Most – Kobra 3:7 (kon.) | David Servis – Mor. Budějovice 0:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Tábor 7:4 (kon.)
Písek – Klatovy 8:1 (kon.) | Pelhřimov – Žďár n/S 4:6 (kon.) | Nymburk – Kolín 2:8 (kon.)
Sokolov – Trutnov 5:3 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Děčín 2:5 (kon.) | Bílina – Řisuty 6:4 (kon.)
Nový Jičín – Opava 3:2 (kon.) | Kopřivnice – SHK Hodonín 4:3 (kon.) | Poruba 2011 – Šumperk 4:3 (2:1 po s.n.)
Letňany – Vrchlabí 8:1 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
4:3 (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
Středa 01.11.2017, 18:00 • RT TORAX ARENA • 2. liga skupina Východ • 16. kolo

To už je ode mě pro tuto chvíli vše. Budu se na vás těšit zase při jednom z dalších onlajn přenosů. (20:26:59)

Dnes jsme sledovali zápas, který měl do dokonalosti daleko. Nejdříve se do dvougólového vedení po porubském nedůrazu dostali hosté. Domácí potom zabrali a ke konci třetí třetiny dokázali zápas otočit. Následně ale usnuli na vavřínech a dovolili Drakům zápas srovnat. V nájezdové loterii už ale byli jasně lepší, a tak berou po dnešku dva body po výhře 4:3. Bodový rozdíl mezi oběma týmy je v tuto chvíli čtrnáctibodový.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC RT TORAX Poruba 2011.
    Autorem vítězné branky je JIŘÍ ZDENĚK, který nic moc velkého nevymýšlel a s ledovým klidem propálil Lakosila.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení nám uběhlo docela rychle a zaznamenali jsme šance na obou stranách. Nyní se můžeme připravit na nájezdy. Pojede se po pěti na obou stranách.

65:00
    Prodloužení skončilo.

63:50
    Špatná přihrávka Luky na Káňu. Hrát mohou zase hosté.

63:00
    Kůdela si teď poradil s nájezdem Vachutky z pravé strany. Je to první přerušení v prodloužení.

62:00
    Hraje se už dvě minuty bez přerušení.

60:30
    Draci začínají úvodním náporem.

60:01

Ve třetí třetině to po gólu Zdeňka už s domácími vypadalo velice dobře. Bohužel, i oni asi tomuto pocitu podlehli, polevili a nechali si vstřelit velice laciný gól z hole Geweiseho. Následovat tedy bude pětiminutové prodloužení s hrou tři na tři.

60:00

58:18
    Draci právě vstřelili branku!
    Autorem branky je LUKÁŠ KRÁLÍK, který si nikým neatakován dojel až před branku a zakončil do horní části branky.. Asistence: Petr Geweise a Lubomír Kovařík.

56:25
    Hosté se snaží uděat vše pro vyrovnání. Domácí jim ale zlepšenou hrou zatím moc nadějí nevytvářejí.

53:56
    Poruba právě vstřelila branku!
    Domácí otáčejí vývoj utkání! Po porubské kombinaci se na levém kruhu k puku dostal JIŘÍ ZDENĚK a střelou pod horní tyč zakončil – 3:2!. Asistence: Tomáš Káňa a Vladimír Luka.

53:51
    Slavíkova střela od modré končí v Lakosilově výstroji.

52:31
    Nepřesnost na straně jedné teď střídá nepřesnost na té druhé.

52:08
    Gelnar zkoušel v pásmu zadovkou prostrčit puk n

49:49

49:25
    Kovařík teď z bezprostřední blízkosti těsně minul levou tyč Kůdelovy branky.

47:49
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Adam – 2 min., hákování).

46:16
    Kaluža teď u mantinelu tvrdě srazil Řezáče. Zákrok to byl ale čistý, a tak se pokračuje dál.

44:50
    Blízko gólu byl eď Tomáš Káňa, který střílel do protipohybu Lakosila. Ten však prokázal dobré reflexy a s jeho střelou si poradil

43:35
    Cinkovu střelu dobře zblokoval Jakub Baca.

42:53
    Hra stále ještě na tempu příliš nenabrala.

