Novosibirsk – Jokerit 2:1 (kon.) | Omsk – Viťaz 2:3 (3:4 po s.n.) | Barys – HC Slovan 5:2 (kon.)
Chanty-Mansijsk – CSKA Moskva 0:5 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Jokerit Helsinky
Středa 01.11.2017, 13:30 • Sibir Arena • KHL

58:29
    Rämö zůstává na střídačce a hosté to zkoušejí v šesti lidech v poli.

50:02
    Ivan Vereščagin nyní bude prožívat dlouhé dvě minuty na trestní lavici. Putuje tam totiž za hákování.

49:57
    O´Neill výborně vybídl ke skórování Joensuua. Ten byl při svém zakončení faulován a místo odkryté brány trefil jen boční oblouk domácí klece.

46:16
    Obrovská šance Sibiru! Zpoza brány přišla přihrávka na pravý kruh, kam si sjel Alexander Bergström, jenž ve vyložené pozici nechal vyniknout jen hostujícího brankáře.

38:02
    Brian O´Neill tedy dostává menší trest za nedovolené bránění. Novosibirsk tak čeká další početní výhoda.

33:45
    Antti Pihlström ovšem posílá svůj celek znovu do čtyř. Hostující útočník si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
    33:22 Brian O'NEILL - 2:1

33:22
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Hosté se však relativně rychle dostávají zpět do těsného kontaktu! Zpoza brány poslal vynikající zadovku do předbrankového prostoru Tomi Mäki, který svým pasem našel BRIANA O'NEILLA, jenž povedenou střelou překonal Krasikova. Asistence: Tomi Mäki, Juho Rautanen.
    30:06 Andrej JERMAKOV - 2:0

30:06
    Sibir právě vstřelil branku!
    Novosibirsk i nyní trestá vyloučení soupeře a odskakuje na rozdíl dvou gólů! ANDREJ JERMAKOV svou první tvrdou ranou trefil jen prvního bránícího hráče. Posléze se k němu puk znovu odrazil a ten následnou střelou poslal kotouč do sítě. Rämö měl velmi dobře zakrytý výhled a tento pokus reagoval pozdě. Bez asistence.

29:19
    Eeli Tolvanen je dalším hráčem, který oslabuje svůj tým. Dostává totiž menší trest za hákování.

25:31
    Po tlaku v útočném pásmu si domácí vybojovali přesilovou hru. Brian O´Neill je potrestán dvěma minutami za sekání.

19:54
    V závěru třetiny následuje ještě jedno vyloučení na každé straně. Za hosty je to Pekka Jormakka a z domácího týmu si půjde odpočinout Dmitrij Lukin. Oba hokejisté putují za katr na dvě minuty za hrubost.

17:25
    Přesilová hra domácích ovšem pokračovala v klasické podobě a Sibir ihned přispěchal s další možností! Koňkov zakončoval po křižné přihrávce u levé tyče, avšak Rämö se stačil přemístit a připsat si důležitý zákrok.
    16:55 Alexander BERGSTRÖM - 1:0

16:55
    Nyní už však domácí přesilovou hru využívají a dostávají se do vedení! Patrik Zackrisson poslal puk z levého kruhu do mezikruží, kde si na jeho pas sjel ALEXANDER BERGSTRÖM, jenž pohotovou střelou bez přípravy prostřelil Rämöa v brance Jokeritu. Asistence: Patrik Zackrisson.

15:40
    Domácí se dalšími střelami nedokázali prosadit, avšak nyní budou mít ještě větší možnost skórovat. Oliver Lauridsen totiž inkasuje menší trest za hození hole.

15:04
    Početní výhodu se vyzkouší i domácí. Dvě minuty za sekání obdržel Kivistö.

13:25
    Tolvanen dostal nabito ve slibné pozici na pravém kruhu. Střelou z první ovšem minul bránu Krasikova, který tak v této situaci nemusel vůbec zasahovat.

03:59
    A teď dokonce domácí zahrozili! Do útočného pásma vlétl Šarov, za bránou se obtočil kolem soupeře a nakonec se snažil zasunout puk bekhendem za Rämöa. Ten si ovšem počínal na výbornou a kotouč za svá záda nepustil.

02:34
    Vladimir Pervušin je prvním hráčem, který je v dnešním utkání vyloučen. Domácí hráč dostává menší trest za držení.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 17. Bergström (Zackrisson), 31. Jermakov – 34. O'Neill (Mäki, Rautanen)

HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (Salák) – Jermakov, Demidov, Vereščagin, Naumov, K. Alexejev (A), D. Lukin – Bergström, Zackrisson (A), Sigarjov – Sopin, J. Bodrov, Levickij – Koňkov (C), Osnovin, Enlund – Zyrjanov, Šarov, Pervušin – Tkačenko.
    Jokerit Helsinky: Rämö (Zapolski) – Lepistö (A), Rautanen, Gilroy, Kivistö, O. Lauridsen, J. Jensen – Jormakka, Regin (C), Jensen (A) – Joensuu, O'Neill, Tolvanen – Anttila, Niemi, Pihlström – Marjamäki, Wirtanen, Mäki – Palola, H. Ikonen.

Rozhodčí: Jeřábek, Ravodin – Bersenjov, Judin

Diváci: 7 025