Benátky n/J – Kladno 2:5 (kon.) | K. Vary – Přerov 4:2 (kon.) | Třebíč – Slavia 2:0 (kon.)
Vsetín – Havířov 0:3 (kon.) | Litoměřice – Ústí n/L 1:3 (kon.) | Frýdek-M. – Motor ČB 3:1 (kon.)
Kadaň – Prostějov 2:4 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
HC ZUBR Přerov
Středa 01.11.2017, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Chance liga • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den, vítám vás u sledování online přenosu ze zápasu 20. kola WSM Ligy, ve kterém se spolu střetnou celky HC Energie Karlovy Vary a HC ZUBR Přerov. Zápas v karlovarské KV Areně začíná v 17:30.

Domácí? Veliký favorit

Energie je zatím na domácí půdě velmi přesvědčivá a až na jeden zápas se ji podařilo ve všech ostatních bodovat. Venku zapsali Karlovarští dvě čisté prohry, z toho jedna byla právě proti Přerovu, o motivaci tak mají domácí postaráno dostatečně. Zubři jsou naopak velikým a hlavně příjemným překvapením této sezony. Výkony sice nejsou stoprocentní, ale prozatím čtvrtá, v sice hodně vyrovnané tabulce, dává znát, že se s nimi bude muset počítat, určitě tu letos nejsou jen do počtu.

Jak již bylo zmíněno, tak se jedná o druhý souboj těchto týmů v letošní sezóně. Nejenže Energie v utkání hraném na ledě Přerova nezískala ani bod, dokonce nedokázala ani jednou skórovat, a Zubři si tak připsali veliký skalp. Začátkem měsíce neměli Přerovští zrovna moc štěstí, v posledních zápasech se to ale lepší a opět se dostávají spíše na vítěznou vlnu. Energie je na tom podstatně lépe, stále vede tabulku, to ale především díky domácím zápasů. Venku naposledy sice vyhrály v Třebíči, předtím ale podlehly Frýdku, Budějovicím a právě i Přerovu.

Na koho si dát pozor?

Na straně domácích nemusíme hledat žádné lídry, v letošní sezoně je bodování v týmu rozložené. I přesto ale musím zmínit nejproduktivnějšího hráče, slovinského obránce Matice Podlipnika a nejlepšího střelce Ondřeje Beránka.

Domácí publikum pak určitě mimo svých oblíbenců bude sledovat i hosty. Především asi Milana Procházku, který v Karlových Varech působil v dobách úspěchů. Za pozornost určitě pak bude stát i Roman Pšurný, v současnosti nejproduktivnější hráč Zubrů, který taktéž působil na západě Čech.

18.10.17 Přerov – Kadaň 2:1

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (F. Novotný) – Krejčí, Sičák (A), M. Rohan, Podlipnik, J. Tomeček, T. Kvapil – T. Rachůnek, O. Beránek, Balán (A) – Flek, Gríger, Kohout – Vachovec, Skuhravý (C), Gorčík – Stloukal, Tuominen, Davídek.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šimboch) – Malina, Chmelíř, M. Novotný, Čáp, Pala (A), Zbořil – Goiš, T. Sýkora (C), Šlahař – Plášek (A), Pšurný, M. Kratochvíl – Koblar, Berger, F. Dvořák – Gago, Václavek, Navrátil.

Rozhodčí: Luczków, Kostourek – Toman, Coubal.

Oba celky jsou již připraveni na ledové ploše. Zápas začne zhruba za jednu minutu.

00:01

00:02
    Úvodního buly se zmocňují hosté, kteří se bleskově dostávají do útočné třetiny.

00:15
    Tomáš Sýkora se dostal do šance v mezikruží, ale pálil mimo branku svého jmenovce Závorky.

00:45
    Karlovarští se ujímají kotouče a jsou za vlastní brankou, kde začínají nový útok, který je dobře napadán Přerovem.

01:07
    Domácí se drží před Klimešem.

01:19
    Energie se dostala do dobrých šancí, které hostující brankář vychytal.

