Carolina – Tampa 1:5 (kon.) | Pittsburgh – Edmonton 2:1 (po pr.) | NY Islanders – Arizona 5:3 (kon.)
Philadelphia – Anaheim 2:6 (kon.) | Buffalo – Detroit 1:0 (kon.) | Montreal – Florida 5:1 (kon.)
Ottawa – Los Angeles 2:3 (0:2 po s.n.) | Nashville – Calgary 2:3 (1:2 po s.n.) | Minnesota – Vancouver 0:1 (kon.)
Colorado – Dallas 5:3 (kon.) | Vegas – Chicago 4:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
Nashville Predators
2:3 (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0)
Calgary Flames
Středa 25.10.2017, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Z tohoto zajímavého střetnutí už je to všechno, mějte se fajn. (05:10:05)

Střely na branku: 30 – 32.

Je dobojováno! Přes padesát minut hry to vypadalo, že se Flames protrápí k třetí porážce v řadě. Hostující tým se ale nevzdal a v rozmezí dvou minut vyrovnal na 2:2, aby svůj obrat dovršil v samostatných nájezdech, které rozhodl Matthew Tkachuk. Predátoři díky dvěma přesilovkovým trefám z úvodu zápasu dlouho vedli a se ziskem jediného bodu určitě nebudou spokojení.

Matthew TKACHUK - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Calgary Flames.
    Autorem vítězné branky je MATTHEW TKACHUK.

3. série
    1:2
    Druhý bod putuje do Kanady! Jako poslední se rozjel Matthew Tkachuk a forhendem zakončil do protipohybu Pekky Rinneho, jemuž proletěl puk nad lapačkou.

3. série
    1:1
    Arvidsson nenašel střelecké štěstí ani v nájezdech. Smith jeho úmysl o střelu mezi betony přečetl.

2. série
    1:1
    Kris Versteeg mířil někam pod vyrážečku, ale skulinku v Rinneho postoji nenašel.

2. série
    1:1
    Filip Forsberg odpověděl nejlepším možným způsobem a poslal kotouč nad padajícího Mikea Smithe.

1. série
    0:1
    Sean Monahan to udělal mazácky. Rozjel se proti Rinnemu a toho překvapil pomalou, ale účinnou střelou z mezikruží.

1. série
    0:0
    Ke svému prvnímu nájezdu v kariéře se rozjel Kevin Fiala, jenž se v mezikruží málem zastavil a nakonec se dostal až moc blízko Smithovi, před kterým mu puk utekl a vůbec nezakončil.

Samostatné nájezdy začínají.

Také v pětiminutovém nastavení to bylo hlavně o obou brankářích, kteří předvedli několik výborných zákroků a těmi korunovali své dnešní fantastické výkony. O majiteli druhého bodu tedy budou muset rozhodnout až samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:47
    Subban čekal za vlastní brankou a nastřelil puk dopředu. Rozhodčí viděli teč, a tak neodpískali zakázané uvolnění.

64:22
    Forsberg měl za sebou Sissonse, ale zprava zakončoval sám. Smith byl znovu připravený a o pár sekund později zlikvidoval i dorážku zmíněného Sissonse.

64:00
    Poslední minuta prodloužení.

63:46
    Josi sám zakončoval přečíslení dvou na jednoho. Smith ale dobře zasáhl a hosté odpověděli stejnou akcí, při které Gaudreaua parádně vychytal Pekka Rinne!

63:20
    Pontus Åberg nic nevytěžil z přihrávky Johansena a přišel o puk, který na opačném konci hřiště schoval Rinne, kterého nezaskočila teč Seana Monahana.

62:47
    Ekholm obkroužil hostující branku a z úrovně brankové čáry přihrál před kruhy Forsbergovi, jehož střela z první skončila na betonech Mikea Smithe.

