Vegas – Colorado 7:0 (kon.) | New Jersey – Ottawa 5:4 (2:1 po s.n.) | Columbus – Winnipeg 2:1 (po pr.)
Carolina – St. Louis 1:2 (kon.) | Chicago – Nashville 1:2 (kon.) | Calgary – Dallas 1:2 (kon.)

Dmitrij Jaškin (STL) 1+0,1 střela, čas na ledě 11:24
    Vladimír Sobotka (STL) 0+0,0 střel, čas na ledě 18:30 (04:14:49)

1. Brayden Schenn (STL) 1+0
    2. Cam Ward (CAR) 32 zák., 2 góly, 94,1%
    3. Carter Hutton (STL) 26 zák., 1 gól, 99,3%

Hostující celek vyhrává tento zápas 2:1. Rozhodující branka padla ve třetí třetině. Blues se mohli spolehnout na svého brankáře. Carter Hutton podal dobrý výkon. Úvodní gól zápasu vstřelil Dmitrij Jaškin.

59:57
    Carter Hutton kryje další pokus. Domácí už vyrovnat nestihnou.

59:54
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Blues.

59:33
    Od modré to zkoušel Alexander Steen. Prázdnou bránu netrefil.

58:05
    Z velké blízkosti to zkoušel Dmitrij Jaškin, ale neuspěl.

57:34
    Vladimír Sobotka vybojoval kotouč, drží jej v útočném pásmu a hraje takticky velmi dobře.

56:43
    Cam Ward kryje střelecký pokus z mezikruží, který vyslal Paul Stastny.

56:10
    Další zakázané uvolnění, tentokrát ale na straně domácího týmu.

55:43
    Vince Dunn se propracoval do útočného pásma, jeho pokus od modré čáry byl zablokovaný.

55:07
    Blues špatně rozehráli, je z toho zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat před jejich brankou. Rychle vypálil Justin Faulk.

Jeff Skinner se propracoval do dobré střelecké pozice, jeho ránu ale kryje hostující brankář.

54:33
    Vhazovat se bude znovu před brankou Blues.

54:27
    Mnoho času už domácí celek na vyrovnání nemá.

54:26
    Brett Pesce vypálil, jeho ránu kryje Carter Hutton. Hra je přerušena, komerční přestávka.

54:20
    Carolina se pokouší něco vymyslet v útočném pásmu.

53:47
    Alexander Steen ani Jaden Schwartz nedokázali proměnit své velké šance z předbrankového prostoru. Puk výborně zastavil domácí brankář.

52:37
    Hra je nyní přerušena pro přihrávku rukou. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

52:20
    St. Louis Blues špatně rozehrálo, a tak je z toho jen zakázané uvolnění.

51:58
    Vladimir Tarasenko minul branku od modré čáry. Gólman Caroliny ani zasahovat nemusel.

51:31
    Hosté mají k dispozici vhazování v útočném pásmu.

51:23
    Justin Faulk se propracoval do střelecké pozice. Jeho ránu z kruhu snadno kryje brankář.
    50:41 Brayden SCHENN - 1:2

50:41
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Hosté se dostávají do vedení. Po tlaku v útočném pásmu se puk dostal do míst, kde byl BRAYDEN SCHENN, jehož střela mířila do odkryté branky. Cam Ward nebyl po předchozím zákroku v dobré pozici. Asistence: Jaden Schwartz a Vladimir Tarasenko.

50:30
    Vladimir Tarasenko se dostal do výborné střelecké pozice, ale neodkázal kotouč poslat přesně do brány.

50:06
    Justin Faulk to zkoušel od modré čáry, jeho rána postrádala přesnost.

50:00

49:42
    Přesilovka se domácím vůbec nedaří.

49:12
    Znovu míří kotouč až za branku Hurricanes a domácí fanoušci nejsou příliš spokojení.

48:44
    Výborně hraje hostující celek, domácí nemají mnoho prostoru v útočném pásmu. Blues vyhazují přes všechny čáry.

48:30
    Carolina se ale nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

48:14
    Domácí hokejisté mají k dispozici přesilovou hru, mohou se tak dostat do vedení.

