Carolina – Tampa 1:5 (kon.) | Pittsburgh – Edmonton 2:1 (po pr.) | NY Islanders – Arizona 5:3 (kon.)
Philadelphia – Anaheim 2:6 (kon.) | Buffalo – Detroit 1:0 (kon.) | Montreal – Florida 5:1 (kon.)
Ottawa – Los Angeles 2:3 (0:2 po s.n.) | Nashville – Calgary 2:3 (1:2 po s.n.) | Minnesota – Vancouver 0:1 (kon.)
Colorado – Dallas 5:3 (kon.) | Vegas – Chicago 4:2 (kon.)
Buffalo Sabres
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Detroit Red Wings
Středa 25.10.2017, 01:30 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Přeji krásnou hokejovou noc! Fanoušci NHL si dnes určitě přijdou na své, když se hraje hned několik zápasů. V tomto textovém přenose se zaměříme na souboj hokejistů Buffala a Detroitu. Který z celků se bude radovat z vítězství?

Buffalo Sabres: Lehner (Ch. Johnson) – Ristolainen, Scandella, Fedun, McCabe, Tennyson, Antipin – Okposo (A), Eichel (A), E. Kane – Pominville, R. O'Reilly (A), S. Reinhart – Ju. Bailey, B. Pouliot, Nolan – Griffith, Jo. Larsson, Moulson.

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Ericsson, Daley, Kronwall (A), Green, Ouellet, Jensen – Mantha, Zetterberg (C), Nyquist – Tatar, D. Larkin, Abdelkader (A) – Helm, Nielsen, Frk – Booth, Glendening, S. Wilson.

Rozhodčí: Hebert, Pollock – Kovachik, Sericolo.
    V Buffalu probíhá rozbruslení!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Arénou zní státní hymny. Duel bude za malou chvíli zahájen.

00:01

00:10
    Red Wings se po vyhraném vhazování přesunuli do útočného pásma, Lehner ale zasahovat nemusel.

00:51
    Tatar si chtěl vyměnit kotouč s Larkinem, přihrávka slovenského útočníka ale k mladšímu kolegovi nedoletěla.

01:19
    Po nahození do útočného pásma se kotouč odrazil mimo ledovou plochu. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

01:58
    McCabe napřáhl na modré čáře a prověřil Howarda. Ten si připsal první úspěšný zákrok v utkání.

02:40
    Zetterberg si podél levého mantinelu najel do útočného pásma a pokusil se šikovným pasem uvolnit Manthu. Přihrávka ale byla sražena za branku a nic z tohoto útoku nebylo.

03:15
    O'Reilly vyslal do dobré příležitosti pasem přes střední pásmo Larssona, švédský útočník ale z levého kruhu nedokázal trefit branku.

04:12
    Hokejisté Detroitu hrají ve velké rychlosti a zatím svého soupeře mírně přehrávají. Jedná se však pouze o úvodní tlak.

05:49
    Wilson se ve středním pásmu ujal opuštěného kotouče, přejel modrou čáru a vystřelil přes hráče. Lehner byl ale pozorný a puk udržel na svém těle.

06:08
    U branky Sabres vznikla menší potyčka a hra byla z tohoto důvodu přerušena. Uvidíme, jestli budou rozhodčí vylučovat. Nyní je na řadě komerční přestávka.

07:15
    Sledujeme spoustu nepřesností na obou stranách, zatím na nějakou větší šanci čekáme.

08:03
    Buffalo si zahraje úvodni přesilovou hru v utkání. Za sekání je vyloučen na dvě minuty Larkin.

08:14
    V oslabení se do útoku vydal Glendening a Lehner musel zasahovat. Brankář Buffala hru dokonce přerušil.

08:55
    Sabres se zatím nemohou usadit v útočném pásmu, Detroit zvládá oslabení na výbornou.

09:30
    Kotouč je znovu až u branky Lehnera a Buffalo musí zakládat nový útok.

10:03

10:16
    Detroit vede po polovině první třetiny na střely 9:3, do vedení se ale dostat nedokázal. Ani jeden z brankářů nemusel řešit vážnější situaci.

10:32
    Kane z levého kruhu zkusil štěstí střelou zápěstím, Howard na puk dobře viděl a bez problémů ho vyrazil.

11:02
    Sabres se dokázali usadit v útočném pásmu a chvíli motali obranu soupeře. Žádné zakončení ale nepřišlo.