62:13
    Subban se vydal na útočný výlet, ale v útočném pásmu při náročné kličce nevyzrál na Sama Bennetta. Domácí však získali puk zpět a pokračují v aktivitě.

61:38
    Brodie udělal poměrně velkou chybu ve vlastním pásmu. K puku se zadarmo dostal Josi, jehož pas přes brankoviště ale neprošel na hůl Craiga Smithe.

61:03
    Arvidsson nezpracoval přihrávku do jízdy a puk se od jeho hokejky odrazil až mezi diváky. Následuje buly ve středovém kruhu.

60:36
    Predátoři měli výhodu první útočné akce při hře 3 na 3. Před Smithe se ale nepřiblížili a nyní musí bránit.

60:01

Střely na branku po 3. třetině: 26 – 30.

Calgary se ve třetím dějství dočkalo snížení, když nemohoucnost v koncovce v 51. minutě protrhl Tkachuk. Za necelé dvě minuty už se Flames dokonce radovali z vyrovnání, o které se postaral Ferland a poslal zápas do prodloužení, které začne za pár okamžiků. Pro Calgary je vyrovnání hodně důležité, v opačném případě by prohrálo třetí zápas v řadě a spadlo by do spodních pater tabulky.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:37
    Po domácím ofsajdu se vhazuje mezi modrými čarami. Před koncem třetí dvacetiminutovky se zřejmě už nic nestane.

59:04
    Hamiltonovo nahození Rinneho neohrozilo, což už se nedalo říct o Ferlandově střele z otočky, která skončila na hrudníku domácího gólmana.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:48
    Filip Forsberg nezachytil prudkou přihrávku na útočnou modrou čáru, z čehož vznikl domácí icing. Preds si navíc nemůžou vyžádat oddechový čas.

58:34
    Prodloužení se nezadržitelně blíží. Odvrátit ho chtěl Jemelin, jenže tvrdou ranou od modré vůbec netrefil Smithovu klec.

57:49
    Backlund před domácí brankou neuspěl bekhendovým zakončením. Predátoři otočili hru, avšak ani Forsbergův příklep z levého kruhu gólem neskončil.

57:03
    Colton Sissons hraje dobrý zápas a určitě by si zasloužil nějaký ten kanadský bod. Nyní se poněkolikáté pokoušel o gól, jenže ten se nekonal kvůli Smithově zákroku lapačkou.

56:54
    Sam Bennett inkasoval u mantinelu tvrdý hit od Alexeje Jemelina. Puk vzápětí vyletěl do ochranné sítě a následuje komerční přestávka.

56:35
    Smith trochu nešikovně rozehrál u krátkého mantinelu. Domácí to ale nepotrestali a nepřesnou přihrávkou se sami vyhnali z útočné třetiny.

55:55
    Jarnkrok se snažil udržet puk v domácím útočném pásmu, přičemž ztratil stabilitu po kontaktu s protihráčem. O faul se ale nejednalo a hra pokračuje.

55:30
    Roman Josi nevystřelil přesně od modré čáry. Z těžkého úhlu to pak zkoušel i Watson, ale Smith zasahovat nemusel.

54:46
    Arvidsson už byl dlouho na ledě a nestihl dojet nahozený puk, který skončil na hokejkách hostujících obránců za brankou Smithe.

54:15
    Na druhé straně neuspěl jediný český zástupce v tomto zápasu. Frolíkova střela letěla nad břevno domácí klece.

53:54
    Viktor Arvidsson je dnes při střelecké chuti. Ani teď se ale radovat nemůže, protože Smith jeho pokus z levého mantinelu zneškodnil.

53:07
    Po přihrávce rukou přišla na řadu reklamní přestávka a buly ve středním pásmu, což se bude opakovat po ofsajdu Predátorů.
    52:55 Micheal FERLAND - 2:2

52:55
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Sedm minut před koncem třetiny hosté vyrovnávají skóre na 2:2! Johnny Gaudreau potáhl kotouč přes střední pásmo a z pravé strany přihrál na osu hřiště MICHEALU FERLANDOVI, který nezazmatkoval a parádním bekhendovým blafákem poslal kotouč nad levou ruku domácího gólmana. Asistence: Johnny Gaudreau, Dougie Hamilton.

