Pardubice – Mladá Boleslav 3:0 (kon.) | Plzeň – Mountfield HK 1:0 (kon.) | Litvínov – Sparta 4:3 (kon.)
Jihlava – Chomutov 4:3 (3:1 po s.n.) | Vítkovice – Třinec 1:2 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 2:3 (1:2 po s.n.)
HC Škoda Plzeň
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Mountfield HK
Pátek 27.10.2017, 17:30 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Přeji krásný páteční podvečer, vítejte u šlágru 17. kola hokejové Tipsport extraligy, ve kterém vedoucí HC Škoda Plzeň vyzve čtvrtý Mountfield Hradec Králové. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.

Mountfield Hradec Králové

Postavení v tabulce: 4. místo
    Počet bodů: 31
    Skóre: 39:30

Nejproduktivnější hráč: Jaroslav Bednář – 12 bodů (4+8)
    Nejlepší střelec: Bedřich Köhler – 8 branek
    Nejlepší nahrávač: Jaroslav Bednář, Filip Pavlík – 8 asistencí
    Nejproduktivnější obránce: Blaž Gregorc – 9 bodů (2+7)
    Nejtrestanější hráč: Bedřich Köhler – 20 minut
    Nejlepší hráč v bodování +/-: René Vydarený +11
    Nejhorší hráči v bodování +/-: Andris Džerinš -4
    Nejlepší hráč v Radegast indexu: Martin Pláněk – 36 (+9, 11 hitů, 16 zblokovaných střel)

Skóre 64:39

Nejproduktivnější hráč: Dominik Kubalík – 22 bodů (15+7)
    Nejlepší střelec: Dominik Kubalík – 15 branek
    Nejlepší nahrávač: Milan Gulaš – 11 asistencí
    Nejproduktivnější obránce: Petr Kadlec (zraněný) – 6 bodů (0+6), Michal Moravčík – 5 bodů (2+3)
    Nejtrestanější hráč: Nick Jones, Milan Gulaš, Petr Straka – všichni 26 minut
    Nejlepší hráči v bodování +/-: Michal Moravčík (+19)
    Nejhorší hráči v bodování +/-: Tomáš Vracovský -2
    Nejlepší hráč v Radegast indexu: Michal Moravčík – 61 (+19, 21 hitů, 21 zblokovaných střel)

Gólmani:
    Miroslav Svoboda – 925 minut / pr. 2,14 | 92,53 %
    Alexandr Hylák – 80 minut / pr. 0,00 | 100,00 %
    Lukáš Sochůrek – 42 minut / pr. 7,14 | 80,00 %
    Na západ Čech zamířil bývalý hráč Detroitu a Floridy!

Poslední sehraná utkání:
    Plzeň se naposledy představila v předehrávce 18. kola na ledě Sparty, a to v úterý. Přestože Západočechy trápí četná zranění (Kadlec, Kratěna, Pulpán, D. Kindl, Hylák), dokázali v televizním utkání porazit Spartu 2:0. O třech bodech rozhodli indiáni už v první třetině, kdy po gólech Schleisse a Straky šli do kabin veselejší. Poté Svoboda zavřel bránu a s velikou pomocí výtečné obrany zavřel bránu.
    HC Sparta Praha 0:2 HC Škoda Plzeň
    Branky a nahrávky: 10. Schleiss (Mertl, L. Kaňák), 17. Straka

