Kladno – Olomouc 4:6 (kon.) | HC Litvínov – Vítkovice 4:3 (po pr.) | Chomutov – Třinec 2:1 (po pr.)
Sparta – Liberec 5:2 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 4:3 (po pr.) | K. Vary – Zlín 3:6 (kon.)
Slavia – Mladá Boleslav 5:4 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
4:3 (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)
Mountfield HK
Čtvrtek 02.11.2017, 18:00 • Tipsport arena Pardubice • DHL Extraliga juniorů • 15. kolo

Pardubice sice přišly dvě minuty před koncem základní hrací doby o své vedení, ale výhru nakonec slaví po prodloužení, ve kterém rozhodl o bodu navíc pro Dynamo Václav Zídek. (20:23:09)

62:47
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    První střela Pochobradského skončila mimo branku, poté byl Pochobradský před gólmanem a zkoušel ho přelstít bekhendovou kličkou, což mu nevyšlo, ale k puku se dostal VÁCLAV ZÍDEK, který ho z první poslal do odkryté části branky. Asistence: Michal Pochobradský.

62:11
    Dušek jednoho protihráče po levém mantinelu přebruslil, jenže jeho přihrávku zastavil poté Pažourek.

61:04
    Martinec dobře vystihl přihrávku soupeře, nahrál na levou stranu do jízdy Štefkovi, ten mu puk vrátil zpět na druhou stranu, jenže Martinec z první trefil jen gólmana.

60:19
    Pardubičtí se snaží aktivně napadat u branky Hradce, ten jim ale zatím kotouč nepůjčuje.

60:01

Díky vyrovnaní Hejny, které přišlo dvě minuty před konce bude následovat prodloužení.

60:00

59:54
    Pohlovu střelu příklepem srazil zakleknutý Martinec k mantinelu.

59:46
    Po tvrdé ráně Havránka příklepem přerušil Jánský hru. Zřejmě poslední šanci na rozhodnutí v základní hrací době má Hradec.

59:17
    Pochobradský stihl včas dojet puk a na dlouhou hokejku ho posílal před branku, jenže Štefka byl v jiném místě než byl puk.

58:47
    Martincovu nebezpečnou střelu zápěstím z pravého kruhu vyrazil Bartozel vyrážečkou do ochranné sítě.

57:59
    Hradec právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno. MARTIN HEJNA po přihrávce od Matějčka unikl pardubické obraně, bekhendovým blafákem si položil Jánského a zakončil pod horní tyčku. Asistence: Štěpán Matějček a Štěpán Havránek.

57:28
    Hejna to zkusil z ostrého úhlu, Jánský si svou levou tyčku uhlídal.

57:09
    Pardubice se drží v útočné třetině a příliš nikam nespěchají.

56:29
    Hnik byl v dobré střelecké pozici na levé straně, ale nepovedlo se mu poslat puk vůbec na branku.

56:02
    Domácí posílají kotouč až do třetiny Hradce, ten se už chystá do útoku.

55:25
    Pochobradský počkal s přihrávkou, ještě udělal kličku obránci a až poté nahrál Štefkovi, jenže zakončil pouze do betonu Bartozela.

Adam Joska

Branky a nahrávky: 12. Černý (Hoskovec), 34. Dušek (Hoskovec), 52. Zídek, 63. Zídek (Pochobradský) – 10. Mašín (Pohl, Hnik), 11. Hašek (Gaspar), 58. Hejna (Matějček, Havránek)

HC Dynamo Pardubice: Jánský (Kulich) – Bučko, Javůrek, Mert, Oliva, Pražák, Žouželka, Zukal – Černý, Dušek, Hoskovec, Kubišta, Martinec, Petrus, Pochobradský, Štefka, Syrovec, Veverka, Zídek.
    Mountfield HK: Bartozel (Dvořák) – Gaspar, Havránek, Hroudný, Jonáš, Kynčl, Moník, Muška, Pohl – Chalupa, Hašek, Havelec, Hejna, Hnik, Mašín, Matějček, Matouš, Moník, Pazourek, Řepík.

Rozhodčí: Velčovský – Potůček, Špringl