52:08
    Predátoři tak dlouho váhali s rozehrávkou, až zkusili projít jediným dlouhým pasem, který zapříčinil další icing.

51:44
    Subban napřáhl od modré, ale poslal puk jen do Michaela Stonea. Flames pak poslali puk za Rinneho branku, kde vyčkává Subban.

51:03
    Backlund se postavil před Jemelina a srazil puk do středního pásma, načež domácí hráči vjeli do postavení mimo hru.
    50:35 Matthew TKACHUK - 2:1

50:35
    Hosté konečně protrhli střeleckou smůlu a vrací se do hry o body! Mikael Backlund vyhrál vhazování na modrou čáru. Díky přihrávce od Dougieho Hamiltona se k puku dostal MATTHEW TKACHUK a najel si do pravého kruhu, odkud vystřelil do míst vedle lapačky poprvé kapitulujícího Rinneho. Asistence: Dougie Hamilton, Mikael Backlund.

50:28
    Několikácí icing Nashvillu ve třetí třetině. Poměrně unavená pětice domácích hráčů tak musí zůstat na ledě.

49:22
    Domácí nijak nerozvinuli své přečíslení tři na dva. U Rinneho naopak musel zabojovat Subban a vrátit puk na hokejky Predátorů.

48:12
    Další icing tentokrát v podání Calgary, kterému rychle utíká čas, jenž má na případné zdramatizování a vyrovnání.

47:37
    S tím ale nesouhlasil Josi a založil protiútok Nashvillu. Hned čtyři hráči šli v jedné linii dopředu, ale domácí to nakonec překombinovali a vůbec nezakončili.

47:07
    Flames z této malé výhody nic nevytěžili, ale aktuálně se přesto ještě pohybují v útočném pásmu.

46:44
    Po zakázaném uvolnění Predators se pokračuje vhazováním po pravé ruce Pekky Rinneho. Na buly se sklání Sissons a Backlund.

46:24
    Tkachuk posouval puk k pravému mantinelu, kde sice byl Frolík, ale pod tlakem jednoho z obránců se nedostal ani přes útočnou modrou čáru.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

45:35
    Flames jsou ve třetí třetině rozhodně aktivnějším týmem. Monahan sražený puk poslal nad branku, načež Arvidsson zablokoval tvrdou ránu Giordana.
    45:01

45:01
    Bennett předvedl nádhernou individuální akci. Jako nůž máslem projel středním pásmem a poté se kličkou zbavil také Irwina. V těsné blízkosti Rinneho ale neuklidil kotouč do branky, kterou finský gólman znovu výborně ustrážil.

44:45
    Po dlouhé době se na ledě objevuje domácí útočník Cody McLeod, který ve druhé třetině dostal prostor jen při jednom jediném střídání.

44:14
    Tkachuk se prosmýkl mezi obranným párem Predátorů. Ti už ale nehráli naplno, protože věděli o signalizovaném ofsajdu.

43:46
    Plamenům se ale nezdařila rozehrávka, ze které se vyklubalo nevynucené zakázané uvolnění a buly před Smithem.

43:32
    Johansen narušil hostující kombinaci a poslal puk aspoň do středního pásma, kde už znovu hrají Flames.

42:57
    Stajan moc dobře věděl o tom, že po své levé ruce má volného Micheala Ferlanda. Tomu kotouč také předal, jenže útočník Calgary po nápřahu branku přestřelil.

42:47
    Mattias Ekholm to zkusil z levého kruhu, ale z ostrého úhlu Smithe nepřekonal. Hra pokračuje protiakcí Flames.

