Pardubice – Mladá Boleslav 3:0 (kon.) | Plzeň – Mountfield HK 1:0 (kon.) | Litvínov – Sparta 4:3 (kon.)
Jihlava – Chomutov 4:3 (3:1 po s.n.) | Vítkovice – Třinec 1:2 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 2:3 (1:2 po s.n.)
po s.n. (1:2)
HC Kometa Brno
2:3 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Berani Zlín
Pátek 27.10.2017, 18:00 • DRFG Arena, Brno • Tipsport extraliga • 17. kolo

Je dobojováno. Kometa po minulé výhře na ledě Mladé Boleslavi bere pouze bod, Zlín vyhrál na nájezdy a bere body dva. Tolik tedy toto moravské derby, které končí výhrou hostů 3:2. Díky za pozornost a někdy u hokeje na počtenou. (20:51:44)

Tomáš FOŘT - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Aukro Berani Zlín. Vítězným nájezdem se prezentoval TOMÁŠ FOŘT, který si tak připisuje druhý gól v utkání.

5. série
    1:2
    Martin Nečas trefuje břevno, Zlín si odváží dva body.

0:2
    Honejsek střílel na vyrážečku Vejmelky, také nedal.

2. série
    0:2
    Jan Štencel zkusil pokus nad Kašíkovy betony, nedal.

2. série
    0:2
    Tomáš Fořt opět mezi betony.

1. série
    0:1
    Tomáš Svoboda střílel do lapačky Kašíka, stav se nemění.

1. série
    0:1
    Zdeněk Okál prostřelil Vejmelku mezi betony.

Jako první začíná Okál.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:42
    Vincourova jedovatá střela položila Kašíka k zemi. Ten už toho má očividně tak akorát. Ale chytá opravdu výtečně.

64:01
    Jenže Fořt mohl rozhodnout. Jestli jsem dobře viděl, tak právě zlínský útočník pádil sám na Vejmelku, ten jeho radost překazil zákrokem dne.

63:26
    Prodloužení pokračuje, hraje se prakticky neustále před bránou Zlína.

62:52
    Až přespříliš nahrávek měla brněnská Kometa. Tak to nakonec zkusil Hynek Zohorna, ale trefil jen Kašíka. Předtím však měl Mallet spíš střílet, ale akci se snažil vyšperkovat.

61:58
    Zlín se pokusil o rychlou akci, celý záměr ale vystihl Čermák.

61:25
    Pěkná střela Martina Nečase končí u Kašíka, který jeho pokus musel likvidovat nadvakrát.

60:50
    Po krátkém ošetření je rozhodčí připraven dál pokračovat v utkání.

60:50
    V úvodu prodloužení vybídl Erat do šance Nečase, v bráně skončil brněnský mladík. Posléze dostal hokejkou do obličeje jeden z hlavních rozhodčích, hra je přerušena.

60:01

V této třetině jsme gól neviděli, šance sice ano, ale bylo to z obou stran takové nepřesné, kostrbaté. Lepší byli domácí hráči, kteří si vytvořili tlak, kouč Svoboda si musel vzít i oddechový čas, ale nakonec se stav nezměnil. Půjdeme tak do prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:43
    Další icing Zlína, těsně před koncem třetí části hry.

59:19
    Vejmelka vyrazil kotouč do ochranné sítě, buly u jeho branky.

59:06
    Už se hraje poslední minuta třetí části, rozhodčí signalizovali icing, nakonec se opravují a buly ve středním pásmu.

58:51

58:29
    Mnoho času do konce řádné hrací doby nezbývá. Kometa má ještě k dispozici krátkou přesilovku, tentokrát klasickou 5/4.

57:55
    Utkání přihlíží 7700 diváků – vyprodáno.

57:55
    Zlín vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

57:18
    Hosté jsou ve čtyřech. Přesilovka neměla dlouhého trvání.

56:51
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Antonín Honejsek – 2 min., podražení).

56:51
    Druhý faul v rychlém sledu na Martina Nečase a Komet bude hrát krátkou přesilovku 4/3.

56:12
    Bude se hrát 4/4. Hruška fauloval a hráči budou mít více prostoru na ledě.

