Havlíčkův Brod – Č. Budějovice 6:5 (po pr.) | Kladno – K. Vary 3:2 (1:0 po s.n.) | Vsetín – Zlín 6:3 (kon.)
Olomouc – Salzburg 4:5 (po pr.) | HC Litvínov – Chomutov 4:3 (kon.) | Žďár n/S – Mountfield HK 1:3 (kon.)
Havířov – Vítkovice 2:4 (kon.) | Warriors Brno – Jihlava 0:8 (kon.) | Letňany – Sparta 0:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Slavia 4:7 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:7 (3:3, 0:2, 1:2)
HC Slavia Praha
Sobota 28.10.2017, 16:30 • ŠKOENERGO Aréna • Extraliga staršího dorostu • Skupina B

Z Mladé Boleslavi je to od nás vše. U mládežnického hokeje se těším znovu za týden na počtenou. Dobrý večer. (18:48:59)

Zápas je u konce. Skončil velice důležitým vítězstvím Slavie, která odskočila Bruslařům už na rozdíl sedmi bodů. Pražanům vyšly zejména vstupy do druhé a třetí třetiny.

Závěr zápasu byl až zbytečně vyhrocený. Hlavní rozhodčí po celé utkání velice často vylučoval a po jednom z trestů odmítli slávisté pokračovat ve hře. Hlavní trenér Slavie Josef Beránek se navíc nepohodl s hlavním sudím Pavlem Folkem, který mu nejprve udělil osobní trest do konce utkání, ale jelikož neshody pokračovaly, zvýšil sudí trest na trest ve hře. Slavia tedy v příštím utkání bude hlavního trenéra na střídačce postrádat, bude muset utkání sledovat z tribuny.

59:06
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Boleslavští využili přesilovou hru a snižují. Na 4:7 se prosadil MICHAEL SCHULZ. Asistence: Jan Červenka, David Sýkora.

58:47
    Slavia zdržovala hru a nezačala hrát. Dostala proto dvouminutový trest za zdržování hry pro hráčskou lavici. Trest bude muset být odložen, protože na trestné lavici už před jeho uložením seděli dva hráči. Ve stejný čas dostal trest ve hře hlavní trenér Slavie Josef Beránek (SLA), který se nepohodl s rozhodčím a musí zápas dokoukat na tribuně.

Menší trest za zdržování hry odpykává Tomáš Mareček (SLA).

58:47
    Domácí budou hrát pět na tři, a to 18 sekund. Menší trest za krosček obdržel Milan Antoš (SLA).

58:45
    Výhoda pro domácí.

58:21
    Samuel Dotter toho moc nevymyslel. Od modré čáry trefil brankáře.

57:05
    Diváci na tribunách už nenadávají, ale jen se smějí. Hlavní rozhodčí totiž opět vylučuje. Menší trest za krosček dostal Jiří Vaniš (SLA).

56:35
    Na ledě u mantinelu zůstal ležet Jakub Zajíček, který odjel v předklonu za asistence zdravotnice a kustoda na ošetřovnu. Se Zajíčkem to nevypadá vůbec dobře a zdá se, že bude muset do nemocnice.

56:34

56:05
    Domácí se drží v útočném pásmu. Je ale jasné, že se zápas už pouze dohrává. Důležité utkání ovládla Slavia, která v tabulce Mladé Boleslavi odskočí už na rozdíl sedmi bodů.

54:34
    Martin Petrák byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

53:11

53:08
    Z levého kruhu střílel Robin Všetečka, puk ale zamířil na plexisklo.

52:47

51:11
    Počet vyloučených už začíná být extrémní. Menší trest za podražení dostal Jiří Beneš (MBL).

50:47
    Další vyloučení. Dvě minuty za podražení obdržel Robin Všetečka (SLA).

48:22

47:09
    Středočeši hrají ve čtyřech.

47:03
    Puk je u Málkovy branky, domácí však stále hrají v oslabení.

46:43
    Boleslavští se dokázali osvobodit.

46:31
    Od modré čáry pálil Adam Klapka, ale hattricku nedosáhl. Trefil břevno.

46:22
    Přesilovka pět na tři pro Slavii. Menší trest za vražení na hrazení dostal Jakub Šípek (MBL).

45:09
    Další vyloučení. Menší trest za krosček dostal Libor Švec (MBL).

44:25
    Slavia právě vstřelila branku!
    Nešťastný gól pro boleslavského brankáře, kterému se rozhodně nedaří. Dnes zatím pět branek, včera šest. Puk mu propadl mezi betony, přičemž úspěšným střelcem byl ADAM KLAPKA. Asistence: Lukáš Křenek, Filip Macek.

