Nice – Dijon 1:0 (kon.) | Marseille – Caen 5:0 (kon.) | Méty – Lille 0:3 (kon.)
Saint-Étienne – Lyon 0:5 (kon.)
AS Saint-Étienne
0:5 (0:2)
Olympique Lyon
Neděle 05.11.2017, 21:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 12. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:42:31)

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 10:4. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 20:15.

Rozhodčí nepočkal ani na uplynutí devadesáté minuty a utkání ukončil. Výsledek mluví jasně, toto derby domácí nezvládli a Lyon si odváží body za jasnou výhru o pět branek. Důležitý moment přišel hned po začátku druhé půle, kdy Léo Lacroix sestřelil Fékira a dostal rovnou červenou kartu.Lyon přesilovku využil už v 58. minutě, kdy zcela volný Mariano Díaz zvyšoval už na 0:3. V 65. minutě skóroval Bertrand Traoré a výsledek na konečných 0:5 upravil svou dnes druhou brankou Nabil Fékir. Po této brance vyprovokoval diváky svléknutým dresem ve stylu Lionela Messiho a utkání bylo na půlhodinu přerušeno, neboť na trávník pronikli diváci a ani na tribunách nebyl úplný klid. Po návratu na hrací plochu se zápas pouze dohrál bez zvláštnějších okamžiků a Lyon se mohl začít radovat z výrazné výhry.

90

89
    Nakonec to byla rozehrávka nakrátko, hosté ale prakticky ihned o míč přišli.

88
    Přímý kop pro hosty, bude následovat centr z levé strany.

88
    Hosté si přihrávají na vlastní polovině,zatím se dopředu nehrnou.

87
    Zprava zaútočil Traoré, pomohl mu ještě Tete, dvojice se ale k centru nedostala.

86
    Hosté naposledy vystřídali, do hry už možná pro zajištění klidu nezasáhne Nabil Fékir, zápas dohraje Jordan Ferri.

Hráči se nám již vrací na trávník, vše se chystá na dohrání několika zbývajících minut.

Mezitím tribuny značně prořídly, mnoho diváků už odešlo.

Přichází informace, že utkání by se mělo dohrát v nejbližších dvaceti minutách. Zda se tak skutečně stane, to jisté ale není.

Situace je stále stejná, čekáme, co bude dál, kdy a zda vůbec se bude utkání dohrávat.

Situace není stále zcela klidná a to zejména u kotle hostujících diváků.

86
    Utkání je momentálně přerušeno, neboť Fékirovo provokativní gesto způsobilo, že na trávník pronikli diváci. Vzápětí museli nastoupit policisté a hosté zmizeli v útrobách stadionu.

85
    Za svléknutí dresu dostal Nabil Fékir žlutou kartu.

85
    Po vstřelené brance si svlékl dres a provokativně jej ukazoval fanouškům domácích.
    84. Nabil FÉKIR - 0:5

Aleš Pur

Branky: 11. Depay (Aouar), 26. Fékir (B. Traoré), 58. Díaz (Tete), 65. B. Traoré (Díaz), 84. Fékir (Díaz)

Karty:   60. Selnaes (SET) – 53. Tousart (LYO), 85. Fékir (LYO)   47. Lacroix (SET)

AS Saint-Étienne: Ruffier (C) – Pierre-Gabriel (67. Janko), Théophile-Catherine, Lacroix, M'Bengue (46. F. Pogba) – Maiga, Pajot, Selnaes – Hamouma (13. Söderlund), Bamba, Monnet-Paquet.
    Náhradníci: Moulin – Janko, F. Pogba, Dabo, Dioussé, Hernani, Söderlund.

Olympique Lyon: A. Lopes – Tete, Marcelo, Morel, Marçal De Oliveira (79. F. Mendy) – Tousart (79. NDombèlé), Aouar – B. Traoré, Fékir (C) (86. Ferri), Depay – Díaz.
    Náhradníci: Gorgelin – Rafael, Diakhaby, F. Mendy, Ferri, NDombèlé, Cornet.

Rozhodčí: Clément Turpin – Cyril Gringore, Nicolas Danos