56:12
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Jan Hruška – 2 min., napadení).

55:17
    Žižka fauloval Nečase a Kometa má k dispozici přesilovku. Hned v jejím úvodu hrozil Erat, Svoboda a také Krejčík, Kašík chytá výtečně.

55:03
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Tomáš Žižka – 2 min., podražení).

54:36
    Opět gólovka, pro změnu na brněnské straně. Krejčíkovo nahození tečoval Erat a puk skončil těsně vedle Kašíkový brány.

53:57
    Ovšem i Zlín měl tutovku. Tomáš Fořt se dostal do dobré střelecké pozice a mnoho nechybělo, aby zmrazil vyprodané hlediště.

53:12
    Dobrá rána Michala Gulašiho od modré čáry. Puk Kašíkovi zřejmě vypadl, poté se utvořil před jeho bránou chumel těl, ale zlínský brankář složitou situaci ustál.

52:41
    Ofsajd Zlín a následuje komerční přestávka.

52:34
    Řada nepřesností na obou stranách, Kometa špatně rozehrála a je z toho zakázané uvolnění.

51:56
    Musel likvidovat pouze dvě střely, to Kaší kryje další ránu, tentokrát od Čermáka.

51:15
    Krejčíkovo nahození od modré čáry Kašík kontroval, posléze se hra stěhuje před Vejmelku, který ve třetí části mnoho práce neměl.

50:57
    Zásah zlínské střídačky, hra se přestěhuje před Kašíka.

50:28
    Prudká střela Barinky byla zablokovaná, následně se opřel do kotouče Nečas, lapačka Kašíka vyletěla v pravý moment.

49:17
    Barinkova střela sražená mimo hřiště. Aktuální střelecké pokusy 25:23.

48:40
    Zdá se, že hosté už eliminovali tlak Komety, paradoxně v přesilovce se Brnu vůbec nevedlo. Hraje se dál, ještě nás čeká minimálně druhá polovina třetí části hry.

48:16
    Zlín je v pěti, v oslabení se moc bát nemusel. Kometa se těžko dostávala do pásma.

47:00
    Hosté úvod oslabení zvládají. Kometě se nedaří kombinace. Erat hraje s kotoučem za bránou Vejmelky.

46:13
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Ralfs Freibergs – 2 min., krosček).

46:13
    Z velkého tlaku přichází faul Beranů. Bude z toho přesilovka pro Kometu.

45:30
    Honejsek nehraje špatný zápas, nyní vyslal pěknou ránu z kruhu, Vejmelka se jen ohlédl. Každopádně u kotouče je stále domácí sestava, která přitápí pod kotlem.

45:16
    Berani byli pod velkým tlakem, trenéři si vyžádali oddechový čas.

45:16
    Šancí přímo mrak. Nejprve Vincour trefil břevno zlínské svatyně, aby se posléze před klecí objevil Hynek Zohorna. I on ale v jasné šanci selhal. Mohl se Kašíka zeptat, kam chce kotouč poslat, ale hrdina posledních okamžiků drží svůj tým.

44:05
    Domácí zvyšují tlak a také frekvenci střelby. Kolem Kašíka to jen létá. To je přímo rychlopalba.

43:42
    Kašík opět čaruje po pumelici Gulašiho, který vyslal od modré štiplavou ránu.

43:38
    Až v samotném závěru přesilovky měla Kometa šance. Nejprve střílel Čermák, posléze se objevil sám před Kašíkem Mallet, ale kotouč ho zlobil a zlínský mág jej ukryl do lapačky.

42:30
    Kometa hraje přesilovku, zatím se nemůže usadit v pásmu. První minutu Zlín přežil bez úhony.

41:52
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Antonín Honejsek – 2 min., hákování).

41:27
    A poté další super tutovka Komety. Čermák dostal přesný pas před bránu a v souboji tváří v tvář se Kašík skvěle vyznamenal. To byla velká šance a kapitán Komety určítě ví, že se dalo s touto šancí naložit lépe.

40:40
    První formace slušně zatopila zlínské obraně. Svoboda si našel prostor u přední tyče, jenže v obrovské šanci nechal vyniknout Kašíka.

40:07
    První buly pro Kometu, která ale hraje u svého brankáře.