01:54
    Jan Tomeček poslal u trestné lavici k zemi Jana Bergera, který se po chvilce sám zvedá a odjíždí na střídačku za svými spoluhráči. Jana Tomečka vyloučení nečeká, jelikož si počínal dle pravidel hry.

02:15
    Zubr výtečně napadá rozehrávky karlovarských hokejistů.

02:35
    Jakub Navrátil se na vícero pokusů zkoušel střelecky prosadit, ale Závorka jeho střelám vzorně odolal.

03:25
    Tomáš Rachůnek vyzkoušel Klimešovu pozornost.

04:12
    Filip Dvořák (PRE) si vysloužil od sudích dvouminutový trest za podražení protihráče.

04:34
    Karlovarští hokejisté se právě zabydleli v útočné třetině.

04:50
    Od modré čáry vypálil Matic Podlipnik před brankou jeho střelu dorážel Henri Tuominen, který trefil tyčku Klimešovy svatyně.

05:29
    Jan Berger (PRE) si před brankou Klimeše vyčíhal dorážejícího Stanislava Balána (KVA). Pustili se do vzájemné potyčky a oba dva si vysloužili dvojitý trest za hrubost.

05:43
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Tomáš Rachůnek si našel u levé tyče volného JAKUBA FLEKA, který se přehledem střelecky prosadil do téměř prázdné brány. Asistence: Tomáš Rachůnek.

06:49
    Energetici se dostávají do šancí,. Nakonec po chybě Matice Podlipnika byl kotouč vyvezen z útočné třetiny domácích.

07:38
    Hosté hrají v plném počtu.

08:45
    Znovu Jakub Flek s Tomášem Rachůnek, konečná střela Fleka nebyla přesná.

09:12
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění, a tak se hra přesouvá zpět před Klimeše.

09:35
    Filip Dvořák se pokusil překonat Závorku, ale střela nebyla přesná.

09:59
    Energetici se provinili ofsajdem při přechodu do útočné třetiny. Hra začne po menší komerční pauze.

10:05
    Michal Vachovec vybojoval útočnou třetinu, kterou energetici nedokázali udržet.

11:02
    Henri Tuominen poslal nepřesnou přihrávku, a tak se do šance pustil Přerov.

11:10
    Tomáš Kvapil (KVA) se provinil sekáním soupeře, a tak odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

11:25
    První střelu zubrů v přesilové hře si Závorka pohlídal.

11:45
    Karlovarským se podařilo osvobodit z přerovského sevření. Zubři zakládají bleskový útok, který končí až u Tomáše Závorky.

12:26
    Hosté se drží v útočné třetině a hledají vhodnou pozici ke střele na Závorku.

12:50
    Energetikům se nedaří vyhodit kotouč do bezpečné vzdálenosti.

13:12
    Karlovy Vary hrají v plném počtu.

13:15
    Po zákroku domácího brankáře přichází čas na komerční přestávku.

13:24
    Vhazovat se bude na druhý pokus, hostujícímu trenéru bylo něco vysvětlováno od hlavního rozhodčího.

13:30
    Lubomír Malina zachytil rozehrávku energetikům, následná střela byla zblokovaná domácím hráčem.

14:20
    Zakázané uvolnění Přerova, hra míří před Klimeše.

14:29
    Karlovy Vary se drží ve třetině.

14:44
    Po chvilce se domácí od Klimeše vzdalují, jelikož se hosté pustili do akce.

15:25
    Petr Stloukal byl zasažen do ruky a odjíždí střídačku. Zásah nebyl nijak potrestán.

16:22
    Daniel Krejčí (KVA) oslabí energetiky na dvě minuty za podražení soupeře.

16:24
    Karlovým Varům se ihned daří osvobodit a zdržují hru v útočné třetině.

16:44
    Přerov se však vrací zpět před Tomáše Závorku. Malinovu střelu zblokovalo tělo Jana Tomečka.

17:41
    Čápova střela byla zastavena betonem Závorky.

18:04
    Stanislav Balán se ve středním pásmu pokoušel vyhodit kotouč za každou cenu, ale marně.

