Levante – Girona 1:2 (kon.) | Celta Vigo – Ath. Bilbao 3:1 (kon.) | Real Sociedad – Eibar 3:1 (kon.)
Villarreal – Malaga 2:0 (kon.) | Real Madrid – Las Palmas 3:0 (kon.)
Levante UD
1:2 (0:0)
Girona FC
Neděle 05.11.2017, 12:00Španělská LaLiga • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Vítejte u LaLigy! V rámci dalšího kola španělské nejvyšší fotbalové soutěže se můžeme těšit na souboj dvou nováčků, kteří se nacházejí ve středu tabulky. Aktuálně dvanácté Levante přivítá v domácím prostředí třináctou Gironu.

Levante nevstoupilo do nováčkovské sezony v nejvyšší španělské lize vůbec špatně a pravidelně sbírá body na své konto. Netopýři sice za celou dobu pouze dvakrát vyhráli, za to ale nasbírali šest remíz. Obrat o body se jim povedlo dokonce Real Madrid, a to na
    jeho stadionu. V posledních třech duelech Levante nasbíralo tři body za tři plichty. Postupně navíc padalo více branek, naposledy s Eibarem 2:2. Uvidíme proto, zda Levante bude pokračovat v nastolené posloupnosti.

Girona po pozvolném vstupu do soutěže chytila v posledních dvou duelech formu a přidala na své konto dvě vítězství. Nováček soutěže se proto rázem dostal do klidnějšího středu tabulky a bude chtít pokračovat na vítězné vlně. Girona nejdříve uspěla na hřišti Deportiva, aby posléze v domácím prostředí porazila hvězdný Real Madrid 2:1! Hostující tým má proto rozhodně na co navazovat.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Levante UD: Fernández – Pedro López (C), Postigo, Chema, Toňo – Campaña, Lerma – Morales, E. Bardi, Jason – Ünal.
    Náhradníci: Olazábal – E. Boateng, Doukouré, Samuel, Ivi, Luna, Suárez Pier.

Girona FC: Bono – Espinosa, Juanpe, Muniesa – Maffeo, Pons, Granell (C), Aday – Portugués, B. García – Stuani.
    Náhradníci: Iraizoz – Aleix Garcia, Kayode, Douglas Luiz, Mojica, Ramalho, Timor.

Rozhodčí: Munuera – Baena, Alcoba.

1

1
    Úvodní oťukávání se zatím odehrává pod taktovkou hostujícího celku.

2
    Girona je nadále zatím mírně aktivnější a drží míč na svých kopačkách.

4
    A znovu Levante lehce ztratilo balon při přechodu na útočnou polovinu protivníka.

5
    Nyní se domácí tým bude muset bránit standardní situaci ze zajímavé pozice.

6
    Defenzíva Netopýrů si poradila na jedničku a zlikvidovala centr do vápna.

8
    Nyní se bude muset bránit i Girona, a to rohovému kopu svému soupeře.

9
    I obrana hostujícího celku byla dobře postavena a bez potíží odklidila centrovaný míč.

10
    Netopýři jsou přesto stále u balonu a drží se na útočné polovině.

11
    Chema tvrdě zajel do pronikajícího soupeře skluzem a od rozhodčího po právu vyfasoval žlutou kartu.

13
    Stoper Levante nyní šel znovu do hodně nebezpečného skluzu a nejspíše i trefil protihráče, rozhodčí ovšem tentokrát nechává hru pokračovat. Pokud se jednalo o faul, byl by Chema již vyloučen.
    13. Chema šel znovu nebezpečně skluzem do souboje

14
    Girona má stále o něco více ze hry a daří se jí kombinovat více na soupeřově polovině.

15
    Na vyloženější šanci přesto nadále čekáme. Nyní to zkoušel Stuani, jemuž pokus ovšem vůbec nesedl, míč se dokutálel do zámezí.

17
    Domácí defenzíva je v posledních minutách pod velkým tlakem, i přesto ovšem dokáže dobře bránit klíčové prostory.

18
    Nová posila Enes Ünal se zatím příliš nepotkal s balonem. Máto zatím těžké, jelikož hosté jsou prozatím aktivnější.

19
    Juanpe si počínal za hranicí pravidel a rozhodčí mu proto nakonec udělil žluté napomenutí.

20
    Hosté stále i přes územní převahu těžce hledají recept na dobře zformovanou defenzívu soupeře.

22
    Hra se stále odehrává dle zaběhnutého režimu. Hosté kombinují, domácí tým se brání na vlastní polovině.

24
    Rychlý brejk domácího týmu zazdil Morales nepřesným centrem, s nímž si gólman Bono lehce poradil.

26
    Míč se nadále nachází výhradně mezi oběma šestnáctkami. Na první vyloženou šanci v utkání stále čekáme.

28
    Nyní sice zakončoval po rychlé akci Netopýrů Bardi, jenž ovšem svým pokusem do prostředka branky nemohl nachytat pozorného gólman Bona.

29
    Rohový kop Girony znovu nepřinesl žádné nebezpečí pro gólmana Fernándeze.

31
    I na druhé straně mělo Levante možnost zahrávat kop od rohového praporku, znovu ale kralovala obrana.

34
    Těžce se zatím hledá nějaký zajímavý moment v posledních minutách. Zatím je to opravdu především velmi opatrné utkání z obou stran.

36
    Stuani se hezky prodral až do vápna, kde následně nicméně neuspěl proti dvojici obránců, která ho vytlačila mimo střelecký úhel.

