NY Rangers – Vegas 6:4 (kon.) | Detroit – Arizona 5:3 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 1:2 (kon.)
Minnesota Wild
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Winnipeg Jets
Středa 01.11.2017, 01:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Winnipeg ukončil sérii dvou porážek v řadě a ve středu v noci ho čeká duel na ledě Minnesoty, která bude usilovat o třetí vítězství v řadě. Jets se nachází v Centrální divizi na třetím místě, zatímco Wild poslední.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně NHL

21.10.17 Winnipeg Jets – Minnesota Wild 4:3

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Suter (A), Spurgeon, Reilly, Brodin, Olofsson, Dumba – Niederreiter, E. Staal (A), Kunin – Zucker, M. Koivu (C), Mikael Granlund – M. Foligno, Eriksson Ek, Stewart – Winnik, Cullen, Ennis. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Morrissey, Trouba, Enström, Byfuglien (A), D. Kulikov, T. Myers – Connor, Scheifele (A), Wheeler (C) – Ehlers, Little, Laine – B. Tanev, Copp, Matthias – Lemieux, Hendricks, Armia. Hlavní trenér: Paul Maurice.

Rozhodčí: Ian Walsh, Dean Morton. Čároví: Kory Nagy, Kiel Murchison.

00:01

00:19
    Josh Morrissey se dostal v levém kruhu pro vhazování po zablokované střele k odraženému puku a jeho následnou střelu na přední tyči vyrazil klečící Alex Stalock.

00:39
    Jared Spurgeon zbytečně fauloval na útočné modré čáře a dostal dvě minuty za podražení.

00:47
    Winnipeg právě vstřelil branku a zkoumá se video!

Joel Armia po obrovském závaru před bránou Minnesoty dorazil v blízkosti pravé tyče puk do brány, jenže ještě předtím Tyler Myers atakoval brankáře Alexe Stalocka. Gól ovšem oficiálně nebyl uznán kvůli přihrávce rukou – 0:0!
    00:47 Joel Armia vstřelil gól, který nebyl v úvodu duelu uznán!

01:35
    Jacob Trouba napřáhl od modré čáry k prudké střele s příklepem, kterou Alex Stalock podržel v náručí.

01:40
    Wild vyhodili puk z obranného pásma přes ochranné sklo, byla tam ovšem teč, takže se nevylučovalo.

02:11
    Joel Armia měl po prudkém nahození z pravého křídla a ostrého úhlu na vzdálenější levé tyči obrovskou šanci, jenže ležící Alex Stalock pravým betonem puk vykopl mimo bránu!

02:37
    Vyloučený Jared Spurgeon se vrátil z trestné lavice zpět na led, jenže tlak Jets pokračoval a Joel Armia z obrovské blízkosti ani nadvakrát nedokázal puk zasunout mezi betony Alexe Stalocka, který zatím chytá fantasticky!

04:08
    Alex Stalock si poradil se střelou ze středního pásma a hra v obrovském tempu pokračuje dále bez přerušení.

04:45
    Nino Niederreiter skvěle vystihl na útočné modré čáře rozehrávku Jets a rozdal puk doprava, kde na vrcholu pravého kruhu pro vhazování převzal puk Eric Staal a poté si ho potáhl do mezikruží, odkud napřáhl ke střele, která byla přizvednuta do ochranné sítě.

05:38
    Wild se nepodařilo rozehrát z pravé strany obranného pásma a puk zamířil podél střídaček na zakázané uvolnění.

05:54
    Nikolaj Ehlers napřáhl na vrcholu pravého kruhu k prudké ráně s příklepem, která byla přizvednuta do vzduchu, a puk skončil v pravém rohu útočného pásma Winnipegu.

06:38
    Přesně po minutě rozhodčí odpískali další zakázané uvolnění a opět proti domácím hráčům Wild.

07:10
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Tyler Myers na pravé straně útočného pásma od modré čáry nahodil puk před bránu, kde ho zablokoval clonící Mark Scheifele. Jets to ovšem přišlo vhod, protože KYLE CONNOR z mezikruží zamířil střelou zápěstím nad pravým betonem přesouvajícího se Alexe Stalocka k levé tyči – 0:1! Asistence: Mark Scheifele a Tyler Myers.
    07:10 Kyle CONNOR - 0:1

07:44
    Brendan Lemieux fauloval v obranném pásmu a dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Komerční přestávka.

