David Servis – Havlíčkův Brod 7:6 (kon.) | Mor. Budějovice – Písek 6:0 (kon.) | Pelhřimov – Tábor 3:1 (kon.)
Nymburk – Klatovy 6:8 (kon.) | Sokolov – Kobra 2:8 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Vrchlabí 5:3 (kon.)
Bílina – Trutnov 6:3 (kon.) | Řisuty – Děčín 4:3 (3:1 po s.n.) | SHK Hodonín – Val. Meziříčí 3:6 (kon.)
Nový Jičín – Šumperk 1:4 (kon.) | Poruba 2011 – Kopřivnice 2:1 (po pr.) | Kolín – Žďár n/S 4:2 (kon.)
Letňany – Jablonec n/N 2:4 (kon.)
HK Nový Jičín
1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
DRACI PARS ŠUMPERK
Středa 25.10.2017, 18:002. liga skupina Východ • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

00:01

Vážení hokejoví příznivci, dnes máme na programu další zápas II. ligy Východ. Utkání mezi domácími Ďábly a hostujícím Šumperkem již začlo a budu se Vám snažit přinášet ty nejzajímavější momenty.

00:58
    Máme za sebou první minutu hry, bude se vylučovat a to sice na hostující straně.

00:59
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Vymazal – 2 min., hákování).

01:03
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Kafka – 2 min., nedovolené bránění).

02:14
    Momentálně probíhá hra 4 na 4 a mírně aktivnější jsou Draci ze Šumperka.

03:00
    Domácí i hosté v plném počtu.

03:22
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Schejbal – 2 min., vysoká hůl).

03:43
    Dobrá nahrávka která chyběla ale razance, od Dominika Kafky, možná i proto byla zastavena hokejkou obránce hostů.

04:50
    Domácí Ďáblové se zatím moc ke kotouči nedostali, kromě dvou střel nebyla žádná větší akce, která by nutila Draky bránit.

05:22

05:31
    Zakázané uvolnění hostů.

06:00
    Teď dobrá akce z domácích hokejek! Vlastimil Lakosil se musel pořádně ohánět, aby ubránil bezbrankový stav ale povedlo se mu to!

06:41
    Výměna sestav a vhazování před gólmanem Draků.

06:54
    A ještě jednou, akorát na druhé straně.

07:03
    Dobrá šance ale obrana Draků pozorná. A znovu se bude vylučovat, tentokrát na domácí lavičce.

07:09
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Běhal – 2 min., vysoká hůl).

07:24
    Obrovská chyba domácí brankáře Václava Sonnka, který nevěděl, kde mu hlava stojí! Puk z brankové čáry musel zachraňovat jeden z obránců, tak tohle bylo jen o centimetry!

08:10
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Adamík – 2 min., podražení).

08:10
    Nepříjemná takřka minuta, kdy budou domácí Ďáblové muset ustát oslabení 5 na 3.

08:51
    Tak teď velice dobrý zákrok, kdy se stačil domácí brankář přesunout, udělat rozklek a zachránit tak gól.

09:16
    Domácí již ve čtyřech.

09:58
    Šumperk má teď určitě více ze hry, další akci zastavil offside.

10:10

10:56
    Pavel Zedník se zkoušel natlačit až na brankáře ale neměl puk plně pod kontrolou a obrana Draků teď zafungovala více než dobře.

12:17
    Ďáblové jsou jakoby v útlumu a Draci z toho těží, teď dokonce zazvonila tyč u domácí konstrukce branky.

13:15
    Běhal vyzkoušel střelu z nápřahu ale mířil hodně vysoko, tohle hostující bránu ohrozit nemohlo.

14:14
    Vysoká hůl v obranném pásmu Ďáblů.

15:05
    Teď menší tlak domácího mužstva, střela švihem nebyla špatná, nicméně nepřesná a brankáře Lakosila neohrozila.

15:52
    Zakázané uvolnění Draků ze Šumperka.

16:50
    Tato třetina provází nepřenosti na obou stranách. Zatím ale ze hry subjektivně mají více Draci ze Šumperka.

17:30
    Cink teď vyslal dopředu svého spoluhráče, který měl menší náskok před obránci Ďáblů. Nakonec z toho ale nebyla až tak povodená šance, i díky tomu že si Václav Sonnek vyjel mírně z brány.

