K. Vary – Benátky n/J 8:2 (kon.) | Ústí n/L – Kladno 3:4 (0:1 po s.n.) | Frýdek-M. – Slavia 1:2 (kon.)
Prostějov – Motor ČB 2:3 (po pr.) | Třebíč – Přerov 3:1 (kon.) | Vsetín – Litoměřice 2:1 (1:0 po s.n.)
po s.n. (0:1)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:4 (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)
Rytíři Kladno
Sobota 28.10.2017, 17:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance liga • 18. kolo

Kladno v Ústí vítězí. Nutno poznamenat, že po většinu zápasu bylo lepší. A dva body si jednoznačně zaslouží. Domácí zápas nezabalili ač hráli na tři formace a zápas dotáhli až na nájezdy. (19:41:12)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Rytíři Kladno.
    Vítěznou branku si připsal DANIEL KRUŽÍK, kterému se při nájezdu sice puk zamotal mezi nohy, ale puk dopravil pod tělem Soukupa.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení jsme sledovali přesilovou hru domácích, která nebyla zahrána podle představ. V první polovině ze hry měli více hráči Slovanu, v závěru prodloužení byli nebezpečnější hosté. Po úpravě ledu bude následovat série 5 nájezdů na každé straně.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:22
    Rytíři se vyhnali z pásma sami.

63:40
    Husák se pokoušel najít Gengela, ale nenašel.

62:29
    Trojka Kloz – Tůma – Hořava, teď domácím dost zatopila.

61:39
    Kloz nebezpečně vypálil a po Štindlově ataku na Soukupa se bude vhazovat.

Prodloužení začne za minutu.

Ve třetí třetině jsme opět viděli tři branky, tentokrát dali dvě domácí a jednu hosté. Ve 43. minutě vyrovnal Melka. V 54. minutě poslal hosty znovu do vedení průnikem od mantinelu Patrik Machač. Domácí se však nevzdali a z přečíslení 3 na 2 vyrovnal v 57. minutě druhou brankou v utkání Antonín Melka.

60:00

59:38
    Kotouč se odrazil špatně od mantinelu přímo před Strnada, který minul!

59:14
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jurij Repe – 2 min., krosček).

58:57
    Machačovo střelu Soukup vyráží.

58:33
    Icing Slovanu.

Dnešní utkání sleduje 2 387 diváků.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a hned se ve velké šanci ocitl Gengel.

56:35
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    ANTONÍN MELKA vyrovnává! Domácí ihned po vhazování přečíslili hosty a vyrovnávají. Antonín Melka si navedl kotouč od mantinelu na osu hřiště a vypálil k tyčce. Asistence: Jaroslav Roubík.

56:24
    Redlich se Zikmundem se dostali do přečíslení dva na jednoho! Soukup chytá.

56:05

55:59
    Vágner vyhazuje.

54:56
    Štich vypálil z osy hřiště přímo do připraveného Soukupa.

54:36
    Vrdlovec s Mertou se vydali při oslabení na výlet, ale bohužel bez vstřelené branky.

54:04
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jaroslav Roubík – 2 min., podražení).

53:35
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Domácí odehráli oslabení výborně, ale inkasují hned vzápětí. PATRIK MACHAČ se protáhl kolem mantinelu až před Soukupa, kterého si položil a zasunul kotouč do branky. Asistence: Jan Kloz.

53:21

52:32
    Pekr zkusil vypálit, Soukup vyráží.

51:52
    A znovu domácí kapitán osvobozuje svoje mužstvo. Následně Rytíři nepřesně rozehráli a píská se icing.

51:24

51:21
    Na přesilovou hru hostí přichází první formace.

51:21
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Patrik Husák – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

50:27
    Štich zachytil puk na modré poslal ho rovnou zpátky před branku, kde se snažili dorážet Kružík s Kubíkem. Soukup udržel beton na ledě.

