Slavia – Ústí n/L 8:1 (kon.) | Kadaň – Benátky n/J 2:4 (kon.) | Prostějov – Frýdek-M. 3:2 (po pr.)
Motor ČB – Vsetín 8:0 (kon.) | Litoměřice – K. Vary 2:1 (kon.) | Přerov – Kladno 4:3 (kon.)
Havířov – Třebíč 0:1 (kon.)
AZ Havířov
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Sobota 04.11.2017, 17:30 • Gascontrol Aréna, Havířov • Chance liga • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký den, vítám Vás při sledování textového přenosu z utkání WSM ligy mezi AZ RESIDOMO Havířov a Horáckou Slavii Třebíč.

AZ RESIDOMO Havířov

Hráči AZ Havířov se v posledních dvou zápasech, i přes stále rozsáhlou marodku, vrátili na vítěznou vlnu. Po pondělní výhře v derby nad Frýdkem-Místkem 3:1, přišla ve středu na vsetínském Lapači další náročná bitva proti Valachům.

Do zápasu nenastoupí čerstvě zraněný obránce Jakub Dudek, na druhu stranu už mají trenéři k dispozici, po skončení disciplinárního trestu, útočníka Marka Kaluse.

Horácka Slavia Třebíč

Třebíč letos nezažívá úplně vydařenou sezonu. Po dosavadních odehraných 20 kolech má družina trenéra Martina Sobotky v tabulce 25 bodů a to stačí na 11. místo, tedy 6 bodů za AZetem a velmi vyrovnaným středem tabulky. Jedním z důvodů je, že po celkem solidním začátku soutěže potkala tým ve druhé polovině října šňůra pěti porážek v šesti duelech. V posledním kole si alespoň trochu spravily bílé hvězdy chuť výhrou 2:0 nad pražskou Slavií.

Zápas začíná v GASCONTROL Aréně v 17:30 a já Vás srdečně zvu k jeho sledování.

AZ RESIDOMO Havířov: Dolejš (Bláha) – Krisl (C), Puzič, Postnikov, Chroboček, Drtil, R. Havel (A) – Sikora (A), Matai, M. Kalus – Jergl, Rác, Fronk – Kanko, Pořízek, Gřeš – Illéš, Cihlář, Macuh.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – Nedbal, L. Vágner, Furch, Půža, Kaláb (A), Čejka – Vodný, Dolníček (C), R. Erat (A) – Horký, Jan Wasserbauer, T. Havránek – Kristl, Kusko, R. Zohorna – Paták, Tadeáš Král, Kratochvíl..

00:01

00:21
    Domácí se dostali do pásma, Kalus hledal před brankou Sikoru, ten ale z velkého úhlu nezamířil přesně. Hosté následně vyhazují puk přes všechny čáry.

00:51
    Rác byl chvilku volný před brankou a ihned toho využil, jeho střela ale trefila Jekela přímo do hrudi.

01:50
    AZet je v úvodu aktivní, tentokrát sice Postnikov trošičku zavazel spoluhráči, ale i tak z toho byla dobrá střela.

02:18
    Po levé straně ujížděl Matai, jeho dělovka letěla těsně nad.

03:27
    Dolejš schoval puk, pak chtěl rychle rozehrát, ale zastavila ho píšťalka rozhodčího. Hosté tak získávají pásmo.

04:26
    Milimetrovou přihrávku dostal Aleš Jergl, ten si ji skvěle zpracoval a byl sám před brankářem, zkusil vystřelit, ale lapačka Jekela byla v pozoru.

05:01
    Další šance domácích, Havířov zvládl úvodní pětiminutovku ve velkém stylu, ale Třebíč zatím v obraně odolává.

05:06
    Po vyhraném buly pálil Sikora, tentokrát zakročil hostující brankář betonem.

05:37
    Chroboček při bránění dostal kotoučem přímo do obličeje, stihl však puk odehrát do bezpečí a ihned poté odjel střídat.

05:55
    Zakázané uvolnění Havířova, Cihlář nestihl kotouč dojet a tak je nyní na ledě čtvrtá útočná formace Havířova o něco déle.

06:06
    Jenže AZ vyhrál buly a následně se puk dostal na střídačku Třebíče.

07:08
    Krásně si Matai počkal ve středním pásmu na Furcha, který s nepořízenou odjíždí střídat.

08:16
    Úvodní tlak AZetu malinko pominul, druhá pětiminutovka se zatím odehrává především po rozích jednotlivých třetin a žádný z týmů se k výraznějšímu ohrožení branky nedostal.

