Chaves – FC Ferreira 4:2 (kon.) | Feirense – Marítimo 0:1 (kon.) | Guimarães – Benfica 1:3 (kon.)
Sporting – Braga 2:2 (kon.)
Vitória SC Guimarães
1:3 (0:1)
Benfica Lisabon
Neděle 05.11.2017, 19:00 • Estádio Dom Afonso Henriques, Guimarães (kapacita: 30.165 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 11. kolo

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (21:01:25)

Sledovali jsme utkání mezi Guimaraes a Benficou Lisabon, které končí výhrou hostů 1:3. Za domácí se prosadil Rafael Martins a snížil na 1:3, předním skórovali Jonas, Samaris a Salvio. V poslední minutě mohl snížit Tallo z penalty, jenže bránu trestuhodně míjí. Benfica se posouvá v neúplné tabulce na druhé místo, Guimaraes zůstává na osmém pozici.

90+5

90+4
    Junior Tallo (Vitória SC Guimarães) neproměňuje pokutový kop.

90+3
    Byla nařízena penalta.

90+2
    Žlutou kartu dostává André Almeida (Benfica Lisabon).

90
    Rozhodčí Artur Soares Dias se rozhodl, že nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

89
    Guimaraes se snaží zdramatizovat, jenže centr do pokutového území byl žalostný.

88
    Útočný faul Samarise, který je od svého střídání velice aktivní.
    87. Rafael MARTINS - 1:3

87
    Guimarães právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je RAFAEL MARTINS, který překazuje brankářovi Svilarovi čisté konto po pěkné střele k levé tyči.

86
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Jonas, přichází Franco Emanuel Cervi.

85
    Lisabonští kombinují na své útočné polovině a čekají na závěrečný hvizd utkání.

84
    Svilar si připisuje další jednoduchý zákrok po slabé střele Talla.

83
    Nepřesná přihrávka Jonase končí v zázemí. Garcia bude vhazovat.

82
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Héldon Ramos, přichází Sebastián Rincón.

81
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Ljubomir Fejsa, přichází Raúl Jiménez.
    80. Eduardo SALVIO - 0:3

80
    Benfica právě vstřelila branku!
    Autorem branky je EDUARDO SALVIO, který se uvolnil na pravém křídle a poté nádherně přeloboval domácího brankáře Silvu, který byl opět bez šance. Benfica již definitivně zvítězí v dnešním náročném utkání.

79
    Hostující trenér bude podruhé v utkání střídat.

78
    Guimaraes se sice snaží, jenže Lisabon to má naprosto pod kontrolou.

77
    Hostující kotel vypouští červené dýmovnice. Loňský mistr je blízko dalším třem bodům do tabulky.
    76. Andreas SAMARIS - 0:2

76
    Autorem branky je ANDREAS SAMARIS, který dostal parádní přihrávku za obranu a poté přestřelil domácího brankáře Silvu.

75
    Nepřesná přihrávka Celise končí za brankovou čarou. Svilar bude odkopávat od brány.

74
    Benfica kombinuje na své útočné polovině a stále naprosto kontrolují výsledek.

73
    Domácí trenér Martins posiluje útočnou služku hry a bude doufat v remízový výsledek.

72
    Tallův pokus končí pouze ve zdi. Benfica se opět bez větších problémů ubránila.

71
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Rocha Jubal, přichází Moreno.

70
    Žlutou kartu dostává Luisão (Benfica Lisabon).

69
    Domácí trenér pro změnu posiluje útok. Není se čemu divit, zatím jsou domácí v útoku naprosto bezzubí.

68
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Rafael Miranda, přichází Rafael Martins.

67
    Opět další faul, tentokrát ze strany Mirandy, který vletěl do Salvia.

66
    Hostující trenér Vitoria vyztužuje defenzivní řadu záložníků.

65
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Pizzi, přichází Andreas Samaris.

64
    Útočným faulem se provinil Heldon Ramos, který je v druhém poločase velice agilní.

63
    Heldon Ramos vystřelil zhruba z hranice vápna, jenže tento projektil míjí bránu Svilara.

62
    Nepřesná přihrávka Pizziho končí u Silvy, který bude odkopávat od brány.

61
    Domácí trenér Martins už jistě vymýšlí, koho vystřídá a koho pošle na hřiště.

60
    Útočným faulem se provinil Raphinha, který je dnes překvapivě neviditelný.

