Columbus – Boston 4:3 (2:0 po s.n.) | Philadelphia – Arizona 3:4 (po pr.) | NY Islanders – Vegas 6:3 (kon.)
Florida – Tampa 5:8 (kon.) | Ottawa – Montreal 3:8 (kon.) | St. Louis – Los Angeles 4:2 (kon.)
Vancouver – Dallas 1:2 (po pr.) | San Jose – Toronto 3:2 (kon.)
New York Islanders
6:3 (1:2, 2:0, 3:1)
Vegas Golden Knights
Úterý 31.10.2017, 00:00 • Barclays Center, New York • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Příjemnou dobrou noc. (02:47:47)

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Nosek (VEG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 10:55

Jaroslav Halák (tým) 60 minut, 31 zákroků, 3 góly, 91,2%

1. John Tavares (NYI) 2+0
    2. Josh Bailey (NYI) 0+3
    3. Nikolaj Kuljomin (NYI) 1+1

Vegas podruhé v sezoně prohrávají. Jeho přemožiteli jsou hokejisté New York Islanders. Vegas mělo lepší vstup do utkání, po prvé třetině vedlo 2:1 a hrálo dobře. Jenže ve druhé třetině přišel asi klíčový okamžik zápasu. Při jednom se zákroků se zranil brankář Dansk a do akce musel jeho náhradník Maxime Lagacé. Ten brzy inkasoval, a protože už předtím lovil puk ze své sítě i Dansk, bylo to 3:2 pro domácí. Ti pak definitivně rozhodli o svém vítězství ve třetí třetině, ve které vstřelili tři branky. Vegas se už jen zmohlo na snížení na konečných 3:6.

59:23
    Domácí už jsou kompletní. Nyní se jim podařilo šikovně vyhodit přesně na bránu Vegas tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

58:23
    Další vyhození Islanders. Na třetí přesilovkový gól v zápase pro Vegas to moc nevypadá.

57:25
    Domácí vyhodili puk a mohou opět srovnat svou obrannou hráz.

56:49
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Dennis Seidenberg – 2 min., podražení).

56:13
    Sbisa se od modré opřel do puku z první, ale Haláka tím nepřekvapil. Slovenský brankář předvedl jistý zákrok.
    54:41 Colin MILLER - 6:3

54:41
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    COLIN MILLER využil přesilovku a možná ještě vykřesal jiskřičku naděje pro Vegas. Haláka překonal přesnou střelou z pravého kruhu. Asistence: Brad Hunt, Alex Tuch.

54:10
    I ve vlastním oslabení se dostali domácí do úniku, Tentokrát ale nebyli v jeho exekuci úspěšní.

53:00
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Anders Lee – 2 min., držení protihráče).
    52:38 John TAVARES - 6:2

52:38
    Islanders právě vstřelili branku!
    Islanders se znovu dostali do úniku a navyšují svůj náskok. JOHN TAVARES dostal pas za obranu od Baileyho. Pak s pukem jednoduše zamíchal a vystřelil ho neomylně k tyči. Asistence: Josh Bailey, Anders Lee.

50:21
    Od modré vypálil Hunt. Halák zůstal ledově klidný a jeho dělovku vyrazil.
    48:26 Nikolaj KULJOMIN - 5:2

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 14. Ladd (Leddy, Boychuk), 35. Tavares (Jo. Bailey, Jo. Bailey), 38. Barzal (Lee, Jo. Bailey), 45. Clutterbuck (D. Seidenberg, N. Kuljomin), 49. N. Kuljomin (D. Seidenberg), 53. Tavares (Jo. Bailey, Lee) – 10. W. Karlsson (Eakin), 16. Tuch (C. Miller, Hunt), 55. C. Miller (Hunt, Tuch)

New York Islanders: Halák (Greiss) – Boychuk, Leddy, D. Seidenberg, de Haan, Pulock, Pelech – Jo. Bailey, Tavares (C), Lee – Eberle, Barzal, B. Nelson – Chimera, Cizikas, Ladd (A) – Clutterbuck (A), Beauvillier, N. Kuljomin.
    Vegas Golden Knights: Dansk (35. Lagacé) – Sbisa, Schmidt, Engelland, McNabb, Theodore, C. Miller, Hunt (A) – Neal, Eakin, Perron (A) – R. Smith, W. Karlsson, Marchessault – Tuch, O. Lindberg, Haula – Nosek (A), Bellemare, Carrier.

Rozhodčí: Francis Charron, Tom Chmielewski – Pierre Racicot, Mark Shewchyk