40:01

Třetí dějství bude za chvíli pokračovat. Opět za nerozhodného stavu, tentokrát 2:2.

Střely na bránu po druhé třetině: 17:23.

Další třetina začne přibližně v 19:48.

Druhá třetina je minulostí, opět jsme viděli po jedné brance na každé straně. Zlín se dostal znovu do vedení, v přesilovce se nejlépe zorientoval v brankovišti Honejsek a dostal svůj tým blíže k výhře. Jenže závěr třetiny patřil Kometě, která rovněž v přesilovce dokázala podruhé v zápase srovnat. Trefil se dnes autor několika tutovek Tomáš Svoboda.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00
    39:40 Tomáš SVOBODA - 2:2

39:40
    Kometa právě vstřelila branku!
    Znovu je srovnáno a opět v závěru třetiny. TOMÁŠ SVOBODA dostal na pravý kruh přesnou přihrávku, s ničím se dlouho nepáral a prostřelil přesunujícího se Kašíka. Vypadalo to, že puk ideálně netrefil, trošku takový plachťák, ale gól samozřejmě platí. Asistence: Martin Erat, Jakub Krejčík.

39:16
    Už se hraje poslední minuta druhé třetiny, Kometa s pukem ve středním pásmu.

38:55
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Jakub Ferenc – 2 min., sekání).

38:19
    Kometa bude hrát přesilovku, rozhodčí již delší dobu signalizují výhodu.

37:30
    První lajna Komety zlobí obranu Zlína, jenže chybí i trošku štěstí. Zaťovič hledal před bránou Erata, tomu chyběl kousek, aby na kotouč dosáhl.

36:20
    Hosté stále dobře brání, i když teď měli velkou porci štěstí po průjezdu Dočekala, který chytře objízděl bránu, ale nedokázal včas zakončit.

35:31
    Čermák v souboji s Freibergsem posunuli bránu, bude se vhazovat u Kašíka.

34:16
    Na druhé straně střílel z dobré pozice Petran, Vejmela vyráží kotouč betonem.

33:26
    Zaťovič hledal křižnou přihrávkou Hrušku, k tomu se puk těsně nedostal.

33:00
    A znovu jsou na tahu domácí, kteří podruhé v zápase prohrávají. Dočekalova rána zaměstnala Kašíka, ten odráží puk do rohu.
    31:44 Antonín HONEJSEK - 1:2

31:44
    Zlín právě vstřelil branku!
    Bývalý hráč Komety se dočkal gólů v přesilovce. ANTONÍN HONEJSEK se dostal k odraženému kotouči před bránou, Vejmelka ho neudržel na brankovišti a hosté znovu vedou. Pro Honejska to nebyla složitá práce. Asistence: Roberts Bukarts, Ralfs Freibergs.

31:26
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Martin Erat – 2 min., držení hole).

31:26
    První útočná formace Komety měla velký tlak, Erat svými přihrávkami a kličkami dělal Zlínu starosti, jenže přišel útočný faul a hosté si zahrají další přesilovku.

30:31
    Puk na střídačce Zlína, buly ve středním pásmu.

30:26
    Nepovedená souhra Brňanů končí icingem. Do první formace se vrátil útočník Hruška, do třetí byl poslán Nečas.

29:36
    Freibergs vyslal tvrdou střelu od modré, kterou Vejmelka vůbec neviděl, končí však daleko mimo.

28:59
    Gólová šance Komety. Nečas se prokličkoval na pravý kruh a našel kanadského hokejistu Malleta, ten se dostal ke střele z mezikruží a míjí jen těsně bránu. Jen to v hledišti zahučelo.

28:23
    Takřka v polovině zápasu je stav stále 1:1, Kometa se těžko dostává přes obranný val soupeře, který zatím působí jistě.

27:16
    Něco ze svého kumštu chtěl divákům ukázat Martin Erat. Ten se dostal z těžkého úhlu do zakončení a Kašík musel být pozorný.

26:49
    O čemž hovoří i poměr střel 13:18. Další ránu vyslal Matějíček do Vejmelkové vyrážečky.

26:32
    Po komerční pauze buly u brněnského brankáře, který se v této části utkání rozhodně nenudí. Zlín je o něco aktivnější.