41:38
    Backlund z pravého mantinelu přihrál mezi dvěma hráči do předbrankového prostoru, ale Tkachuk se k nějakému vážnějšímu ohrožení Rinneho nedostal.

41:02
    Johansen vyhrál vhazování, po kterém okamžitě vypálil Forsberg, nicméně Smith po efektním zákroku našel kotouč v lapačce.

40:52

40:32
    Calgary v přesilovce přišlo o vybojované pásmo a má už jen dvacet sekund na využití početní výhody.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 21 – 22.

Druhá třetina žádnou změnu stavu nepřinesla, nicméně diváci se rozhodně nenudili. Oba celky si vytvořily mnoho vynikajících šancí, které ale skončily na výborně chytajících brankářích. Především Pekka Rinne svými zákroky deptá hráče Calgary, kteří už několikátý zápas v řadě mají s koncovkou velké problémy. Třetí část začne dohrávanou přesilovkou Plamenů, kteří se znovu budou pokoušet zlikvidovat dvoubrankový náskok soupeře.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:59
    Watson dostal kotouč alespoň do středního pásma. Versteeg poté napálil Josiho a Brodieho nepřesné nahození od modré už přišlo pozdě.

39:22
    Sissons vyhrál vhazování u vlastní branky a umožnil svým spoluhráčům vyhodit. Tak se stalo i pár sekund po odpískaném ofsajdu Flames.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:52
    Rinne dal jasný signál k přerušení hry. Společně s hvizdem u jeho branky vznikla poměrně velká šarvátka, do které se zapojilo všech deset hráčů do pole. Jediným vyloučeným je Matthias Ekholm, který všechno začal strčením do obličeje Hamonica.

38:52
    Michael Frolík zpoza pravého kruhu Rinneho kouzlo taktéž neodčaroval. Finský gólman schoval puk do lapačky.

38:24
    Tempo hry každou minutou narůstá. Na třetí branku ale stále čekáme, což nevyhovuje především Calgary, které by potřebovalo co nejrychleji snížit.

37:10
    Rinne znovu zvedl diváky ze sedadel, když si smlsnul také na střele Dougieho Hamiltona. Střelci Flames už musí být z finského gólmana pořádně na nervy.

36:56
    Johnny Gaudreau předvedl svou ďábelskou rychlost. Snadno ujel všem obráncům a zjevil se v nájezdu před Rinnem, který bekhendové zakončení zastavil.
    36:25

36:25
    Neuvěřitelný moment! Smith se vydal za branku pro nahozený puk, který se od zadního mantinelu nečekaně odrazil před brankoviště, kde byl úplně volný Fiala. Ten zcela sám před prázdnou brankou ve stoprocentní šanci promáchl!

35:50
    Brett Kulak nabral rychlost a po přechodu do útočného pásma vystřelil přes obránce. Rinne střelu možná lehce vytlačil mimo branku, do které poté nedostal puk ani Stone.

35:29
    Åberg se svou střelou zápěstím Smithe nepřekvapil. Zkušený brankář přerušil hru a pak ještě sledoval menší strkanici u jeho brány.

35:16
    Frolíkovo zakončení z velké dálky bylo ztečované do zadního mantinelu, pod kterým si puk sebrali domácí a přechází do útoku.

34:52
    Zahrozilo ale na druhé straně, když z pravého kruhu pro vhazování vystřelil Arvidsson a kotouč se od ruky Mikea Smithe odrazil vysoko nad mantinely do ochranné sítě.

34:22
    Frolíkova formace v útočném pásmu sice pobyla pár sekund, ale ke střele se nedostala. Josi následně vyhodil jen na hokejky hostujících obránců a ti pokračují v akci.

33:23
    Flames třetí zápas v řadě pálí jednu šanci za druhou. Po rychlé souhře na jeden dotek tentokrát neuspěl Matthew Tkachuk. Rinne výborně zasáhl a poněkolikáté v zápase si vyslechl ovace diváků.