44:19
    Boleslavský gólman má poměrně dost práce, musel chytit další z nepříjemných střel.

41:11
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

41:03
    Je nejspíš definitivně rozhodnuto. Po pohledné souhře zakončoval u levé tyče přesně VLADISLAV HOUŠKA. Asistence: Damien Hradil.

40:01

Ačkoliv měla Mladá Boleslav v závěru druhé třetiny velice slušný tlak, vstřelit soupeři góly do šatny nedokázala. Slavii podržel zejména brankář Roman Málek. Pražanům se naopak povedl, a to i gólově, vstup do druhého dějství, když Bruslařskému klubu odskočili na rozdíl dvou branek. Divoké utkání plných trestů bude za několik minut pokračovat.

Další třetina začne přibližně v 18:11.

40:00

39:44
    Boleslavští mají velký tlak a často střílejí, jenže v posledních minutách podává skutečně velice dobrý výkon brankář pražského celku.

39:35
    Znovu Jan Červenka neuspěl, jeho střele od modré čáry zamířila k mantinelu.

39:05
    Po Klikorkově střele od modré čáry si připsal Roman Málek další úspěšný zákrok.

38:54
    Slávisté se osvobodili, domácím se početní výhoda už krátí.

38:28
    Boleslavští si vytvořili obrovský tlak v brankovišti, jenže žádný z Bruslařů trestuhodně puk mezi tři tyče nedostal.

38:01
    Další vyloučení. Jan Štibingr (SLA) byl vykázán na dvě minuty za podražení. Zápas se nepříjemně protahuje a kouskuje díky častému přerušování a vylučování.

37:44
    Antoš je zpět na ledě. Hraje se pět na pět.

37:09
    Po odpískání a skrumáži v brankovišti se strhla bitka mezi Ondřejem Holým (SLA) a Jakubem Šípkem (MBL). Holý velice brzy svalil Šípka k zemi, a tak se stal vítězem této pěstní šarvátky. Oba dostali dvouminutové tresty za hrubost.

36:46
    Středočeši jsou znovu v útočném pásmu, ale málo střílejí a dost si přihrávají.

36:14
    Znovu byli hosté v útočném pásmu dva proti jednomu. Robin Všetečka ale svou šanci neproměnil.

35:54
    Slavia poslala puk přes všechny čáry.

35:44
    Po krosčeku dostal menší trest Milan Antoš (SLA).

35:04
    Pražané si vypracovali další přečíslení, ale domácí i se štěstím udrželi kotouč před brankovou čárou.

34:37

34:10
    Jakub Šípek byl v obrovské šanci. Při závaru v brankovišti dorážel puk, jenže Roman Málek jej mezi tři tyče nepustil.

33:14
    Jan Červenka se na modré čáře opřel do puku, čímž způsobil menší rozruch v brankovišti. Ani tentokrát ale domácí kotouč do brány nesrazili.

32:59
    Imlaufova střela od modré čáry šla jen těsně vedle, následně Roman Málek přerušil hru.

32:37
    Hra byla přerušena kvůli ofsajdu a zároveň se vlyučuje. Za vražení na hrazení dostal menší trest Adam Klapka (SLA), který je znovu na trestné lavici. Slávistický trenér si ještě situaci krátce vyjasnil s rozhodčím Pavlem Folkem.

32:21

31:49
    Na modré čáře se napřáhl Samuel Dotter. Zamířil ale jen na připraveného Romana Málka.

30:50

30:21
    Dvě minuty za hákování dostal Adam Klapka (SLA). Domácí budou hrát 29 sekund čtyři na tři.

29:42
    Pohledná samostatná akce v podání DAMIELA HRADILA. Ten jel sám na bránu a svůj nájezd završil dokonale, když kotouč zvedl a namířil jej pod víko. Asistence: Jan Štibingr, Ondřej Holý.

29:01
    Od mantinelu bezprostředně vypálil Jan Štibingr, ale Adam Dusil byl pozorný.

28:50
    Vyloučení na obou stranách. Menší trest za podražení dostal David Sýkora (SLA) a Peter Novák (MBL) byl potrestán za hrubost.

27:26
    Přečíslení Pražanů dva na jednoho. Adam Klapka však jen těsně nezvládl nasměrovat puk podél levé tyče do brány.

26:36
    Hosté se dostali do útočného pásma. Slávisté se snažili dostat puk do brány, ale u levé tyče měl připravený brankář Mladé Boleslavi beton.