26:32
    Další nápor borců ve žlutých dresech. Vejmelka musel dávat velký pozor na svém brankovišti, situace byla nepřehledná, nakonec se ale puk vyrojil u jeho betonů.

25:38
    Obrovská šance první útočné lajny Zlína. Bratrská dvojice Bukartsů vyšachovala brněnskou obranu a na konci celé byl Rihards, který u levé tyče zaměstnal brněnského gólmana.

24:45
    Ke střele se v závěru přesilovky chystal exbrněnský Žižka, jeho někdejší spoluhráč Čermák mu kotouč dokázal vzít z hole. Poté zaútočil a málem zakončil, ale i v tomto případě byla obrana Zlína pozorná.

24:20
    Jako teď Jakub Krejčík. Puk končí v ochranné síti, bude se vhazovat u Vejmelky. Dočekal se pozvolna vrací na led.

23:45
    Zlín tu přesilovku nehraje vůbec špatně, šance by i byly, ale Vejmelka chytá výtečně. Obrana Komety navíc puky dobře blokuje.

22:52
    Honejskova táhlá střela nebyla vůbec špatná, proletěla kolem levé Vejmelkovy tyče. Následně pálil ostře Ferenc a dobrý obranný zákrok předvedl Zaťovič.

22:27
    Možná teď, protože Dočekal hrál vysokou holí. Znamená to druhou přesilovku pro Berany.

22:27
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Martin Dočekal – 2 min., vysoká hůl).

21:56
    Hraje se na obou stranách rychlý hokej, prakticky se nepřerušuje. Jen čekáme na další zajímavé momenty.

21:15
    Vincour výborně připravil pozici pro Čermáka, který trefuje hruď Libora Kašíka. Ten se ihned oklepal a pokračuje ve hře.

21:00
    Po icingu hostů se hra přesune před Kašíka. Na ledě lajna kapitána Čermáka.

20:36
    Puk v ochranné síti, bude se vhazovat u brány Karla Vejmelky.

20:31
    Úvod druhé třetiny patří Zlínu. Roberts Bukarts dvakrát v řadě protáhl Vejmelku, který musel pravým betonem vytěsnit kotouč mimo svou klec.

20:01

Hráči se pozvolna trousí na led, za pár chvil bude vyprodaná hala sledovat druhou třetinu mezi Kometou a Zlínem. Zatím stav nerozhodný.

Střely na bránu: 11:11.

Máme za sebou první třetinu, která nebyla vůbec špatná. Hosté hrají s Kometou zatím vyrovnanou partii, šancí měli několik a navíc šli do vedení. Tomáš Fořt se projel brněnským obranným územím a překonal bezmocného Vejmelku. Domácí hokejisté měli o něco více ze hry a také více šancí, tu největší využil v závěru periody Martin Zaťovič. První dějství tedy vyrovnané 1:1.

Další třetina začne přibližně v 18:52.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00
    19:31 Martin ZAŤOVIČ - 1:1

19:31
    Je vyrovnáno. Kometa si šla za vyrovnáním a dočkala se. MARTIN ZAŤOVIČ dostal zpoza brány kotouč přesně na hůl od Erata. Poté se brněnský útočník natlačil před bránu a střelou bekhendem po ledě překonal Kašíka mezi jeho betony. Asistence: Martin Erat, Michal Gulaši.

19:18
    Rozhodčí se nakonec poradili a usoudili, že se bude hrát pět na pět.

19:00
    Největší šanci Komety měl v první třetině Tomáš Svoboda, který dostal perfektní pas od Krejčíka, jenže místo prázdné brány trefil položenou hokejku v brankovišti. Rozhodčí se radí a zdá se, že se bude vylučovat.

17:59
    Popelkovu střelu bekhendem kryje Vejmelka. Kometa je mírně opařená a nemůže se dostat do potřebného tempa. Vojtěch Němec navíc lapen do ofsajdové pasti.

17:00
    Do konce první části chybí tři minuty, Kometa musí dohánět manko. Zlín vede a nyní si nepočíná vůbec špatně. Snaží se hrát útočně.