11:30
    Až nyní se domácí dostali ke dvěma střelám, ale ani jedna neskončila mezi třemi tyčemi.

11:53
    O'Reilly z pravé strany vystřelil pohotově z otočky a Howard musel rychle natáhnout beton k tyčce, aby zabránil brance. Buffalo zařadilo na vyšší rychlostní stupeň a má tlak.

12:59
    Hosté hrají velmi jednoduše a snaží se všechny kotouče rychle posílat ze svého pásma ven.

13:29
    Nyquist se pokusil prokličkovat do šance, o kotouč ale přišel již na modré čáře. Tohle sólo švédského útočníka nebude patřit mezi vydařené.

14:20
    Na druhé straně se snažil Bailey obtočit okolo branky a zakončit. Puk mu ale sjel z hole.

15:01
    Útočná akce Red Wings skončila nezdarem a to zejména kvůli postavení mimo hru.

15:15
    A stejným prohřeškem se nyní provinilo také Buffalo. V posledních minutách se nehraje plynule.

15:30
    Kane si najel mezi obranu Red Wings a pohotově vypálil. Howard měl menší problémy při zákroku, nakonec ale kotouč udržel ve své moci.

16:02
    Larkin se procpal do útočného pásma a pokusil se Lehnera překvapit nahozením z levé strany, brankář Buffala se ale nachytat nenechal.

16:59
    Zakázané uvolnění ze strany Detroitu. Bude se vhazovat u branky Howarda, Sabres jsou ve druhé polovině třetiny lepším týmem.

17:30
    Třetí lajna Detroitu dokázala chvíli operovat v útočném pásmu, žádné zakončení z toho ale nepramenilo.

17:54
    Scandella si udělal prostor na modré čáře a krásnou střelou zápěstím prověřil Howarda. Americký brankář nastavil lapačku a puk pohotově zastavil.

18:01
    A znovu Scandella! Obránce Buffala tentokrát střílel z levé strany, ale ani tentokrát na brankáře Red Wings nevyzrál.

18:40
    Hokejisté Buffala se pokouší dostat před koncem úvodního dějství do vedení a mají slibný tlak, hosté se však zatím úspěšně brání.

19:25
    Pouliot vybojoval v předbrankovém prostoru kotouč pro O'Reillyho, kterému ale střela z levého kruhu nesedla ideálně.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Do utkání vstoupili lépe hokejisté Detroitu, kteří byli v úvodních deseti minutách aktivnějším týmem. Poté se ale karta otočila a po vedoucí brance sahalo Buffalo. Ani jeden z týmů se ale v první třetině prosadit nedokázal, tudíž odchází hráči do šaten za stavu 0:0. Nechme se překvapit, co nám přinese druhá třetina.

Další třetina začne přibližně ve 2:36.
    Statistiky první třetiny:

20:01

20:31
    Mantha se po přihrávce Zetterberga pokusil obtočit okolo branky, nicméně zakončit nedokázal.

20:51
    Daley se vydal na útočný výlet, který zakončil bekhendovou střelou z pravé strany. Lehner ale byl včas na ledě a zasáhl.

21:45
    Detroit vstoupil do druhé třetiny daleko aktivněji, než jak končil úvodní část. Buffalo musí být v zadních řadách hodně opatrné.

22:34
    Moulson si chtěl obhodit na modré čáře Greena a jít do šance, obránce Detroitu ale vybojoval puk.

23:00
    Green propadl v útočném pásmu a vzniklo přečíslení Buffala. To střelou z levého kruhu zakončoval Larsson, nicméně trefil pouze Howarda.

23:22
    Střelu Manthy z levé strany vyrazil Lehner do ochranné sítě.

24:00
    Slibnou šanci si vypracoval Mantha, který vystihl rozehrávku obranu Buffala a měl na pravém kruhu hodně prostoru. Jeho střelu po ledě ale Lehner vyrazil do rohu.

24:40
    Kronwall si našel odražený puk a vystřelil po ledě. Lehner ale na střelu viděl a neměl problém zasáhnout.

24:47
    Larkin podruhé v tomto zápase míří na trestnou lavici za sekání. Buffalo si zahraje přesilovou hru.

25:17
    Po zdlouhavé kombinaci v útočném pásmu se do kotouče opřel Eichel a Howard musel zasahovat.

25:42
    Buffalo se drží v útočném pásmu a má silný tlak. Chybí tomu ale častější střelba.

