Hoffenheim – Mönchengladbach 1:3 (kon.) | Hertha – Hamburg 2:1 (kon.) | Schalke – Wolfsburg 1:1 (kon.)
Leverkusen – Kolín nad Rýnem 3:1 (kon.) | Hannover – Dortmund 4:2 (kon.) | Bayern – RB Lipsko 2:0 (kon.)
Bayern Mnichov
2:0 (2:0)
RB Lipsko
Sobota 28.10.2017, 18:35 • Allianz Arena, München • Německá Bundesliga • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:35.

V dnešním utkání, v rámci desátého bundesligového kola, přivítá v Allianz Areně domácí BAYERN MNICHOV hostující RB LIPSKO. Utkání bude rozhodovat hlavní sudí Daniel Siebert, kterému na čarách budou pomáhat Lasse Koslowski a Jan Seidel.

BAYERN MNICHOV
    Na přelomu září a října prožil Bayern a jeho příznivci nepříjemné období, během kterého Bayern nevyhrál tři soutěžní utkání v řadě. Po domácí remíze 2:2 s Wolfsburgem přišla nepříjemná a jasná prohra 0:3 v Paříži s PSG v utkání základní skupiny Ligy mistrů, po kterém skončil u týmu Carlo Ancelotti. Bez zkušeného Itala uhrál v následujícím ligovém kole Bayern remízu 2:2 v Berlíně s Herthou, čímž ukončil nepříjemnou sérii bez výhry. V dalších čtyřech soutěžních zápasech (2 x liga, 1 x LM a 1 x pohár) již Bayern vyhrál, včetně toho posledního na hřišti Lipska, v rámci 2. kola DFB-Pokalu.

RB LIPSKO
    Lipsko má s Bayernem velmi čerstvou zkušenost, když se s ním utkal ve 2. kola DFB-Pokalu a nakonec prohrál 1:2 v prodloužení. Tím také skončila vítězná série Lipska, čítající čtyři soutěžní duely v řadě, včetně zápasu Ligy mistrů s Portem. To Lipsko zvládlo, když portugalský tým doma porazilo 3:2. Ve šlágru kola bude chtít aktuálně třetí Lipsko doma na Bayern vyzrát a smazat jednobodovou ztrátu, nejlépe vytvořit dvoubodový náskok před bavorským velkoklubem.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Bayern Mnichov: Ulreich – Kimmich, J. Boateng, Hummels, Alaba – Rudy, Javi Martínez – Robben, Th. Alcântara, James Rodríguez – Lewandowski.
    Náhradníci: Starke – Süle, Rafinha, F. Götze, Arturo Vidal, Tolisso, Wriedt.

RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Upamecano, Orban, Halstenberg – Keïta, Demme – Sabitzer, Forsberg – Y. Poulsen, Werner.
    Náhradníci: Mvogo – Bernardo, Konaté, Bruma, Laimer, Augustin, Kampl.

Rozhodčí: Siebert – Koslowski, Seidel.

Hráči obou klubů teprve nyní nastupují na trávník potemnělé Allianz Areny.

1

1
    Arjen Robben (Bayern) se nyní diví, že vhazují hosté a ne domácí, sudí je ale neoblobný.

3
    Hosté se vůbec poprvé dostávají na útočnou polovinu, zkouší to po levé straně.

4
    Míč končí u branky Bayernu, Sven Ulreich vykopává.

5
    Nepříjemný úder do obličeje dostal nyní Yussuf Poulsen (RB Lipsko), který musí být ošetřován.

6
    Vypadá to na úder míčem do nosu, nicméně útočník Lipska je již na nohou a zapojí se zpět do hry.

7
    A právě Yussuf Poulsen (RB Lipsko) nyní svádí sprinterský souboj s bránícím Boatengem, který je nakonec úspěšnější, hosté mají roh z levé strany.

8
    Emil Forsberg (RB Lipsko) rozehrál z levé strany, ve vápně hlavičkuje Marcel Sabitzer, ale pouze nad branku Bayernu.

9
    Na druhé straně vybojoval James Rodríguez (Bayern) roh pro domácí tým, který také on sám z levé strany rozehraje.

9
    James Rodríguez (Bayern) našel na bližší tyči hlavu Javi Martíneze, který ale branku netrefil.

11
    Volný kop pro Bayern, je to v těsné blízkosti vápna Lipska, kde došlo ke sražení Arjena Robbena... ten si samozřejmě hned žádá pozornost u sudího a chce penaltu.