15:52
    Hosté jdou do vedení, přičemž byli pod tlakem soupeře. Do brejku ujel TOMÁŠ FOŘT, proklestil si cestu přes obránce Barinku, natlačil se až před Vejmelku, kterého překonal mezi betony. Asistence: Tomáš Valenta, Martin Matějíček.
    15:52 Tomáš FOŘT - 0:1

15:02
    A aby těch šancí nebylo málo, další měl Zaťovič. Ten se prokličkoval až před Kašíka, který předvedl další perfektní zákrok. Zakončení to nebylo vůbec špatné.

14:11
    Další tutovka Brna. Vincour sprintoval po pravé straně, možná měl střílet, ale vybral si variantu najít Tomáše Svobodu, ten ale sám před bránou nezakončil ideálně. Už byl navíc v těžkém úhlu.

13:39
    Tlak Komety pokračuje, Štencel nahodil prudký kotouč na bránu, kde jej tečoval Dočekal. Kašík se musel roztáhnout na brankovišti, aby kotouč dokázal vytěsnit mimo své pracoviště.

13:00
    Domácí se na chvíli usadili v útočném pásmu, snažili se najít střelecké pozice, obránce Krejčík rozhazoval kotouče, ale nakonec žádný pokus. Hosté ovšem bez rozpaků raději vyhodili na icing.

12:30
    Hynek Zohorna je zpátky ve hře a ihned pálil z levého kruhu, Kašík vytáhl výborný zákrok. Po buly se pak dostal ke střele Mallet a znovu zlínský brankář chytá.

12:10
    I Kometa přežila oslabení, Vejmelka si sice připsal pár zákroků, ale o tutovky se nejednalo.

11:35
    Tohle už bylo nebezpečnější. Obránce Matějíček vypálil od modré a Vejmelka toho asi mnoho neviděl. Nakonec mu puk skončil na betonech. Hra přerušena.

11:05
    Opět v akci Malec, který se vrhl do rány bývalého spoluhráče Honejska.

10:20
    Malec ihned vyhazuje kotouč přes všechny čáry. Zlín musí začít od svého gólmana.

10:09
    Po komerční pauze se bude vhazovat po pravici Karla Vejmelky. Zlín čeká přesilovka.

10:09
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Hynek Zohorna – 2 min., hákování).

09:50
    Barinka vyslal štiplavou střelu, Libor Kašík ji viděl a vyráží kotouč. Ovšem na druhé straně byl zahákován Ferenc a i Zlín si zahraje první přesilovku.

09:31
    Martin Nečas je hodně aktivní, tlačí se do brány, nyní kličkoval nebezpečně za bránou Kašíka, k zakončení ho ale hosté nepustili.

08:27
    Gulašiho bomba od modré čáry změnila směr a Kašík se musel jen ohlédnout, kam mu letí kotouč. Nakonec zapadl za jeho bránu.

08:10
    Hosté jsou v pěti, první oslabení přežili bez problémů.

07:17
    Dobrá kombinace Komety, kterou zakončil Hruška, ten už byl přímo u brány, jenže v poslední moment zapracovala zlínská defenziva.

06:46
    Eratova svižna střela z mezikruží končí v lapačce připraveného Kašíka. Zlínský gólman dobře odhadl situaci a především tu střelu dobře viděl.

05:49
    První přesilovka Komety, Popelka potáhl v brejku ujíždějícího Štencela a dostává dvě minuty. Domácí musí začít přesilovku od své brány, prohráli totiž v útočném pásmu buly.

05:49
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Michal Popelka – 2 min., hákování).

05:20
    A Zlín zlobí dál. Nahození od modré tečoval nebezečně Okál, puk zamířil těsně vedle.

04:15
    Velká šance hostů, kteří jeli do brejkové situace. Valentovu střelu ovšem Vejmelka dokázal vyrazit do bezpečí.

03:36
    Vejmelka podržel kotouč po nahození Valenty. Po buly to zkusil stejný obránce Beranů, domácí gólman má puk v lapačce.

03:16
    Znovu v akci slovenský útočník Haščák, který byl mimochodem nominován do reprezentace. Nyní zpoza brány hledal Dočekala, toho nakonec soupeř dokázal ubránit.