48:00
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Vladimir Tarasenko – 2 min., podražení).

47:36
    Sledujeme rychlý hokej bez nějaké výraznější šance.

46:41
    Carter Hutton si celkem snadno poradil se střelou od modré čáry, kterou vyslal Justin Faulk.

46:30
    Vince Dunn se propracoval do zakončení, jeho tvrdá rána ale končí mimo branku.

46:00
    Šest minut je pryč ze třetí třetiny, do dobré střelecké pozice se dostal Scottie Upshall. Bývalý hráč Floridy ale vůbec netrefil bránu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

45:24
    Hostující brankář kryje kotouč, a tak je hra přerušená.

45:09
    Od modré čáry vypálil Haydn Fleury, kotouč ale končí mimo branku.

44:40
    21:26, střelecky jsou aktivnější hokejisté Blues.

44:08
    Colton Parayko se prezentoval další ránou, znovu byl připravený domácí brankář.

43:12
    Hosté hrají aktivně Alex Pietrangelo se propracoval k další dobré pozici, ale jeho pokus kryje Cam Ward, který zastavuje hru.

42:27
    Nyní měl hostující brankář také trochu štěstí, střelecký pokus Noaha Hanifina se odrazit od brankové konstrukce.

42:21
    Jeff Skinner ani Noah Hanifin nedokázali proměnit své dobré šance. Výborné zákroky předvedl Jake Allen.

41:59
    Znovu se k zakončení dostal Colton Parayko, ani tentokrát ale neprostřelil brankáře.

41:33
    Tentokrát to hosté zkoušeli od modré čáry, neuspěl Colton Parayko.

41:24
    Vladimir Tarasenko se z kruhu propracoval do zakončení, jeho dobrou ránu kryje brankář Caroliny.

40:08
    Alex Pietrangelo se jako první hráč dostal do střelecké pozice ve třetí třetině, jeho pokus byl zablokovaný.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli dvě branky. Nejprve se hosté dostali do vedení, kotouč za brankovou čáru dostal Dmitrij Jaškin. O minutu později vyrovnal domácí tým. Po krásné přihrávce Williamse se prosadil Jeff Skinner.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:25
    Carter Hutton si dokázal poradit se střelou, kterou vyslal výborně hrající Sebastian Aho.

39:10
    Carl Gunnarsson dobře vypálil od modré, ale minul.

38:58
    Scottie Upshall mohl poslat hosty do vedení, to by ale jeho zakončení nesměl zablokovat Jaccob Slavin.

38:21
    Po bleskově akci se do střelecké pozice dostal Jeff Skinner. Jeho bekhendová střela končí mimo branku.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:57
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Caroliny.

37:23
    Cam Ward kryje kotouč po rychlé střele hostujícího hráče. Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

37:04
    Sebastian Aho se dostal do výborné střelecké pozice, po samostatné akci chtěl blafákem překonat brankáře, ale Carter Hutton nechal beton na správném místě.

36:20
    Vladimír Sobotka se propracoval do střelecké pozice, ale brankáře soupeře překonat nedokázal.
    35:42 Jeff SKINNER - 1:1

35:42
    Carolina právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno. Kotouče se ve středním pásmu zmocnil Justin Williams. Dostal se do útočného pásma, elegantně z otočky přihrál a JEFF SKINNER zakončoval. Jeho rána zapadla do horní části branky. Fanoušci Hurricanes slaví vyrovnání. Asistence: Justin Williams.

35:30
    Momentálně se ani jeden celek nemůže probojovat do střeleckých pozic, sledujeme rychlý hokej.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, domácí celek se pokouší o vyrovnání.
    34:38 Dmitrij JAŠKIN - 0:1

34:38
    Bezbrankový stav už neplatí. Po tlaku v útočném pásmu se kotouč odrazil do míst, kde stál DMITRIJ JAŠKIN, který neměl problém se zakončením. Jeho povedení rána zapadla za brankovou čáru. Hosté se dostávají do vedení. Asistence: Oskar Sundqvist a Magnus Pääjärvi.