12
    Hlavní rozhodčí Daniel Siebert nyní jde prohlédnout TV záznam a posoudí, zda k faulu došlo před anebo vně vápna.
    12. Daniel Siebert prohlíží videozáznam po faulu Orbana na Robbena

13
    Anebo ještě jinak – rozhodčí po zhlédnutí videozáznamu udělil rovnou červenou kartu Willi Orbanovi!
    13. Za tento zákrok dostal Orban červenou kartu

15
    Hosté nakonec ubránili velmi nebezpečnou standardku Bayernu, k dispozici mají nyní domácí roh z levé strany, rozehrávat bude Joshua Kimmich.

16
    Ošemetná situace ve vápně Lipska, ale sudí Siebert píská ofsajd.

19
    Bayern právě vstřelil branku!
    Arjen Robben našel z levé strany ve vápně JAMESE RODRÍGUEZE, který se dokázal prosadit i přes snahu obránce Lipska a poslal míč do branky.
    19. James RODRÍGUEZ - 1:0

22
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Ibrahima Konaté.

23
    Rohový kop Bayernu, domácí rozehrávají z levé strany, vše ale končí střelou nad branku Lipska.

24
    Gólová šance domácích, na centr z levé strany naběhl ve vápně Robert Lewandowski, kterého ale Péter Gulácsi (RB Lipsko) parádně vychytal.
    24. Robert Lewandowski nepřekonal Pétera Gulácsiho (RB Lipsko)

25
    James Rodríguez (Bayern) vybojoval další roh pro svůj tým, domácí rozehrají z levé strany.

26
    Ani z druhého rohu domácí branku Lipska ohrozit nedokázali a následně James Rodríguez nezachytil míč u postranní čáry.

27
    Naby Keïta (RB Lipsko) padá na trávník, Kimmichovi odpískán útočný faul, míč získávají hosté.

28
    Volný kop Lipska, na polovině soupeře, rozehrává Emil Forsberg, který poslal míč do míst, kde nebyl nikdo v bílém... hrají domácí.

32
    Je za námi první půl hodina a domácí stále hájí těsné vedení.

35
    Lipsko se dostává středem na polovinu Bayernu, který se zatím v poklidu brání.

36
    Bezradnost v kombinaci hostů dokresluje nákop na levou stranu, kde není nikdo a míč tak získávají domácí.

38
    ROBERT LEWANDOWSKI si řekl o přihrávku mezi dva obránce, ta také přišla a polský ostrostřelec pak již neměl problém prostřelit bezmocného Gulácsiho střelou k tyči.
    38. Robert LEWANDOWSKI - 2:0

40
    Poslední pětiminutovka první půle před námi, Lipsko opět na své polovině, domácí hledají cestu k pokutovému území soupeře.

42
    David Alaba (Bayern) neuspěl na levém křídle, v souboji s bránícím Marcelem Sabitzerem.

42
    Nicméně hosté se nedokázali dostat alespoň k půlící čáře a Bayern nakonec vybojoval roh.

43
    Míč z levé strany letí před branku Lipska, kde hlavičkuje Mats Hummels (Bayern), ale pouze nad branku Gulácsiho.

44
    Tlak Bayernu je nyní naprosto zřejmý, Lipsko se v podstatě nedostává přes půlící čáru.

44
    Joshua Kimmich (Bayern) vybojoval roh pro svůj tým, domácí rozehrají z pravé strany.

45
    James Rodríguez (Bayern) se dostal do zakončení, ale branku Lipska netrefil, odkop Gulácsiho.

45
    Robert Lewandowski šel po vstřeleném gólu k lavičce a zřejmě kvůli nějakému zranění vyžádal střídání, které proběhlo nyní, v samém závěru první půle. Na hřišti ho tak nahradí Arturo Vidal.

45+1
    Ještě roh pro Bayern, po pěkné akci Robbena. Hosté tento roh dokázali ubránit a první půle končí.

45+1

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas končí vítězstvím Bayernu, který má zápas jasně ve své moci. Lipsko se v podstatě nedostává na dostřel branky Ulreicha, naopak je stále před vlastní šestnáctkou, kde zachytává nebezpečné akce soupeře. Lipsko má situaci ztíženou, neboť od 13. minuty hraje pouze o deseti, při vyloučení Orbana za faul na Robbena.
    Statistika prvního poločasu

Druhý poločas začne přibližně v 19:33.

46

46
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Bruma.

47
    No vida, Bruma je na hřišti sotva minutu a hned se dostal do zakončení, jeho střela však končí v náruči Svena Ulreicha.

