Chabarovsk – Ufa 3:1 (kon.) | Kunlun – Soči 3:4 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 2:3 (po pr.)
Jaroslavl – Riga 0:4 (kon.) | Nižněkamsk – Čeljabinsk 4:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Spartak Moskva 1:2 (2:3 po s.n.)
Petrohrad – N.Novgorod 5:4 (2:1 po s.n.) | Minsk – Čerepovec 1:2 (kon.)
Red Star Kunlun
3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
HK Soči
Sobota 04.11.2017, 10:30 • LeSports Center • KHL

Československá stopa

Adam Polášek (SOC) 0+0, 5 střel, čas na ledě 21:52 (13:06:11)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 32:28 (10:9, 11:9, 11:10)
    Zblokované střely – 8:10
    Vyhraná vhazování – 25:29
    Trestné minuty – 4:16
    Hity – 27:18

Hokejisté Soči v závěru uhájili vítězství 4:3 a odvážejí si z daleké Šanghaje cenné tři body! Nutno ale ocenit i domácí tým, který ani za stavu 0:3 utkání nezabalil a dokonce dokázal vyrovnat. V čase 54:36 však hosté vstřelili další gól, na který už hráči Red Staru zareagovat nestačili. Nakonec rozhodující zásah Andreje Ivanova byl potvrzen až po dlouhé konzultaci rozhodčích u videa, jelikož kotouč se za záda brankáře odrazil od ruky hostujícího útočníka. Ten nakonec podle mužů v pruhovaném pravidla neporušil.

59:56
    Collins vyhodil puk až k brance soupeře, je rozhodnuto!

59:31
    Graborenko se snažil udržet útočné pásmo před O'Dellem. To se mu nepodařilo. Poté, co se puk odrazil za plexisklo, se bude vhazovat ve střední třetině.

59:14
    Domácí trenér Mike Keenan si vyžádal oddechový čas.

58:51
    Obrovský závar před hostující brankou, Šikin puk udržel před brankovou čarou!

58:37
    Hellberg zamířil na střídačku, domácí to zkoušejí v šesti!

58:02
    Cory Kane se důrazně natlačil až před branku soupeře. Kotouč ale zalehl Dmitrij Šikin.

57:41
    Hosté jsou již v plném počtu.

57:01
    Ránu Wojteka Wolského pokryl Šikin, hosté vzápětí vyhodili.

56:39
    První minutu ze svého oslabení hosté přežili.

55:40
    Domácí budou mít šanci srovnat v přesilové hře. Předchozí dvě využili. Za nedovolené bránění je vyloučen Jevgenij Lapenkov.
    54:36 Andrej IVANOV - 3:4

54:36
    Soči právě vstřelilo branku!
    Gól platí! Přihrávku Padakina tečoval do ruky ANDREJE IVANOVA bránící Vorobej a od ní se puk odrazil do branky. Rozhodčím konzultace trvala hodně dlouho, ale nakonec došli k závěru, že Ivanov pravidla neporušil. Asistence: Pavel Padakin.

Porada je to už velmi dlouhá, nyní se oba hlavní rozhodčí radí spolu. Asi si ani oni nejsou jisti.

54:36
    Hosté se prosadili z rychlého protiútoku, když přihrávku Pavla Padakina dokázal na zadní tyčce usměrnit tělem do branky Andrej Ivanov. Bude se ale telefonovat! Rozhodčí si chtějí prohlédnout, zda Ivanov neskóroval, zřejmě rukou, úmyslně.

53:52
    Ivan Laričev mířil po přejetí útočné modré do horní části domácí branky. Hellberg byl ale na místě a kotouč následně přikryl.

52:47
    První lajna Kunlunu nyní tlačí svého soupeře. Ránu Blakera vyrazil Šikindo rohu.

51:50
    Hosty teď zachránila po střele Romana Graborenka od modré čáry tyčka!

51:06
    Moc nescházelo a hostům mohl vrátit vedení Pavel Padakin. Magnus Hellberg kotouč udržel před brankovou čarou!

49:56
    Domácí se zcela plnohodnotně vrátili do utkání. Teď mají oproti soupeři psychickou výhodu.
    48:47 Lucas LESSIO - 3:3

48:47
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Domácí dorovnávají tříbrankové manko! Po přečíslení 2 na 1 ještě hosty zachránil brankář Šikin, který se stačil přemístit proti Brandonu Yipovi, ovšem volný puk si našel LUCAS LESSIO, jenž ho dopravil do volné klece. Asistence: Brandon Yip.

48:26
    Zakázané uvolnění Red Staru. Vhazuje se před Hellbergem.

48:04
    Sean Collins zavezl puk do útočného pásma, ale tam mu scházela podpora spoluhráčů. Kotouč už mají domácí.

47:14
    V dobré pozici se ocitl Jyrki Jokipakka. Hostující obránce ale netrefil branku soupeře.