59
    Lisabonští kombinují na své polovině hřiště a zatím mají zápas v plné moci.

58
    Celek z hlavního města Portugalska vybojovává spousty standardních situací, neboť domácí hráči neustále faulují. Klasický nešvar nejvyšší portugalské soutěže.

57
    Žlutou kartu dostává Mile Svilar (Benfica Lisabon).

56
    K hlavičce se ovšem dostal pouze hostující Dias. Benfica se opět bez problémů ubránila.

55
    Guimaraes bude mít zajímavou standardní situaci.

54
    Do ofsajdového postavení se dostal nejlepší střelec ligy, tedy Jonas.

53
    Ofsajd domácího Ramose.

52
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Luisao.

51
    Rohový kop pro domácí Guimaraes.

50
    Žlutou kartu dostává Ljubomir Fejsa (Benfica Lisabon).

49
    Krovinovičova střela z hranice vápna byla pomalá a také letěla mimo bránu Slivy, který bude odkopávat od brány.

48
    Diogo Goncalves si vynutil faul u pravé postranní čáry.

47
    Hosté kombinují na své útočné polovině a hledají volnou mezírku v obraně Guimaraese.

46
    Benfica Lisabon rozehrála druhý poločas.

46

Sledovali jsme první poločas zápasu mezi Guimaraes a Benficou, který končí výhrou hostů 0:1, když se v 22. minutě prosadil nejlepší střelec celé ligy Jonas. Úvod utkání se nenesl v dobrém duchu, protože část fanoušků vběhla na hřiště a zápas byl na pět minut přerušen.

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+7

45+7
    Pizzi se pokusil o centr do pokutového území, jenže Silva stihl včas vyběhnout.

45+6
    Hosté budou mít standardní situaci zhruba z třiceti metrů.

45+5
    Zbývají poslední dvě minuty nastavení, které je tak velké, protože část tribuny vběhla na hřiště díky fanouškům, kteří se začali bít.

45+4
    Útočným faulem se provinil útočník Krovinovič.

45+3
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí brankář Silva.

45+2
    Rohový kop pro Benficu.

45+1
    Rozhodčí Arut Soares Dias se rozhodl, že nastaví sedm minut nad rámec základní hrací doby.

45
    Nedovoleným zákrokem si počínal srbský záložník Fejsa, který je vidět na obou stranách hřiště.

44
    A vymysleli to parádně. Opět šla kombinace po pravém křídle. K zakončení se dostal Fejsa, jenže Silva předvedl parádní zákrok.

43
    Benfica kombinuje na své polovině hřiště. uvidíme, co vymyslí.

42
    K zakončení se dostal Valente, jenže nedokázal usměrnit míč do brány Svilara, který bude odkopávat od brány.

41
    Rohový kop pro Guimaraes.

40
    K ohrožení brány ale nedošlo, protože Ramos neměl šanci projít přes tři hostující obránce.

39
    Tallo dobrým pohybem vybojoval vhazování poblíž pokutového území Benficy Lisabon.

38
    Útočným faulem se provinil hostující Almeida, který tělem srazil Celise.

37
    Samotný nepřinesl žádné vzrušení, jenže k dorážce se dostal Digo Goncalves, jehož rána končí těsně vedle pravé tyče.

36
    Rohový kop pro mistra z loňské sezóny, kdy zvítězili s drtivým náskokem před Portem a Sportingem Lisabon.

35
    Krovinovič se pokusil z hranice pokutového území vystřelit, jenž Silva bez problémů chytá.

34
    Garcia si připsal dobrý obranný zákrok před Salviem.

33
    Benfica kombinuje přes pravé křídlo. Zde ale zatím odolává Konan, který nepouští hostující hráče do zakončení.

32
    Nepřesná přihrávka Raphinhy končí v zázemí. Svilar bude odkopávat od brány.

31
    Raphinha sice v hlavičkovém souboji překonal Eliseua, jenže míč nakonec skončil u kopaček Luisaoa.

30
    Po prvních třiceti minutách jsou lepší hostující hráči, kteří kontrolují průběh utkání.

29
    Útočným faulem se provinil domácí Ramos, který zajel skluzem do Pizziho.