Hradec Králové poslední utkání sehrál v neděli. Doma vyzval poslední Litvínov, který se však zvedá a doma dokázal vyhrát za dva body proti vedoucímu Brnu i Plzni. Domácí šli bleskově do vedení. V čase 29:16 po gólu Vopelky vedli už 3:0, ale o dvacet vteřin později Trávniček snížil a do konce třetiny dokonce srovnal na 3:3! Ve třetí se Litvínov dostal do vedení zásluhou Jánského. Hradec se však nevzdal a Petr Koukal srovnal v 50. minutě. Duel dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých se hosté trefili třikrát, a Mountfield jen jednou.
    Mountfield HK 4:5 s.n. HC Verva Litvínov
    Branky a nahrávky: 2. Jarůšek (Látal, Cibulskis), 24. Dragoun, 30. Vopelka (Pláněk, Dragoun), 50. Koukal (Červený, Rosandić) – 30. Trávníček (K. Pilař, L. Doudera), 37. Jánský (F. Lukeš, Sörvik), 38. Gerhát (Vandas, Trávníček), 46. Jánský (Gula, V. Hübl), rozh. náj. Ihnačák

První vzájemný zápas:
    Tyto týmy se proti sobě postavily už v rámci 4. kola. Na ledě Hradce šla Plzeň v první třetině do vedení. Po druhé třetině už to bylo 2:2. Ve 44. minutě poslal Koukal Mountfield do vedení, ale Západočeši se nevzdali a po gólu Kubalíka utkání dospělo do prodloužení. V tom se radoval domácí Hradec. Andris Džerinš ujel po levé straně a trefil se mezi betony Miroslava Svobody.
    Mountfield HK 4:3 pr. HC Škoda Plzeň
    Branky a nahrávky: 30. Cibulskis (Jaroslav Bednář, Gregorc), 40. Kukumberg (Vopelka), 44. Koukal (Zigo, Jarůšek), 64. Džerinš (Jarůšek, Gregorc) – 7. Hollweg (D. Sklenička, Preisinger), 33. D. Kubalík, 56. D. Kubalík (Stach, Gulaš)

Kdo dokáže ovládnout tento důležitý souboj? Dotáhne se Hradec na čelo tabulky, nebo dokáže v domácím prostředí silná Škodovka vyhrát i bez mnoha důležitých hráčů? Sledujte v našem on-line přenosu!

Tomáš Zigo se nebojí ukázat svou #SuperTacks 2.0 ????????????#MadeOfHockey (???? – Stanislav Souček)

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Sochůrek) – J. Kindl, Jones, Kvasnička, Čerešňák, Moravčík, L. Kaňák – Schleiss, Mertl, Gulaš (C) – D. Kubalík (A), Stach, Indrák (A) – Straka, Kracík, M. Chalupa – Kodýtek, Preisinger, Hollweg.

Mountfield HK: Rybár (J. Sedláček) – Gregorc, Cibulskis, Graňák, Rosandić, Vydarený, Pláněk, Čáp – Vopelka, Dragoun, Köhler (A) – Látal, Kukumberg, Jaroslav Bednář (C) – Červený, Koukal (A), Cingel – R. Pavlík, Berger, Jarůšek.

Rozhodčí: Pražák, Souček – Brejcha, Jelínek.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Home Monitoring Aréna se pomalu zaplňuje a hráči obou družstev právě nastupují na ledovou plochu.

Plzeň dnes bude hrát v modrobílých dresech, Hradec v bíločervených.

00:01

00:11
    Plzeň vyhrála buly a hned se tlačí dopředu, Čerešňákova střela sražená.

00:31
    Zajímavá akce modrobílých! Mertl zavezl kotouč do pásma, vracel ho Gulašovi, kterému se však střela nevyvedla podle představ a Rybár zasahuje.

00:57
    Hradec vyhodil kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

01:11
    Plzeň se nepřesností sama dostala z pásma, ale jinak je to dobrý vstup do utkání od Západočechů.

01:38
    Moravčíkovo nahození zablokováno, Hradec u kotouče.

01:55
    Ale domácí výborně napadají, což činí Mountfieldu veliké problémy a ten jen odevzdal kotouč.

02:56
    Petr Straka nebezpečně vypálil, Rybár vyrážel jen před sebe. K dorážce se ještě dostal Chalupa, ale minul, Následnou střelu Čerešňáka ukryl hradecký gólman v lapačce.

03:09
    Znovu Čerešňák, tentokrát jeho střelu srazili obránci.

