Omsk – CSKA Moskva 1:2 (po pr.) | Barys – Jokerit 4:0 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Viťaz 4:1 (kon.)
Avangard Omsk
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
CSKA Moskva
Pondělí 30.10.2017, 14:00 • Omsk Arena • KHL

Československá stopa

Dominik Furch (OMS) 62 minut, 27 zákroků, 2 góly, 93,1% (16:41:14)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 17:29 (3:6, 7:9, 7:11 – 0:3)
    Zblokované střely – 14:10
    Vyhraná vhazování – 29.28
    Trestné minuty – 16:10
    Hity – 19:7

Hokejisté CSKA Moskva sice inkasovali čtyři minuty před koncem první gól zápasu, ale nakonec se radují z vítězství v prodloužení oni! V čase 61:54 rozhodl utkání Maxim Šalunov, který dorazil za záda Furcha puk po střele Kaprizova. Dlouho se hrálo nepříliš záživné utkání, oba týmy to pak vynahradily divákům alespoň v závěru.

61:54 Maxim ŠALUNOV - 1:2

61:54
    CSKA právě vstřelilo branku!
    A je z toho rozhodující branka! MAXIM ŠALUNOV našel zadovkou Kirilla Kaprizova a sám se přesunul do předbrankového prostoru. Následnou střelu Kaprizova vyrazil Furch právě jen k Šalunovovi a ten puk doklepl do odkryté klece. Asistence: Kirill Kaprizov.

61:42
    Domácím založení útoku nevyšlo, na tahu jsou opět Armějci.

60:47
    Nikita Nestěrov měl na holi rozhodnutí! Sám před Furchem mířil k pravé tyčce, ale domácí gólman puk vyrážečkou vytěsnil do ochranné sítě!

60:01

Gólů jsme se dnes dočkali až v závěru utkání. Čtyři minuty před koncem využil přesilovou hru Kirill Semjonov a zdálo se, že domácí zvítězí. Proti byl ale Sergej Šumakov, který vyrovnal jen o 28 sekund později. Bude se tedy prodlužovat.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:57
    A ještě rána Sergeje Andronova, která byla sražena a puk se doklouzal k Furchovi. Asi poslední buly řádné hrací doby.

59:29
    Domácí jen odehráli puk do středního pásma. Evidentně chtějí zápas dovést do prodloužení.

58:59
    Nahozený puk před Furchem nepříjemně tečoval Sergej Šumakov a český gólman měl co dělat, aby puk udržel před brankovou čarou!

58:10
    Hosté se snaží hrát v závěru aktivně. Furch musel vyrážet střelu od modré čáry.

57:57
    Zakázané uvolnění Avangardu. Hra se vrací před Furchovu branku.

56:59
    S další hostující aktivitou přispěchal Greg Scott. Puk je někde pod Furchem.
    56:27 Sergej ŠUMAKOV - 1:1

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 56. K. Semjonov (Fajzullin) – 57. Šumakov (Kaprizov), 62. Šalunov (Kaprizov)

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv (C), Čudinov, Gustafsson, Martynov, Ahnelöv, Meňšikov, Berezin – A. Petersson, Chochrjakov, Purcell – Kugryšev, Košelev, I. Michejev – Manukjan, K. Semjonov, Pěrežogin (A) – A. Galimov, Žukenov, Fajzullin – Stas (A).
    CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Kiselevič (A), Ožiganov, Nestěrov, Marčenko, Blažijevskij, Naumenkov (C), Ar. Sergejev – Ničuškin, Al. Popov, K. Petrov – Šumakov, Šalunov, Kaprizov – Grigorenko, Scott (A), Tělegin – V. Žarkov, Andronov, Ljubimov.

Rozhodčí: Ravodin, Jeřábek – Berseňov, Judin