02:31
    Posléze si najel na pravý kruh Marcel Haščák a jeho střela končí v ochranné síti.

02:05
    Kometa se nastěhovala do útočného pásma a snažila si vytvořit tlak. Nakonec z toho byla střela Malce, která šla mimo.

01:17
    Brňané začali aktivně, první střídání první formace vyšlo vcelku dobře, nyní jdou proti sobě další lajny.

00:31
    Hned v první šanci zápasu Martin Nečas, který z levé strany ohrozil Kašíka. Puk mu šel do hrudi, poté se hosté osvobozují.

00:01

Už od rána bylo jasné, že DRFG Arena bude vyprodaná, tedy 7700 diváků je již na svých místech. Dá se čekat bouřlivá atmosféra, kterou jistě podpoří i zaplněný sektor hostujících diváků.

Hráči obou týmů jsou na ledové ploše, poprvé v letošní sezóně se představí v dresu Komety Martin Nečas, kterého diváci přivítali bouřlivým potleskem.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – Zaťovič (A), Nečas, M. Erat (A) – T. Svoboda, L. Čermák (C), Vincour – Mallet, Hruška, H. Zohorna – Dočekal, V. Němec, Haščák.

Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Freibergs, Ferenc, Matějíček, Valenta, Žižka, Petran, Gazda – Rihards Bukarts, Šťastný, Roberts Bukarts – Kubiš, Honejsek, J. Ondráček – Fořt, P. Sedláček, Okál – Klhůfek, Fryšara, Popelka.

Rozhodčí: Kubičík, Šír – Zavřel, Kajínek.

???????????????? #CCMGoalie #MadeOfHockey #CCMPremier (???? – Jiří Zaňát)

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Martin Nečas zpátky v Kometě

Brněnští fanoušci se mohou v pátek těšit nejen na derby se Zlínem, ale také na návrat Martina Nečase, který na úvod sezóny zkusil štěstí v zámoří, ale nakonec se rozhodl dohrát sezónu pod Špilberkem, aby posbíral další cenné zkušenosti a herní vytíženost.

„Po domluvě se všemi jsme se domluvili, že se Martin vrátí a že tu zůstane s námi. Je to pracovitý hráč, který může dále rozvíjet svůj talent a třeba už příští rok bude v Carolině platným hráčem. Počítáme s nám na centra první formace k Martinům Zaťovičovi a Eratovi,“ řekl na adresu brněnského klenotu trenér Kamil Pokorný.

V prvním vzájemném utkání jasně dominovala Kometa. Výhra 4:0 se zrodila především ve druhé třetině, kdy Brňané dokázali vstřelit tři góly a zbytek utkání bezpečně kontrovali. Navíc přidali ještě jednu trefu. Karel Vejmelka si připsal první čisté konto v této sezóně. Z venku si tak Brňané přivezli tři body.

Berani měli za sebou také tři porážky a i oni v posledním kole černou sérii zlomili. Doma se představili proti vicemistrovi extraligy z Liberce a vyhráli 3:2 po prodloužení, přičemž už prohrávali 0:2. Nakonec však duel zvrátili. Nyní jedou odhodlaní do Brna uzmout mistrovské Kometě nějaký ten bodík.

Kometa vstoupila do sezóny velmi dobře, pohybuje se na prvních místech tabulky, nic na tom nezměnily ani tři prohry v nedávném období. Kometa v minulém kole zabrala a získala tři důležité body na ledě houževnaté Mladé Boleslavi. Navíc brankář Karel Vejmelka udržel druhé čisté konto v sezóně.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezký podvečer přeji z brněnské DRFG Areny, kde se v pátek uskuteční moravské derby mezi Kometou a Zlínem. Oba celky mají za sebou šestnáct odehraných kol, Kometa je prozatím na druhém místě, o bod víc má první Plzeň, která má ovšem jeden odehraný zápas navíc. Berani jsou na desátém místě, na svém kontě mají 22. bodů, Kometa jich má 33.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 20. Zaťovič (M. Erat, Gulaši), 40. T. Svoboda (M. Erat, J. Krejčík) – 16. Fořt (Matějíček, Valenta), 32. Honejsek (Roberts Bukarts, Freibergs), rozh. náj. Fořt