Novosibirsk – Jokerit 2:1 (kon.) | Omsk – Viťaz 2:3 (3:4 po s.n.) | Barys – HC Slovan 5:2 (kon.)
Chanty-Mansijsk – CSKA Moskva 0:5 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Jokerit Helsinky
Středa 01.11.2017, 13:30 • Sibir Arena • KHL

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký zbytek dne a u dalších on-line přenosů na shledanou. (15:57:22)

Československá stopa v utkání

Alexander Salák (SIB) do utkání z pozice náhradního brankáře nezasáhl.

Je konec tohoto vyrovnaného duelu! Jokerit se ujal vedení v 17. minutě, kdy se v přesilové hře prosadil z mezikruží Alexander Bergström. Výsledkem 1:0 také první třetina skončila. Ve druhé periodě se dal svůj druhý gól nejprve Novosibirsk. Ve 31. minutě zvyšoval na rozdíl dvou branek Andrej Jermakov. Radost domácích ovšem netrvala příliš dlouho. Ve 34. minutě Brian O´Neill korigoval na 2:1 a dal svému týmu naději.
    Poslední dvacetiminutovka opět nabídla vyrovnanou podívanou. Jokerit se mocně snažil o vyrovnání, avšak jeho aktivita končila na pozorně obraně soupeře nebo na zákrocích Krasikova. Helsinkám nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře a tři body tak po výsledku 2:1 zůstávají v Novosibirsku.

59:54
    Kotouč je nyní ve středním pásmu a tohle už nejspíš Sibir zvládne a utkání vyhraje.

59:27
    Sibir vyhazuje puk přes všechny čáry a Jokerit pro něj musí rychle spěchat do své třetiny.

59:12
    Postavení mimo hru zastavuje útok Jokeritu. Buly bude následovat ve středním pásmu.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí periody.

58:58
    Krasikov měl nyní zakrytý výhled, ale puk dokázali jeho obránci dostat ven z obranného pásma.

58:29
    Rämö zůstává na střídačce a hosté to zkoušejí v šesti lidech v poli.

58:29
    Hostující trenér si vybírá oddechový čas.

58:29
    Po zásahu Jermakova se kotouč ocitl na střídačce Sibiru. Vhazování je tedy nařízeno v útočném pásmu Jokeritu.

57:40
    N. Jensen se pokoušel vypracovat střeleckou pozici mezi kruhy, ale po vybruslení od pravého mantinelu se již k ráně nedostal.

57:02
    Lepistö musel rychle pro kotouč do obranného pásma. Proti napadajícímu soupeři ovšem situaci zvládl a již s ním spěchá vpřed.

56:45
    Domácí brankář vyráží kotouč do rohu kluziště, kde se jej ujímají jeho kolegové. Jokeritu zbývá už jen něco málo před tři minuty.

56:00
    Ten následně po další střele rychle vytřepal kotouč z lapačky a jeho spoluhráči jej dostávají do bezpečí.

55:40
    Sibir dostal puk do středního pásma, ale Jokerit se s ním znovu ihned vrací před Krasikova.

55:24
    J. Jensen pálil od modré čáry a Krasikov jeho pokus nadvakrát zlikvidoval. Následuje buly po jeho pravici.

54:58
    Domácí nyní jen odevzdávají kotouč do pásma soupeře a odjíždějí střídat. Čas se Jokeritu velmi rychle krátí.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 17. Bergström (Zackrisson), 31. Jermakov – 34. O'Neill (Mäki, Rautanen)

HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (Salák) – Jermakov, Demidov, Vereščagin, Naumov, K. Alexejev (A), D. Lukin – Bergström, Zackrisson (A), Sigarjov – Sopin, J. Bodrov, Levickij – Koňkov (C), Osnovin, Enlund – Zyrjanov, Šarov, Pervušin – Tkačenko.
    Jokerit Helsinky: Rämö (Zapolski) – Lepistö (A), Rautanen, Gilroy, Kivistö, O. Lauridsen, J. Jensen – Jormakka, Regin (C), Jensen (A) – Joensuu, O'Neill, Tolvanen – Anttila, Niemi, Pihlström – Marjamäki, Wirtanen, Mäki – Palola, H. Ikonen.

Rozhodčí: Jeřábek, Ravodin – Bersenjov, Judin

Diváci: 7 025