33:06
    Hamilton dlouho čekal a Rinne tak byl připravený na jeho střelu z pravého kruhu, která navíc letěla mimo prostor branky.

32:57

32:28
    A ještě jedno vysvobození Predátorů, kterým z dalšího oslabení už moc času nezbývá.

31:41
    Také Versteeg si při střele z mezikruží vylámal zuby na Rinnem, jehož spoluhráči vyhodili puk na opačnou stranu a vyrazili střídat.

31:21
    Predators na úvod oslabení odpálil kotouč přes všechny čáry. Hosté se s ním ale rychle vrátili a Rinne musel zasahovat proti střele volného Sissonse i dorážce Monahana!

30:57
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Kevin Fiala – 2 min., nedovolené bránění).

30:43
    Někteří domácí fanoušci se už radovali po Åbergově přihrávce z levého mantinelu a zakončení Sissonse, které se však zastavilo kousek před brankovou čárou.

30:19
    Kevin Fiala přijel s další nadílkou a Smith měl znovu plné ruce práce s tím, aby nenechal švýcarského útočníka skórovat.

29:51
    Dobré střídání Predátorů ještě pokračovalo, ale podobně nebezpečný moment už nepřineslo a Plameny se částečně vysvobodily.

29:16
    Ekholm prokázal vynikající přehled a přihrál přes zahuštěný prostor před brankoviště na volného Forsberga, jehož bekhendový pokus skončil na výstroji Smithe.

28:47
    Ferland ani Lazar se svými střelami neuspěli a nic nezměnili na nepříznivém stavu z pohledu Calgary.

28:16

28:15
    Watson se řítil proti Hamiltonovi a musel střílet, neboť jeho kolegovi se do útoku moc nechtělo. To však nic nezměnilo na tom, že Smith zasahovat nemusel.

27:43
    Až teď se hráči ve žlutém dostali i s kotoučem na útočnou polovinu a k radosti diváků mohou přenechat svá místa dalším spoluhráčům.

27:18
    Predátoři se až po minutě vysvobodili, ale střídat nemohou, protože to na hráčskou lavici mají ve druhé třetině mnohem dál.

26:49
    Pěknou kombinaci Flames ukončil až Versteeg, jehož přízemní střelu z pravého kruhu ale Pekka Rinne úspěšně vyrazil.

26:16
    Pontus Åberg fauloval během vhazování po levé ruce Smithe a dosti zbytečně dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

26:12
    Domácí přečkali menší tlak u vlastní branky a ukázali se také v útočné fázi. Johansen pasem podél mantinelů našel na pravé straně Arvidssona, ovšem Smith dával pozor a bez problémů zasáhl i proti dorážce Johansena.

25:06
    Craig Smith od modré čáry přihrál do volného prostoru, kam svým pohybem mířil Sissons, jenže na kotouč o centimetry nedosáhl.

24:40
    Hamonic ztratil hokejku v souboji s Fialou, od kterého se přesto nehnul a pomohl hostům vybojovat kotouč.

24:08
    Mark Giordano nejprve trefil Watsona, ale kotouč se k němu vrátil. Hostující kapitán měl při druhém pokusu lepší pozici, ale Rinne ho stejně vychytal.

23:34
    Weber dal svému spoluhráči na pravé straně těžkou přihrávku, která se nedala zpracovat. Navíc byl pískán domácí ofsajd.

22:59
    Zakázané uvolnění Calgary.

21:57

21:51
    V úplném závěru domácí přesilovky dostal přihrávku zpoza branky Sissons, jenomže zblízka nasměroval puk jen do hrudníku Smithe, který sice dvakrát inkasoval, ale jinak předvádí vynikající výkon.

21:08
    Subban chtěl napodobit druhou gólovou akci a nabil Josimu před pravý kruh. Tentokrát z toho branka nebyla, protože se dobrým blokem prezentoval Giordano.

