Gent – Eupen 3:0 (kon.) | Oostende – Charleroi 3:0 (kon.) | Mechelen – Lokeren 0:2 (kon.)
YR KV Mechelen
0:2 (0:1)
Sporting Lokeren
Úterý 24.10.2017, 20:30 • AFAS-stadion Achter de Kazerne, Mechelen • Belgická liga • 12. kolo

90+3
    Konec zápasu. Velmi smolná porážka domácích v zápase dvou rozdílných poločasů.
    Zápas začal pro Mechelen šokem, když inkasoval už v první minutě po trestném kopu a Marićově ráně z voleje. Lokeren byl v první půlhodině lepší, několik vyložených šancí bylo na obou stranách a zatímco hosté je spíše spalovali, několik domácích tutovek vychytal skvělý Verhulst.
    Druhá půle se celá odehrála na jednu bránu, drtivý tlak však Mechelen nevyužil a naopak z jediné střely Lokerenu dvě minuty před koncem rozhodl Skúlason.
    Lokeren si v tabulce belgické ligy polepšil na devátou příčku, naopak poražený Mechelen klesl na úplné dno tabulky.
    Děkuji za pozornost, hezký zbytek večera přeje Karel Jedlička. (22:19:51)

90+2
    Ještě jeden roh pro Mechelen zařídila tečovaná střela Kovolose z úhlu. Zřejmě poslední možností však domácí pohrdli.

90+1
    Nastavují se 3 minuty.

90
    Domácí to ještě zkoušejí a kombinují kolem pokutového území hostů.
    88. Ari SKÚLASON - 0:2

88
    Lokeren právě vstřelil branku!
    Tak už to ve fotbale někdy chodí. Prakticky celý poločas hrálo jedno mužstvo a gól pak střílí z prvního náznaku soupeř.
    Smolně odražený míč po nedohodě dvou domácích obránců zachytil na velkém vápně ARI SKÚLASON a výstavní střelou k tyči zřejmě rozhoduje dnešní zápas.

87
    De Witte se prosadil k hlavičce, která se mezi tyče nevešla.

86
    Jedenáctý roh Mechelenu, po dvou hlavičkových soubojích je Croizetova střela sražena na dvanáctý.

85
    Až po 40 minutách druhé půle zapisujeme první střelecký pokus Lokerenu. Střídající Enoh vypálil z úhlu neškodně vysoko nad.

84
    Hosté snad poprvé za celý poločas chvíli drželi míč na útočné půlce, než se k čemukoli dostali, vystavil se De Ridder do postavení mimo hru.

83
    Pro dnešek mají obě mužstva dostřídáno, poslední změnou v jedenáctce Lokerenu je příchod Juliana Michela na místo Amina Benchaiba

82
    Další pokus si zpoza šestnáctky připisuje Croizet, tentokrát měl velmi silně vychýlenou mušku.

78
    Současně střídají oba trenéři: v mužstvu Lokerenu opouští hřiště Tom De Sutter, nahrazuje ho Lewis Enoh.
    U domácích končí Boureima Hassan Bandé a na jeho místo se staví Stefan Dražić.

77
    Celý druhý poločas se hraje na jednu bránu, Lokeren si ani neškrtl, ale stále drží vedení. I díky Kolovosovi, na jehož příliš prudký střílený centr nemohl Bandé při veškeré snaze skluzem dosáhnout.

75
    Přímý kop z 26 metrů zkusil Schoofs poslat přes zeď rovnou do brány, Verhulst však s tímto pokusem neměl žádné potíže.

74
    Žlutou kartu dostává Killian Overmeire (Sporting Lokeren).

73
    Rob Schoofs si píchl v plném běhu míč mezi dvěma stopery a když viděl, že se k němu nedostane, skácel se k zemi. Rozhodčí správně známým gestem ukazuje "Vstávej!"

72
    Střídání v týmu Sporting Lokeren: ze hřiště odchází Samy Kehli, přichází Joher Khadim Rassoul.

Karel Jedlička

Branky: 1. Marić, 88. A. Skúlason

Karty:   22. El Messaoudi (MEC), 31. Coosemans (MEC), 33. Rits (MEC) – 30. A. Skúlason (LOK), 31. Benchaib (LOK), 63. Söder (LOK), 74. Overmeire (LOK)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 8:3. Rohy: 15:3. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 14:21.
    YR KV Mechelen: Coosemans – Tomečak, El Messaoudi, De Witte, Cobbaut – Rits, Matthys (65. Kolovos), Schoofs – Croizet, Pedersen (55. Ganvoula), Bandé (78. Dražić).
    Náhradníci: Moris – Rherras, Smolders, Filipovič, Kolovos, Dražić, Ganvoula.

Sporting Lokeren: Verhulst – Mpati Bibuangu, Marić, Filipović, A. Skúlason – Overmeire, Kehli (72. Khadim Rassoul) – Söder, Benchaib (83. Michel), de Ridder – De Sutter (78. Enoh).
    Náhradníci: De Wolf – Marzo, Khadim Rassoul, Michel, Enoh, Mirić, Terki.

Rozhodčí: Nathan Verboomen