41:00
    Na obou týmech jde vidět, že nechce nikdo uděělat chybu. Hra je velmi opatrná.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:31.

Viděli jsme prostřední periodu tohoto zápasu, která nebyla nepodobná té první. Utkání zatím postrádá větší tempo. I přesto se však domácím podařil srovnat pro ně nepříznivý stav a ve třetí třetině se tak bude znovu začínat od nuly. Bude to ještě určitě zajímavé, tak nikam neodcházejte.

40:00

38:01
    A je vyrovnáno! Marek Haas přenechal puk DAVIDU ZACHAROVIna modré, ten následně objel obranu, položil si brankáře a bekhendem zakončil. Asistence: Marek Haas a Marek Slavík.

37:20
    Vymazalova dělovka sice napnula síť, ale pouze tu ochrannou, která se nachází za Kůdelovou brankou.

36:23
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Zdeněk – 2 min., hákování).

35:34
    Schejbalova střela byla tečována jedním z obránců a skončila v ochranné síti za Kůdelovou brankou.

35:15
    Útočné akci hostů vystavil stopku ofsajd.

33:03

32:45
    Dělovka Lukáše Králíka doslova prosvištěla kolem horní tyče Kůdelovy svatyně.

31:47
    Domácí se i v oslabení dostali k ohrožení soupeřovy branky!

31:03
    Trest odpyká Josef Fojtík.

31:03
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Hráčská lavice – 2 min., příliš mnoho hráčů).

30:40
    Šumperští se špatnou kombinací v útočném pásmu vynali až ke své brance.

30:17
    Kůdela raději skryl puk pod lapačkou, čímž zabránil vytvoření nějaké skrumáže

30:06
    Icing domácích. Buly po levici Kůdely.

29:25
    Vladimír Luka se snažil procpat až před Lakosila. Jeho snahu však zhatila přesila soupeřových obránců.

27:30
    Ostřanský šikovně přistrčil puk na Radka Fischera, jehož střelu však zblokoval jeden z domácích obránců.

25:58

25:53
    Zakázané uvolnění domácích v přesilovce 5 na 3? Přiznám se, že to už jsem vážně dlouho neviděl.

25:20
    Dělovka Vladimíra Luky mířila jen do Lakosilova betonu.

23:58
    Trest za hráčskou lavici odpyká Milan Ostřanský.

23:58
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Schejbal – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (hráčská lavice – 2 min., nesportovní chování).

23:57

23:06
    A Porubští znovu vyhazují. V této přesilovce se hostům nedaří

22:30
    Porubští se osvobozují a šetří čas.

21:57
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Ballner – 2 min., hákování).

20:15
    Po levé straně ujel Zachar a vypálil. Jeho střela však minula horní tyč lakosilovy branky.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:45.

Viděli jsme z obou stran takovou ospalejší první třetinu. I přes nižší tempo však o šance nebyla zrovna nouze. O trochu více ze hry měli nakonec hosté, kterým se povedlo vsítit o jeden gól více než soupeři. Uvidíme, jak se jim povede v dalších minutách a vteřinách tohoto utkání.

20:00

19:45
    Ke konci třetiny můžeme ještě sledoat takový menší nápor hostů. Vypadá to ale, že se už nic podstatného nestane.

18:25
    Vymazal vypálil na Kůdelu z levého kruhu. Jeho beton však byl tam, kde být měl.

17:37

17:05
    A znovu Slavík! Tentokrát už byla jeho rána mnohem tvrdší, Lakosil však i přes to vyráží.

16:37
    Slavíkova střela z levé strany postrádal potřebnou razanci. Žádná velká práce pro Lakosila.

16:07
    Porubské při jejich cestě za vyrovnáním zastavil ofsajd.

15:37
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Řezáč – 2 min., vysoká hůl).

13:43
    A máme sníženo! Po pravé straně spolu ujeli SAMUEL OLLENDER s Tadeášem Jarošem. Asi třikrát si vyměnili puk, až tím dokonale zmátli Lakosila v šumperské brance. Celá akce nakonec vygradovala dobrou střelou prvního jmenovaného kolem betonu – 1:2. Asistence: Tadeáš Jaroš.