18:26
    Offside Ďáblů. Šimon Kratochvíl se sice zlobí ale rozhodčí viděl dobře a správně.

19:00
    Další nahrávka, která spíše mohla domácím prospět než uškodit, Vlastimil Lakosil ale tuto šanci zlikvidoval.

20:00

Je za námi prvních dvacet minut Zatím jsme se bohužel gólu nedočkali. Aktivnější byl dle mého názoru zatím Šumperk, Ďáblové jsou jakoby mírně ospalí či v útlumu. Doufejme, že se v druhé třetině oba manšafty probudí a nadělí nám nějakou tu branku. Další třetina začne přibližně v 18:45.

20:01

20:07
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Gebauer – 2 min., hákování).

21:00
    Draci ze Šumperka mají příležitost otevřít skóre, zatím ale jsou aktivnější Ďáblové, kteří tak šetří drahocenné vteřinky z oslabení.

22:02
    Václav Sonnek teď podržel svůj tým, když se kotouč takřka válel před bránkovou čarou a pohotově tygřím skokem zalehl puk! Tak to byla opravdu velká šance, této přesilové hry.

22:07

22:36
    Zakázané uvolnění domácích.

23:23
    Další dobrý zákrok brankáře Ďáblů, místy působí ne moc jistě ale má za sebou pár zákroků, které mu určitě jistotu dodají.

24:07
    Tak teď Václav Sonnek opět bravurně podržel svůj tým!

24:18
    Draci právě vstřelili branku!
    Autorem branky je Lehečka. A je tady první gól utkání, první střelu sice Václav Sonnek pokryl ale na dorážku už byl krátký!

24:46
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Ostřanský – 2 min., podražení).

25:23
    Přesilová hra Ďáblům nevychází úplně podle představ, nicméně se usadili v útočném pásmu a snaží se vymyslet nějakou akci.

25:42
    Bohužel, teď špatnou vlastní rozehrávkou se připravili o útočné pásmo ale zdá se, že se do něho ihned vrátí.

26:03
    Zbývá něco málo pod minutu a Ďáblům chybí důraz v koncovce. Šumperk zdá se, tuto oslabení přežije.

26:52

27:15
    Obraně Daků zcela ujel Kratochvíl Šimon, který byl faulovaný a bylo nařízeno trestné střílení!

27:15
    Šimon Kratochvíl volil velice špatnou střelu a v podstatě nic nevymyslel, s tímhle Vlastimil Lakosil neměl sebemenší problém a udržuje svůj tým ve vedení.

28:16
    Tak teď měli Ďáblové z pekla štěstí! Tohle už vypadalo na gól, když Václav Sonnek nevolil zcela ideální rozklek a umožnil střelci ještě střílet, nakonec se mu ale povedlo celou akci zachránit a přikrýt puk pod sebe!

29:00
    Ďáblům chybí důraz v koncové hře a přesnější střely. Nutno dodat ale že se přidalo na tempu hry, možná bychom mohli být svědky vyrovnácího gólu.

30:00
    Šumperk si bere opět kotouč na své hole a usazuje se v útočném pásmu. Ale netrvá to dlouho a je vykázán zase zpět.

30:27

31:34
    Další z dobrých zákroků Václava Sonnka! Ačkoliv je na dresu uvedeno jméno jeho kolegy Tomáše Kohna, jsem přesvědčen že chytá právě Václav Sonnek. Ten teďkom vytasil skvělý zákrok lapačkou a zachránil tak svůj tým, od dalšího gólu!

32:15
    Zakázané uvolnění Draků.

32:30
    Autorem branky je PŮHONÝ. Asistence: Sedlák a Cink.

33:14
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Metelka – 2 min., podražení).

34:25
    Ďáblové se osvobozují ze svého pásma, Draci ale určitě nadále budou chtít stupňovat svůj tlak.

35:03

35:47
    Draci jsou nastěhování v útočném pásmu a snaží se kombinovat, hra ale byla přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

36:45
    Nějaký náznak domácích Ďáblů teď je ale chybí důraz v koncovce, jak už jsem několikrát zmínil.

37:58
    Domácí teď vytvořili nějaký tlak, nedá se však mluvit o nečěm soustavném a dlouhotrvajícím, přesahující čas deseti vteřin.