25:10
    Hra byla přerušena u mantinelu podél domácí střídačky.

23:53

23:10
    Kotouč poskakoval brankovištěm, avšak žádný z boleslavských hráčů jej nestihl tečovat.

22:40
    K Samuelu Dotterovi se na modrou čáru dostal kotouč, nezvládl ho ale zpracovat, a tak Středočeši ztratili cenné sekundy.

22:24
    Domácí kombinují v útočném pásmu, ale nestřílejí.

21:53
    Za podražení byl na dvě minuty vyloučen Filip Macek (SLA).

21:51
    Další velká šance Michala Simona. Ten byl sám před bránou, jenže nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.

21:32
    Hosté se stále drží kolem boleslavské brány. Domácí by se měli mít na pozoru.

20:59
    Pražané opět vedou. Domácí brankář si moc vyjel, čehož využil ADAM KLAPKA, který uspěl se svou střelou z mezikruží. Asistence: Robin Všetečka.

20:01

Hokejisté jsou na ledě, za chvíli pokračuje zápas druhou třetinou.

Velice zajímavá první třetina je za námi. 110 diváků se ve ŠKOENERGO aréně nejspíš nenudí. Domácí vedli 1:0, jenže během pouhých dvou minut Slavia otočila na 1:3. Bruslařům se však podařil závěr první dvacetiminutovky, když během 18 sekund padly další dvě branky. Proto je skóre 3:3.

Další třetina začne přibližně v 17:20.

20:00

19:45
    Po střele od modré čáry Bruslařský klub vyrovnal. Divokou první třetinu završil šestým gólem zápasu SAMUEL DOTTER. Asistence: David Dobša.

19:27
    Pohledná souhra Bruslařského klubu. Domácí se dostali do přečíslení, zmátli brankáře, který se nestihl vrátit zpět mezi tři tyče. Po přihrávce zpoza brány dorazil kotouč do odkryté branky JAKUB ŠÍPEK. Asistence: Michal Čermák.

19:01
    První třetina se chýlí ke konci. O puk se bojuje u mantinelu nedaleko od boleslavské brány.

18:40
    Michal Simon snížit nedokázal. Boleslavský útočník nadzdvihl kotouč, jenže Roman Málek jej vychytal po výtečném zákroku lapačkou.

18:40
    Michal Simon pojede po podražení Dávida Kižlina (SLA) samostatný nájezd.

17:08
    Odpískané zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

15:39

15:24
    Domácí jsou na kotouči a snaží se dostat do útočného pásma.

15:07
    Slavii zatím ani druhá přesilovka moc nejde, Boleslavští hrají oslabení poměrně dobře a vyhazují puky.

13:39
    Za podražení dostal dvouminutový trest Michal Čermák (MBL). Následuje druhá přesilovka Slavie.

13:00
    Icing na straně Mladé Boleslavi.

12:44
    V Mladé Boleslavi sledujeme velice zajímavou první třetinu. Ačkoliv se domácí celek dostal do brzkého vedení, Slavia dokázala během pouhých dvou minut vsítit dvě branky a naprosto změnit dosavadní průběh duelu.

12:39
    Šťastný gól pro Slavii. Boleslavští si neohlídali unikajícího LUKÁŠE KŘENKA, kterému povolili zakončit, přičemž puk prošel pod betonem nerozchytaného Adama Dusila. Asistence: Jan Štibingr.

12:18
    Bruslaři hru zklidnili, po jedné ze střel se bude vhazovat před Romanem Málkem.

10:49
    Domácí střídají brankáře. Davida Maška nahradil Adam Dusil.

10:49
    To musí být pro domácí pořádně studená sprcha. Slávisté totiž vstřelili po pouhých 10 sekundách další gól a otočili průběh utkání. Bez asistence se prosadil po střele od střídačky ONDŘEJ HOLÝ.

10:39
    Vršovický celek se raduje z vyrovnání. Hosté si vytvořili tlak před brankou, přičemž za přesnou finální střelou stál VLADISLAV HOUŠKA. Asistence: Zoran Fiala, Ondřej Holý.

10:12
    Utkání sleduje 110 diváků.

09:31
    Pražanům se podařilo po delší chvíli dostat puk opět do útočného pásma, ale tam se do šance nedostali.

07:53
    Domácí u brankáře Romana Málka usilovně doráželi puk, ale gólman Slavie byl úspěšnější.

07:15

06:15
    Domácí vyvezli několikrát puk z vlastního obranného pásma, Slavii zatím přesilovka moc nejde.