20:32
    Stone s Frolíkem vyvezli kotouč mimo hostující obrannou třetinu, z toho těžil Backlund, ale střelou z levé strany Rinneho nepokořil.

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 9 – 11.

Úvodní dvacetiminutovka zápasu mezi Nashvillem a Calgary je u konce. Statistici nakonec napočítali více střeleckých pokusů od hráčů Flames, ovšem ti z jedenácti střel nedokázali vstřelit jedinou branku. Kvůli své nedisciplinovanosti naopak sami dvakrát inkasovali, když se nejprve prosadil Filip Forsberg a o pár desítek sekund později také Roman Josi. Flames zapli až za stavu 0:2, chvílemi si vytvořili solidní tlak, nicméně na svou první branku si budou muset počkat minimálně do druhé části, kterou zahájí v oslabení.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:56
    Arvidssonův dobrý pokus z levého mantinelu Smith jenom vyrazil před Forsberga, kterého při dorážce jednoznačně podrazil Lazar. Domácí tak zahájí druhou třetinu v početní převaze.

19:28
    Subbanovu střelu jeden z obránců zablokoval, kotouč si u mezikruží ještě našel Calle Järnkrok, ale na Smithe si nepřišel.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:57

18:42
    Hráči v bílém se musí neustále vracet na vlastní polovinu, kam domácí odpalují kotouč okamžitě poté, co se přiblíží modré čáře na druhé straně.

18:04
    Další vyhození a opět potlesk domácích fanoušků. Oba týmy mezitím posílají na led čerství síly.

17:36
    Predátoři zvládají své první oslabení zatím výborně, několikrát dostali puk do klidné části hřiště a vůbec nepustili protihráče ke střelám.

16:58
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (P. K. Subban – 2 min., držení protihráče).

16:10
    Plameny jsou v posledních chvílích rozhodně aktivnější. Jejich další snahu o přechod do útočné třetiny ale zastavil ofsajd.

15:42
    Giordano převzal přiťuknutí od jednoho ze spoluhráčů, ale střelu z delší vzdálenosti Ekholm přesměroval mimo tři tyče domácí branky.

15:34
    Mikael Backlund protečoval neposedný puk do útočného pásma Flames, kde se po Rinneho zásahu bude taktéž vhazovat. Tak se stane ihned po reklamní pauze.

14:32
    Na druhé straně zase v permanenci Pekka Rinne, který nejprve zneutralizoval teč Jankowského a poté i Bennetův pokus z bezprostřední blízkosti.
    13:41

13:41
    Smith zcela stoprocentně nezasáhl proti střele Sissonse, když mu puk vyjel z výstroje a ocitl se úplně volný před brankovou čarou. Toho si ale rychle všiml Brouwer a uchránil hosty od inkasované branky.

13:16
    Johnny Gaudreau s Monahanem jsou bez Jaromíra Jágra zatím utopení. K ničemu vážnějšímu se nedostali ani nyní po nahození Hamiltona.

12:46
    Na druhém konci kluziště po dobrém pasu od Johansena musel zasahovat také Smith, od kterého šel kotouč až do ochranné sítě.

12:30
    Matthew Tkachuk dostal prostor ke dvěma zakončením, ale ani jedno z nich čisté konto finského gólmana neohrozilo.
    11:56

11:56
    Ani na další pokus se Predátorům nepovedlo rozehrát. Michael Frolík dostal od soupeře přihrávku do velké šance, ale Rinne vysokou střelu hrudníkem vyrazil. Stejně tak pokryl i následnou nebezpečnou teč v podání českého útočníka.

11:16
    Hostující napadání nepustilo hráče Nashvillu z jejich obranného pásma. Následně se ale pouze bojovalo u mantinelů, odkud Rinnemu ohrožení nehrozí.