07:47
    Jared Spurgeon ihned po vhazování vypálil od modré čáry s příklepem, jeho táhlá střela ale zamířila pouze do náruče Connora Hellebuycka, který puk podržel.

08:05
    Mikael Granlund se ocitl v blízkosti levé tyče po krásné přihrávce z pravé strany a ostrého úhlu napříč útočným faulem v obrovské šanci a zvedal puk pod víko, jenže Connor Hellebuyck se stihl včas přesunout a vyrážečkou puk skvěle vyrazil!

08:56
    Mikael Granlund se v blízkosti levé tyče ocital v další velké šanci, tentokrát ale jeho střela byla sražena.

09:44
    Vyloučený Brendan Lemieux se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Winnipeg hraje v plném počtu.

10:02
    Nino Niederreiter se ocitl před bránou po nahození z pravého křídla a ostrého úhlu ve velké šanci, jenže jeho střela byla slabá a Connor Hellebuyck nadvakrát puk zmrazil pod lapačkou. Komerční přestávka.

11:11
    Jared Spurgeon prudce vypálil od modré čáry a jeho rána byla na přední tyči tečována vedle vzdálenější levé tyče.

12:08
    Matt Dumba na pravém křídle zkoušel štěstí tvrdou ránou bez přípravy, jeho pokus s příklepem ale minul bližší pravý horní roh brány Winnipegu Jets.

12:35
    Wild jsou nyní na ledě mnohem lepším týmem, jejich akci na levé straně ale zastavilo postavení mimo hru.

13:07
    Connor Hellebuyck si myslel, že drží střelu Wild z pravého kruhu v náručí, jenže opak byl pravdou. Brankářovi Winnipegu kotouč vyklouzl, vzápětí mu ovšem pomohli spoluhráči. Stav zápasu: 0-1.

14:05
    Hra byla přerušena a po krátké reklamní přestávce si Minnesota zahraje druhou přesilovou hru.

14:05
    Blake Wheeler byl vyloučen na dvě minuty stejně jako předním Brendan Lemieux za nedovolené bránění.

14:35
    Jared Spurgeon se ocitl v blízkosti pravé tyče ve slibné šanci, jenže bekhendovou střelou bránu přestřelil.

15:21
    Jason Zucker na vrcholu pravého kruhu pro vhazování vypálil po diagonální přihrávce bez přípravy tvrdě s příklepem a puk se od zad jednoho z jeho clonících spoluhráčů odrazil vedle pravého horního rohu brány! Slibná šance.

15:57
    Eric Staal fauloval na pravé straně obranného pásma a dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Osm sekund se bude hráč ve hře 4 na 4 a poté začne přesilová hra Winnipegu Jets.

16:05
    Vyloučený Blake Wheeler je zpět na ledě a začala zkrácená přesilová hra Winnipegu, který vede stále 1:0.

16:59
    Dustin Byfuglien napřáhl na pravé straně od modré čáry k prudké střele s příklepem, se kterou měl Alex Stalock problémy, protože ji nepříjemně tečoval Kyle Connor, nakonec ale zákrok zvládl a puk zmrazil pod lapačkou!

17:57
    Eric Staal naskočil z trestné lavice zpět na led a oba týmy nevyužily ani jednu ze dvou přesilových her.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

19:13
    Connor Hellebuyck si poradil se střelou od modré čáry a Luke Kunin se u levé tyče k dorážce nedostal.

19:57
    Blake Wheeler si z pravé strany sjel před bránu a bekhendem už zasouval puk ke vzdálenější levé tyči, Alex Stalock ale puk pravým betonem fantasticky vyrazil! Brankář Wild opět začaroval.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Alex Stalock během úvodní části předvedl několik senzačních zákroků, na rozdíl od svého protějšku, který také vytáhl jeden úžasný zákrok, ale inkasoval, když ho v osmé minutě překonal Kyle Connor. Skóre po první třetině. Minnesota Wild 0 Winnipeg Jets 1.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:08.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 7-11; Zablokované střely: 6-6; Vhazování: 43%-57%; Hity: 2-5; Přesilové hry: 0/2-0/2; Tresné minuty: 4-4.