38:48
    Další šance Draků ze Šumperka, teď se ocitl jeden z útočníků v samostatném úniku a jen se štěstím teď Václav Sonnek tento kotouč pokryl!

40:00

Druhá třetina je za námi, přinesla nám další gól. Draci si upevnili svou pozici, když se jim podařilo překvapit Václava Sonnka dnes podruhé. Nutno podotknout že domácí gólman je lehce matoucí, protože obléká dres jeho kolegy Tomáše Kohna. Soudím ale dle proporcí a velikosti brankáře, že je to právě Václav Sonnek, kdo hájí modré barvy svého týmu.

Další třetina začně přibližně v 19:37.

Hráči jsou již na ledě, utkání do dvou minut začne.

40:01

42:00
    Máme za sebou první dvě minuty, poslední třetiny. Draci se usadili opět v útočném pásmu a vytvořili si dvě, tři velice dobré střely.

43:39
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Sedlák – 2 min., podražení).

43:41
    Ďáblům se přesilovka příliš nedaří, až teď se jim podařilo usadit v útočmém pásmu a vyslat první střelu.

44:24
    Autorem branky je CINK. A máme zde třetí gól, když Vladimír Cink se dostal v oslabení až k bráně Ďáblů a podařilo se mu překonat domácí obranu I Václava Sonnka.

45:37
    Ďáblové se teď pokusili o nějaký náznak tlaku ale Vlastimil Lakosil drží stále velmi dobrou pozornost.

45:57

47:20
    Draci ze Šumperka mají dle mého názoru stále více ze hry. Skóre také hraje v jejich prospěch. Dovolím si tvrdit, že pokud Ďáblové nezaberou, nedopadne to pro ně dobře.

47:46
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Motloch – 2 min., nedovolené bránění).

48:05
    Draci u puku, první střela přesilové hry, ta ale nebyla nic, co by mělo dělat domácí gólmanovi problémy.

48:49
    Silný zámek který trval dlouhou dobu. Draci ze Šumperka vyslali pár dobrých střel, následně se Ďáblové osvobozují. To však ale netrvá dlouho.

49:21
    Následuje vhazování před modrou obrannou čárou domácích.

49:46

51:56
    Šumperk už se určitě nebude nikam hnát, mají tříbrankový náskok a do zápasu zbývá méně, než deset minut.

52:10

52:39
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Motloch – 2 min., sekání).

53:23
    Autorem branky je CINK. Asistence: Sedlák a Půhoný.

55:20
    Hraje se ve středním pásmu, Draci mají víc než dostatečný náskok a nepotřebují se nikam hnát. Za to Ďáblům by alespoň jeden gól slušel.

56:06
    Další únik dvojice Jakub Schejbal – Lubomír Kovařík. Kdy Jakub Schejbal přihrával svému spoluhráči, jenomže na zakončení už moc místa nezbylo a tak si připisuje domácí gólman další zákrok.

56:50
    Nepřesnost přirhávek, důraz a koncovka je to, co trápí domácí borce.

58:05
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Autorem branky je KAFKA. Asistence: Chvostek a Kratochvíl. Tak jsme se přecijen dočkali čestného gólu. Na starosti ho má trojice Kratochvíl – Chvostek – Kafka. Kdy poslední jmenovaný, trefuje přesně.

Zápas končí a body si odvážejí Draci ze Šumperka. A musím říct, že zaslouženě. Ďáblové nebyli schopni vytvořit nějaký soustavný tlak, zatlačit v koncovce až na pár vyjímek. Dnešní zápas se jim nevyved a určitě si ho za rámeček nedají.

Děkuji za pozornost a těším se brzy napočtenou! (20:07:51)

Michal Knápek

Branky a nahrávky: 59. Kafka (Chvostek, Kratochvíl) – 25. Lehečka (Kovařík, Novosad), 33. Půhoný (Sedlák, Cink), 45. Cink, 54. Cink (Sedlák, Půhoný)

HK Nový Jičín: Sonnek (Kohn), Adamík, Már, Běhal, Hruška, Matyáš, Janiczek, Metelka, Palacký, Krupa, Málek, Motloch, Kafka,Chvostek, Kratochvíl, Gebauer, Kocián, Zedník, Sonnek
    DRACI PARS ŠUMPERK: Lakosil (Faltus), Geweise, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Sedlák, Muller, Skopal, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Vachutka, FIscher