10:45
    Většina hostujících zakončení se zatím dá označit za propagační pokusy. Nejinak tomu bylo v případě střely Sama Bennetta, který z levého mantinelu Rinneho ani teď nepřekvapil.

10:22
    Kevin Fiala teď měl smůlu, že všichni jeho spoluhráči odjeli střídat. Švýcarský šikula se zmocnil kotouče ve středním pásmu na úkor kompletní pětky Flames, ale po přechodu útočné modré čáry už nic nevymyslel.

09:51
    Trow Brouwer se elegantně prokličkoval mezi několika soupeři a ocitl se až před Rinnem, který jeho zakončení vyrazil a poté přihlížel nepřesné dorážce Kulaka.

09:03
    Flames zůstali v útočném pásmu i po vyhození na icing. Giordano dostal přihrávku do volného prostoru, jenže střelu po ose hřiště dobře zablokoval Frédérick Gaudreau.

08:39
    Arvidsson chtěl rychle přidat třetí úder, ale od modré pálil nepřesně. Na druhé straně z pravého kruhu vystřelil doprostřed branky Micheal Ferland, který se potom ještě dostal do menší šarvátky s obránci Predators.
    07:43 Roman JOSI - 2:0

07:43
    Nashville právě vstřelil branku!
    I druhá přesilovka je domácím týmem využitá a Predátoři rychle vedou dvoubrankovým náskokem! Hráči ve žlutém obehráli celé útočné pásmo. Přes Johansena a Subbana se puk dostal na vrcholek pravého kruhu, kde parádně napřáhl ROMAN JOSI a ranou z první zakončil pár centimetrů pod horní tyč. Asistence: P. K. Subban, Ryan Johansen.

07:19
    A Nashville hned vzápětí dostává další možnost početní výhody. Kevin Fiala chtěl zasprintovat za nahozeným pukem, jenže Matt Stajan jej přišpendlil na mantinel. Ukázkový případ nedovoleného bránění znovu oslabuje hostující mužstvo.
    06:29 Filip FORSBERG - 1:0

06:29
    Domácí využívají přesilovou hru a v sedmé minutě se ujímají vedení! Hartnell čelil několika atakům od obránců, ale kotouč udržel a zezadu ho poslal k brankovišti, kde byl nejdůraznější FILIP FORSBERG a uklidil puk za Smithova záda. Asistence: Roman Josi, Scott Hartnell.

06:09
    Josi dostal přihrávku za sebe a proto nemohl pálit zpoza pravého kruhu. Preds ale ještě ukořistili puk a pokračují v přesilovkové kombinaci.

05:41
    Johansenův pokus z vrcholku levého kruhu ještě tečoval Hartnell, který clonil Smithovi. Puk ale letěl mimo branku a po chvilce skončil v rukavici hostujícího brankáře.

05:24
    Predators si zahrají první přesilovku. Veterána Hartnella vedle Smithovy klece podrazil Mark Jankowski, který nahradil v sestavě zraněného Jaromíra Jágra.

04:19
    Ekholm si ve vlastní třetině úplně neporozuměl s Frédérickem Gaudreauem. Toho využil jeden z hostujících obránců, jehož pokus nebezpečně tečoval Frolík, ovšem Rinne prvním těžkým zákrokem obstál.

03:53
    Flames na několik pokusů neudrželi kotouč po delší dobu, a tak se ho chopil Craig Smith a nahozením z pravé strany získal pro Nashville alespoň buly v útočném pásmu.

03:20
    Brodie nerozehrál zpoza vlastní branky a odevzdal puk Arvidssonovi, který jej přistrčil na Johansena. Ten zblízka vůbec netrefil branku a jeho čekání na první gól v sezóně pokračuje.

02:50
    Rozjetý Dougie Hamilton se vydal na útočný výlet, který zakončil neškodnou střelou z levého křídla. Rinne znovu jednoduše zakročil a ani v tomto případě se neuchýlil k rozehrávce.