18:37
    Energie hraje v plném počtu.

18:57
    Gríger zmátl všechny přerovské hráče, nakonec kotouč skončil na holi Matice Podlipnika, který dal do střely malou sílu. Klimeš si závěrečnou dorážku před brankou pohlídal.

19:10
    Necelou minutu před koncem první třetiny si zahraje Energie oslabení. Na trestnou lavici míří Václav Skuhravý (KVA) za vysokou hůl.

19:16
    Ve vlastním oslabení se dostal do šance autor jediného gólu Jakub Flek, konečná střela mířila do ochranné sítě za Klimešem.

19:25
    Energie se drží v útočné třetině a získává cenné vteřiny.

19:40
    Dvacet vteřin před koncem první periody odchází Tomáš Sýkora (PRE) za napadaní soupeře.

19:55
    Do šance se již nikdo nedostane.

20:00

Karlovy Vary potěšily své fanoušky jedinou brankou, o kterou se postaral v šesté minutě Jakub Flek. Oba týmy jsou často vylučováni, a tak není prostor pro velké šance. Týmy dobře brání a hlídají svého soupeře.

Druhá třetina začne v 18:28.

20:01

20:08
    Energetici berou puk na své hole a zakládají útok.

20:27
    Oba týmy hrají ve vyrovnaném počtu 4 na 4.

20:28
    Karlovarští vyhodili až na zakázané uvolnění, hra míří před Závorku.

20:34
    Domácí se znovu posouvají až před Klimeše.

20:49
    Podlipnikova střela byla zblokovaná hokejkou Pšurnýho.

21:07
    Po nátlaku, který si dokázala Energie udělat se prosadil PETR STLOUKAL dorážkou do prázdné brány. Asistence: Tomáš Rachůnek, Daniel Krejčí.

21:29
    Další zakázané uvolnění domácích, hra míří před Závorku.

21:37
    Přerov hraje v plném počtu.

21:59
    Jan Berger se pokusil o střelu, puk zapomněl za sebou.

22:08
    Další vyloučení dnešního zápasu. Tentokrát pro Michala Vachovce (KVA) za podražení.

22:15
    Zubři se točí kolem branky Tomáše Závorky a hledají vhodnou pozici ke střele.

22:44
    Jakub Šlahař vystřelil z mezikruží, Závorka ukryl kotouč pod svá křídla.

23:00
    Energetikům se daří osvobodit až na třetí pokus, ale Přerov se žene zpět do útoku.

23:15
    Tuominen vyšťouchl kotouč z hole Novotného.

23:48
    Karlovarským hokejistům se i nadále daří držet si soupeře od těla.

24:10

24:17
    Vladimír Sičák za vlastní brankou zakládá útok, který zastavuje Klimeš.

25:07
    Vhazovat se bude před Klimešem po zakázaném uvolnění hostů.

25:19
    Závorka vypíchl kotouč Pšurnému, hostující útočník se tak ke konečné střele nedostal.

25:57
    Lázeňští hokejisté napadají rozehrávky zubrů a nepouští je do nebezpečných šancí.

26:34
    Další vyloučení pro karlovarskou Energii. Na trestnou lavici odchází Daniel Krejčí (KVA) za podražení svého soka.

26:45
    Přerov si udělal obydlí v útočné třetině, nakonec se však Kohoutovi podařilo dát zubrům najevo, kdo je tu doma a vyhodil kotouč do středního pásma.

28:07
    Ovšem hokejistům v zelených dresech se daří osvobodit a nepouští Přerov na kotouč.

28:35
    Domácí hrají v plném počtu.

28:45
    Krejčí se postaral o šanci energetikům, kterou Klimeš zastavil.

28:58
    Rohan vystřelil od modré, ale střela mířila mimo branku hostů.

29:08
    Vylučovat se bude i na druhé straně. Na trestnou lavici míří Zdeněk Čáp (PRE) za držení jednoho z energetiků.

29:16
    Hostům se daří okamžitě osvobodit, ovšem zelená lavina v podání karlovarského útoku míří před Klimeše.