03:38
    Mountfield bojoval o kotouč za brankou domácích neúspěšně, u puku Plzeň.

04:02
    Nahození domácích vyrazil Rybár a dopředu vyrazil Vydarený, který střelou od modré prověřil pozornost Miroslava Svobody, ten s lehkými obtížemi kryje.

04:47
    Stach s Indrákem dlouho bojovali o kotouč v útočném pásmu. Nakonec z toho byl velký tlak indiánů. Střela Indráka ale byla sražená.

05:18
    Do další akce vyrazil Petr Straka, byl proti němu akorát Gregorc. Straka si ho obhodil a Gregorc se ještě pokusil kotouč odpálit. To se mu povedlo, ale málem si ho srazil do vlastní brány, hosty podržel Rybár.

06:07
    Indiáni se ubránili krátkému hradeckému tlaku a znovu vyrazili dopředu, Kodýtek těsně před hradeckou brankou tečoval nahození z levé strany těsně mimo.

07:09
    Hraje se dlouho bez přerušení, Mountfield rozehrává.

07:47
    Ke střele se dostal Blaž Gregorc, Svoboda vyráží.

08:55
    Stach si dobře stáhl kotouč do pásma, ale poté už v těžké pozici nedokázal vymyslet nic kloudného.

09:19
    Na druhé straně nebezpečně pálil Jarůšek, těsně minul domácí branku.

09:51
    Hollweg u mantinelu tvrdě srazil Jaroslava Bednáře, za což si vysloužil potlesk domácího publika.

10:19
    Hra se přerušila až nyní, Mountfield nerozehrál dobře, zakázané uvolnění.

10:38
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Roman Kukumberg – 2 min., držení protihráče). Až teď je první komerční přestávka, po které si domácí zahrají první přesilovku v utkání.

10:42
    Hosté se osvobozují.

10:56
    Kubalík zavezl kotouč do pásma, chtěl vypálit, ale kotouč mu sjel z čepele.

11:04
    Další rána Kubalíka skončila vysoko nad.

11:56
    Znovu Kubalík, tentokrát kotouč netrefil dobře.

12:05
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jaroslav Kracík – 2 min., podražení). Přesilovka indiánů končí. 33 vteřin se bude hrát 4 na 4, poté následuje zkrácená hradecká přesilovka.

12:32
    Přechod domácích do útoku zastavil ofsajd, následuje další přestávka na čištění ledu.

12:38

13:05
    Po nepřesné střele Gregorce domácí vyhazují.

13:19
    Špatný přechod Hradce do pásma, ofsajd.

13:45
    Bednář nahazoval kotouč na bránu, ale trefil jen obránce a indiáni se znovu osvobozují.

14:10
    Domácí v plném počtu a hned se dostali do brejku! Hostující obraně ujel Petr Straka, ale s velkou šancí si neporadil dobře. Střelou zápěstím mířil jen doprostřed brány.

14:41
    Čerešňák nahodil kotouč do pásma a domácí jsou v tlaku. Střelu Straky vyráží Rybár do rohu.

15:06
    Čerešňák ještě zachytil kotouč v pásmu, elegantně se zbavil dvou soupeřů a nabil Kvasničkovi. Jeho rána však nenadělala Rybárovi žádné problémy.

15:17
    Rosandić natlačil Gulaše do brány. Hra je přerušena a vhazovat se bude po pravici Patrika Rybára.

15:41
    Látal nepřesně přihrál před bránu, ale ani plzeňská protiakce nepřinesla šanci.

16:01
    Cingel se natahoval po přihrávce před branku. Kotouč lehce tečoval, ale jen mimo domácí bránu.

16:43
    Po nahození Bergera ještě dorážel Cingel, Svoboda pozorný a Plzeň se alespoň dostala z pásma. Dobré hradecké střídání.

17:49
    Indiánům se teď nedaří založit útok, Hradec dobře brání střední pásmo.

18:11
    Sražená střela Pavlíka a dopředu míří Západočeši.