49:12
    Husák nabídl puk před branku, kde hlídkovali Merta s Vrdlovcem, ale ani k jednomu se kotouč nedostal.

47:45
    Osamocený zůstal před Soukupem Štich, ale Soukup byl pozorný! Šance střídá šanci!!

46:51
    Přihrávku od Hese dostal do výborné palebné pozice Melky, který přestřelil!

46:23
    Ofsajd domácích.

46:01
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Vágner – 2 min., podražení).
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jan Kloz – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

45:18
    Špatná rozehrávka domácích a před Soukupem zůstali tři osamocení Rytíři! Ale domácí brankář drží Slovan v šanci za vítězstvím.

44:50
    Třetí pětka domácích teď uzamkla Kladno v jejich pásmo, ale do vyložené příležitosti se nedostali.

43:59
    Ladislav Zikmund vystřelil od mantinelu mimo. Na druhé straně jsme mohli sledovat útočnou snahu domácích, která brankou nekončí.

43:22
    Hes neodpálil důrazně kotouč a Rytíři se mohli dostat znovu do vedení. Pohotový beton vytrčil Jakub Soukup!

42:23
    Proč je Roubík pro Ústí důležitý ukázal při následující akci. V útočném pásmu vybojoval kotouč na kladenském bekovi, přihrál ho ANTONÍNU MELKOVI, který prostřelil Cikánka. Asistence: Jaroslav Roubík.

42:00
    Zikmund se obtočil kolem Mlčocha a z prostoru mezikruží minul tři tyče, které dnes hájí Jakub Soukup.

41:12
    Tůma trefil Soukupa do masky, hraje se dál. Následně však rozhodčí hru přerušují pro icing domácích.

40:40
    Domácí jsou usazeni v útočném pásmu a kombinují.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:39.

Ve druhé třetině jsme viděli celkem tři branky. Dvě vstřelili Rytíři a jednu domácí Slovan. Ve 22. minutě se prosadil po obkroužení branky Ladislav Zikmund. Druhá branka Kladna přišla poté první hned o tři minuty později. Chybu při domácí přesilovce potrestala dvojka Svedlund – Kubík, přičemž druhý jmenovaný skóroval. Domácím se podařilo snížit 6 vteřin před koncem druhé třetiny. Přesilovou hru využil David Merta po pasu od Daniela Vrdlovce.

40:00

39:54
    Využitá přesilovka a zároveň branka do šatny! Daniel Vrdlovec našel před brankou DAVIDA MERTU, který zasunul kotouč podél betonů Cikánka. Asistence: Daniel Vrdlovec, Martin Vágner.

39:26

39:13
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Petr Hořava – 2 min., podražení).

38:23
    Roubík vyhazuje.

38:13
    David Štich nastřelil hokejku Merty od které se odrazil puk do ochranné sítě.

37:30
    Buly se bude opakovat kladenský hráč si na něm počínal podle pravidel.

37:27
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Ladislav Gengel – 2 min., sekání).

36:36
    Dnes vidíme převážně hru v obranném pásmu domácích. Svedlund se pokoušel najít před brankou Kubíka, kterého vychytal Soukup.

35:24
    Husák uštědřil Strnadovi pár lehkých krosčeků a nyní byl na pohovoru u jednoho z hlavní arbitrů.

34:44
    Kloz vypálil Soukupovi kolem krku a domácí brankář znovu hru přerušuje.

34:11
    Další pokus hostí lapí do lapačky Soukup. Rytíři i přes menší nápor domácích jsou lepším týmem a hru bezpečně kontrolují.

33:56
    Soukup před dojíždějícím Redlichem kotouč raději podržel.

33:44
    Marek Mlčoch zkusil pozornost Cikánka, ale ten byl opět připraven.

33:28

32:52
    Domácím byl odpískán ofsajd při kterém byl podražen Bernad a domácím fanouškům se to vůbec nelíbí.

