Toronto – Carolina 3:6 (kon.) | NY Rangers – Arizona 5:2 (kon.) | Boston – San Jose 2:1 (kon.)
Pittsburgh – Winnipeg 2:1 (po pr.) | Tampa – Detroit 3:2 (kon.) | Florida – Anaheim 8:3 (kon.)
Montreal – Los Angeles 0:4 (kon.) | Ottawa – Philadelphia 5:4 (kon.) | Minnesota – NY Islanders 6:4 (kon.)
Edmonton – Dallas 5:4 (kon.) | Vancouver – Washington 6:2 (kon.)
Florida Panthers
8:3 (3:1, 3:0, 2:2)
Anaheim Ducks
Pátek 27.10.2017, 01:30 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Česká stopa v utkání

Radim Vrbata (FLA) 3+0, 6 střel, TOI 13:11
    Ondřej Kaše (ANA) 0+0, 1 střela, TOI 16:44 (04:25:45)

Hvězdy utkání

1. Radim Vrbata (FLA) 3+0
    2. Owen Tippett (FLA) 1+0
    3. Vincent Trocheck (FLA) 1+2

Statistiky: Střely na bránu: 22-34; Zablokované střely: 11-3; Vhazování: 38%-62%; Hity: 11-18; Přesilové hry: 1/3-0/3; Tresné minuty: 12-21.

Florida zahájila sérii pěti domácích zápasů ve velkém stylu, když v BB&T Center vytrhala peří Ducks. Obrovskou zásluhu na vysoké výhře Panthers má český útočník Radim Vrbata, který vstřelil v dresu Floridy svůj první a celkově v kariéře NHL sedmý hattrick. Jevgenij Dadonov skóroval dvakrát. Konečné skóre. Florida Panthers 8 Anaheim Ducks 3.

59:00
    James Reimer skvěle zasáhl během pár okamžiků pravým a poté levým ramenem a do konce utkání zbývá odehrát jedna minuta. Byli jsme svědky 11 gólů!
    57:19 Jevgenij DADONOV - 8:3

57:19
    Florida právě vstřelila branku!
    Jonathan Huberdeau v blízkosti levé tyče holí přiloženou k ledu skvěle zablokoval rozehrávku Ducks a Aleksander Barkov bekhendovou přihrávkou naslepo našel na vzdálenější pravé tyči JEVGENIJE DADONOVA, který střelou zápěstím vymetl pravý horní roh brány! Jevgenij Dadonov může také vstřelit hattrick. Asistence: Aleksander Barkov a Jonathan Huberdeau.

56:01
    Dnešní utkání sleduje 10545 diváků.

55:30
    Zajímavost: Radim Vrbata naposledy vstřelil 4 góly 10. února 2001. Dnes už má hattrick.

54:46
    Andrew Cogliano vypálil v levém kruhu ihned po vhazování. James Reimer byl na přední tyči připraven.

54:42
    Corey Perry se vrátil zpět na led a o několik okamžiků později si James Reimer snadno poradil s nahozením Ducks, které ukryl v lapačce. Následuje reklamní přestávka.

53:06
    Radim Vrbata krásnou střelou zápěstím mířil z vrcholu levého kruhu pro vhazování ke vzdálenější pravé tyči, Reto Berra ale dobře zasáhl levým betonem a nepovolil mu skórovat počtvrté! Český útočník je k nezastavení.

51:24
    Corey Perry dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Florida si po reklamní přestávce zahraje přesilovou hru.

51:20
    Nechybělo mnoho a Ducks mohli poprvé v zápase skórovat dvakrát v řadě, jenže jejich radost zastavila podruhé v zápase branková konstrukce! Florida stále vede nad Ducks 7:3.
    50:46 Logan SHAW - 7:3

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 2. Vrbata (Trocheck, Pysyk), 5. Tippett (J. McGinn, Matheson), 18. Vrbata (Bjugstad), 25. Trocheck (Brickley, Petrovic), 29. Dadonov (Barkov, Huberdeau), 36. Barkov (MacKenzie), 49. Vrbata (Trocheck, Yandle), 58. Dadonov (Barkov, Huberdeau) – 7. Kossila (L. Shaw, Wagner), 43. Cogliano (Silfverberg, Vermette), 51. L. Shaw (Wagner, D. Grant)

Florida Panthers: Reimer (Niemi) – Yandle (A), Ekblad, Matheson, Pysyk, McCoshen, Petrovic – Huberdeau, Barkov (A), Dadonov – J. McGinn, Trocheck, Vrbata – Brickley, Malgin, Bjugstad – Tippett, MacKenzie (C), Haley. Hlavní trenér: Bob Boughner.
    Anaheim Ducks: Gibson (41. Berra) – H. Lindholm, Manson, Beauchemin, Montour, Jaycob Megna, Holzer – Rakell, Getzlaf (C), Perry (A) – Cogliano (A), Vermette, Silfverberg – N. Ritchie, D. Grant, O. Kaše – Wagner, Kossila, L. Shaw. Hlavní trenér: Randy Carlyle.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Tom Chmielewski. Čároví: Jonny Murray, Michel Cormier

Diváci: 10545