18:35
    Chalupa přišel o kotouč a musel se rychle vracet, unikajícího Pavlíka zastavil na hranici pravidel.

18:58
    Opět se předvedl Ryan Hollweg, který za bránou poslal k zemi Rosandiće. Domácí z toho však nic nevytěžili.

19:41
    Závěr třetiny dohrává v tlaku Mountfield.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina je u konce, zatím čekáme na úvodní branku. O něco aktivnější byli Západočeši, ale mnoho šancí k vidění také nebylo. Největší měl plzeňský Petr Straka, ale únik nezakončil vůbec dobře. Oba týmy měly k dispozici jednu přesilovou hru, ale ani ta nepřinesla vedoucí branku. Uvidíme, co přinese druhá část, která začne přibližně v 18:17.

Střely na branku v první třetině:
    Plzeň – 5
    Hradec Králové – 5

20:01

20:32
    Za Plzeň v úvodu druhé části nastoupila čtvrtá lajna, která se však v útočném pásmu neohřála dlouho.

20:58
    Kotouč mimo hrací plochu, vhazuje se ve středovém kruhu.

21:16
    Milan Gulaš zavezl kotouč do pásma, tam byl však poslán k zemi.

21:48
    První útočná formace domácích se znovu dostala do pásma, ke střele ale už ne.

22:15
    Stach se snažil proháčkovat hradeckou obranou, byl lehce zahákován a o kotouč přišel, faul se však nepíská.

22:39
    Z ničeho nic se kotouč dostal před hradeckou bránu, Moravčík ani Kubalík ale nedokázali překonat pozorného Rybára! Zejména Kubalík měl velkou možnost, avšak forhendem promáchl a jeho bekhendové zakončení už nemělo takovou razanci.

23:01
    Jonesova střela sražená a Mountfield se dostal z pásma. Avšak jen na okamžik, na Richarda Jarůška si počíhal Jakub Kindl a čistým bodyčkem ho poslal k zemi.

23:57
    Preisinger zavezl kotouč do pásma a nabil Petru Kodýtkovi, který dobře vypálil. Rybár zvládl lapačkou vyrazit kotouč do sítě. Rozhodčí chtěl vykázat buly do středního pásma, ale hradecký gólman se přiznal.

24:15
    Dragoun se dostal k zakončení, Svoboda nic neviděl, ale dokázal zakončit.

24:29
    Na druhé straně ujížděl Mertl, ale kotouč si nedokázal zpracovat a blíže k němu měl Patrik Rybár.

24:41
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Michal Moravčík – 2 min., podražení). První klasická přesilovka pro Mountfield, ta první trvala jen minutu a půl.

24:46
    Domácí hned po buly vyhazují.

24:59
    Červený se probojoval přes plzeňskou obranu a nebezpečně vypáli, Svoboda ramenem vyráží.

25:21
    Střela Gregorce sražená, ale domácí se nedokáží osvobodit.

25:49
    Hosté se nakonec nepřesností dostali z pásma. To je veliká škoda pro Mountfield, protože domácí obrana už byla na ledě přes minutu.

26:18
    Indiáni teď dokázali vyhodit kotouč až k hradecké brance.

26:35
    Domácí znovu vyhazují.

26:45
    Plzeň v plném počtu a Svoboda kryje nahození z levé strany. Následuje přestávka na čištění ledu.

27:02
    Hollweg s Preisingerem zavezli kotouč do pásma. První jmenovaný poté přihrával zpět na modrou, ale nepřesně.

27:36
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (René Vydarený – 2 min., podražení).

27:53
    Místo prvního gólu Plzně tu byla šance pro Hradec! Hosté vyrazili do přečíslení tří proti dvěma, ke střele se dostal Koukal, Svoboda jen vyrazil a domácí si málem srazili kotouč do sítě.

29:26
    Mountfield znovu vyhazuje přes všechny čáry.

29:36

29:55
    Kodýtek dostal přihrávku do pásma, tam však nic nevymyslel.

