Kunlun – Vladivostok 2:3 (1:2 po s.n.) | Jokerit – Jaroslavl 3:4 (kon.) | Čerepovec – Chanty-Mansijsk 2:0 (kon.)
N.Novgorod – Omsk 1:2 (kon.) | CSKA Moskva – Petrohrad 2:5 (kon.) | Riga – Novosibirsk 2:3 (1:2 po s.n.)
Viťaz – Minsk 4:0 (kon.) | Spartak Moskva – Barys 4:3 (po pr.) | HC Slovan – Dynamo Moskva 4:2 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Avangard Omsk
Pondělí 23.10.2017, 18:00 • Nagorny Arena • KHL

Československá stopa
    Tomáš Kundrátek si za domácí připsal jednu střelu na branku. Na ledě strávil 20:42 min.

Dominik Furch celkově podržel svůj tým, kdy pustil za svá záda jen jednu střelu a několik dobrých šancí soupeře zlikvidoval. (20:39:24)

Statistiky po třetí třetině:
    Střely na branku: 4:8
    Vyhrané buly: 6:10

Novgorod nakonec nedokázala při power play vůbec ohrozit Furcha v brance. Omsku je šťastnějším týmem, který dokázal dát branku ve třetí třetině a zaslouženě vítězí. I když celkově by si Novgorod vítězství zasloužil více, protože po celý zápas hrál lépe než jeho soupeř.

59:50
    Puk má Novgorod, ale ve vlastní třetině.

59:32
    Oddechový čas pro domácí.

59:32
    ...a ve středním pásmu se bude po přerušení také vhazovat. Předtím ještě oddechový čas pro domácí celek.

59:22
    Puk je ve středním pásmu...

59:00
    Běží poslední minuta třetí třetiny a Galimov míří na střídačku!

58:13
    Zbývají necelé dvě minuty, domácím čas rychle běží a nyní se hraje dlouho bez přerušení, kdy Omsk kontroluje hru.
    56:51 Ilja MICHEJEV - 1:2

56:51
    Avangard právě vstřelil branku!
    Medveděv vystřelil ze střední vzdálenosti, puk se zastavil někde před brankou a pohotově se zorientoval ILJA MICHEJEV, který puk doráží do branky. Asistence: Jevgenij Medveděv.

56:27
    Novgorod v další šanci, ale u pravé tyče nedokázal hráč Novgorodu dostat puk za záda Furcha.
    54:52 Velká šance Novgorodu, Furcha nejspíše zachránila tyčka!

54:52
    Omsk po buly ztrácí puk a dva hráči Novgorodu vyrazili na jednoho hráče Omsku. Z tohoto úniku vyšel vítězně Furch, který zneškodnil velkou šanci domácích. S velkou pravděpodobností však šlo o pomoc jeho pravé tyče!

54:38
    A nakonec z toho byla střela, Galimov má puk ve své lapačce.

54:17
    Michail Žukov nedokázal udržet puk a přihrát před branku hostů. Nakonec jej ztrácí a Omsk vyráží dopředu.

53:48

52:53
    Ještě necelá minuta zbývá domácím, kteří se vůbec nemohou usadit v útoku. Omsk se velmi dobře brání a nyní našetřil cenné vteřiny za brankou Novgorodu.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 3. Smolin (Baldajev) – 35. Pěrežogin (Čudinov, K. Semjonov), 57. I. Michejev (J. Medveděv)

Torpedo Nižnij Novgorod: S. Galimov (Lisutin) – Kundrátek, Sergijenko, Grigorev, Želdakov, P. Medveděv, Barancev, Fatkullin, Baldajev, Rodionyčev – S. Kosticyn, Gračov, M. Lazarev – Smolin, Mozer, Žukov – Muršak, Tičar, Daugavinš – Stoljarov, Galuzin, Paršin.
    Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Čudinov, J. Medveděv, Martynov, Gustafsson, Ahnelöv, Meňšikov, Minejev, Berezin – Pěrežogin, K. Semjonov, Fajzullin – Manukjan, Stas, Everberg – A. Petersson, Košelev, I. Michejev – Kugryšev, Chochrjakov, A. Galimov.

Rozhodčí: V. Gashilov – N. Akuzovsky