33:52
    Oskar Sundqvist se propracoval do zakončení. Jeho rána od modré čáry se mezi tři tyče nevešla.

33:00
    Sedm minut před koncem třetiny vypadl kotouč z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

32:59
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlou pasáž hry.

32:33
    Jeff Skinner se chytře dostal k puku, jeho ránu z otočky výborně zastavil brankář.

31:42
    Alexander Steen dostal hru do útočného pásma, pokoušel se něco vymyslet, ale spoluhráče přesně nenalezl.

31:18
    Kyle Brodziak vypálil, jeho pokus zablokoval Trevor van Riemsdyk. Následně je hra přerušena a probíhá komerční přestávka.

30:48
    Aktivně hrající Vladimir Tarasenko se propracoval do zakončení, ale brankáře nepřekonal. Gólmani dnes chytají dobře.

30:09
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, Jeff Skinner prověřil připravenost brankáře soupeře. Carter Hutton byl pozorný.

29:39
    Joel Edmundson jako správný bek vypálil od modré čáry, ale bránu minul.

29:00
    Stále platí bezbrankový stav, na vyloženou střeleckou pozici stále čekáme. Sledujeme aktivní, rychlý hokej.

28:46
    Sebastian Aho to nemyslel vůbec špatně, ale trefil jen brusli Steena.

28:33
    Alexander Steen dobře zakončoval, jeho pokus kryje domácí brankář. Vhazovat se bude v útočném pásmu Blues.

28:23
    Hra je přerušena, střelecky je zápas vyrovnaný, oba gólmani mají dvanáct zásahů.

27:37
    Jordan Staal hleda spoluhráče před brankou, jenže kotouč posunul do míst, kde byl Carl Gunnarsson. Akce Caroliny tak končí.

27:10
    Jeff Skinner zakončoval další akci svého týmu, ale ani jeden jeho pokus nebyl přesný.

26:30
    Noah Hanifin vypálil rychle po vhazování, jeho pokus byl ale zablokovaný.

26:18
    Nyní už musel Carter Hutton zasahovat. Jordan Staal jemně před brankou tečoval střelu spoluhráče, a tak své umění musel předvést maskovaný muž. Komerční přestávka.

26:01
    Od modré vypálil domácí Jordan Staal, jeho zakončení však končí mimo branku.

25:36
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Caroliny. Následně Vladimír Sobotka dobře zakončil, ale brankáře nepřekonal.

25:19
    Carl Gunnarsson se propracoval do zajímavé střelecké pozice, ale jeho zakončení zablokoval Haydn Fleury.

24:42
    St. Louis se dostalo do postavení mimo hru, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

23:25
    Robert Bortuzzo od modré čáry tvrdě vypálil. Jeho rána ale končí výrazně mimo branku.

23:10
    Jaden Schwartz tečoval kotouč před brankou, a tak ale dokázal domácí brankář zasáhnout.

22:53
    Cam Ward byl pozorný a dokázal si poradit se střelou, kterou vyslal Vince Dunn.

21:55
    Noah Hanifin z kruhu vypálil, jeho střelu zablokoval soupeř. Brankář zasahovat nemusel.

21:05
    Cam Ward výborně vychytal Scottie Upshalla. Ten kroutí hlavou, jakou vyloženou šanci neproměnil.

20:46
    Carter Hutton kryje další střelecký pokus domácího týmu. Carolina nyní hraje aktivně, diktuje tempo hry, a tak se musí hosté bránit.

20:19
    Teuvo Teräväinen opouští za pomoci lékařů hrací plochu. Pravděpodobně se zranil v osobním souboji.

20:08
    Brock McGinn se propracoval do zajímavé střelecké pozice, jeho rána ale končí mimo branku.

20:01

Střelecky je zápas vyrovnaný. Oba brankáři na svém kontě mají sedm střel. Na gólový střelecký pokus stále čekáme. Rychlý hokej zatím nabízí bezbrankový stav.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:43
    Victor Rask minul ránu střelou od mantinelu, pravděpodobně poslední šance třetiny.

