Benátky n/J – Kladno 2:5 (kon.) | K. Vary – Přerov 4:2 (kon.) | Třebíč – Slavia 2:0 (kon.)
Vsetín – Havířov 0:3 (kon.) | Litoměřice – Ústí n/L 1:3 (kon.) | Frýdek-M. – Motor ČB 3:1 (kon.)
Kadaň – Prostějov 2:4 (kon.)
HC Frýdek-Místek
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Banes Motor České Budějovice
Středa 01.11.2017, 18:00 • Hala Polárka, Frýdek-Místek • Chance liga • 20. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:24:38)

Nakonec Frýdek-Místek dokázal vyhrát v těžkém zápase nad Českými Budějovicemi 3:1.
    V první třetině měl první velkou možnost v sedmé minutě Václav Nedorost, když dostal skvělou přihrávku a upaloval sám na bránu, ale Hlaváč gól nepřipustil. Vít Christov se ukázal jako fair-play hráč, když se přiznal, že domácího hráče atakoval on, nikoliv hráč Českých Budějovic a tak hosté měli dál možnost přesilové hry přes tři minuty. V 15. minutě se do největší šance dostal Miloslav Čermák, ale ten trefil pouze pravou tyč domácí brány.
    Ve druhé třetině jsme se konečně dočkali gólu. Ve 38. minutě otevřel skóre dnešního zápasu René Piegl, když vypálil krásnou ránu přesně do pravého horního roku Kváčovy brány a poslal frýdecko-místecké rysy do vedení. Těsně před koncem se domácí dopustili chyby, když byli potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě.
    Ve třetí třetině se ve 42, minutě prosadil Adam Raška, když dostal skvělou přihrávku od Piegla. Ve 48. minutě, ale hosté zdramatizovali utkání po gólu Vlčka. Ale konec utkání si rysi pohlídali a čtyři sekundy před koncem vstřelil rozhodující gól do prázdné brány Haman.

59:56
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    FILIP HAMAN získal puk ve středním pásmu a přidal třetí gól do prázdné brány!

59:41
    Po střele měl Hlaváč menší problémy, ale puk nakonec vyrazil.

59:08
    Hosté hrají bez brankáře!

58:35
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Filip Vlček – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Zahradníček – 2 min., hrubost).

58:35
    Zápas vrcholí a taky přibývá pár roztržek a menších tahanic. Nyní chytil puk Hlaváč, ale útočníci Motoru ještě zkoušeli z pod něj puk dostat a to se domácím obráncům příliš nelíbilo.

58:15
    Pýcha poslal skrytou ránu od modré čáry, která šla těsně vedle pravé tyče.

57:42
    Pýcha náhozem trefil pouze boční síť.

57:06
    Brankář hostů Petr Kváča se ocitl na zemi, jelikož dostal úder a hra je přerušena.

56:41
    Obrovská chyba Frýdku-Místku je mohla stát draho! Michal Bárta se zmocnil puku za domácí bránou, ale nedokázal ho dostat za záda Hlaváče!

56:39

56:16
    Rysi se zatím nedostali ke střele při této přesilovce a hosté následně puk vyhodili.

55:27
    Domácím se nepovedla přihrávka před bránu, ale po chvíli získali kotouč na svojí stranu.

54:39
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Miloslav Čermák – 2 min., nedovolené bránění).

54:35
    Hráč hostů se provinil faulem a domácí hráli na chvíli v šesti hráčích.

53:47
    Puk opět skončil mimo hrací plochu.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 38. Piegl (Christov, Kofroň), 42. Raška (Piegl, Bajtek), 60. Haman – 48. Vlček (Fillman)

HC Frýdek-Místek: Hlaváč (Štěpánek) – Haman, L. Kovář, Zahradníček, Ovčačík (A), Bartko, Piegl, D. Stránský – Kvasnica, Bajtek, J. Kalus – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Klimša (A), Przybyla, Raška – Kaukič, Flok.
    Banes Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Kutlák (C), Kučný, Fillman, Vráblík, Pavlin, Pýcha – Čermák, Rob, Nedorost (A) – Dostálek, Galamboš, Heřman – M. Bárta, Pajič, Jonák – Vlček, Prokeš, Beránek.

Rozhodčí: Šutara Václav, Obadal Pavel – Bryška Jaromír, Wesley Leon