32:01
    Bernadovo pokus ztečován do ochranné sítě. Domácí si začínají vytvářen optickou převahu.

31:31

31:27
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jurij Repe – 2 min., podražení).

28:13
    Gengel oslovil přihrávkou Hese, který pálí mimo.

27:46
    Hořava nahodil puk na branku a Kubík se snažil dorážet. Soukup připraven.

26:41
    Severovu střelu vyráží s problémy Cikánek do rohu.

26:30
    Gengel napřáhl na modré proti jeho střela nastavil lapačku Cikánek.

26:14
    Pekr v mezikruží mířil mimo.

26:00
    Kladno je nadále aktivnější a snaží se přidat další branku.

25:01

24:46
    Další chyba v rozehrávce domácích, kterou hosté trestají. Po přihrávce od Svedlunda měl snadnou práco TOMÁŠ REDLICH, který posílá Rytíře do vedení 2:0. Asistence: Linus Anders Svedlund.

24:34
    Hosté se osvobozují.

24:03
    Bernad dostal přihrávku mezi kruhy od Roubíka, ale mířil těsně vedle!

23:28
    Domácí neudrželi kotouč v útočném pásmu a čárový rozhodčí píská ofsajd.

23:01
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Patrik Machač – 2 min., podražení).

22:41
    Kladno se mohl dostat do dvoubrankového vedení! Jan Kloz v před brankovém prostoru kotouč příliš zvedl a ušetřil Slovan od další inkasované branky.

22:27
    Markulinec prověřil Cikánka střelou za modrou čárou, kterou sráží brankář Rytířů do ochranné sítě.

21:37
    David Bernad se snažil založit akce, ale nevyšlo to. Kotouče se zmocnili hosté a otevírají stav zápasu. Kolem branky obtočil LADISLAV ZIKMUND, který zasunul Soukupovi kotouč mezi betony. Asistence: Petr Hořava, Adam Kubík.

21:12

20:12
    Strnad vyváží kotouč do středního pásma, domácí dohrávají přesilovou hru.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:46.

První třetina branku nepřineslo, přesto se diváci nenudili. Velkou příležitost měl Kloz, který mohl doklepnout odražený kotouč za Soukupa, ale domácí brankář se v poslední moment roztáhl na brankové čáře a zamezil hostům ve skórování.

20:00

19:20
    V oslabení ujel na Soukupa Strnad, ale na domácího brankáře si nepřišel!

19:12
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Linus Anders Svedlund – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:38
    Melka přihrál Bernadovi, který vypustil jedovku, kterou Cikánek vyrazil. Následně hostují brankář zklikvidoval pokus Roubíka.

17:40
    Akci Kladna zakládá Juruj Repe.

16:43
    Vrdlovec vybojoval puk za brankou a hned vybídl Mertu. Proti jeho ráně nastavil Cikánek reflexivně rameno!

16:10
    Bernadovo pokus od mantinelu kryje ve své lapačce Cikánek.

15:17
    Třetí formace Slovanu odevzdala kotouč do útočného pásma a jde střídat. U puku jsou znovu hosté.

14:10
    Strnad nabízel puk před branku Pekrovi, který tečoval puk mimo.

12:51
    Po Hesovo nahození od modré mohl dorážet Gengel, ale puk se mu zapletl pod nohy.

12:04
    Rytíři jsou znovu usazeni v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.

11:12
    Momentálně sledujeme hru ve středním pásmu.

10:00
    Melka otestoval Cikánka, který vyráží jeho střelu betonem. Domácí jsou usazeni před Cikánkem.

09:22

09:01
    Odražený kotouč od zadního mantinelu se snažil dorazit do branky Jan Kloz, ale Soukup se roztáhl na brankové čáře a drží stav utkání vyrovnaný!

08:22
    Rytíři roztočili kolotoč a Tůma mířil vedle Soukupovy branky.

07:46
    Machač našel z rohu v mezikruží Kehara, kterého vychytal Soukup.