30:10
    Kotouč mimo hřiště, vhazuje se ve středním pásmu.

30:29
    Kvasnička zavezl kotouč do útočného pásma. Tam o něj sice přišel, ale hosté vyhodili puk jen na střídačku.

31:11
    Západočeši dlouho drželi kotouč v útočném pásmu, jsou z něj však vykázáni pro přihrávku rukou.

31:29
    Preisinger nahodil kotouč před bránu, tam si ho málem hradečtí srazili za Rybára! Dorážet se ještě snažil Kodýtek, ale hostující gólman udržel puk ve výstroji.

31:35
    Se schovanou střelou Milana Gulaše měl Rybár veliké problémy, ale dokázal ji vyrazit.

31:56
    Rosandić se protlačil k bekhendovému zakončení, tečovaný pokus skončil v ochranné síti.

32:23
    Hosté vyhodili kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

32:42
    Kubalík hledal na modré Jonese, ten si však kotouč nezpracoval. Avšak Hradec znovu jen vyhazuje na icing.

32:54
    Jonesovo dobré nahození se ještě snažil dorážet Schleiss, ale neuspěl. K další dobré střele z mezikruží se dostal Jakub Kindl, Rybár vyráží.

33:56
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Chyba v rozehrávce Hradce a indiáni se dostávají do zaslouženého vedení! JAROSLAV KRACÍK (4+4) vystihl rozehrávku Petra Koukala, na nic nečekal a z otočky zavěsil pod víko. Bez asistence.
    33:56 Jaroslav KRACÍK - 1:0

34:36
    Bergerova střela sražená do ochranné sítě, přestávka na čištění ledu.

34:36
    Dá se očekávat, že se teď obrázek hry změní. Hradec především bránil a byl potrestán za útočnou neaktivitu. Nyní musí Mountfield vyvinout tlak a zkusit srovnat.

34:43
    Straka alespoň vypíchl kotouč do útočného pásma.

34:52
    Nepovedená rozehrávka Hradce Králové, zakázané uvolnění.

35:09
    Velká šance indiánů! Indrák dobře uvolnil Jonese, který nahodil z pravé strany. Tečovaný puk poskakoval před bránou, dorážet se snažil Stach, ale kotouč za Rybára nedostal.

35:48
    Hradec se dostal do tlaku, ale domácí se na okamžik zmocnili kotouče a vyhodili ho až na branku hostů.

36:29
    První útočná formace Plzně si nyní vytvořila mírný tlak, ale k zakončení se nedostala.

36:43
    Dopředu vyrazili Červený, Svoboda kryje jeho tvrdou ránu.

37:37
    Graňák se protlačil až ke střele, kterou však srazila domácí obrana.

37:45
    Ani Plzeň nerozehrála dobře, zakázané uvolnění.

38:18
    Látal nabil na modrou Vydarenému, který pálil nepřesně. Následuje však tlak Hradce.

38:52
    Kodýtek schytal tvrdou ránu a domácí vyhodili na zakázané uvolnění, proti čemuž s tedy hodně ohrazují. Hollweg byl totiž v souboji s hradeckým obráncem na stejné linii a dostával se před něj.

38:52
    Oddechový čas pro Západočechy. Domácí čtvrtá formace totiž byla dlouho na ledě a trenérské duo Čihák – Straka nechává hráče odpočinout.

39:04
    Preisinger srazil střelu do rohu, ale Mountfield drží útočné pásmo.

39:19
    Až teď se indiáni dostávají z tlaku a mohou prostřídat.

39:44
    Kvasnička se snažil prostrčit puk na najíždějícího Kubalíka, ten ho však nedokázal tečovat a Rybár raději uklidňuje situaci.