09:14
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Třebíč z první vážnější šance otevírá skóre zápasu. LUBOŠ HORKÝ dostal přihrávku mezi obránce a rychlým střelou prostřelil Dolejše. Asistence: Tomáš Havránek, Tomáš Kaláb

10:08
    Kratochvíl střílel z mezikruží, Dolejš stačil kotouč vyrazit betonem.

11:00
    Zakázané uvolnění domácích po nepřesné přihrávce.

11:43
    Rác přihrával před branku, tečovaný kotouč končí v Jekelově lapačce.

11:52
    Krisl poslal kotouč na branku, ale Jekel měl volný výhled a tak v pohodě přerušuje hru.

13:01
    Další zákrok hostujícího brankáře, tentokrát po odrazu od zadního mantinelu.

13:25
    Puzič dostal puk do střelecké pozice, jeho rána ale prosvištěla vedle branky.

14:21
    Dvě zakázaná uvolnění Havířova v krátkém časovém sledu.

16:14
    Havířov se snaží kombinovat, ale hosté nyní výborně blokují kotouče už ve středním pásmu.

17:04
    Dvě velké šance hokejistů v modrém. Nejprve Jekelovi kotouč vypadl a jen těsně se prohnal kolem pravé tyčky. Následně brankář hostů vytáhl rychlý zákrok lapačkou.

17:48
    Havel byl aktivní v útočném pásmu, ale nakonec jej přesila hostů o puk ozbrojila.

18:56
    Nepřesná přihrávka Havířova skrz celé hřiště, hra se přesouvá před Dolejše.

20:00

Úvod zápasu patřil jednoznačně Havířovu, ten v prvních pěti minutách mohl odskočit do vícególového vedení. Obrana Třebíče však vše ustála a tak hosté sami udeřili, když v 10. minutě ujel obráně Horký a chladnokrevně zakončil.

Druhá třetina začne přibližně v 18:19.

20:01

21:05
    Chrobočkovo nahození Jekel dokázal zkrotit.

21:53
    Kanko a po něm i další spoluhráči z útoku nyní zavařili Třebíči. Tři obrovské šance, ale ani tentokrát se AZet nedočkal.

23:39
    Další velká šance Mataie, ten se prodral kolem svého strážce a mířil pod vyrážečku, jenže Jekel byl opět připraven.

23:44
    Po vyhraném buly střela od modré čáry, hostující brankář vše viděl a tak přerušuje hru.

24:45
    Zahrozili také hosté a Dolejš musel hned nadvakrát pokrýt kotouč.

25:19
    Dobrá část hry z pohledu Horácké Slavie, ta několikrát zahrozila a výrazně tak ukázala Havířovu, že musí myslet i na zadní vrátka.

25:48
    Jekel s naprostým klidem kryje nahození od modré čáry.

27:19
    Erat to zkoušel z otočky, Dolejšův beton byl připraven.

27:47
    Sikora v další dobré šanci, když se dostal za obranu, ale Jekel opět kryje.

28:30
    Další dobrý pokus domácích hokejistů, Jekel nadvakrát kotouč zkrotil. Tentokrát to bylo proti střele z kruhu pro vhazování.

29:47
    Zakázané uvolnění hostů vrací hru před hostující branku.

30:19
    Situaci tři na dva hosté zahráli dobře, ale Dolejš dokázal puk vyrazit do bezpečí.

31:33
    Hosté si na střídání nevybrali ideální chvilku, kotouč se totiž zamotal mezi hráče a tak hostující střídačka inkasuje dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Petr Kratochvíl.

32:47
    Havířov hraje přesilovku v pásmu, ale zatím z toho výraznější ohrožení branky nebylo. Nicméně se stále hraje v útočném pásmu domácích.

33:33
    Hosté jsou v pěti.

34:38
    Nahození ze středního pásma mířilo na Jekela, ten hru přerušil.

34:49
    Chroboček vystřelil a odražený puk dolétl na hokejku Macuha, ten ale z otočky nedokázal propálit ležícího brankáře.

35:56
    Veselo bylo také před Dolejšem, ten ale střelu pokryl a následně se u branky strhla menší mela, ale rozhodčí vše rychle uklidnil.

36:23
    Rychlá kombinace Havířova, nakonec z toho však nebylo střelecké zakončení. Hosté se následně osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

37:11
    Jergl už už jel sám na brankáře, ale v poslední chvíli do přihrávky zasáhl obránce Třebíče a tím se kotouč dostal až k Jekelovi.