07:22
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Patrik Husák – 2 min., sekání).

07:15
    Linus Anders Svedlund v před brankovém prostoru trefil pouze Soukupa do betonů.

06:36
    Čtvrtá pětka Rytířů pokračuje v tlaku hostí a Soukup měl plné ruce práce.

05:44
    Kladno si ze začátku utkání vytvořilo tlak, kterému domácí zatím odolávají. Nyní byl zašlápnut kotouč v útočném pásmu Rytířů a rozhodčí hru vykazují do středního pásma.

04:34
    Do dobré šance se dostal Pekr, kterého vychytal Soukup.

03:56
    Pekr tečoval pokus Kehare, ale mimo tři tyče.

03:11
    První pětka domácích se dostala do útočného pásma jen na chvíli. Následně hosté vyhazují puk k Soukupovi a střídají.

02:09
    Na druhé straně dostal nabito Jurij Repe, ale v poslední chvíli mu kotouč sklouzl z čepele.

01:12
    Po přihrávce od Merty byl ve vyložené příležitosti Husák, jehož střela se otřela o boční síťku!

00:27

00:09
    Úvodní akci zápasu rozjíždí Rytíři od vlastní branky.

00:01

Slavnostní ceremoniál je u konce a vše se schyluje k úvodnímu buly.

Před utkáním proběhne slavnostní ceremoniál k tisícovce odehraných zápasů ústecké legendy JAROSLAVA ROUBÍKA. Na ledové ploše mu gratulují zástupci klubu a fanoušků. A jsou mu předávány dárky. Samozřejmě nechybí potlesk ve stoje!

Oba týmy jsou na ledové ploše.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Hes, Bernad, M. Vágner (C), Husák, Vaněk, Mlčoch, Vl. Brož – Gengel, Roubík (A), Melka – D. Merta, Vrdlovec (A), Severa – Navarra, Sladkovský, Markulinec.

Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Lenďák, Štich, Kehar, Štindl, P. Hořava (A), Repe – J. Strnad, R. Přikryl, Pekr – J. Kloz, Machač, D. Tůma (C) – Redlich, T. Kaut, Zikmund – Kubík, Svedlund, Kružík.

Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Kokrment, Belko.

V krajské metropoli se nejspíše blýská na lepší časy. Svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše vyhráli tři zápasy v řadě (Třebíč 3:2, Benátky n/J 6:4, Karlovy Vary 3:2), což se domácím v letošní sezóně ještě nepodařilo. Navíc v poslední odehraném utkání porazili jako první celek Energii na vlastním ledě. Na produktivitu si fanoušci Slovanu nemohou stěžovat. Severočeši nastříleli nejvíce branek ve WSM Lize a v elitní desítce kanadského bodování se nachází hned 4 hráči Slovanu.

Statistické údaje:
    Umístění: 7. místo
    Body: 28 bodů
    Skóre: 61:57
    Nejproduktivnější hráč: Antonín Melka (9+13)
    Nejlepší střelci: Antonín Melka, Jaroslav Roubík (oba 9 branek)
    Nejlepší nahrávač: David Bernad (14 asistencí)
    Úspěšnost zákroků: Jan Růžička (93.48%)
    Nejtrestanější hráč: Patrik Husák (34 TM)
    Čas na ledě: David Bernad (26:38)
    Využití přesilových her: 80.49%
    Ubráněná oslabení: 71.88%
    Průměrná domácí návštěvnost: 1 245

Poslední odehrané utkání:
    HC Energie Karlovy Vary 2:3 HC Slovan Ústí nad Labem (1:1, 0:0, 1:2)
    Branky a nahrávky:
    7. Flek (T. Rachůnek), 60. Balán (Flek, Podlipnik) – 11. P. Kousal (Roubík, Melka), 46. Gengel (Roubík, Hrdinka), 53. Vrdlovec (D. Merta).