02:28
    Predátoři vyvinuli velký tlak na rozehrávající hráče Calgary. Arvidsson kotouč ale nezískal a domácí se nakonec provinili postavením mimo hru.

02:01
    Pekka Rinne si připsal rutinní zákrok proti Brodieho nástřelu ze středního pásma. Čas je opět zastavený a oba týmy střídají.

01:35
    Kulakovi se moc nepovedla střela z delší vzdálenosti. Hartnell poté nahodil puk, který sebral Smith a o pár chvil později se ocitl v ochranné síti.

01:11
    První úspěšný zákrok pro Mikea Smithe, který bez problémů čapl Hartnellův pokus z levého mantinelu a raději přerušil hru.

00:52
    Rinne rozehrál do strany na Subbana, který přišel o puk a hosté ho poslali před brankoviště, kde zblízka nepřesměroval puk mezi tyče tísněný Ferland.

00:05
    Na úvodním vhazování se potkali Johansen s Monahanem a úspěšnější byl domácí centr, jehož kolega z obrany špatně rozehrál a vyhodil puk na icing.

00:01

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ekholm (A), Josi (C), P. K. Subban, Jemelin, Y. Weber, Irwin – Arvidsson, Johansen (A), F. Forsberg – C. Smith, Sissons, Fiala – Järnkrok, Hartnell, Watson – F. Gaudreau, C. McLeod, Åberg.

Calgary Flames: M. Smith (Läck) – D. Hamilton, Giordano (C), Hamonic, Brodie, Stone, Kulak – Ferland, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Tkachuk – Brouwer (A), Stajan, Versteeg – Lazar, Jankowski, S. Bennett.

Rozhodčí: O´Rourke, Peel – Barton, Nagy.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Vzájemné zápasy

24.03.2017 Nashville – Calgary 3:1
    22.02.2017 Nashville – Calgary 5:6 po prodl.
    20.01.2017 Calgary – Nashville 3:4
    10.03.2016 Calgary – Nashville 3:2 po prodl.
    28.01.2016 Calgary – Nashville 1:2.

Kanadský tým zahájil nový ročník porážkou v Edmontonu, nicméně v příštích dnech vyhrál ve čtyřech z pěti zápasů a posunul se tabulkou vzhůru. Po výhře 5:2 nad Vancouverem ale Calgary zaznamenalo druhou a třetí domácí porážku v řadě, když nejprve nestačilo na Carolinu a naposledy ani na Minnesotu. Právě v zápase s Wild se již v první třetině zranil český veterán Jaromír Jágr, jenž velmi dobře zapadl do první formace s Gaudreauem a Monahanem, ale teď bude minimálně do neděle absentovat.

Nejproduktivnější hráči:
    1. J. Gaudreau – 11 bodů (2+9)
    2. S. Monahan – 8 bodů (5+3)
    3. TJ Brodie – 8 bodů (2+6).

Predátoři v přípravě vyhráli v základní hrací době jediné utkání a nevalně vstoupili i do ostré sezóny, kterou zahájili dvěma čtyřbrankovými porážkami v Bostonu a Pittsburghu. V následujících pěti zápasech už Nashville ztratil jediný bod v Chicagu, jinak na porazil Philadelphii, Dallas a Colorado. Naposledy však Predators nebodovali na ledě New Yorku Rangers a před dnešními zápasy jim patří v Západní konferenci sedmá pozice.

1. F. Forsberg – 11 bodů (6+5)
    2. P.K. Subban – 7 bodů (1+6)
    3. V. Arvidsson – 5 bodů (3+2).

Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. od dvou hodin se můžeme těšit na souboj mezi domácím Nashvillem a hosty z Calgary!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 7. F. Forsberg (Josi, Hartnell), 8. Josi (P. K. Subban, Johansen) – 51. Tkachuk (D. Hamilton, Backlund), 53. Ferland (J. Gaudreau, D. Hamilton), rozh. náj. Tkachuk