20:01

20:01
    V Xcel Energy Center právě začala prostřední část utkání, do které Jets vstupují s těsným vedením.

20:33
    Jets se dostali v pravém kruhu pro vhazování ke střele zápěstím, kterou Alex Stalock vyrazil pravým betonem.

20:57
    Ve druhé třetině se poprvé přerušovalo. Útok Wild zastavilo na levé straně postavení mimo hru.

21:47
    Nino Niederreiter se snažil na vrcholu mezikruží dostat ke střele, puk mu ale utekl a Jets se ubránili.

22:01
    Joel Eriksson Ek vypálil z levého kruhu pro vhazování a Connor Hellebuyck na přední tyči ukryl puk v náručí.

22:59
    Shawn Matthias nabral na levém křídle rychlost a na vrcholu kruhu pro vhazování zvolil střelu zápěstím, kterou Jonas Brodin přizvedl do ochranné sítě.

24:03
    Wild zkusili štěstí střelou od modré čáry, puk ale nad ledem zamířil vedle pravé tyče brány Jets.

24:58
    Jonas Brodin zablokoval střelu Jets od modré čáry a v levém kruhu se dostal k dorážce Dustin Byfuglien, jeho střela bez přípravy ale nad ledem minula přední levou tyč.

26:00
    Ze druhé třetiny je odehráno přesně šest minut a Wild se marně snaží prosadit. Jets skvěle brání.

26:19
    Jacob Trouba na levém křídle z ostrého úhlu nahazoval puk před bránu, kotouč ale zablokoval Mike Reilly.

26:44
    Hra byla přerušena a Winnipeg si po reklamní přestávce zahraje přesilovou hru.

26:44
    Tyler Myers byl vyloučen na dvě minuty za faul loktem a přesilovou hru si nakonec zahraje Minnesota!

27:01
    Jared Spurgeon na levém křídle vypálil z vrcholu kruhu pro vhazování a jeho střela zamířila nad.

27:23
    Ryan Suter se během pár sekund dostal ke dvěma střelám. První z pravého křídla zamířila od hrazení do hrudi Connora Hellebuycka, stejně dopadla i druhá střela od modré čáry, ovšem s tím rozdílem, že brankář Jets kotouč podržel.

27:43
    Ryan Suter do třetice všeho dobrého zkusil štěstí od modré čáry, Connor Hellebuyck ale opět puk vyrazil.

28:24
    Tyler Ennis se ocitl v blízkosti levé tyče ve slibné šanci, jenže už byl příliš blízko brány a Connor Hellebuyck nakonec bez větších potíží zmrazil puk pod lapačkou.

28:44
    Vyloučený Tyler Myers naskočil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Wild nevyužili ani třetí přesilovou hru.

28:47
    Jeden z hráčů Wild se na útočné modré čáře nepříjemně srazil s jedním z protihráčů a Mark Scheifele pádil sám na bránu! Samostatný únik byl zakončen krásnou střelou z mezikruží, jenže puk se od levé tyče odrazil zpět do hry!

29:34
    Nino Niederreiter si v pravém rohu útočného pásma počíhal na rozehrávajícího Bryana Littlea a loktem ho nepříjemně narazil na hrazení, za což byl vyloučen na dvě minuty.

30:11
    Kyle Connor si najel před bránu tak rychle, že Alexe Stalocka nepříjemně srazil k ledu. Dvě minuty nedovolené bránění brankáře. Reklamní přestávka.

31:34
    Nino Niederreiter se vrátil z vězení na led a začíná zkrácená přesilová hra Minnesoty Wild.

32:11
    Také Kyle Connor už je zpět ve hře a ani jeden z týmů se během poslední přesilové hry k ničemu nedostal.

32:17
    Chris Stewart nabral na levé straně velkou rychlost a sjel si před bránu, jeho střela ale z blízkosti zamířila vedle vzdálenější pravé tyče. Connor Hellebuyck si zřejmě na kotouč nesáhl.

