Liberec – Frölunda 2:3 (kon.) | JYP – Tappara 3:1 (kon.) | Malmö Redhawks – Třinec 1:2 (kon.)
Kometa Brno – Zug 4:3 (kon.) | Salzburg – Växjö 2:1 (kon.) | Mannheim – Brynäs 2:3 (kon.)
Zürich – Nottingham 3:1 (kon.) | Bern – Mnichov 2:3 (kon.)
HC Kometa Brno
4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
EV Zug
Úterý 31.10.2017, 19:00 • DRFG Arena, Brno • Hokejová Liga mistrů • Osmifinále

Odveta, která určí, kdo postoupí do čtvrtfinále, je na programu v Zugu přesně za týden. Ode mě je to pro dnešek z Brna vše. Díky za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (21:18:11)

Hokejisté Komety dnes poměrně překvapivě i v omlazené sestavě porážejí Zug, který nastoupil v prakticky nejsilnějším složení. Nutno podotknout, že výhra domácího týmu je naprosto zasloužená a rozdíl ve skóre mohl být výraznější. Kometa s osmi hráči juniorského věku v sestavě a bez pěti nejproduktivnějších mužů přestřílela švýcarského vicemistra v poměru 43:24. Ve třetí třetině se dvakrát prosadil Haščák a Kometa měla dvoubrankový náskok, ten ztenčil trefou z poslední minuty McIntyre.

Nejlepším hráčem Komety v zápase vyhlášen Marcel Haščák, nejlepším hráčem Zugu Viktor Stalberg.

59:50
    Domácí drží kotouč na distanc od Dostála a zdá se, že si toto utkání už pohlídají.

59:20
    Hosté ještě chtějí srovnat a berou si oddechový čas.
    59:20 MCINTYRE - 4:3

59:20
    Zug právě vstřelil branku!
    Hosté přesilovou hru využívají a dávají důležitý kontaktní gól, který se jím může konečném účtování dvojzápasu hodit. Roe našel před bránou volného DAVIDA MCINTYRA, který zblízka poslal puk mezi Dostálovy betony a vykoupil tak svá dvě vyloučení ze třetí třetiny. Asistence: Garett Roe, Lino Martschini.

59:01
    McIntyre skáče na led a Zugu začíná přesilovka!

58:54
    Vágner přejel modrou čáru a poslal projektil mířený na zadní tyč, Stephan ukryl puk v lapačce.

58:45
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

58:25
    Početní převaha Komety je u konce. Hynek Zohorna si pomohl v obranném pásmu nedovoleným zákrokem, nakonec obdržel dvouminutový trest za držení. Ještě zhruba půlminuty se bude hrát čtyři na čtyři a téměř s úderem poslední minuty začne Zugu přesilovka.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty zápasu.

57:40
    Na začátku přesilovky se hrálo v obranném pásmu Komety, nyní už domácí vyvážejí puk k Stephanovi.

57:01
    Šance pro Kometu před odvetou ještě vylepšit skóre. Dvě minuty za hru vysokou holí obdržel David McIntyre.
    56:48 HAŠČÁK - 4:2

56:48
    Kometa právě vstřelila branku!
    Napočtrvté to už MARCELU HAŠČÁKOVI vyšlo a Kometa se v klasické početní převaze poprvé v zápase dostává do dvoubrankového vedení, což může hrát důležitou roli v postupové matematice! Slovenský útočník vypálil z levého kruhu a tentokrát i díky tomu, že Němec clonil Stephanovi ve výhledu, švýcarského gólmana propálil. Asistence: Vojtěch Němec.

56:22
    A potřetí Haščák. Tentokrát po přesné kolmici Havránka pálil slovenský forvard ve službách Komety do odkryté klece, ale Stephan dokázal vytasit svůj beton a zachránit svůj tým.

55:51
    Podruhé stál na konci přesilovkové kombinaci Haščák, tentokrát z levého kruhu minul.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 3. Süss (Horký, Malec), 37. Mallet (Plášek, Zohorna), 49. Haščák (Němec), 57. Haščák (Němec) – 29. Stalberg, 39. Suri (Stalberg, Helbling), 60. McIntyre (Roe, Martschini)

HC Kometa Brno: Dostál (Vejmelka) – Malec (C), Furch, Bartejs, Vágner, Štencel, Kowalczyk – Dočekal, Nahodil, Haščák – Mallet, H. Zohorna, R. Zohorna – Plášek, Němec, Gajarský – Havránek, Süss, Horký.
    EV Zug: Stephan (Aeschlimann) – Geisser, Schlumpf, Thiry, Helbling, Morant, Fohrler, Oejdemark – Stalberg, Roe, Martschini – Suri, McIntyre, Lammer – Senteler, Holden, Haberstich – Norman Rondahl, Kast, Schnyder (C).

Rozhodčí: Kristan, Anssi – Brejcha, Frodl

Diváci: 3345
    Úterý 07.11.2017
    Zug - Kometa Brno 2:5

Branky a nahrávky: 20. Diaz (Stalberg, Martschini), 46. Martschini (Stalberg) – 14. Nahodil (Dočekal), 29. Mlynář (Gajarský), 33. Mallet, 41. Bartejs (Hruška), 42. Nahodil