45:49
    Domácí jsou snížením nabuzeni a cítí šanci na body. Po ráně Brandona Yipa přerušil hru Šikin.
    44:11 Brandon DEFAZIO - 2:3

44:11
    Domácí využívají také druhou přesilovou hru a už prohrávají jen 2:3! Andreas Thuresson dostal od Brulého přihrávku zpoza branky na levý kruh. Jeho střelu vyrazil Šikin před sebe a před brankovištěm číhající BRANDON DEFAZIO puk doklepl za záda již bezmocného brankáře. Asistence: Gilbert Brulé.

43:39
    Pavlovi Vorobejovi puk přeskočil hůl, domácí tak přišli o pásmo.

43:18
    Hosté dokázali vyhodit.

42:38
    Teď se ale budou muset bránit. Jurij Alexandrov dostává trest za podražení.

42:19
    Akmaldinov s kotoučem zamířil do útočného pásma. Hosté nechtějí pustit soupeře do tlaku.

41:34
    Adam Polášek vyzkoušel Hellberga střelou od červené čáry. Domácí gólman byl pozorný.

40:25
    Wolski kroužil s kotoučem za brankou soupeře, nakonec byl zpacifikován obranou hostí.

Třetí třetina začne přibližně ve 12:12.

Po druhé třetině prohrává Kunlun se Soči 1:3. Vstup do ní zvládli mnohem lépe hosté, jejichž náskok navýšil ve 22. minutě v přesilovce 5 na 3 Alexej Cvetkov a v polovině zápasu to bylo po střele Erica O'Della už o tři góly. Čínský celek se mohl radovat až 22 sekund před přestávkou, kdy se v početní výhodě prosadil Gilbert Brulé.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00
    39:38 Gilbert BRULÉ - 1:3

39:38
    Domácí přesilovku přeci jen využili a krátce před přestávkou snižují! Z levého kruhu napřáhl GILBERT BRULÉ, který vymetl pavučinky ze vzdálenějšího horního růžku Šikinovy klece – 1:3. Asistence: Pavel Vorobej.

39:15
    Vadim Chomickij reklamuje u rozhodčího, že byl faulován. Ten byl ale jiného názoru a vhazovat se tak bude v domácím útočném pásmu.

38:31
    Domácí budou hrát svou první přesilovku v utkání. Za hákování je vyloučen Nikita Ščitov.

38:10
    Před branku soupeře si vyjížděl Cory Kane. Šikin byl pozorný.

37:09
    Situace, která dokumentuje dnešní trápení Kunlunu. Jesse Blacker dostal puk na modrou čáru, odkud měl střílet. Místo toho ale nahrával do míst, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl a hosté tak vyvážějí kotouč do bezpečí.

36:54
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.

36:14
    Ščitov si nedělal starosti s konstruktivní rozehrávkou a od červené čáry prostě nahodil puk na domácí branku.

35:42
    Domácím byla odpískána přihrávka rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

35:16
    Hosté kombinují v útočném pásmu, tohle jim přesně vyhovuje.

34:32
    Další zákrok Šikina, který si poradil se střelou z pravého kruhu.

33:48
    Gilbert Brulé hledal dlouhou přihrávkou najíždějícího Alexeje Ponikarovského. Šikin ale situaci dobře přečetl, vyjel ze své branky a puk odehrál do bezpečí.

33:24
    Wolski nahrával DeFaziovi. Toho ale hosté dobře pokryli a nenechali ho střílet.

32:48
    S ranou od modré čáry si poradil Dmitrij Šikin, který svým zákrokem přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

31:54
    Obrovský závar před Šikinem! Puk za jeho záda ale nedostal ani Andreas Thuresson, který měl na holi velkou příležitost!

31:19
    Hosté nahodili puk za Hellberga, který rozehrává na své spoluhráče a zakládá tak útočnou akci svého týmu.

30:23
    S Kunlunem to dnes už nevypadá moc dobře. Hosté jsou dnes mnohem produktivnější.
    29:11 Eric O'DELL - 0:3

29:11
    Prosazují se ale hosté! Jurij Alexandrov zavezl puk do útočného pásma, kde ho přenechal za ním najíždějícímu ERICOVI O'DELLOVI a ten z první vymetl horní růžek nad Hellbergovou lapačkou – 0:3. Asistence: Jurij Alexandrov.

28:03
    Domácí by se potřebovali chytit. Gól by jim určitě pomohl.

26:58
    Obránce Soči Adam Polášek se objevil za zády defenzivy soupeře a z pravé strany najížděl proti Hellbergovi. Ten si zakončení mezi betony pohlídal!

26:05
    Ivan Laričev si z rohu vyjel až do střelecké pozice. Jeho pokus vyrazil Hellberg,

24:45
    Brandon Yip našel křížnou přihrávkou Coryho Kanea. Jeho rána se nevešla mezi tyče Soči.

23:33
    Andreas Thuresson nedokázal prostrčit puk na najíždějícího spoluhráče. O kotouč se bojuje za hostující brankou.