33:22
    Zásluhou hry 4 na 4 je hra nyní velice plynulá a v pravidelném rytmu se přelévá z jedné strany na druhou, ovšem bez brankových příležitostí.

34:20
    Jacob Trouba na pravém křídle vypálil od modré čáry a Alex Stalock na přední tyči vyrazil puk levým betonem.

35:13
    Čas plyne skutečně velmi rychle a delší dobu se nepřerušuje. Do konce druhé části zbývá necelých 5 minut.

35:22
    Dustin Byfuglien na pravém křídle od modré čáry nahodil puk před bránu, kde ho tečoval Matt Hendricks, Alex Stalock byl ale na přední tyči pozorný a hrudí ho vyrazil mimo.

35:35
    Matt Hendricks byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Wild si zahrají po reklamní přestávce pátou přesilovou hru.

36:07
    Matt Dumba si narazil puk s Mikem Reillym a bez přípravy napřáhl ke střele, která byla zablokována.

36:28
    Blake Wheeler se řítil v oslabení sám na bránu, jenže v blízkosti pravé tyče zamířil mimo! Zásluhu na tom měl zřejmě jeden z vracejících se hráčů Wild, který mu puk dokázal vypíchnout.

37:35
    Matt Hendricks je zpět na ledové ploše a Minnesota Wild nevyužila ani pátou přesilovou hru v zápase.

37:54
    Mikko Koivu napřáhl v pravém kruhu k prudké střele, kterou Connor Hellebuyck ukryl ve výstroji.

38:03
    Connor Hellebuyck si dobře pokryl prostor u své levé tyče a po střele Wild ihned po vhazování puk vyrazil do rohu ledové plochy. Brankář Winnipegu zůstává stále nepřekonán.

38:47
    Marcus Foligno si najel do levého kruhu na zpětnou diagonální přihrávku z pravého rohu útočného pásma, jeho pokus letící těsně nad ledem ale zablokoval Bryan Little.

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

39:12
    Patrick Laine dostal dvě minuty za sekání, zatímco Marcus Foligno dvě minuty za nafilmovaný pád. Fanoušci v Xcel Energy Center jsou pořádně naštvaní a hlasitě bučí.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Blake Wheeler se během prostřední části řítil sám na bránu v oslabení, jenže v rozhodující fázi nedokázal puk vůbec usměrnit mezi tři tyče. Hodně často se vylučovalo, zejména potom na straně Jets, jenže Wild ani jednu z přesilových her zatím nevyužili. Skóre po druhé třetině. Minnesota Wild 0 Winnipeg Jets 1.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:02.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 17-17; Zablokované střely: 9-12; Vhazování: 46%-54%; Hity: 9-7; Přesilové hry: 0/5-0/3; Tresné minuty: 8-12.

40:01

40:29
    Toby Enström se dostal na levém křídle ke střele, kterou Alex Stalock ukryl ve svém náručí.

40:43
    Matt Dumba na obranné modré čáře naslepo přihrával za sebe, jenže našel pouze NIKOLAJE EHLERSE, který udělal v mezikruží kličku Mikaelovi Granlundovi a na vzdálenější pravé tyči puk zasunul do prázdné brány! Fantastický slalom a neuvěřitelná chyba. Jets vedou 2:0!
    40:43 Nikolaj EHLERS - 0:2

43:20
    Joel Eriksson Ek napřáhl na levém křídle od modré čáry k nepříjemné střele, kterou zastavila přední tyč! Nechybělo mnoho a bylo to o gól.

45:10
    Connor Hellebuyck vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Wild z pravého křídla a bekhendem rozehrál.

45:36
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Nino Niederreiter v pravém rohu útočného pásma získal puk a poté ho krásnou zpětnou diagonální přihrávkou poslal do mezikruží, kam si najel LUKE KUNIN a střelou zápěstím zamířil nad ledem ke vzdálenější levé tyči! Wild se konečně trefili. Asistence: Nino Niederreiter a Eric Staal.
    45:36 Luke KUNIN - 1:2

47:22
    Wild na pravém křídle vypálili od modré čáry a Dmitrij Kulikov puk přizvedl do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka. Minnesota rychle zareagovala a prohrává znovu o gól.