19:10
    Joakim Nordström zakončoval střelou z mezikruží, ale minul klec.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

18:37
    Vladimir Tarasenko dostal na druhé straně výbornou přihrávku, jenže v rozhodující chvíli kotouč nedokázal trefit podle svých představ.

18:22
    Jaccob Slavin od modré čáry neuspěl, podobně nepřesný byl následně i jeho spoluhráč.

18:06
    Jordan Staal se dostal k rychlé protiakci, vjel do útočného pásma a vypálil. Jeho pokus byl zablokovaný.

17:35
    Sledujeme rychlou pasáž hry, kotouč se pohybuje v obranném pásmu Caroliny.

16:46
    Cam Ward kryje střelecký pokus z vrcholku kruhu, dobře vypálil Alex Pietrangelo.

16:36
    Haydn Fleury rozehrává od své brány, rozehrávku ale napadali hostující hokejisté, kteří docílili postavení mimo hru.

15:45
    St. Louis se propracovalo stabilněji do útočného pásma, pokouší se něco vymyslet před brankou, zatím ale marně.

15:28
    Vince Dunn jako obránce vypálil od modré čáry. Viděl před brankou spoluhráče připraveného na teč. Jeho pokus ale zablokoval soupeř.

15:12
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se tak bude před brankou Caroliny.

14:44
    Aktivně hrající Sebastian Aho se propracoval do střelecké pozice, jeho povedenou ránu kryje brankář Carter Hutton.

14:09
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou domácího týmu. Cam Ward tak musí být pozorný.

13:53
    Haydn Fleury dobře vypálil od modré čáry, jenže trefil jen Bennetta.

13:35
    Vhazovat se nyní bude před brankou Blues. Bránící se celek vybojoval kotouč, a tak se směr hry rychle otáčí.

13:20
    Sledujeme rychlý hokej, který se fanouškům musí líbit. Hra se přelévá ze strany na stranu.

12:59
    Do rychlé protiakce se dostali domácí, Jeff Skinner vypálil, ale jeho zakončení zablokoval Carl Gunnarsson.

12:50
    Colton Parayko mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení, jeho povedenou ránu kryje brankář.

11:54
    Střelecky je zápas vyrovnaný, oba týmy vyslaly na branku tři pokusy.

11:30
    Z velké dálky zkusil ohrozit domácí branku Joel Edmundson. Jeho nahození bylo snadnou prací pro brankáře.

11:15
    Josh Jooris vypálil od modré čáry, jeho projektil snadno kryje brankář Carter Hutton. Vhazovat se tak bude před jeho brankou.

11:00
    Rychlou domácí akci kryje brankář Jake Allen. Hra je tak přerušena, komerční přestávka.

10:40
    Nyní rozehrávají hosté. Kotouč dostali do útočného pásma a odchází střídat. Díky tomu má prostor pro akci Jordan Staal.

10:16
    Polovina první třetiny je pryč, sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.

10:09
    Beau Bennett z předbrankového prostoru sice vystřelil, ale trefil prvního hráče před sebou.

09:13
    Derek Ryan to zkoušel z bezprostřední blízkosti, jeho pokus výborně zablokoval hostující obránce Vince Dunn.

09:09
    Carter Hutton kryje kotouč po střele domácího Dereka Ryana. Hra je tak přerušena. Komerční přestávka.

08:32
    Sebastian Aho dostal puk do útočného pásma, na modré měl spoluhráče. Haydn Fleury nedokázal ideálně zpracovat kotouč.

08:03
    Hosté rozehrávají od své branky, domácí aktivně napadají, hráči Blues tak musí rychle.

07:45
    Hra se bez výraznější šance přelévá ze strany na stranu.

07:31
    Tvrdou ránou od modré se prezentoval Alex Pietrangelo, ale bránu netrefil.

07:20
    Paul Stastny z mezikruží vypálil, do střely vložil hůl Joakim Nordström, a tak byl pokus zablokovaný.

06:54
    Zakázané uvolnění Caroliny vrací hru do jejího obranného pásma.

06:32
    Kyle Brodziak má kotouč za brankou, hledal lépe postaveného spoluhráče, ale jeho pas nebyl přesný.

