37:24 Domiho faul na Wingelse, po kterém bylo nařízeno trestné střílení

37:24
    Wingels tak dostal druhou šanci, zkusil forhendovou kličku, Domingue mu ale do zakončení strčil hůl, dotkl se puku a i když dostal hostující útočník puk do branky, gól neplatí. Rozhodčí tento verdikt vyřkli po kontrole u videa. Stav je tedy i nadále 1:2.
    37:24 Wingelsův gól z trestného střílení nebyl uznán

38:10
    Domi nyní v útoku, na levé straně nabral rychlost a prověřil Crawforda.

38:14
    Opět máme vyrovnáno. Po buly v pásmu Chicaga nejprve přišla Domiho neúspěšná střela, k puku se pak ale dostal CLAYTON KELLER a jeho dorážka skončila pod horní tyčkou. Asistence: Max Domi.
    38:14 Clayton KELLER - 2:2

39:18
    Rutta při dojíždění puku zakopl a upadl, zvládl se ale rychle zvednout a nepustit domácí do případné šance.

39:40
    Ještě jeden těžký zákrok domácího gólmana, vysloužil si za to zasloužené ovace publika.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Čtyřicet minut hry je za námi a stále je to vyrovnaná bitva. I ve druhé části jsme sledovali celkem akční podívanou s několika okamžiky k zapamatování. Jedním z nich je trestné střílení hostujícího Wingelse, kdy sice dostal puk za záda domácího brankáře, ten mu však do zakončení vložil hůl a gól tak nemohl být uznán. V tom okamžiku už ale Chicago vedlo, neboť Patrick Kane dokázal zužitkovat Toewsovu přihrávku a sólo zakončit střelou mezi Domingueho betony. Nakonec se ale do šaten šlo za vyrovnaného stavu, ve 39. minutě si o to pohotovou dorážkou postaral Clayton Keller. Je to tedy 2:2 a do třetí třetiny je tak postaráno o napínavou podívanou.

40:37
    Domácí měli trochu problémy s rozehrávkou ve vlastním pásmu a vše vyvrcholilo zakázaným uvolněním.

41:14
    U tyčky se zjevil Rutta a snažil se překvapit Domingueho. Ten byl dostatečně rychlý a zvládl zasáhnout.

41:58
    Po rychlé kombinaci pálil Kane, ale trefil pouze jednoho z protivníků a byl z toho brejk Arizony.

42:06
    I domácí předvedli rychlou kombinaci, puk létal z hole na hůl, přišlo Kellerovo zakončení a Domiho pokus o dorážku, ale ani tohle gólem neskončilo.

43:01
    Přihrávka na modré šla do středního pásma, Demers se pak sám vystavil do postavení mimo hru. To bylo posouzeno jako úmyslné a vhazuje se tak před Dominguem.

43:12
    Oesterleho pokus od modré čáry šel mimo, puk skončil za brankou.

43:56
    Od modré čáry vystřelil i domácí Schenn, Crawford si jeho pokus našel a připsal si tak úspěšný zákrok.

45:00
    Pánikova střela byla sražena do ochranné sítě, vhazuje se v pásmu Arizony.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

45:14
    Oba týmy teď trochu zpevnily obranu, nechtějí riskovat, že by jediná chyba mohla rozhodnout zápas.

45:56
    Zakázané uvolnění domácích, puk prošel jen kousek vedle Crawfordovy branky.

46:30
    Hjalmarsson musel vypomoci Dominguemu při potížích s rozehrávkou, u tyčky ale vše zvládli.

47:47
    Další menší nápor Chicaga v útočném pásmu, Stepan ale vstoupil do kombinace a získal puk pro domácí barvy.

48:25
    Od modré vystřelil Schenn, Crawford měl ale skvělý výhled a předvedl jistý zákrok lapačkou.

49:27
    Od pravého mantinelu nahodil Keller a i když to v první moment nevypadalo příliš nebezpečně, hrozila dorážka a Crawford se rozhodl pro jistotu přerušit hru.

49:49
    Po Keithově bombě od modré vznikl před Dominguem závar, gólman domácích se ale v brankovišti skvěle roztáhl a pokryl všechny dorážky soupeřů.

50:04
    Domácí tým si zahraje přesilovku, dvě minuty za podražení dostal Richard Pánik.

50:41
    Tvrdá rána Ekmana-Larssona od modré čáry byla sražena mimo ledovou plochu, vhazovat se bude po Crawfordově pravici.

50:58
    V oslabení se do kontru dostal Saad, objel branku, Domingue si ale počkal u své tyčky zabránil tak zasunutí puku za brankovou čáru.

51:20
    Kellerovo nahození Crawford vyrazil, tvrdá Goligoskiho dorážka šla mimo branku. Domácí ale tuto přesilovku hrají docela obstojně a mají šance.

52:04
    Je po přesilovce, Pánik se vrátil na ledovou plochu.

53:20
    Hosté se pokusili na dvě přihrávky o průnik do pásma, Kane ale neuspěl, ještě před modrou o puk přišel.

54:45
    Opět je tu dlouhá pasáž bez přerušení, ale také bez vyložených šancí.

55:20
    Oba týmy střídají během hry, dopředu se chystá hostující tým.

55:36
    Možná zlomový okamžik utkání. Po Keithově střele od modré přišla Wingelsova teč, kterou před gólmanem zpracoval LANCE BOUMA, bleskově se s pukem otočil a zasunul jej za Domingueho – 2:3! Asistence: Tommy Wingels, Duncan Keith.
    55:36 Lance BOUMA - 2:3

56:40
    Hosté za vlastní brankou rozjíždí další akci.
    Lance Bouma zaznamenal svůj první bod v dresu Chicaga

56:57
    Na pravé straně se rozjel Sharp, dostal se do pásma i ke střele, jeho pokus ale nebyl z nejtvrdších a Domingue si poradil.

57:36
    Srovnat mohl po bleskovém průniku Stepan, jenže Crawford si prostor u své pravé tyčky pohlídal a puk skončil za brankou.

58:40
    Domingue je na střídačce, začíná power-play Arizony!

59:00
    A je pravděpodobně rozhodnuto. Domácí neudrželi pásmo, k puku se dostal TOMMY WINGELS a zleva poslal puk do opuštěné branky. Dal svůj první gól v této sezóně a upravil na 2:4. Asistence: Lance Bouma, Duncan Keith.
    59:00 Tommy WINGELS - 2:4

59:43
    Tak ještě jedna šarvátka, do sebe se pustili domácí Max Domi a hostující Connor Murphy. Po krátkém střetu už oba míří do kabin.

59:43
    Tresty za bitku se ale neudělovaly, Max Domi dostal dvě minuty za hrubost a dvě minuty za napadení, hostující Connor Murphy dvě minuty za hrubost.

Utkání je u konce a trápení Arizony se prodlužuje. V poslední třetině si sice musel Crawford připsat několik důležitých zákroků, ale puk za svá záda nepustil. Jeho spoluhráči se pak v závěru postarali, že si Chicago odveze oba body, nejprve v 56. minutě zaznamenal vítěznou branku Lance Bouma a přesně minutu před koncem potvrdil výhru střelou do prázdné branky Tommy Wingels.

Utkání sledovalo 13 777 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké nedělní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:01:29)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 8. Fischer (Ekman-Larsson, Cousins), 39. Keller (Domi) – 9. Pánik (J. Toews, Seabrook), 32. P. Kane (J. Toews), 56. Bouma (Wingels, Keith), 59. Wingels (Bouma, Keith)

Rozhodčí: Charron, Hanson – Gawryletz, Rody

Diváci: 13 777