28
    Teď pro změnu hostující fanoušci si zahrávají s pyrotechnikou a na zelený pažit se zvětšuje šedý dým.

27
    Pizzi zkoušel patičku na Salvia, jenže tato kombinace jim jen těsně nevyšla.

26
    Ten nepřinesl žádné vzrušení, protože míč doletěl pouze na prvního bránícího hráče, kterým byl záložník Salvio.

25
    Rohový kop pro domácí celek.

24
    Heldon Ramos se pokoušel projít přes Luisaoa, jenže nebyl úspěšný. Hosté kombinují na své polovině hřiště.

23
    Guimaraes se snažilo jít do útoku, jenže Eliseu odkopl míč do bezpečí.
    22. JONAS - 0:1

22
    Autorem branky je JONAS, který ukazuje svoji extratřídu, když střílí svoji třináctou branku v sezóně. Dostal parádní přihrávku do vápna od Krovinoviče a poté již neměl problém poslat míč k levé tyči.

21
    Útočným faulem se provinil Salvio, který poslal na zem Mirandu.

20
    Nepřesná přihrávka Fejsy končí za brankovou čarou. Silva bude odkopávat od brány.

19
    Tallo se prohnal až do pokutového území, kde ihned vystřelil, jenže Svilar předvedl další jistý zákrok.

18
    Benfica tlačí svého soupeře, který není schopný se dostat na svou útočnou polovinu.

17
    Garcia byl pod tlakem a tak radši odkopl míč do autu. Hostující Salvio bude vhazovat poblíž pokutového území Guimaarese.

16
    Fejsa na Krovinoviče, jenže ten nedokázal procpat míč na Jonase. Guimaraes nakonec budou čelit standardní situaci.

15
    Domácí fanoušci společně s hostujícími vytvářejí parádní atmosféru. Snad se ale nebude opakovat minela ze sedmé minuty. Jediné, co z toho mají je, že domácí tým bude čelit vysoké pokutě nebo zákazu vstupu na další domácí utkání.

14
    Ten byl bez problémů odvracen hostující obranou, konkrétně Diasem.

13
    Eliseu nezvládl souboj s Raphinhou. Rohový kop pro Guimaraes.

12
    Nepřesná přihrávka Pizziho končí u Valenteho, který uklidňuje svůj celek.

11
    Už se hraje. Benfica nerozehrála roh dobře, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí Jubal.

10
    Stále se nehraje, organizátoři to nezvládají.

7
    Hra je přerušena díky domácím fanouškům, kteří vnikají na hřiště.

6
    Rohový kop pro Benficu Lisabon.

5
    Heldon Ramos vystřelil z hranice vápna, jenže nakonec z toho byla taková polo střela. Svilar bez problémů chytá.

4
    Benfika už schramstla míč a začíná se rozjíždět její kolos.

3
    Tallo nedokázal v hlavičkovém souboji překonat Luisaoa, nicméně domácí jsou u míče.

2
    Útočným faulem se provinil Diogo Goncalves, který držel za dres Celise.

1
    Guimaraes oblékla bílé dresy, mistr z Benficy klasické červené.

1

Vitória SC Guimarães: M. Silva – Konan, Jubal, M. Valente, García – Celis, Miranda – H. Ramos, F. Ramos, Raphinha – Tallo.
    Náhradníci: Oliveira – S. Rincón, Sturgeon, Wakaso, J. Aurélio, Moreno, R. Martins.

Benfica Lisabon: Svilar – Eliseu, Rú. Dias, Luisão, A. Almeida – Salvio, Pizzi, Fejsa, Gonçalves – Jonas, Krovinović.
    Náhradníci: B. Varela – Cervi, Jiménez, Jardel, Samaris, Seferović, Pereira.

Rozhodčí: Artur Soares Dias.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

07.01.17 Guimaraes-Benfica 0 : 2

Benfica se vyskytuje na třetí místě. Na svém kontě mají 23 bodů za sedm výher a dvě remízy. Na vedoucí Porto ztrácí pět bodů. Skóre mají kladné 20:7. Z posledních pěti utkání dokázali získat deset bodů za tři výhry a remízu. Nejlepší střelec týmu i celé ligy je s dvanácti góly Jonas.

Guimaraes se momentálně nachází na osmém místě osmnáctičlenné tabulky. Na svém kontě mají 14 bodů za čtyři výhry a dvě remízy. Skóre mají záporné 13:18. Z posledních pěti utkání dokázali vybojovat sedm bodů za dvě výhry a remízu. Nejlepší střelec týmu je s šesti góly Raphinha.

Hezký den u sledování portugalské Primeira Ligy! V dnešním 11. kole se představí domácí Guimaraes, který přivítá mistra z Benficy Lisabon. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.