48
    Rohový kop pro Bayern, z pravé strany rozehraje Robben, stojí tam ještě i Kimmich.

49
    Ani jeden z domácích hráčů ale nedokázali dostat míč před bránícího Konatého do vápna Lipska.

50
    David Alaba (Bayern) se ještě z levé strany dostal ke střele, ale trefil jen boční síť branky Lipska.

51
    Bayern s míčem na útočné polovině, domácí to zkusí po levé straně, přes Alabu.

54
    Nepřesnost nyní k vidění na obou stranách, míč má domácí gólman Sven Ulreich.

56
    Bayern znovu s míčem na polovině Lipska, které se, kromě střely Broumy v úvodu poločasu, znovu pouze brání.

57
    Útočným faulem končí akce Bayernu, Péter Gulácsi (RB Lipsko) rozehrává od vlastní šestnáctky.

58
    Pohotová střela Arjena Robbena, s níž ale Péter Gulácsi neměl moc práce, mířila přímo do jeho náruče.

59
    Ibrahima Konaté (RB Lipsko) svým nedovoleným zákrokem nabízí soupeři výhodu volného kopu na své polovině.

60
    David Alaba (Bayern) si postavil míč a rozehrál z nějakých třiceti metrů od branky Gulácsiho, kterou posléze ani netrefil.

62
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Konrad Laimer.

63
    Na polovině Bayernu operuje jediný hráč v bílém, útočník Yussuf Poulsen, k němuž ale nejde v podstatě jediný míč.

64
    Thiago Alcântara (Bayern) v ofsajdu, míč tak zadarmo získávají hosté.

66
    V poklidu se domácí drží s míčem u půlící čáry, převaha v držení míče je doslova drtivá.

67
    Péter Gulácsi (RB Lipsko) chytá střelu Jamese Rodrigueze z hranice šestnáctky.

68
    Převaha Bayernu v číslech:
    statistika držení míče – 70% : 30%,
    střely na branku – 4 : 1.

69
    Rohový kop Bayernu rozehrává z pravé strany Joshua Kimmich, ale hosté se v pohodě ubránili.

71
    Posledních dvacet minut dělí Bayern od vítězství a důležitých tří bodů, kterými se odpoutal od dnešního soupeře.

72
    James Rodríguez (Bayern) se prodral do vápna, pak ale upadl, k míči se dostal Arjen Robben, který pohotově vypálil z otočky, branku ale minul.

73
    Bayern s míčem u pokutového území, Alaba se zkouší prosadit přes dvojici bránících hráčů, což se mu nepovedlo.

74
    David Alaba opět a znovu neúspěšný... příliš dlouho drží míč a nakonec o něj prostře přijde, což platí i nyní, pro situaci, kdy mohl vystřelit z hranice šestnáctky Lipska.

76
    Mats Hummels (Bayern) odstavil od míče Brumu, který se snažil z levé strany dostat blíž k brance domácího týmu.

77
    A nyní znovu stejný obraz hry – Bayern s míčem u půlící čáry.

78
    Javi Martínez (Bayern) se nabízí na hranici ofajdu, ale pas Boatenga je hodně nepřesný a míč k němu prostě nepřilétl.

79
    Javi Martínez (Bayern) napřáhl ke střele před vápnem Lipska, ale branku přestřelil.

80
    Ještě deset minut základní hrací doby nás dělí od závěrečného hvizdu, mezitím Ibrahima Konaté (RB Lipsko) fauluje Vidala u středového kruhu.

82
    Thiago Alcântara (Bayern) za faul na Naby Keïta (RB Lipsko).

84
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Joshua Kimmich, přichází Rafinha.

86
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Arjen Robben, přichází Corentin Tolisso.

87
    Trojice bránících hráčů Lipska nyní zachytila pas soupeře do vápna, to by byla velmi nadějná akce Bayernu.

88
    Bayern to nyní zkouší po pravé straně, kde centruje Rafinha, obrana Lipska odvrací, následně ale pálí James Rodríguez, jenže zablokovaná střela končí v rukavicích Gulácsiho.

89
    Až na polovinu Bayernu míří nyní přihrávka Jamese Rodrígueze, domácí již hlídají výsledek.

90
    James Rodríguez (Bayern) centruje z levé strany, na hranici malého vápna si nabíhá Javi Martínez, který ale hlavou netrefil míč ideálně a poslal ho nad branku.

90

Správné rozhodnutí sudího Sieberta, který ukončil zápas po vypršení devadesáti minut. Dnes nebylo na co čekat, Bayern prostě míč soupeři nepůjčoval a dělal si na hřišti doslova, co chtěl. Situaci měl o to lehčí, že hrál v podstatě téměř celý zápas v přesile jednoho muže v poli. Lipsko ve druhé půli jen jednou vystřelilo na branku Ulreicha a těžko tak dnes mohlo pomýšlet na body.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (20:20:52)