38
    Až prakticky do konce první půle jsme čekali na první šanci v utkání! Postaral se o ní hostující Granell, který se perfektně obtočil okolo svého strážce a z hranice šestnáctky pěknou střelou protáhl gólmana Fernándeze, jenž vyrazil tento pokus s vypětím všech sil na rohový kop.
    38. Gólman Fernández podržel nyní Levante

41
    Ke konci první půle ožila Girona! nyní se do šance dostal Stuani, který z pravé strany vápna poslal balon křížem několik metrů vedle protější tyče branky.

42
    Nyní budou hosté zahrávat slibný volný přímý kop.

43
    Pěkný centr do vápna oslovil Muniesu, jehož zakončení hlavou se mu příliš nepovedlo, míč zamířil daleko mimo prostor branky.

44
    Žlutou kartu dostává Marc Muniesa (Girona FC).

45
    Ani jednu minutku nenastavil rozhodčí v prvním poločase.

45+1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Druhý poločas začne přibližně v 13:02.

První poločas nenabídl zrovna žádnou parádní podívanou. Dlouhou dobu se na hřišti nedělo prakticky nic, co by stálo za řeč. Až ke konci poločasu se aktivnější Girona dostala do několika slibných možností, ke vstřelené brance přesto bylo poměrně daleko.

46

46
    Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Jason, přichází Ivi.

47
    Druhý poločas začali poměrně aktivně domácí fotbalisté, kteří zatím drží více míč na svých kopačkách.

48
    Ze standardní situace vykrystalizoval centr mířící do vápna, který si pohlídal bez problémů gólman Bono.

51
    První velká šance Levante! Moralez prchl po pravé straně a následně prudkou střelou na vzdálenější tyč donutil k zákroku gólmana Bona, jenž vyškrábl míč na rohový kop!
    51. Šance Moráleze

52
    Z rohového kopu domácí nic nevytěžili, i nadále jsou přesto ovšem u míče.

53
    Netopýři nyní tlačí na pilu a ve vápně Girony měla defenzíva hostů znovu co dělat, aby odvrátila nebezpečné balony z nohou hráčů soupeře.

55
    Teď už se opět odehrávají tvrdé boje o každý centimetr hřiště ve středu pole.

57
    Girona uklidnila v posledních minutách hru a nyní už opět více kontroluje balon.

58
    Girona právě vstřelila branku!
    Hosté jdou náhle do vedení! I když je šancí poskrovnu, Girona se dostává náhle do vedení! BORJA GARCÍA si všiml, že má hodně prostoru před vápnem, a tak práskl do balonu, jehož se sice gólman Fernández dotkl, ale přesto nezabránil tomu, aby míč zapadl přesně pod břevno!
    58. Borja GARCÍA - 0:1

60
    Uvidíme, zda Levante probudí inkasovaná branka ke zvýšení aktivity.

61
    Žlutou kartu dostává Pablo Maffeo (Girona FC).

63
    Domácí zatím drží balon na svých kopačkách, ale prozatím se nedostávají na dostřel svatyně Girony.

64
    Brankář Bono si pohlídal dlouhý balon, u něhož byl dříve než dotírající útočník.

66
    Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Enis Bardi, přichází Emmanuel Boateng.

67
    Girona hraje nyní co potřebuje, aby udržel těsný náskok.

69
    Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Borja García, přichází David Timor.

70
    Ve vápně Girony nyní po souboji spadl jeden z domácích hráčů, sudí ale nechává pokračovat ve hře.

70
    Žlutou kartu dostává Sergio Postigo (Levante UD).

72
    Žlutou kartu dostává Pere Pons (Girona FC).

72
    Levante je nastěhováno na útočné polovině, ale prozatím jen těžce hledá cestu k brance protivníka.

73
    Nyní budou Netopýři zahrávat standardní situaci ze zajímavé pozice.

74
    Nepříliš povedený centr skončil nakonec až v zámezí za brankou Girony.

77
    Hosté nadále pozorně brání a zatím to nevypadá na to, že by Levante mělo docílit vyrovnání.

80
    Tlak Netopýrů sice stále pokračuje, ale vše se odehrává daleko od svatyně soupeře.

81
    Po zblokovaném centru Moralese bude Levante zahrávat alespoň rohový kop.

82
    I nyní byla defenzíva Girony připravena na správném místě.

84
    Vypadá to, že je rozhodnuto! Girona rozjela parádní rychlý protiútok, na jehož konci si Pons pohrál ve vápně s gólmanem Fernándezem a předložil míč CHRISTIANU STUANIMU, který měl před sebou už jen prázdnou branku.
    84. Cristhian STUANI - 0:2

86
    Netopýři nadále pokračují v nátlaku, ale čas na případné snížení se nezadržitelně krátí.

87
    Lerma podrazil soupeře, za což vyfasoval žlutou kartu.

89
    Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Douglas Luiz.

90
    Pouze dvě minuty přidá rozhodčí nad rámec řádné hrací doby.

90+1
    Levante se nachází ještě v blízkosti vápna soupeře a pokouší se snížit.

90+2
    Levante právě vstřelilo branku!
    Netopýři ještě snižují! Po centru z pravé strany se prosadil hlavou ENES UNAL, jenž hlavičkou se štěstím překonal gólmana Bona. Na případné vyrovnání ale už nejspíše čas nebude.

90+3

A je dobojováno! Girona, která byla v zápase přece jenom aktivnější, si nakonec došla pro vítězství. Levante přidalo až příliš pozdě na to, aby ještě stihlo kromě snížení něco více. Souboj nováčků proto vyhráli hosté, kteří mají aktuálně třízápasovou vítěznou sérii. (13:51:17)