39:47
    Dominik Kubalík střílel hned po buly, ale nejlepší střelec extraligy v dobré pozici těsně minul!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Dvě třetiny duelu jsou u konce a diváci v Home Monitoring Aréně se dočkali první branky. Ještě předtím mohl jít do vedení Hradec, a to v oslabení. Koukal vypálil a domácí si poté málem srazili kotouč do vlastní brány. Poté už přišla zmiňovaná branka. Petr Koukal předvedl nevídanou chybu v rozehrávce a Jaroslav Kracík nekompromisně zavěsil. Mountfield poté začal hrát aktivnější, ale k šanci už se nedostal. Uvidíme, co přinese třetí třetina, která začne přibližně v 19:11. Na tahu jsou hosté.

Střely na branku ve druhé třetině (celkem):
    Plzeň – 9 (14)
    Hradec Králové – 8 (13)

40:01

40:10
    Kodýtek nahazoval z úhlu před bránu, nikým netečovaný kotouč skončil mimo branku.

40:46
    Jones to zkoušel od modré, ale ani on nemířil přesně.

41:16
    Vydareného tečovaná střela prosvištěla těsně vedle levé tyče!

41:39

42:08
    Veliký tlak Plzně, Indrák přihrával před bránu, tam však nebyl nikdo z domácích. Poté se k zakončení dostal Kubalík, ale minul. Ještě byl podražen, ale rozhodčí zůstávají v klidu.

42:55
    Mountfield se dostal z pásma. Po boji o kotouč u mantinelu je hra přerušena pro přihrávku rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:26
    Hra se stěhuje před Svobodu kvůli zakázanému uvolnění Západočechů.

43:51
    Čerešňákova sražená rána skončila mimo.

44:11
    Hradec opět chyboval v rozehrávce, čehož se snažil využít Mertl. Natlačil se před bránu, ale o puk byl čistě připraven.

44:57
    Červený to zkusil z úhlu a orazítkoval levou tyč! Svoboda ale u ní byl přitisknutý a otázka, jestli vůbec kotouč měl šanci proniknout do brány.

45:37
    Chalupa přišel o kotouč, fauloval a ještě při výhodě střílel nebezpečně Pavlík, těsně nad.

45:41
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Matěj Chalupa – 2 min., vysoká hůl).

45:45
    Domácí vyhazují ihned po buly.

46:26
    Dvě nepřesné přihrávky Hradce, ale Plzeň se nedokázala osvobodit.

46:41
    To se domácím povedlo až teď a Mountfield musí začínat od Rybára.

47:21
    Ke střele z mezikruží se dostal Graňák, Svoboda vyráží.

47:38
    Svoboda si připisuje další skvělý zákrok proti střele Kukumberga a domácí vyhazují!

47:41

47:54
    Zblokovaná střela Hradce do ochranné sítě. Po komerční přestávce se bude vhazovat před brankou zatím stoprocentního Miroslava Svobody.

48:09
    Schleiss dohrál hostujícího obránce, ale kotouč vybojoval jen na okamžik.

48:30
    Poté byl Schleiss poslán k zemi, ale rozhodčí nepíská. Přesto dokázal přihrát Jonesovi, kterého však vychytal ve velké šanci Rybár!

49:19
    Nepíská se ani zákrok na Indráka, který byl poslán k zemi u mantinelu. To se samozřejmě nelíbí domácím fanouškům, kteří hlasitě protestují.

49:55
    Hradec začal hrát více ofenzivně, což domácím činí veliké problémy. Nyní indiáni jen vyhodili do středního pásma.

50:31
    Dobrá rána Kaňáka skončila těsně mimo a Mountfield vyhazuje do středního pásma.

51:09
    Preisinger nabil na modrou Kindlovi, který však trefil jen hostujícího obránce.

51:44
    Domácí pokračují v tlaku, Mertl vybízel k teči Kodýtka, ten však kotouč minul.

52:07
    Schleiss hledal před bránou Mertla, Hradec kotouč srazil a osvobodil se.

52:40
    Plzeň dosáhla druhé branky, hra už však byla dávno přerušena, neboť za bránou zůstával ležet Oskars Cibulskis. Schleissova branka tedy nemůže být uznána, což se hodně nelíbí plzeňským fanouškům.

