Liberec – Frölunda 2:3 (kon.) | JYP – Tappara 3:1 (kon.) | Malmö Redhawks – Třinec 1:2 (kon.)
Kometa Brno – Zug 4:3 (kon.) | Salzburg – Växjö 2:1 (kon.) | Mannheim – Brynäs 2:3 (kon.)
Zürich – Nottingham 3:1 (kon.) | Bern – Mnichov 2:3 (kon.)
JYP Jyväskylä
3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Tappara Tampere
Úterý 31.10.2017, 18:00 • LähiTapiola Areena • Hokejová Liga mistrů • Osmifinále

Ode mě to je pro dnešek vše a přeju vám příjemný zbytek úterního večera a zase někdy u nějakého textového přenosu napočtenou. (20:23:32)

Máme zasebou první osmifinálové utkání mezi finskými týmy JYP Jyvaskyla a Tappara Tampere. Utkání vyznělo lépe pro domácí, kteří si odváží do odvety na led Tappary dvoubrankové vedení. Po dvou třetinách jsme viděli pouze jedinou branku v podání domácího Miklíka, ale v poslední části se skoré pohnulo. Nejdříve využil zaváhání hostující obrany Suomela. Poté v 48. minutě ať tísněn snížil na rozdíl jediné branky Jasu, ale v 57. minutě rozhodl o dvoubrankové výhře po přihrávce Nattinena Tuppurainen. Odveta je na programu přesně za týden na ledě Tappary.

Dnešní utkání sleduje 3279 diváků.

59:30
    Domácí drží puk daleko od své branky a zápas se již pouze dohrává.

58:49
    Pokus Nattinena brzdí ofsajd.

58:39
    Hosté se snaží něco vymyslet, ale jejich akce končí ve středním pásmu.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:24
    Hosté jsou ted jako opaření horkou vodou a neví jak na skore zareagovat.
    56:17 TUPPURAINEN - 3:1

56:17
    JYP právě vstřelilo branku!
    Domácím se podařilo využít dva na jednoho. Nattinen našel JANI TUPPURAINENA, který prostřeluje Hrachovinu. Asistence: Nattinen Joonas.

55:32
    Hytonen mířil Hrachovinovi na vyrážečku, hostující brankář stihl včas zareagovat.

55:08
    Icing Tappary.

54:00
    Dva na jednoho ujeli Kuusela se Záborským, druhý jmenovaný nedokázal v tísni zakončit.

53:39

53:19
    V šanci se před Hrachovinou ocitl Nattinen, ovšem tísněn Záborským nezakončil přesně.

52:11
    Do zakončení se dostal Rantakari, ale byl rozhozený proto nemířil přesně.

52:00
    Přihrávka rukou v podání hostů a následuje poslední dnešní reklamní break.

51:34
    Střela z kruhů v podání Karjalainena mířila těsně vedle branky.

Jan Přikryl

Branky a nahrávky: 11. Miklík (Hytonen), 42. Suomela, 57. Tuppurainen (Nattinen) – 48. Jasu (Záborský, Kuusela)

JYP Jyväskylä: Laurikainen (Olkinuora) – Vainio, Kalteva – Honka, Kuukka – Ikonen, Jokinen – Allén – Nattinen, Immonen, Tuppurainen – Rooba, Hytonen, Miklík – Puustinen, Suomela, Turkulainen – Sund, Kanninen, Kolehmainen, Saari
    Tappara Tampere: Hrachovina (Heljanko) – Lehtonen, Mikkola – Vittasmaki, Rantakari – Elorinne, Kemilainen – Salonen – Ojamaki, Jarvinen J.M., Peltola – Záborský, Jasu, Kuusela – Luoto, Jarvinen M., Repo – Nurmi, Rauhala, Karjalainen, Karki

Rozhodčí: Andris Ansons, Mikael Sjoqvist – Pasi Nieminen, Hannu Sormunen

Diváci: 3279
    Úterý 07.11.2017
    Tappara - JYP 3:2

Branky a nahrávky: 4. Kuusela (Záborský, Mikkola), 50. J.-M. Järvinen (Peltola, Lehtonen), 55. Peltola (Rantakari, Kuusela) – 23. Suomela (Tuppurainen, Kalteva), 35. Kalteva (Nattinen, Turkulainen)