26:04
    Antipin si pomohl proti Nielsenovi hákováním a je vyloučen. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

26:20
    Jensen našel z pravé strany na levém kruhu Kronwalla, který ale prováhal ideální možnost pro zakončení a o puk přišel.

26:47
    Larkin je zpátky na ledě, což znamená jediné. Začíná zkrácená přesilová hra Detroitu.

27:10
    Nielsen nedokázal udržet útočné pásmo a Red Wings budou muset zakládat útok od vlastní branky.

27:35
    Kotouč je znovu až u Howarda, Detroitu se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.

28:02
    Frk dostal nabito na levý kruh, ale český útočník nedokázal překonat Lehnera.

28:04

29:18
    Abdelkader se dostal mezi kruhy k zajímavé teči, kotouč ale proletěl těsně vedle pravé tyče.

29:45
    Sabres právě vstřelili branku!
    Buffalo se dostává do vedení. Howard vyrazil střelu Antipina za branku, kde se kotouče pohotově ujal BENOIT POULIOT, jenž se obtočil okolo branky a zasunul puk k tyčce. Asistence: Viktor Antipin a Taylor Fedun.
    29:45 Benoit POULIOT - 1:0

31:10
    Abdelkader nabral rychlost a nebezpečně vystřelil z pravého křídla. Lehner dokázal tvrdý pokus s problémy udržet pod svým betonem.

31:25
    Hokejisté Detroitu se pokouší na inkasovanou branku okamžitě zareagovat a hrají aktivněji směrem dopředu. Nyní ale Daley nepřesně zakládal útok a způsobil zakázané uvolnění.

32:10
    Kane se pokoušel zpoza branky najít někoho ze svých spoluhráčů operujících před brankovištěm, přihrávka ale do těch míst neprošla.

32:57
    Larkin si mezi kruhy udělal prostor a vystřelil z první. Kotouč ale proletěl vysoko nad břevnem.

33:21
    Lehner je velmi pozorný a drží Buffalo nad vodou. Nyní si poradil se střelou od modré čáry.

34:21
    Útočnou akci Sabres ukončil jeden z rozhodčích, protože uviděl postavení mimo hru. Komerční přestávka.

35:39
    Eichel nebezpečně vypálil okamžitě po vhazování, Tatar ale dokázal jeho střelu přizvednout do ochranné sítě.

35:49
    Hostům se nedaří rozehrávka z vlastního pásma. Je odpískáno další zakázané uvolnění.

36:33
    Larkin odvedl v útočném pásmu velmi dobrou práci a vyslal do šance Frka, který střelou z první neprostřelil výtečného Lehnera.

36:43
    Larkin se potřetí v tomto utkání podívá na trestnou lavici. Tentokrát je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

37:10
    Red Wings se zatím úspěšně brání, kotouč je u branky Lehnera.

37:30
    Rychlé založení útoku ze strany Sabres vedlo ke střele Kanea z levého kruhu, který poslal kotouč přímo do hrudi Howarda.

37:45
    Buffalo se konečně dokázalo usadit v útočném pásmu a snaží se rozhodit obranu Detroitu.

38:08
    Helm odvedl výtečnou práci a dostal kotouč do středního pásma. S Detroitem to nyní vypadá již dobře.

38:43

38:58
    Moulson šikovně střílel z levého kruhu a Howard dokázal jeho střelu pouze vyrazit. K dorážce se ale nikdo z domácích nedostal.

39:30
    Nyquist prověřil pozornost Lehnera nahozením ze středního pásma, brankář Buffala si dokázal s tímto nepříjemným pokusem poradit.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Do šaten se bude po druhé třetině lépe odcházet hokejistům Buffala, kteří se díky brance Pouliota ve třicáté minutě dostali do vedení 1:0. Red Wings budou muset ve třetí třetině hru více otevřít, aby dokázali z tohoto zápasu vydolovat nějaký bod.

Další třetina začne přibližně ve 3:34.
    Statistiky po druhé třetině:

40:01

40:30
    Třetí dějství začalo zakázaným uvolněním Sabres.

40:56
    Mantha řešil přečíslení Buffala faulem a Sabres si zahrají další přesilovou hru v tomto utkání.

41:01
    Ristolainen nahodil puk od modré čáry na branku, nicméně k té se kotouč nedostal.

41:32
    Přesilová hra Buffala je u konce! Eichel hákoval Nielsena a odchází na trestnou lavici.

41:53
    Buffalo kombinuje v útočném pásmu, nicméně hosté nepouštějí domácí do zakončení.