38:39
    Oba celky nyní zahustily střední pásmo a tak jsme viděli sérii nepovedených přechodů do útočného pásma.

39:55
    V samém závěru dostal dobrou přihrávku Chroboček, ten z první trefil přesunujícího se brankáře.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli pohledný hokej a o šance nebyla nouze, ale ani na jedné straně se střelci neprosadili a tak nadále vedou hosté o jednu branku.

Třetí třetina začne přibližně v 19:05.

40:01

40:21
    Matai se dostal k odraženému puku, jeho rychlá střela trefila lapačku Jekela.

41:57
    Kanko se dvakrát dostal do šance, jeho druhý pokus letěl těsně vedle levé tyče.

42:40
    První vyloučení domácího tým, na trestnou lavici usedl Jakub Illéš a Třebíč tak má první šanci v početní výhodě.

43:32
    Havířov se dostal v oslabení téměř až k úniku, ale nakonec se hosté dokázali zmobilizovat.

44:21
    Nebezpečná kombinace Slavie v přesilovce, nakonec z toho byla střela od modré čáry, ale Dolejš stačil puk vyrazit do ochranné sítě.

45:03
    Illéš se vydal do pásma, následně přihrával před branku, ale nenašel nikoho ze spoluhráčů.

46:10
    Tvrdá rána od modré, tu Jekel pouze vyrazil. Následně se snažil o dorážku dnes aktivní Matai, ale hostující branka je dnes pro domácí střelce zakletá.

46:20
    Chroboček musel pokrýt unikajícího soupeře a tak si odsedí dvě minuty za držení.

46:35
    Kanko zasáhl do rozehrávky a vyhazuje.

47:47
    Přesilovka Třebíče se blíží ke svému konci, hosté začínají opět od své branky.

48:19
    Ve čtyřech se domácí dostali do šance, následně je hra přerušena, protože ošetření potřeboval jeden z asistentu rozhodčích. Za vteřinu bude na ledě vyloučený Chroboček.

48:48
    Přesilovou hru si zahrají také domácí, po nenápadném zákroku ve středním pásmu je vyloučen autor zatím jediného gólu, Luboš Horký za faul kolenem.

49:17
    Domácí zatlačili soupeře a byly z toho dva střelecké pokusy, nakonec se však puk od Postnikova dostal mimo hrací plochu.

50:22
    Krislův pokus narazil pouze na dobře stojícího obránce, hosté vyhazují.

50:52
    Hosté jsou v pěti a krátce poté se hra přerušuje kvůli posunuté brance.

Dnešní utkání sleduje 1729 diváků.

51:33
    Domácí dlouho čekali s rozehrávkou a nakonec se Postnikovova přihrávka neujala a je z toho zakázané uvolnění.

52:08
    Radim Zohorna zůstal nikým nechráněn před brankou Dolejše, jeho zakončení do odkryté svatyně zastavil domácí brankář zákrokem hokejkou, kterým držím domácí tým ve hře o body.

53:55
    Domácí se ženou za vyrovnáním, tentokrát se povedla kombinace s přihrávkou před branku, ale Jekel je dnes ve své bráně fantastický.

55:12
    Hosté se již soustředí na obranu svého obranného pásma, Havířov se snaží do pásma dostat nahozenými kotouči, ale výraznější šance z toho zatím nejsou.

55:45
    Po souboji za hostující brankou je vyloučen Václav Půža, který si zasáhl soupeře hokejkou.

56:07
    Jergl to vzal na sebe, ale trefil obránce před sebou.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny, hosté už brání v pěti, ale zatím vše zvládají.

58:49
    Zakázané uvolnění hostů. Unavené pětici přijde vhod oddechový čas. Havířov to již zřejmě zkusí v šesti.

59:09
    Jerglova rána pouze do obránce.

59:37
    Hosté se dostali z pásma a zřejmě tak tento zápas zvládnou.

59:59
    V samém závěru ještě jedna střela, ale Jekel to i tentokrát zvládl.

V dnešním zápase padla pouze jediná branka a to v první třetině. Havířov dnes nebyl horším týmem, ale hosté skvělou obranou v čele s Jekelem berou tři body.

Další zápas čeká na hokejisty AZ Havířov už zítra, kdy v dohrávce vyzvou Kladno. Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u textových přenosů zase příště. (19:43:02)