06:26
    Vince Dunn dobře vystřelil, jeho pokus zablokoval Derek Ryan.

05:40
    Brayden Schenn se málem propracoval do útočného pásma, ale kotouč na nahodil tak nešikovně, že jej nedokázal dobruslit.

05:10
    Vladimir Tarasenko před brankou tečoval kotouč, ale jeho pokus zablokoval dobře postavený Jaccob Slavin.

04:48
    Sledujeme rychlý hokej, střelecky aktivnější jsou hosté.

04:25
    Na druhé straně musel zasahovat Carter Hutton, na kterého puk vyslal Victor Rask.

04:13
    Ze středního pásma nahazoval na branku Alexander Steen, jeho pokus snadno zastavil brankář Hurricanes.

03:36
    Vladimír Sobotka vypálil z kruhu, jeho pokus zablokoval Jeff Skinner.

03:17
    Alex Pietrangelo se propracoval ke střele od modré čáry, jeho rána končí mimo . Následně domácí nepřesně rozehráli, a tak je z toho icing.

02:51
    Chris Thorburn rozehrává od své branky, jeho kolegové předtím vystřídali, na ledě jsou odpočinutí hráči.

02:35
    Sledujeme rychlý hokej, který se fanouškům musí líbit.

02:12
    Cam Ward si dokázal poradit se střelou od modré čáry, snadná práce pro zkušeného brankáře.

01:50
    Justin Williams vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale neměl komu přihrát, a tak akce Caroliny rychle končí.

01:27
    Jordan Staal ani Jaccob Slavin se nedostali k přímé střele na branku, jejich pokusy výborně zablokovala obrana Blues.

01:00
    Justin Faulk dostal kotouč do útočného pásma a odchází střídat. Dobrou práci tento hráč odvedl.

00:51
    Vladimir Tarasenko se jako první hráč propracoval do střelecké pozice, jeho pokus ale mimo branku tečoval Justin Faulk.

00:18
    Zápas začíná, kotouč mají hosté pod kontrolou.

00:01

Carolina Hurricanes: Darling (C. Ward) – Hanifin, Faulk, Slavin, Pesce, H. Fleury, T. van Riemsdyk – Aho, J. Staal, E. Lindholm – B. McGinn, V. Rask, T. Teräväinen – Skinner, D. Ryan, Williams – Nordström, Krüger, Jooris.

St. Louis Blues: C. Hutton (Allen) – Edmundson, Pietrangelo, Gunnarsson, Parayko, Dunn, Bortuzzo – Sobotka, Stastny, Steen – Schwartz, B. Schenn, Tarasenko – Pääjärvi, Sundqvist, B. Bennett – Upshall, Brodziak, Thorburn..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Carolina Hurricanes odehrála osm zápasů (3-1-1-3). Skóre má 24:24 a vybojovala devět bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrála tři. Poradila si s Edmontonem Oilers 5:3, Calgary Flames 2:1 a Torontem Maple Leafs 6:3. Nestačila na Dallas Stars 3:4 a Tampu Bay Lightning 1:5.

St. Louis Blues odehrálo 10 zápasů s bilancí 5-2-1-2, získalo patnáct bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. Poradilo si s Chicagem Blackhawks 5:2, Coloradem Avalanche 4:3 a Calgary Flames 5:2. Tým nestačil na Tampu Bay 1:2 a v prodloužení na Vegas Golden Knights.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Carolina Hurricanes a St. Louis Blues.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 36. Skinner (Williams) – 35. Jaškin (Sundqvist, Pääjärvi), 51. B. Schenn (Schwartz, Tarasenko)

St. Louis Blues: C. Hutton (Allen) – Edmundson, Pietrangelo, Gunnarsson, Parayko, Dunn, Bortuzzo – Sobotka, Stastny, Steen – Schwartz, B. Schenn, Tarasenko – Pääjärvi, Sundqvist, B. Bennett – Upshall, Brodziak, Jaškin.

Rozhodčí: L'Ecuyer, McCauley – Amell, Nagy

Diváci: 10 069