29:41
    Energetici zatopili pod brankou hostů, ale prosadit se nedokázali.

29:47
    Domácí se drží ve třetině a hledají recept na Klimeše.

30:09
    Zubři vyhazují k Závorkovi, Karlovým Varům se nyní nedaří přejít do útočné třetiny, natož se v ní udržet.

31:08

31:24
    Skuhravý se pouští do akce, střela skončila v ochranné síti za Klimešem.

32:17
    Podlipnik vystřelil od modré čáry, Klimeš zakročil.

33:15
    Jakub Flek se dostal do šance, ale díky dobré obraně nedokázal vystřelit. Komerční přestávka.

33:51
    Ani jeden z týmů se nedostal do vážné šance.

34:02
    Závorka se před fanoušky vytáhl skvělým zákrokem lapačkou.

34:24
    Karlovarští se přesouvají do útoku, kde jsou zastaveni obranou hostů.

34:37
    Daniel Krejčí nestihl zastavit kotouč na modré, a tak domácí přichází o pásmo.

35:08
    Henri Tuominen unikl po levém křídle a vystřelil, střela šla mimo branku.

35:30
    Hosté se dopustili ofsajdu.

36:13
    Martin Novotný (PRE) odchází na dvě minuty za sevření puku rukou.

36:34
    Domácí se drží ve třetině. Martin Rohan se pokusil propálit Klimeše, střela označkovala jen plexisklo za gólmanem hostů.

37:16
    Tomáš Sýkora se dostal sám do šance, Závorka vyrazil kotouč levým ramenem a drží tak svůj tým ve dvougólovém vedení.

37:54
    Gorčík projel po levé straně kluziště s pukem a na druhé straně si našel TOMÁŠE RACHŮNEK, který z těsné blízkosti prostřelil bezmocného Klimeše. Asistence: Sebastian Gorčík.

38:14
    Rachůnek si tak svou brankou připisuje svůj třetí bod v zápase.

38:37
    Zubr vyhodil až na zakázané uvolnění, hra míří před Klimeše.

38:46
    Zdeněk Čáp (PRE) se dopustil držení, a tak odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

39:05
    Druhá perioda je u konce.

39:16
    Karlovarským se nedaří přejít do útočné třetiny.

39:49
    Hra míří před Závorku, bude se hrát ještě jedenáct vteřin.

40:00

Ve druhé třetině se dokázali energetici prosadit rovnou dvakrát. O druhou branku Karlových Varů se postaral Petr Stloukal a svůj třetí bod v zápase zaznamenal Tomáš Rachůnek. Na vítěze si musíme počkat do třetí třetiny, která začne v 19:21.

40:01

40:04
    Posledního úvodního buly se zmocňují domácí, kteří se ihned dostávají do útočné třetiny.

40:30
    Gólmanovi hostů nyní bylo velké horko, když nechal odkrytou branku a Jakub Flek s kotoučem byli přímo před svatyní Klimeše. Nakonec se hostující brankář vzpamatovat a stačil zakročit.

40:58
    Energetici budou znovu hrát ve čtyřech. Nyní si Tomáš Rachůnek (KVA) odsedí dvouminutový trest za hrubost.

41:18
    Ve vlastním oslabení nakoukla Energie do útočné třetiny, kde se ke střele však nedostala.

41:34
    Hosté se nyní zabydleli před Tomášem Závorkou.

41:40
    Přerov právě vstřelil branku!
    Dvořák našel u modré čáry ZDEŇKA ČÁPA, který sjel a poprvé zápase překonal jinak bezchybného Závorku. Asistence: Filip Dvořák.

43:06
    Karlovarští vyhodili na zakázané uvolnění.

43:10
    Petr Stloukal s Milanem Davídkem se dostali do šance, kterou druhý jmenovaný nedokázal využít.

43:49
    Přerov se dostal do obranné třetiny karlovarských hráčů, kde byl téměř minutu.

45:00
    Střely zubrů likviduje Tomáš Závorka.