05:46
    Znovu aktivní Jan Štibingr. Tentokrát střílel z mezikruží, puk se odrazil od betonu boleslavského gólmana.

05:15
    První vyloučení zápasu. Na dvě minuty za nedovolené bránění byl vyloučen Mikuláš Hovorka (MBL). Domácí trenéři velice ostře proti rozhodnutí hlavního rozhodčího Pavla Folka protestují, nepříjemné poznámky mají i fanoušci. Hlavní trenér domácích Jiří Zörkler si s hlavním sudím zhruba minutu vyjasňovali nějaké záležitosti, následně může začít přesilovka Slavie.

05:05
    Slávisté kotouč nedostihli, je jim tedy pískáno zakázané uvolnění.

03:59
    Z hranice kruhů vypálil Jan Štibingr, David Mašek přerušil hru.

03:35
    Hned od začátku se hraje poměrně bojovný hokej a zdá se, že si skutečně obě mužstva uvědomují, že se základní část chýlí ke konci.

02:54
    Domácí se dopustili zakázané uvolnění.

02:33
    Před branku si najížděl Michael Schulz, hosté mu však nedovolili vystřelit.

02:18
    Po střele z mezikruží tečoval puk přesně JAKUB ŠÍPEK. Středočeši tedy vedou 1:0. Asistence: Samuel Dotter.

01:20
    Po ofsajdu se vhazuje ve středním pásmu.

01:11
    Boleslavští hráči jsou i s pukem v útočném pásmu.

00:01

Hokejisté jsou na ledě, utkání za několik chvil začne.

Rozbruslení před zápasem se pomalu chýlí ke konci. Jak už bylo zmíněno, jedná se o poměrně důležitý zápas, zejména Boleslavští potřebují uspět, na slávisty nejspíš takový tlak vyvíjen nebude. Je ale jasné, že i Pražané vědí, o co v tak vyrovnané skupině jde, a že postoupit do play off mohou jen dva nejlepší.

BK Mladá Boleslav: Dusil (Mašek) – Klikorka, Sýkora, Dotter, Beneš, Červenka, Hovorka, Imlauf – Vasilev, Schulz, Simon, Šípek, Dobša, Zajíček, Novák, Moucha, Čermák, Švec, Moravčík

HC Slavia Praha: Málek (Pánek) – Fiala, Mareček, Štibingr, Zderadička, Macek, Antoš, Holý – Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Vlček, Turek, Vaniš, Houška, Petrák, Klapka

Rozhodčí: Folk – Holada, L. Sýkora.

Mladé Boleslavi se výrazně zkomplikoval cíl v podobě přímého postupu do play-off. Ze čtyřčlenné skupiny totiž postoupí jen dva celky. Letňany to nebudou, ty mají totiž jen dva body. Rozhodne se tedy o Liberci, Mladém Boleslavi, Spartě a Slavii, sobotním soupeřem Bruslařského klubu. Slávisté jsou druzí a na Středočeši mají čtyřbodový náskok. Pokud by Slavia znovu Bruslařský klub porazila, výrazně by se tím přiblížila přímému postupu do play-off. Velice důležitý a dramatický zápas začíná ve ŠKOENERGO Aréně v 16:30.

Dobrý den z okraje mladoboleslavského lesoparku Štěpánka, konkrétně ze ŠKOENERGO Arény. Zatímco v sousedním lese už spadalo ze stromů téměř všechno listí, zaměříme se v rámci posledního říjnového víkendu na vypjatý závěr základní části Extraligy staršího dorostu. Dramatická bitva o to, které dva týmy postoupí přímo do play off, stále není u konce a dá se očekávat další zápas, jenž může mnohé napovědět a nebo naopak situaci v tabulce ještě více zamotat.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 3. Šípek (Dotter), 20. Šípek (Čermák), 20. Dotter (Dobša), 60. Schulz (Červenka, Sýkora) – 11. Houška (Fiala, Holý), 11. Holý, 13. Křenek (Štibingr), 21. Klapka (Všetečka), 30. Hradil (Štibingr, Holý), 42. Houška (Hradil), 45. Klapka (Křenek, Macek)

BK Mladá Boleslav: Mašek (10. Dusil) – Klikorka, Sýkora, Dotter, Beneš, Červenka, Hovorka, Imlauf – Vasilev, Schulz, Simon, Šípek, Dobša, Zajíček, Novák, Moucha, Čermák, Švec, Moravčík

Rozhodčí: Folk – Holada, L. Sýkora