22:10
    Desetiminutový osobní trest za nesportovní chování obdržel hostující obránce Jyrki Jokipakka.
    21:39 Alexej CVETKOV - 0:2

21:39
    Hosté nabídnutou šanci využívají a odskakují na rozdíl dvou branek! Jevgenij Lapenkov našel zpoza branky ALEXEJE CVETKOVA, který byl u bližší tyčky nepokrytý a zblízka poslal puk za záda Hellberga. Asistence: Jevgenij Lapenkov.

21:08
    Domácí se pro tuto chvíli osvobodili!

20:01
    Hosté budou hrát dvouminutovou přesilovku 5 na 3! Proti trestu Gilberta Brulého domácí lavička protestovala tak vehementně, že si ještě vykoledovala dvě minuty navíc!

Další třetina začne přibližně v 11:21.

Úvod utkání vyšel lépe hráčům Soči, kteří byli lepším týmem a už v čase 1:35 se ujali vedení po pěkné akci, kterou zakončoval střelou do odkryté klece Casey Wellman. Domácí se poté postupně zvedli a v závěru třetiny už měli viditelný tlak. Nejblíže vyrovnání byli zhruba tři minuty před pauzou, kdy Nikita Chlystov nastřelil tyčku.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:28
    Domácí pokračují v náporu. Jesse Blacker trefil od pravého mantinelu protihráče a vzápětí se celek Soči dopustil icingu.

19:01
    Začala už poslední minuta první třetiny.

18:45
    Domácí jsou v závěru třetiny aktivnějším týmem. Šikin byl nucen přerušit hru.

18:26
    Výjezd Gilberta Brulého před branku nepřinesl nic nebezpečného. Hostující obránci mu nakonec vypíchli kotouč.

18:06

17:02
    Teď měli hráči Kunlunu smůlu. Ke střele z vrcholu levého kruhu se dostal Nikita Chlystov a hosty zachránila vzdálenější tyčka!

16:43
    U pravého mantinelu přebruslil bránícího hráče Andreas Thuresson, který se dostal až před Šikina. Hostující gólman jeho zakončení pokryl.

16:14
    Hra poměrně rychle plyne, málo se přerušuje.

15:25
    Hosté si vytvořili zámek v útočném pásmu, obrana Kunlunu však pracovala dobře a střelecké pokusy soupeře dokázala zablokovat.

14:30
    Od modré čáry pálil Pavel Vorobej, jeho projektil netrefil hostující branku.

14:09
    Po zpětné přihrávce od spoluhráče pálil z první Brandon DeFazio. Šikin zakročil lapačkou.

13:07
    Hosutjící bek Arťom Čmychov měl na modré čáře napřaženo, ale trefil pouze bránícího Lucase Lessia.

12:33
    Po přejetí útočné modré to zkoušel přes obránce Cory Kane. Dmitrij Šikin puk schoval do lapačky.

10:52
    Ránu jednoho z hostujících hráčů vyrazil Hellberg jen před sebe. Volného puku se ale ujal domácí obránce Jesse Blacker.

10:02
    Domácí se teď nadechli k velkému náporu. Vyslali na branku tři střely v krátkém sledu, ale Šikin zůstává nepřekonán.

09:49
    Wojtek Wolski v rychlosti objížděl branku Soči, ale než stihl nahrát, tak zahranil a upadl.

08:53
    Hraje se v komorní atmosféře. Diváci v Šanghaji na hokej moc nechodí a lidé, kteří si cestu do hlediště přeci jen našli, jen mlčky přihlížejí.

08:11
    Z nahození Jokipakky nemohl domácí gólman Hellberg vůbec nic vidět. Měl štěstí, že se puk odrazil vedle jeho klece!

07:07
    Velmi pěkná kombinace první útočné řady domácích. K dokonalosti scházela poslední Brulého přihrávka na Wolského, která už neprošla.

05:26
    Od modré tvrdě vypálil Nikita Ščitov. Puk byl sražen do ochranné sítě za Šikinovou brankou.

04:52
    Až teď se domácí trochu vymanili z tlaku. Puk zavezl do útočného pásma Kyle Chipchura a Dmitrij Šikin musel přerušit hru.

02:57
    Hosté hrají i nadále s velkou chutí. Jsou o hodně aktivnější než soupeř.
    01:35 Casey WELLMAN - 0:1

01:35
    Hosté se rychle ujímají vedení! Jejich zámořská formace předvedla krásnou akci, kterou zakončoval CASEY WELLMAN po nahrávce Erica O'Della do odkryté branky. Hellberg si lehal v brankovišti marně. Asistence: Eric O'Dell a Sean Collins.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Red Star Kunlun:
    Čínský celek má na kontě o bod více než Soči, přesto je na Východě až devátý. Hokejisté Kunlunu v poslední době nepřidávají body zrovna ve velkém, vždyť z posledních jedenácti utkání vyhráli jen dvě. V dalších pěti případech pak padli v prodloužení nebo nájezdech. Naposledy prohráli doma s Ufou 2:3 už v základní hrací době.