45:12
    Sebastian Gorčík vystřelil, během napřáhnutí byl poslal k zemi, přesto puk směřoval k brance Klimeše. Vylučovat se nebude, vše bylo podle pravidel hry.

46:11
    Stloukal projel s kotoučem po pravé straně, poslal dělovku na Klimeše. Hostující brankář střelu vyrazil před sebe, kde byl připravený MILAN DAVÍDEK, který tak posílá Energii do tříbrankového vedení. Asistence: Petr Stloukal.

47:20
    Přichází komerční přestávka.

47:40
    Hosté se drží na puku za svou branku a snaží se proniknout do útočné třetiny. Během přechodu se však Přerov dopustil ofsajdu.

48:25
    Jakub Šlahař si našel volný kotouč před brankou Tomáše Závorky, ale prosadit se nedokázal.

49:24
    Energetikům se ve třetí třetině příliš nedaří, nedokáží vypudil Zubry ze své třetiny.

50:40
    Krejčí podržel kotouč, karlovarští se vzápětí dopustili zakázaného uvolnění.

51:01
    Ze zcela jednoduché střely padl druhý gól hostů. O branku se postaral LUBOMÍR MALINA. Asistence: Jiří Goiš.

52:25
    Po zakázaném uvolnění přichází komerční přestávka.

Dnešní utkání sleduje 2173 diváků.

52:25
    Hákováním se provinil kapitán energetikům Václav Skuhravý (KVA), který tak odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

52:37
    Zubři začali hrát hodně do těla, chodí do osobních soubojů. Karlovarští fanoušci dávají jasně svůj nesouhlas s verdikty sudích.

52:53
    Po asistenci přichází trest pro Jiřího Goiše (PRE), který odchází na dvě minuty na trestnou lavici za nafilmovaný pád.

53:20
    Petr Stloukal našel Dávida Grígera, který se však střelecky neprosadil.

54:28

54:57

55:04
    Hra se přelévá z jednoho konce na druhý, více šancí na vstřelení gólu mají hosté, kteří jsou výrazně aktivnější.

55:41
    Více než na šance či góly je zápas bohatý na vyloučení, kterých je v dnešním zápase nespočet. Zdeněk Čáp (PRE) si od sudích vysloužil další dvouminutový trest, tentokrát za vysokou hůl.

56:08
    Sičák nabil Krejčímu, který se střelou od modré nedokázal střelecky prosadit.

56:19
    Překvapivě přichází další vyloučení utkání. Stanislav Balán (KVA) odchází rovnou do šatny, poté co od sudích dostal dvě minuty za nedovolené bránění a osobní trest na deset minut za nesportovní chování.

57:21
    Přerov se zkouší prosadit bez brankáře.

57:26
    Zubři jsou v útočné třetině, Ondřej Beránek vyhazuje až na zakázané uvolnění.

57:42

57:42
    Radomír Pala vystřelil od modré, Závorka byl přesný.

58:09
    Do konce zápasu zbývají dvě minuty.

58:21
    Už i karlovarská Energie hraje v plném počtu.

58:40
    Přerov stále bombarduje Závorku střelami. Nakonec se dopustil ofsajdu.

59:01
    Hostující brankář opět míří na střídačku.

59:22
    Karlovarským hokejistům se nedaří trefit do úplně prázdné brány.

59:38
    Do šance se ještě pustí hosté.

59:52
    Václav Skuhravý se netrefil do prázdné brány.

Napínavý duel od začátku až do konce zápasu. Ve třetí třetině se začal konat obrat od Přerova, který nebyl dokonán. Hosté se dokázali dvakrát trefit, Energie však přidala čtvrtý gól, na který byly hokejky Zubrů krátké.

Ode mne je to pro dnešní večer, na počtenou se loučí Kamila Ströerová. (19:58:43)

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 6. Flek (T. Rachůnek), 22. Stloukal (T. Rachůnek, Krejčí), 38. T. Rachůnek (Gorčík), 47. Davídek (Stloukal) – 42. Čáp (F. Dvořák), 52. Malina (Goiš)

Rozhodčí: Luczków, Kostourek – Toman, Coubal