42:21
    Antipinova střela od modré čáry skončila na těle Howarda, který neměl problém zakročit.

42:56

43:23
    Red Wings si přihrávají kotouč během přesilové hry v útočném pásmu, ale chybí tomu střelba.

43:32
    Kompletní je nyní již i Buffalo, hraje se klasicky pět na pět.

44:35
    Fedun si vybruslil s kotoučem na holi na pravý kruh a šikovně vystřelil. Howard puk pouze vyrazil nad sebe, do branky se kotouč však nedostal.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

45:02
    Kotouč se ocitl na střídačce Buffala a hra je přerušena. Hosté se zatím nemohou dostat do potřebného tlaku.

46:10
    Larkin vyslal do útočného pásma Frka, který se pokusil najít před brankou Manthu. Přihrávka ale na urostlého útočníka Detroitu neprošla.

48:29
    Buffalo hraje velmi aktivně a nepouští svého soupeře do tlaku.

48:50
    Frk byl na brankovišti hodně aktivní a dokázal se dostat k dorážce, Lehner nicméně znovu úspěšně zasáhl.

49:40
    Red Wings začínají hrát riskantně a směřují všechny své síly do útoku. Vyplatí se jim tato taktita?

50:23
    Larkin se z pravého křídla chtěl natlačit před branku, jeden z obránců ho ale vytlačil do rohu.

51:15
    Helm našel z rohu kluziště před brankou Glendeninga, který pohotově vystřelil. Ani tentokrát nebyl Lehner překonán.

51:31
    Nyquist dokázal najít v útočném pásmu Zetterberga, který to zkusil bekhendem. Puk ale skončil pouze na boční síti.

52:34
    Nyquist byl při svém střídání hodně aktivní a připsal si několik střeleckých pokusů, ani jeden se ale neujal.

53:00
    Frk hledal mezi kruhy postaveného Daleyho, ten ale ztratil balanc a nedokázal zakončit.

53:40
    Hokejisté Buffala se nyní již soustředí pouze na bránění svého jednobrankového náskoku a zatím jsou úspěšní.

54:57
    Uvidíme hru čtyři na čtyři! Za vzájemnou potyčku míří na trestnou lavici O'Reilly a Zetterberg.

55:35
    Howard podržel svůj tým! Obraně Detroitu ujel Kane, který ale nedokázal prostřelit brankáře Red Wings. Hosté tak nadále mají šanci na bodový zisk v tomto utkání.

56:02
    Buffalo má v posledních střídáních vše pod kontrolou, hosté se nemohou vrátit do tlaku.

56:40
    Domácí se nikam bezhlavě netlačí a spíše vyčkávají. Čas hraje v jejich prospěch.

57:18
    Kane se pokoušel procpat přes pravou stranu až do zakončení, s tímto záměrem ale neuspěl.

57:37
    Útočná akce Detroitu skončila při přechodu modré čáry. Byl odpískán ofsajd.

57:45
    Domácí se dopustili zakázaného uvolnění a Detroit odvolává brankáře. Podaří se hostům vyrovnat?

58:00
    Zetterberg nahodil kotouč do brankoviště, kde byl Abdelkader. Ten ale na několikrát Lehnera nepřekonal.

58:11
    A ani po dalším závaru v brankovišti kotouč brankovou čáru nepřekročil, Lehner je dnes naprosto výtečný.

58:29
    Larkin chyboval při nahození kotouče do útočného pásma a způsobil zakázané uvolnění. Howard se musí vrátit do branky.

58:40
    Hosté se ale velmi rychle vrátili do útočného pásma a brankář Detroitu znovu putuje na střídačku.

59:14
    O'Reilly se pokusil přes celé kluziště trefit prázdnou branku, tu ale těsně minul a je odpískáno zakázané uvolnění.

59:30
    Sabres dokázali dostat kotouč ze svého pásma a jsou velice blízko vítězství.

59:50
    Abdelkader nahodil kotouč před branku, ale tam se k němu nikdo z jeho spoluhráčů nedostal. Domácí posléze posílají puk zpátky do středního pásma, je rozhodnuto!

Buffalo slaví nejtěsnější možné vítězství! O výhře Sabres rozhodla jediná branka, kterou ve třicáté minutě vstřelil útočník Pouliot. Red Wings se ve třetí třetině pokoušeli vyrovnat, nicméně výborný Lehner v brance domácího celku byl proti. Detroit tedy prohrál pátý duel v řadě.