52:40
    Poslední komerční přestávka v utkání.

52:40
    Dnešní utkání sleduje 7010 diváků.

52:51
    Další velká šance Škodovky! Stach se probil před bránu, přihrál Kubalíkovi, který však nedokázal Rybára propálit mezi betony.

53:54
    Tečovaná střela Vopelky skončila v ochranné síti, vhazovat se bude po pravici Miroslava Svobody.

54:08
    Velká šance Kukumberga! Hradecký útočník dostal přihrávku před bránu, mířil do horní části branky, ale Svoboda předvedl výtečný zákrok vyrážečkou.

54:54
    O kotouč se dlouho bojovalo u mantinelu. Získali ho domácí a vyhodili do středního pásma, už potřebovali vystřídat.

55:35
    Hradec rozjíždí útočnou akci od vlastní brány, má něco přes čtyři minuty na srovnávající branku.

56:04
    Domácí vybojovali kotouč za bránou, dopředu se řítil Kubalík a získal cenné vteřiny pro svůj tým.

56:25
    Škoda se snažila znovu dostat do pásma, ale byla zastavena ofsajdem.

56:38
    Straka zachytil hostující rozehrávku, hledal najíždějícího Kodýtka, ale nepřihrál přesně. Mountfield poté vyhodil na zakázané uvolnění.

56:43
    Jones pálil po buly od modré, ale Rybár dobře viděl a neměl se zákrokem problém.

57:10
    Mountfield v tlaku, Bednář s Kukumbergem rozjeli kolotoč. První jmenovaný to poté zkoušel zpoza brány, ale na Svobodu si nepřišel. Hra je přerušena, neboť plzeňský brankář při zákroku nechtěně vyrazil bránu z kolíků.

57:33
    Hollweg po buly vybojoval kotouč, ale jen ho vyhodil na zakázané uvolnění.

57:51
    Jarůšek zachytil nahození hradeckého obránce a vypálil bekhendem, Svoboda dokázal vyrazit.

58:06
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění, na ledě musí zůstat čtvrtá domácí pětka.

58:06
    Hradec si však bere timeout. Uvidíme, jestli už Rybár zůstane na střídačce.

58:06
    Je to tak, Rybár zůstává na střídačce a Hradec to zkouší v šesti!

58:12
    Hradec vyhrál buly a je u kotouče, ale jen za bránou Plzně.

58:33
    Červený vypálil z otočky, Svoboda kryje a ještě se snažil rozehrát, rozhodčí však hru přerušili.

58:49
    Po nepřesné střele Bergera se Hradec sám vyhodil z pásma.

59:01
    Domácí znovu dokázali vyhodit!

59:21
    Bednář byl osamocený na levém kruhu, ale nepropálil přemisťujícího se Svobodu!

59:30
    Posledních třicet vteřin, vhazuje se ve střední pásmu, neboť Hradec srazil vyhození domácích mimo hrací plochu.

59:49
    Domácí nedokázali vyhodit.

Ke střele se už však Hradec Králové nedostal a Škoda Plzeň uhájila těsné vítězství 1:0! O fotbalovém výsledku rozhodla jediná branka, po chybě v rozehrávce se trefil Jaroslav Kracík. Ve třetí třetině útočila nejprve Plzeň, ale pojišťovací branku vstřelit nedokázala. Mountfield se dostal do tlaku až v závěru, ale ani v šesti nedostal puk za bezchybného Svobodu, který neobdržel branku už 122 minut! Ani Rybárův skvělý výkon dnes nestačil Hradci na body. Plzeň si tedy upevňuje první příčku, dost možná o ni přijde v neděli, jelikož duel 18. kola předehrál v úterý se Spartou. Dnešní duel nebyl bohatý na střely ani na góly. Ve třetí třetině měla Plzeň 4 střely (celkem 18), Hradec 5 (celkem 19).