12:33
    Vladimír Luka ujel po pravé straně a vypálil. Lakosilovy betony byly u sebe ale rychle.

11:10
    Káňa si nabruslil do pásma, pěkně obbruslil branku a chtěl zasunout k tyči. Lakosil byl však rychlejší a pohotovým zákrokem nepovolil domácím snížit.

09:23
    Po další útočné kombinaci Draků se puk postupně dostal až k TOMÁŠI SEDLÁKOVI, který z mezikruží nekompromisně propálil Hynka Kůdelu. Asistence: Daniel Vachutka a Jiří Půhoný.

08:34
    Útočnou kombinaci Poruby zastavuje ofsajd.

07:44

07:06
    A šumperští teď dokonce zahrávají na zakázané uvolnění.

06:15
    Šumperku se přesilovka zatím moc nedaří. Dva porubští hráči teď ujížděli proti jednomu obránci, který však jejich přihrávku vystihl.

05:44
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Zachar – 2 min., držení protihráče).

04:27
    Hosté jdou do vedení! Po krátkém tlaku ve svém útočném pásmu a sérii střel se k té gólové dostal MICHAL VYMAZAL, který bekhendem našel místo mezi Kůdelovými betony. Asistence: Jiří Půhoný a Petr Geweise.

02:43
    Vachutka v nouzi pouze nahodil puk na Kůdelovu branku.

01:40
    Střela Luboše Adama skončila pouze v Lakosilově lapačce.

01:13
    Zakázané uvolnění Draků.

00:20
    Domácí začínají hned ze startu náporem v útočném pásmu.

00:01

Hráči obou týmů jsou již na ledě, utkání za pár okamžiků začne.

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Kubáň) – Dresler, Popela, Janota, Kaluža, Puškár, Adam, Baca, Slavík – Haas, Zachar, Fojtík, Káňa, Zdeněk, Luka, Ballner, Jaroš, Ollender, Sztefek, Schwarz, Gelnar

Draci Šumperk: Lakosil (Svoboda) – Geweise, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák – Müller, Králík, Skopal, Půhoný, Ostřanský, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Vachutka, Fischer

Rozhodčí: Škach – Bartek, Dohnal.

Zvítězí porubští pojedenácté v řadě, nebo se na ledě RT TORAX ARENY odehraje nečekané překvapení? Úvodní buly bude vhozeno přesně v 18 hodin a všichni jste na něj srdečně zváni.

Šumperští Draci zatím v sedmimístné tabulce okupují čtvrtou příčku. Na svého dnešního soupeře ztrácejí 13 bodů. Nutno ovšem dodat, že kvůli náročné rekonstrukci jejich domácí haly odehráli všech třináct zápasů na hřištích soupeřů. Zápasem v Porubě však tuto předlouhou venkovní šňůru ukončí. V příštím kole se už představí ve svém městě a před svými, jistě už pořádně natěšenými, fanoušky. Soupeřem jim 8. listopadu bude, stejně jako Porubským, silný celek Hodonína.

Domácí Porubané hrají zatím ve velké pohodě. I přes to, že mají jako jediný tým soutěže o zápas méně, suverénně tabulce kralují. Nic na tom nezměnilo ani mírné klopýtnutí z minulého kola, když na vlastním ledě porazili outsidera z Kopřivnice až po prodloužení. Toto drobné zaváhání budou chtít domácí určitě v zápase s Šummperkem napravit a zvítězit znovu za tři body. Ty by se jim totiž dost hodily. V sobotu totiž zajíždějí na led svého největšího soupeře – druhého Hodonína.

Porubská RT TORAX ARENA bude po týdenní odmlce znovu patřit druholigovému hokeji. Ve středu 1. listopadu od 18 hodin se zde střetnou celky HC RT TORAX Poruba 2011 a Draci Šumperk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

David Kubatík

Branky a nahrávky: 14. Ollender (Jaroš), 39. Zachar (Haas, Slavík), 54. Zdeněk (Káňa, Luka), rozh. náj. Zdeněk – 5. Vymazal (Půhoný, Geweise), 10. Sedlák (Vachutka, Půhoný), 59. Králík (Geweise)