Sestava Ústí nad Labem: J. Růžička – Bernad, Hrdinka, M. Vágner "C", Husák, Vaněk, Hes – Gengel, Roubík "A", Melka – D. Merta, Vrdlovec "A", P. Kousal – Severa, Najman, Macek – Markulinec, Sladkovský, Navarra.

Kladenští Rytíři míří do Ústí nad Labem. Středočeši na vlastním ledě jsou úspěšní. Horší tomu je však na ledě svých soupeřů. Kladno vyhrálo v letošní sezóně na venkovních kluzištích pouze 3 utkání (Frýdek-Místek 3:0, Litoměřice 2:1 pp., Kadaň 3:0). O produktivitu Rytířů se stará především druhá útočná trojka ve složení TůmaMachačKloz, kteří vévodí týmové produktivitě. Davida Tůmu a Jana Kloze znají velmi dobře domácí fanoušci z působení ve Slovanu.

Umístění: 2. místo
    Body: 34 bodů
    Skóre: 47:35
    Nejproduktivnější hráč: David Tůma (9+4)
    Nejlepší střelec: David Tůma (9 branek)
    Nejlepší nahrávači: Patrik Machač, Jan Kloz (oba 8 asistencí)
    Úspěšnost zákroků: Lukáš Cikánek (91.92%)
    Nejtrestanější hráč: David Štich (18 TM)
    Čas na ledě: Petr Štindl (21:47)
    Využití přesilových her: 10.29%
    Ubráněná oslabení: 73.33%
    Průměrná domácí návštěvnost: 2 223

Rytíři Kladno 2:1 SK Horácká Slavia Třebíč (0:1, 1:0, 1:0)
    22. Svedlund (Hořava), 46. Strnad (Kehar, Štindl) – 6. Zohorna (Havránek, Mlynář).

Sestava Kladna: Cikánek – Štich, Zelingr, Štindl, Kehar, Hořava, Matula – Pekr, Přikryl, Strnad – Tůma, Machač, Kloz – Zikmund, Kaut, Redlich – Bláha, Svedlund, Kubík.

Poslední vzájemné střetnutí:
    WSM Liga, 5. kolo, 23.9.2017, 16:00, ČEZ stadion Kladno
    Rytíři Kladno 2:1 pp. HC Slovan Ústí nad Labem (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)
    33. Machač, 63. D. Tůma (Štich, R. Přikryl) – 49. Gengel.
    Rozhodčí: Luczków, Obadal – Votrubec, Doležal. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 2 021. Střely na branku: 43:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Kladno: Cikánek – P. Hořava, F. Matula, Kehar, Zelingr, Lenďák, Štich – J. Kloz, Machač, D. Tůma – J. Strnad, R. Přikryl, Svedlund – Zikmund, T. Kaut, Lorraine – Redlich, Kubík, Kružík.

Ústí nad Labem: Soukup – Bernad, Husák, Macek, Vaněk, M. Zdvořáček, Hes – Smolka, Roubík, Melka – Dufek, Vrdlovec, D. Merta – Flynn, L. Volf, Gengel – Markulinec, Severa, Mical.

Jedno z nejzajímavějších kol 18. kola WSM Ligy se odehraje v Ústí nad Labem, kam přijedou kladenští Rytíři. Oba týmy dělí od sebe v tabulce 6 bodů! Druzí Rytíři se dotáhli i zásluhou výhry Slovanu v Karlových Varech na lídra právě na Energii. Na čele tabulku pozorujeme dva celky se stejným počtem bodů – Energii a Rytíře (oba 34 bodů).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Filip Vlček

Branky a nahrávky: 40. D. Merta (Vrdlovec, M. Vágner), 43. Melka (Roubík), 57. Melka (Roubík) – 22. Zikmund (P. Hořava, Kubík), 25. Redlich (Svedlund), 54. Machač (J. Kloz), rozh. náj. Kružík