48:01
    Jason Zucker na pravém křídle z ostrého úhlu nádherně vypálil z otočky a Connor Hellebuyck na přední tyči vyrazil puk před sebe, stejně jako následnou dorážku! Skóre zůstává 1:2 pro Jets.

49:48
    Ryan Suter na levém křídle v blízkosti modré čáry vypálil od hrazení a jeho táhlý pokus zápěstím mířil nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, Connor Hellebuyck měl ale dobrý výhled a kotouč lapil do lapačky.

50:12
    A znovu Ryan Suter, který z vrcholu mezikruží tentokrát mířil nad ledem vedle levé tyče.

50:23
    Kyle Connor nádhernou bekhendovou přihrávkou z mezikruží našel u levé tyče najíždějícího Blakea Wheelera, jehož následná střela po ledě orazítkovala bližší levou tyč!

51:10
    Alex Stalock vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Winnipegu a podél hrazení rozehrál.

51:21
    Mike Reilly na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a po zákroku Connora Hellebuycka následuje reklamní přestávka.

52:01
    Patrick Laine z pravé strany obranného pásma vyhodil puk tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

52:33
    Wild jsou ve třetí třetině výrazně lepším týmem, ačkoliv stále prohrávají o gól. Skóre: 1:2.

53:07
    Ryan Suter vypálil od modré čáry a jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě. Hra přerušena.

53:39
    Matt Cullen se ocitl před bránou ve velké šanci, jeho bekhendová střela ale minula levou tyč!

54:04
    Mikael Granlund rychle vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho rána těsně minula vzdálenější pravý horní roh brány! V hledišti to poté jen zahučelo! Skóre zůstává stejné – 1:2.

54:38
    Mike Reilly měl další příležitost, jenže jeho střela z vrcholu mezikruží minula pravý horní roh brány.

55:02
    Skvělá pasáž ze strany Wild skončila. Alespoň na chvíli. Po přerušení následuje reklamní přestávka.

56:31
    Dnešní utkání sleduje 18814 diváků.

57:37
    Dmitrij Kulikov napřáhl od modré čáry k táhlé střele, která byla mezi kruhy pro vhazování zablokována.

57:58
    Mikko Koivu na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a Connor Hellebuyck na přední tyči vyrazil puk do vzduchu, ze kterého ho vestoje vzápětí stáhl do lapačky.

57:58
    Wild se dvě minuty a dvě sekundy před koncem rozhodli odvolat brankáře. Alex Stalock je na střídačce a Wild to zkouší ve hře bez brankáře!

58:41
    Mikael Granlund před bránou skvěle tečoval nahození z pravé strany a Connor Hellebuyck puk lapačkou a poté vyrážečkou vyrazil!

59:00
    Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta.

Minnesota v domácím Xcel Energy Center potřetí v řadě nezvítězila, když nestačila na Winnipeg, v jehož dresu se prosadili Kyle Connor a Nikolaj Ehlers, který vstřelil vítězný gól po obrovské chybě Matta Dumby. Za Wild už pouze snižoval Luke Kunin. Jets vyhráli v letošní sezóně i druhý vzájemný zápas. Konečný výsledek. Minnesota Wild 1 Winnipeg Jets 2.

Statistiky: Střely na bránu: 29-19; Zablokované střely: 12-22; Vhazování: 46%-54%; Hity: 14-12; Přesilové hry: 0/5-0/3; Tresné minuty: 8-12.

Hvězdy utkání

1. Connor Hellebuyck (WPG) 28 zák., 1 gól, 96,6%
    2. Nikolaj Ehlers (WPG) 1+0
    3. Luke Kunin (MIN) 1+0 (03:49:22)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 46. Kunin (Niederreiter, E. Staal) – 8. Connor (Scheifele, T. Myers), 41. Ehlers

Rozhodčí: Ian Walsh, Dean Morton. Čároví: Kory Nagy, Kiel Murchison

Diváci: 18814